A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
Az egészben az a baj, hogy még legmagasabb szinten is úgy gondolják, hogy a katona feladata meghalni a hazáért. Mintha az orvos feladata az lenne, hogy elhulljon a járványban vagy az ácsé, hogy munkabalesetet szenvedjen lezuhanva a tetőről. A katona hősi halála a rosszul végzett munka következménye. A halott katona rossz katona volt, rosszul felszerelt, rosszul kiképzett, rosszul álcázott, rosszul védett katona. Nem hirdethetik propagandában, hogy dolgozz szarul és dögölj meg! Ez azt jelenti, hogy a katonai gondolkodás elméleti fellegvárában is hülyék ülnek, akik nem szakmaként tekintenek a katonáskodásra, hanem küldetésként vagy ki tudja miként, de egyértelműen nem szakmai, hanem ideológiai kérdésként, ahol a halál egy végcél, miközben ebben a szakmában az ölés a végcél, az ellenségnek kell meghalnia.

A legmélyebb alapoknál van valami nagyon elcseszve és ez nagyon sok mindenre kihathat. Többek közt arra, hogy mennyire gondolják komolyan a hatékonyságot mint szervezeti vagy technikai célt. Meg arra, hogy mennyire veszik komolyan, hogy a legnagyobb érték, ami rájuk van bízva az alárendelt munkavállalójuk élete.
Inkább halnék a hazámért akár lovas rohammal a gépuska tüzrben mint összesorvadva a kórházi ágyban hogy a rák eszi a testemet, magam alá szarva, hugyozva!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 100
26 706
113
Nem láttam még olyan zakkantat az itt jelenlevőkön kívül aki ilyen dolgokkal a leghalványabb mértékben is foglalkozott volna főként nem a katonai vezetésen belül
Dudi volt, nem is olyan rég és pont az ő kommentje jutott eszembe azonnal, amikor láttam a mindhaláligos propagandafilmecskét, mert a hatékony szervezet ilyenre nem szorul:
Én ennéll mélyebb problémát látok. A gondolkodáson kell először változtatni. Egyszerűen a Honvédség teljes szervezetének a a gondolkodásának a központjában nem a harc sikeres megvívása áll. Ez csak amolyan sokadlagos vagy fel sem merülő dolog. Nincs értelme semmilyen változtatásnak, ha a gondolkozás nem változik.
Nem nagyban értem. Nem haditervekre, vagy eszközbeszerzésre gondolok.
Mindennek abba az irányba kéne mutatnia, hogy a harcoló vagy harctámogató alegység siksres legyen. Ehelyett mi van? Az, hogy ez alig érdekel valakit, az a gondolkozás primátusa, hogy el legyen végezve valahogy a munka. Olyan mintha egy étteremben a szakacsnak nem a finom főtt hús elkészítése lenne a célja, csak az hogy főjjön meg a húsvalamennyire a többi le van szarva.
Szerintem ez összefügg. Ezt a videót kiengedték a kezük közül ezzel a konklúzióval, úgy akkor ott vagy beleszarás van, vagy egyenesen elfogadhatónak tartják ezt az üzenetet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 100
26 706
113
Inkább halnék a hazámért akár lovas rohammal a gépuska tüzrben mint összesorvadva a kórházi ágyban hogy a rák eszi a testemet, magam alá szarva, hugyozva!
Egy príma hadsereg jó katonája végül a kórházi ágyban fog meghalni, ahol a rák zabálja fel, mert az ellenségnek nem volt sok esélye ellene.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 307
120 194
113
Dudi volt, nem is olyan rég és pont az ő kommentje jutott eszembe azonnal, amikor láttam a mindhaláligos propagandafilmecskét, mert a hatékony szervezet ilyenre nem szorul:


Szerintem ez összefügg. Ezt a videót kiengedték a kezük közül ezzel a konklúzióval, úgy akkor ott vagy beleszarás van, vagy egyenesen elfogadhatónak tartják ezt az üzenetet.
Szerintem itt a hiba az ön készülékében van.
Azért itt az évek során jópárszor bemutattad, hogy elég egyedi a felfogásod.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 100
26 706
113
Szerintem itt a hiba az ön készülékében van.
Azért itt az évek során jópárszor bemutattad, hogy elég egyedi a felfogásod.
Biztos nincs. Az emberek gondolkodása mögött logika áll és nem egy randomgenerátor. A strukturalista szemlélet megkerülhetetlen, mert nincs összefüggés nélküli létező. Ha a mindhalálig kitartás ideológiája előkerülhet, ott bajok vannak, mert ez egy elfogadható logikus konklúziója a honvédelemnek ezek szerint, méghozzá nem is akármelyik intézményben, hanem a katonai gondolkodás fellegvárában.

