A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K.Attila63

Active Member
2019. február 4.
158
143
43
Én is! 4-5 hónap szerintem max!
Én is a Lynux-ot várom a legjobban, meg persze a PZH-kat, de azért egy kicsit szomorú vagyok, mert 1-2 bejelentésben még reménykedtem, pld: drónok. Meg Törökből és Koreából is reménykedtem valami apróságban,de szerintem most 1 évig semmi. Kaposvári gyárnak semmi híre, mikor lesznek ebből 8x8-asok? Gidranok sem, az NMS-ekről nem is beszélve. Nagyon aggódom az esetleges kormányváltás miatt, mert akkor 5 évig semmi. Mert ha kormányváltás lesz, akkor az USA-nak csontig be kell nyalni. Akkor az USA is eláraszt minket használt cuccokkal. Vagy ha még jobb viszonyban akkor semmi sem elkézelhetetlen.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Én még 24.-én is ügyfélnek szállítottam egy apróságot a kocsimmal, amikor család itt ült az autóban, hogy megyünk a nagyszülőkhöz vidékre.
Előző este 8-ra értem haza, mert 2 nappal korábban egy kicsit bonyolultabb rendszerre ráengedtem egy rendszerfrissítést. Nem ment tervszerűen és a csatolt adathordozó RAID rendszere (a gyári ajánlás ellenére) nem volt kompatibilis az új rendszerrel. Az első helyreállítási próbálkozás során nem látta a tárat.
Uszkve 38TB tünt el az ügyfél szeme elöl. Én biztos voltam a sikerben (downgrade), de 2 napig kellett az ügyfél lelkét is tutujgatni, mert folyamatosan depressziósan hívogatott, hogy "szerinte sosem jönnek vissza az adatai".

A közszféra egy szanatórium...Hidd el nekem! :cool:
:DElőre is bocsánatot kérek, de ez túl magas labda:

Engedd meg, hogy virtuálisan bár, de átadjam:

Kiv%C3%A1l%C3%B3_dolgoz%C3%B3.jpg
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 467
18 523
113
Én is a Lynux-ot várom a legjobban, meg persze a PZH-kat, de azért egy kicsit szomorú vagyok, mert 1-2 bejelentésben még reménykedtem, pld: drónok. Meg Törökből és Koreából is reménykedtem valami apróságban,de szerintem most 1 évig semmi. Kaposvári gyárnak semmi híre, mikor lesznek ebből 8x8-asok? Gidranok sem, az NMS-ekről nem is beszélve. Nagyon aggódom az esetleges kormányváltás miatt, mert akkor 5 évig semmi. Mert ha kormányváltás lesz, akkor az USA-nak csontig be kell nyalni. Akkor az USA is eláraszt minket használt cuccokkal. Vagy ha még jobb viszonyban akkor semmi sem elkézelhetetlen.
Nem látom ilyen rossznak a helyzetet! Ne legyen igazad!
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Én is a Lynux-ot várom a legjobban, meg persze a PZH-kat, de azért egy kicsit szomorú vagyok, mert 1-2 bejelentésben még reménykedtem, pld: drónok. Meg Törökből és Koreából is reménykedtem valami apróságban,de szerintem most 1 évig semmi. Kaposvári gyárnak semmi híre, mikor lesznek ebből 8x8-asok? Gidranok sem, az NMS-ekről nem is beszélve. Nagyon aggódom az esetleges kormányváltás miatt, mert akkor 5 évig semmi. Mert ha kormányváltás lesz, akkor az USA-nak csontig be kell nyalni. Akkor az USA is eláraszt minket használt cuccokkal. Vagy ha még jobb viszonyban akkor semmi sem elkézelhetetlen.
Lesz beérkezés meg bejelentés is.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 277
7 737
113
Én is a Lynux-ot várom a legjobban, meg persze a PZH-kat, de azért egy kicsit szomorú vagyok, mert 1-2 bejelentésben még reménykedtem, pld: drónok. Meg Törökből és Koreából is reménykedtem valami apróságban,de szerintem most 1 évig semmi. Kaposvári gyárnak semmi híre, mikor lesznek ebből 8x8-asok? Gidranok sem, az NMS-ekről nem is beszélve. Nagyon aggódom az esetleges kormányváltás miatt, mert akkor 5 évig semmi. Mert ha kormányváltás lesz, akkor az USA-nak csontig be kell nyalni. Akkor az USA is eláraszt minket használt cuccokkal. Vagy ha még jobb viszonyban akkor semmi sem elkézelhetetlen.
Reméljük legalább a legújabb Lynux-ok lesznek, s reméljük játékok is fognak futni rajta :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 408
113
:DElőre is bocsánatot kérek, de ez túl magas labda:

