A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 385
113
De azt hiszitek, hogy csak katonának nem mennek az emberek.
MINDENHOL emberhiány van! Beütött a demográfia.
Amit csak lehet automatizálni kell, ezért kell mindenből hi-tech.
(pl. 6-8 fős vontatott tüzérség felejtős, ha 2-3 fővel elmegy egy PZH vagy AGM)
Így is gond lesz az ember hiány, de talán kevésbé...
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Én szeretem a szolgálatokat (határt mondjuk kicsit jobban) de én szolgálatos ember vagyok nagyon mást nem csinálok. tik-tak ban.
a fiataloknak szerintem ez nem rossz. be lehet járni az országot néha egy egy olyan hely is beesik a szolgálatok sorába ahova barátnőt is lehet vinni... (van vendégfogadásra lehetőség)...
csak kell élni a lehetőséggel.
De én csak tartalékos vagyok. ha közbejön valami jobb civilbe szüneteltethetem vagy nem vállalom be... ez viszonylag nagy fokú szabadságot ad...
De ehhez szerintem elengedhetetlen hogy kiképzett legyen az ember és jobb ha van előképzettsége (szerdzsoként vagy hivatásosként) hogy kislétszámú szolgálatokba léphessen...

a fizetés végülis nem rossz. és szolgálati idő alatt teljes az ellátás koszt és kvártély...
fiataloknak egyébként pont ideális lenne... és lehet előrre menni. ez sem utolsó szempont. én pl nagyon szivesen utazgatok vagy határtörzök... még egy darabig. de haugy érzem elég. vanhova feljebb menni. és áttudok térni tartós behívásra állandóra. hébe hóba szolgáálatot vállalni onnét is lehet sőt még talán könnyebben válogathat az ember... tehát a plusz pénz bármikor bejátszhat.

persze lehetne magasabb a mi fizunk is. (lessz is) de az egyébb juttatásokat sem szabad szemelött hagyni.
igazából az nem vállal szolgálatot aki nem akar... a szolgálat meg jó pénz. a legénységi fizetéshez képest mindenképp.
persze ami egy legénységnek mint én sok az egy altisztnek már nem annyira egy tisztnek meg még annyira se.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 548
113
A struktúra van elb@szva nem a pénz. Nem jössz ki sokkal jobban sok gyári melóval sem, de akire szívesen bíznám a területvédelmet az a gyárban nyomja, akit meg nem tudnék másol elképzelni csak szalagon, az meg egyenruhás.
Jómagam is konkrétan azért nem vagyok tartalékos mert 1. látom kik vannak bent 2. kórház és rendőrködés.

Az sem normális, hogy nagyon motivált (harcolt) altisztek hagyják ott az aktív alakulatot " a hülyeségek miatt " (jelentsen ez bármit), és a Te történeted sem, hogy valamelyik koszovói váltásból, harcoló alakulattól 2 terhes katonanő jött haza.
A struktúra is el van baszva meg a pénz is.
Amúgy rendőr mellett nincs tartalékos ha jól tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Bleroka

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Inkább már nincsenek tartalékosok rendőrjárőrbe. Lezárásokkor vóltak elég sokan. (még életmentésbe is kitüntettek vagy 6ot tartalékosból.) Budapest Kiknyp sokat adott jutalmat is kaptak nyilvánosan az elvégzett munkáért.

ött nél pl vannak a kiképzésesek az sem rossz meló. péntek szombat vasárnap vagy amennyi belefér neki. (egy kis maszekk aki hétköznap dolgozik.) és szépen fejlődnek a kiképzések is szinesednek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
a mostani korház szolgálatból is kiveszik a részüket a tartalékosok mint ömt mint ött ött még határt is visz melette. plussz folyik szolnokon felkészítés...
ez mind fizetés és ellátás szállás kaja. kiképzéses nap mondjuk nem fizet sokat de a hétvégét fizetetten visszakapja az ember... (egyébként a tartalékos rendszerben pl lehet pénzt keresni. hadgyakorlatok is vannak arra felkészítések is... versenyek sport futás túra lövészet öttusa stb...
tanfolyamok jogosítványok képzések... ez egy tarcsisnak mind jó lehetőség mint tanulásilag mint anyagilag. (igazából a tartalékosba az a jó hogy mindenki annyit dolgozik amennyit akar és azt amit akar. csak ha elfogadta akkor azt végig kell csinálni)
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Egy tartalékos ha megfelelő előképzettséggel rendelkezik azt vállal be szinte amit akar. és válogathat a fizetési kategóriák és a helyzet "fonntossága" között. eldöntheti neki melyik lenne a jobb konstruktció.
ez lehet egy ünnepnapi díszelgés elvállalásától a missziós kiküldetésig...
a maga állománytáblájának megfelelő legkisebb rendfokozat béréig.) (értsd tartalékos főrörzs örmesteri fizut kap.) (de nem is áll azon a szinten lehet mint egy hivatásos ezért ez nem lehet probláma és nem is az)
annyi hogy mindenhez rendelkezni kell a megfelelő képzettségi szintel. amit felkészitésen meg lehet szerezni és ez a felkészítés is fizetett...