De mégegyszer: a hatékonyság negligálása dudi szerint komoly szervezeti probléma a haderőben és éppen ezért nem lep meg ez a videó és éppen ennek kapcsán szóltam hozzá, hogy talán nem véletlenül rossz a helyzet e téren. Persze ennek számos jelét a civilek is láthatják a hadsereg kapcsán.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 033
2 490
113
Nekem az egy telitalálatnak tűnik.
Kikockáztam újra. Jobban megnézve valóban az első célalakra lő a sorban. Amikor a fölé lövést említettem még azt hittem, a második volt a cél. Viszont úgy tűnik az elsőt sem találja telibe. Vagy a bal szélét éri, vagy elmegy mögötte kicsivel. De igazából lényegtelen, a film összességében jó. És ha tank lenne a célpont, a motorteret biztosan eltalálta volna. ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 307
120 194
113
Biztos nincs. Az emberek gondolkodása mögött logika áll és nem egy randomgenerátor. A strukturalista szemlélet megkerülhetetlen, mert nincs összefüggés nélküli létező. Ha a mindhalálig kitartás ideológiája előkerülhet, ott bajok vannak, mert ez egy elfogadható logikus konklúziója a honvédelemnek ezek szerint, méghozzá nem is akármelyik intézményben, hanem a katonai gondolkodás fellegvárában.

De mégegyszer: a hatékonyság negligálása dudi szerint komoly szervezeti probléma a haderőben és éppen ezért nem lep meg ez a videó és éppen ennek kapcsán szóltam hozzá, hogy talán nem véletlenül rossz a helyzet e téren. Persze ennek számos jelét a civilek is láthatják a hadsereg kapcsán.
A hőstoposzra guglizz rá a biztonság kedvéért.

A hatékonyság kérdése meg a hazai társadalmi jóvanazúgy kicsapódása a haderőben.

Amilyen a nép, olyan a hadereje, amilyen a nép olyanoka vezetői.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 417
113
Biztos nincs. Az emberek gondolkodása mögött logika áll és nem egy randomgenerátor. A strukturalista szemlélet megkerülhetetlen, mert nincs összefüggés nélküli létező. Ha a mindhalálig kitartás ideológiája előkerülhet, ott bajok vannak, mert ez egy elfogadható logikus konklúziója a honvédelemnek ezek szerint, méghozzá nem is akármelyik intézményben, hanem a katonai gondolkodás fellegvárában.

De mégegyszer: a hatékonyság negligálása dudi szerint komoly szervezeti probléma a haderőben és éppen ezért nem lep meg ez a videó és éppen ennek kapcsán szóltam hozzá, hogy talán nem véletlenül rossz a helyzet e téren. Persze ennek számos jelét a civilek is láthatják a hadsereg kapcsán.
Na úgy látom a reggel sem dobot sokat a "hangulatodon"
Elgondolkodtál már rettentő nagy eszeddel azon, hogy pl. az amerikai fegyveres erők legmagasabb kitüntetését a Medal of Honort miért leggyakrabban posztumusz ítélik oda? De általában akik túl is élik a kiérdemlését gyakran igen komoly sérülésekkel ússzák csak meg.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 100
26 706
113
A hőstoposzra guglizz rá a biztonság kedvéért.
A hatékonyság kérdése meg a hazai társadalmi jóvanazúgy kicsapódása a haderőben.
Amilyen a nép, olyan a hadereje, amilyen a nép olyanoka vezetői.
Ez megint strukturális probléma, a magyar hős mindhalálig kitartva reménytelenül elpusztul. Ez nem az a kommunikáció, ami egy modern hadsereget jellemez!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 100
26 706
113
Na úgy látom a reggel sem dobot sokat a "hangulatodon"
Elgondolkodtál már rettentő nagy eszeddel azon, hogy pl. az amerikai fegyveres erők legmagasabb kitüntetését a Medal of Honort miért leggyakrabban posztumusz ítélik oda? De általában akik túl is élik a kiérdemlését gyakran igen komoly sérülésekkel ússzák csak meg.
Minden hadseregnek van olyan kitüntetése, amiért meg kell dögleni. Kivéve a magyart, mert rendes kitüntetési rendszerünk sincs. Utoljára 1945 előtt volt, leszámítva a fiókban maradt hidegháborús tervezetet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 100
26 706
113
Strukturális probléma szerintem az asszociációért felelős idegpályáid körül található.
A mindhaláligról semmi pozitívumra nem tudok asszociálni. Ez egy negatív kifejezés a magyar hadtörténelemben. Don-kanyar, Budapest 1945, na ezek voltak mindhalálig.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 307
120 194
113
A mindhaláligról semmi pozitívumra nem tudok asszociálni. Ez egy negatív kifejezés a magyar hadtörténelemben. Don-kanyar, Budapest 1945, na ezek voltak mindhalálig.
Eger? Nándorfehérvár? A teljes tavaszi hadjárat?
A mindhalálig nekem, az a gyengébb pozícióból való győzelmet jelenti.