Engedd meg, hogy virtuálisan bár, de átadjam:

Kiv%C3%A1l%C3%B3_dolgoz%C3%B3.jpg
Business as usual!
Szabad munkarendnek is van előnye, meg hátránya is. :cool:
Különben meg a civil szférában általában az a leggyakoribb probléma, hogy különböző munkaköröket is rátolnak emberekre (ember és pénzhiany). Gyakran vannak olyan álláshirdetések, hogy csak a az elvárt képességek minimum 3-4 külön szakmát igényelnének, természetesen a várható fizetés egyetlen ilyen profi ember bérét sem érik el.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 074
13 704
113
A struktúra van elb@szva nem a pénz. Nem jössz ki sokkal jobban sok gyári melóval sem, de akire szívesen bíznám a területvédelmet az a gyárban nyomja, akit meg nem tudnék másol elképzelni csak szalagon, az meg egyenruhás.
Jómagam is konkrétan azért nem vagyok tartalékos mert 1. látom kik vannak bent 2. kórház és rendőrködés.

Az sem normális, hogy nagyon motivált (harcolt) altisztek hagyják ott az aktív alakulatot " a hülyeségek miatt " (jelentsen ez bármit), és a Te történeted sem, hogy valamelyik koszovói váltásból, harcoló alakulattól 2 terhes katonanő jött haza.
Afgán 2013.
Kaja 2 terhes nő jött haza majd 7 hónap után.
Az egyik majdnem 6!!! hónapos volt.
A mási 3!

Eltitkolta mindkettő.

Amikor kint az egyiknek megemeltem a repeszállóját még anyáztam is magamban, mert se betét, se tárak nem voltak benne.

AVI-ban esett le az állunk amikor kirakta a hasát.

Tudod mi lett a büntijük?

Semmmmmmi.

Na nálam ez is egy szög volt a szolgálatom koporsójába, sok más mellett.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 340
35 175
113
Afgán 2013.
Kaja 2 terhes nő jött haza majd 7 hónap után.
Az egyik majdnem 6!!! hónapos volt.
A mási 3!

Eltitkolta mindkettő.

Amikor kint az egyiknek megemeltem a repeszállóját még anyáztam is magamban, mert se betét, se tárak nem voltak benne.

AVI-ban esett le az állunk amikor kirakta a hasát.

Tudod mi lett a büntijük?

Semmmmmmi.

Na nálam ez is egy szög volt a szolgálatom koporsójába, sok más mellett.
AVI?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Azt én se tudom...

Én sem tudom, 1 napot még át is viszek jövő évre, mert annyi a munka, hogy nem tudják kiadni. Két ünnep között is munka van nálunk. Könnyített munkarendben. Ez annyi, hogy nincs 3 műszak, csak kettő. Senki nincs könnyű helyzetben, aki munkavállaló. legfeljebb megvan fizetve, vagy nincs. Ennyi a különbség.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 274
9 639
113
Afgán 2013.
Kaja 2 terhes nő jött haza majd 7 hónap után.
Az egyik majdnem 6!!! hónapos volt.
A mási 3!

Eltitkolta mindkettő.

Amikor kint az egyiknek megemeltem a repeszállóját még anyáztam is magamban, mert se betét, se tárak nem voltak benne.

AVI-ban esett le az állunk amikor kirakta a hasát.

Tudod mi lett a büntijük?

Semmmmmmi.

Na nálam ez is egy szög volt a szolgálatom koporsójába, sok más mellett.
Na akkor nem Krisz hanem Ocses, és nem Koszovó hanem afgán.
....és nem Volvókat osztogatnak hanem Moszkvicsokat fosztogatnak :D