én pl így simán elméhészkedek.
mezőgazdasági gépszerelőknek is jó meló egyébként.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
A bátyám majd 13 év után sem érti, hogy milyen logika mentén megyek szabadságra. Számára az elképzelhetetlen, hogy ne tudja hónapokra előre, hogy mikor mit csinál, legalább olyan szinten, hogy ettől eddig szabi.
Látod ezért lenne fontos egy jólképzett tartalékos csoport. akiket valamilyen szinten elfogadnátok akár korábban nállatok szolgált. aki be tudna ugrani helyetted vagy máshelyett aki épp szabira akar menni.
ehhez kell a pénz a kiképzés az objektum... és a jármű hogy más feadatok is el legyenek látva és mások is tehermentesíthetőek legyenek (pl logisztika9
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Akit küldenek, aztán a kötelék kiképzés itthon meg kuka meg 4 alakulattól koldulod össze az állományt gyakorlatra.
egy kicsit még ki kell bírni lessznek tartalékosok között olyanok akik sokad missziosok lessznek...
egyre komolyabb feladatellátásokat lehet majd rájuk bízni (valószínűleg még misszió duplázó is akadna köztük...mindig akad... ahogy fut fel a kiképzés és a kiképzettségi szint. tehermentesítve lessz nagyobb erőkkel a balkáni állomány. de ehhez a tartalékost is el kell fogadni... legalább egy örvezető szinten.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 385
113
Akit küldenek, aztán a kötelék kiképzés itthon meg kuka meg 4 alakulattól koldulod össze az állományt gyakorlatra.
Szerinted van rá reális esély, hogy normalisan feltöltsék és üzemeltessék azt a nehéz dandárt aminek a felszerelésére most csilliárdokat költünk?
Látszik egyáltalán bármi megoldás az állandó emberhiányra? Mi terv "odafent" a humán problémák megoldására?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 763
113
egy kicsit még ki kell bírni lessznek tartalékosok között olyanok akik sokad missziosok lessznek...
egyre komolyabb feladatellátásokat lehet majd rájuk bízni (valószínűleg még misszió duplázó is akadna köztük...mindig akad... ahogy fut fel a kiképzés és a kiképzettségi szint. tehermentesítve lessz nagyobb erőkkel a balkáni állomány. de ehhez a tartalékost is el kell fogadni... legalább egy örvezető szinten.
Ne beszélj hülyeségeket kérlek. Legalább te ne aki voltál katona.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Ne beszélj hülyeségeket kérlek. Legalább te ne aki voltál katona.
az a baj hogy te egy kalapon tekinted azt a tartalékost aki az utcáról esett be és max airsoftozott és azt aki 2 hete vagy hónapja melletted szólgált.
de van több mint 12e ember a tartalékállományba.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 575
79 763
113
az a baj hogy te egy kalapon tekinted azt a tartalékost aki az utcáról esett be és max airsoftozott és azt aki 2 hete vagy hónapja melletted szólgált.
Szerencsére soha nem szolgáltame gyütt egyikkel sem. Már eleve az hüklyeség, hogy báremilyen létszámhiányt megoldanak a tartalékosok.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Szerencsére soha nem szolgáltame gyütt egyikkel sem. Már eleve az hüklyeség, hogy báremilyen létszámhiányt megoldanak a tartalékosok.
nem azt írtam hogy bármilyen létszámhiányt megold. hanem tehermentesít. ez a feladata.
egy csomo meló van amit adott esetben nem kell csinálnod. árvíznél mikor vóltál ? utoljára. határ? ugye hogy ritkább mint tartalékosok elött? korház?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Az hogy a társaid akik leszerelnek meg hogy nem jönnek vissza tartalékosnak egy jó részük magával cseszik ki. pláne hogy tartalékos helyörségek szerte az országba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
a szerződés lejárta elötti leszerelés hátralevő napjait valamilyen tartalékosi behívásos napos rendszerrel bővíteném... a hátralevő szolgálati idő átalakítható X szeres tartalékos tényleges szolgálati nappá adott időtartamban. tehát nem 60 nap lenne a kötelező hanem hátralevő napok száma szorozva egy változó számmal. bizonyos időtartamon bellűl. (x éves tartalékosi szerződések.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Legyek durva? A tartalékos állomány időszakos behívása aktív állomány keretében. pl nagyon jól szimulálja a harctéri veszteségek következtében történő beintegrációt.) élősegíti azt.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár