[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
20 kiképzett Gripen pilótánk van jelenleg (pár hónapos adat) és összesen 95 főt képeztek ki vadászpilótának az NFTC-ben.
Állj...
Azért 15 év alatt sokan simán életkor és eü alkalmatlanság miatt is kizúgnak.
Ezen két szám alapján mágus vagy, ha megmondod, hogy mennyi a önkéntes és mennyi a kényszerből pályaelhagyó.
Két századra legalább 45-50 pilóta kell, de inkább 2,5-3x annyi mint ahány repülőgép
Dehogy kell 2,5-3-szoros. A 1,5 tája az, ami kb. bevett. Erre senkinek nincs erőforrása.
A világon nincs olyan légierő, aminél ennyi pilóta lenne.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 007
36 366
113
Állj...
Azért 15 év alatt sokan simán életkor és eü alkalmatlanság miatt is kizúgnak.
Ezen két szám alapján mágus vagy, ha megmondod, hogy mennyi a önkéntes és mennyi a kényszerből pályaelhagyó.

Dehogy kell 2,5-3-szoros. A 1,5 tája az, ami kb. bevett. Erre senkinek nincs erőforrása.
A világon nincs olyan légierő, aminél ennyi pilóta lenne.
2,5-3x a mostani létszámra vetítve mondtam, ha 2 századnyi gép lesz.
Gépenként két pilóta szerintem a legideálisabb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
20 kiképzett Gripen pilótánk van jelenleg (pár hónapos adat) és összesen 95 főt képeztek ki vadászpilótának az NFTC-ben.
A szakma megtartó ereje nem túl jó...
Két századra legalább 45-50 pilóta kell, de inkább 2,5-3x annyi mint ahány repülőgép, hogy az egyik század nagyrésze folyamatosan levegőben tudjon lenni egy háborús helyzetben...
Hiába veszünk még 10-14 gépet: a hangárban állnának, mert egy pilóta 2-3 év mire bevethető lesz és évente alig néhányat képzünk, képeztetünk Gripenre.
De én nem is a második század Gripennel inditanék.

1.Jelenlegi Gripenek fegyvezetét, szoftvereit, EW-t kimakszolni.

2.kikepzőszázad

3. 2 Gripen E század, a C-t lepasszolni. 2030ig fokozatisan ezt elérni, aztán készen várjuk, mi lesz a Tempestből.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Most hallgatom.


Tényleg nem a majdnem lezárt két gépről szól a történet. Valamit aláírtak.
A Bizpol Ukrajna topicban írta is egyikünk, hogy tegnap este katonai gép jött Budapestre Braziliából.

Tegnap este láttam egy brazil katonai Embraert jönni Budapest fele, ma már kint voltak a hídon a brazil zászlók, utolsó simítások az adásvételen?

Megidézem @Wilson t, hogy tegnap a brazil hadügy miniszter ott volt-e Moszkvában? Mert valaki külön erre a mai találkozóra jött hozzánk. A latinok a képek alapján nagyon örültek, a mieink elég nyúzottnak tűnnek. Az én orrom azt szimatolja, hogy ez a szándéknyilatkozat valami fontos, amiről még nem szeretnénk beszélni.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 195
10 960
113
W

Wilson

Guest
Most hallgatom.


Tényleg nem a majdnem lezárt két gépről szól a történet. Valamit aláírtak.
A Bizpol Ukrajna topicban írta is egyikünk, hogy tegnap este katonai gép jött Budapestre Braziliából.



Megidézem @Wilson t, hogy tegnap a brazil hadügy miniszter ott volt-e Moszkvában? Mert valaki külön erre a mai találkozóra jött hozzánk. A latinok a képek alapján nagyon örültek, a mieink elég nyúzottnak tűnnek. Az én orrom azt szimatolja, hogy ez a szándéknyilatkozat valami fontos, amiről még nem szeretnénk beszélni.
Bizony, hogy ott volt.....:)

"Ahhoz azonban, hogy találkozhasson Putyinnal, az orosz kormány egy sor egészségügyi feltételt támasztott. Bolsonarónak és kíséretének minden tagjának, valamint az akkreditált újságíróknak öt olyan tesztet kell bemutatniuk, amelyek negatív eredményt mutatnak a covid-19-re. Az utóbbit a Kreml bejáratánál adják elő.

A kormány által kért másik intézkedés a brazil kíséret csökkentése volt. Így néhány miniszter, köztük Anderson Torres, az igazságügyi miniszter, végül kimaradt az utazásból.

A küldöttség most alapvetően a következő (katonai) miniszterekből áll. Az oroszországi elnöki küldöttség tagja Carlos França kancellár és a következő miniszterek: Braga Netto (védelem), Luiz Eduardo Ramos (az elnökség főtitkára), Augusto Heleno (GSI) és Bento Albuquerque (bányák és energia).

Az orosz elnökkel folytatott napirendek mellett Bolsonaro az orosz parlament képviselőivel és agrárvállalkozókkal való találkozókon is részt vesz. A brazil delegáció szempontjából az egyik legfontosabb napirend a műtrágyák és a mezőgazdaság fejlődéséhez alapvető fontosságú inputanyagok forgalmazása."

 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Vogon
M

molnibalage

Guest
3. 2 Gripen E század, a C-t lepasszolni. 2030ig fokozatisan ezt elérni, aztán készen várjuk, mi lesz a Tempestből.
Ez a vágy úgy röhejes, ahogy van. 2026-tól lesz saját tulajdonban a C. Hova akarsz még nem is félidős gépeket eladni?
Melyik közszolgáltatásról akarsz lemondani?
Te tényleg azt hiszed, hogy el is tudnánk adni a Gripent?
Egyáltalán kérdés, hogy kinek az engedélye kéne hozzá...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
Ez a vágy úgy röhejes, ahogy van. 2026-tól lesz saját tulajdonban a C. Hova akarsz még nem is félidős gépeket eladni?
Melyik közszolgáltatásról akarsz lemondani?
Te tényleg azt hiszed, hogy el is tudnánk adni a Gripent?
Egyáltalán kérdés, hogy kinek az engedélye kéne hozzá...
A horvatoknál is használt gépek indultak a tenderen. Használt Rafale ment a görögökhöz, horvatokhoz, a románok is használt F-16-ot vettek. Sztem lehet vevő a Gripenekre is. Ha veszünk E-t nem hiszem, hogy a svédek blokkolnák a mi gépeink a továbbadását.

Semmilyen közszolgáltatásról nem kell lemondani. Évi 800 milliárdos fejlesztési büdzsébe (1.450mrd összköltségvetés mellett) lazán belefér.
 
M

molnibalage

Guest
20 évet voltam oktatásban. Nagyrészük nem is érdemel fizetést. Lófasz van, nem tanítás.
Melyik oldalon?
Hogyan lehet az, hogy nekem a tanáraim többségéről pozitív tapasztalatom van?
Úgy szeretném tudni, hogy akik ilyet írtak hova és mikor jártak iskolába...

Mondjuk ilyen egyéni szempont alapján kivághatnám a HTKA fórumozóinak felét, mert szerinrem lófasz van itt, nem tudás vagy agy.
Az ostoba emberek társaságát meg nem bírom.
A horvatoknál is használt gépek indultak a tenderen. Használt Rafale ment a görögökhöz, horvatokhoz, a románok is használt F-16-ot vettek. Sztem lehet vevő a Gripenekre is. Ha veszünk E-t nem hiszem, hogy a svédek blokkolnák a mi gépeink a továbbadását.

Semmilyen közszolgáltatásról nem kell lemondani. Évi 800 milliárdos fejlesztési büdzsébe (1.450mrd összköltségvetés mellett) lazán belefér.
És kiválasztották?
Ja. Nem. Vagy lemaradtam valamiről?
Amúgy szerinted kitől venne BÁRKI használt Gripent?
Tőlünk, vagy a GYÁRTÓTÓL?

(Amúgy sanszsosan benne van a szerződésben, hogy nem adhatjuk el az engedélyük nélkül.
Majd hülye lenne a gyártó, hogy engedjen ilyet.)

Azért néha egészen elképedek, hogy mennyire nem gondolkodsz és totálisan el vagy rugaszkodva a realitás talajáról.
2,5-3x a mostani létszámra vetítve mondtam, ha 2 századnyi gép lesz.
Gépenként két pilóta szerintem a legideálisabb.
28 gépre hova kell 50+ pilóta?
Ne fárasszál már kérlek.
Ha most 20 pilóta van 14 gépre, az nem rossz. 28 gép esetén 40-42 pilóta kell és nem 60.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 928
91 592
113
A vége félrement gondolom nem nekem szólt, de a lehülyézést még zsákolom @Xpert helyett. o_O

És kiválasztották?
Ja. Nem. Vagy lemaradtam valamiről?
Amúgy szerinted kitől venne BÁRKI használt Gripent?
Tőlünk, vagy a GYÁRTÓTÓL?

(Amúgy sanszsosan benne van a szerződésben, hogy nem adhatjuk el az engedélyük nélkül.
Majd hülye lenne a gyártó, hogy engedjen ilyet.)
Ha veszünk helyette 2 század új gépet full extrásan, hülye lenne ha nem menne bele. Főleg ha az új Saab Tempest projektbe is beszállunk. Hosszú távú megbízható vevők vagyunk.
Jó reggelit! o_O
Azért néha egészen elképedek, hogy mennyire nem gondolkodsz és totálisan el vagy rugaszkodva a realitás talajáról.
Sztem ez nem irreális. Lehet nem ez lesz az irány, de én ezt is felrajzolnám a lehetséges opciók közé.

28 gépre hova kell 50+ pilóta?
Ne fárasszál már kérlek.
Ha most 20 pilóta van 14 gépre, az nem rossz. 28 gép esetén 40-42 pilóta kell és nem 60.
 
M

molnibalage

Guest
A vége félrement gondolom nem nekem szólt, de a lehülyézést még zsákolom @Xpert helyett. o_O


Ha veszünk helyette 2 század új gépet full extrásan, hülye lenne ha nem menne bele.
Miért menne bele?
Ha valaki használt Gripent akar, akkor hozzá fog fordulni.
Főleg ha az új Saab Tempest projektbe is beszállunk. Hosszú távú megbízható vevők vagyunk.
Jó reggelit! o_O
Egy paper design projektre bármit építeni eszement hülyeség.
Bár ma energetikában ez menő...
Sztem ez nem irreális. Lehet nem ez lesz az irány, de én ezt is felrajzolnám a lehetséges opciók közé.
Néz meg miben kerül az új Gripen E saccra. Majdnem F-35A ára.
Ennek fényében szerinem gondold át, mert ha még el is tudnánk is adni a gépeket kb. 30 misi / darab áron, akkor is a 28 db Gripen E úgy kb. 4-5 mrd dollár lenne. Alsó hangon. Ez az éves magyar GDP 3,5%-a. Még, ha több évre széthúzod, akkor is eszement.

Úgy, hogy a légierő mellett azért a többi fegyvernem is kéne.
Egész egyszerűen egyesek realitásérzéke nem létezik.
Persze, ha lényegében majd nem lesz EÜ vagy közoktatás, akkor telhet erre a huncutságra, bár hogy akkor milyen tuskók vezetik és szervizelik ezeket, az homályos.
 
W

Wilson

Guest
De én nem is a második század Gripennel inditanék.

1.Jelenlegi Gripenek fegyvezetét, szoftvereit, EW-t kimakszolni.

2.kikepzőszázad

3. 2 Gripen E század, a C-t lepasszolni. 2030ig fokozatisan ezt elérni, aztán készen várjuk, mi lesz a Tempestből.
Gripen E ? Azt meg miért? Szerintem teljesen felesleges lenne hiszen 2040 körül generációt váltunk.2026-ra Magyar tulajdonba kerülnek a Gripen C "feltuningolva" nagy üzemóra tartalékkal ha esetleg lesz újabb vadászzázad az lenne a logikus ha azok is Gripen C legyenek. Amúgy nem is értem ezt a Gripen E dolgot, hiszen az hogy a meglévő Gripenjeinket modernizáljuk azt jelenti, hogy a jelenlegi vezetés bőven 2026 után is (szerintem a generációváltásig) hadrendbe akarja tartani....