[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Újra itthon...... Semmi "különös"... félelem van és nyugalom... Hosszú sor a határnál..... Megyek aludni haza..... Még annyi, hogy kérdeztük, félnek-e az oroszoktól.... válasz: legyintés....
Nekünk azt mondták ami tudunk Tiszabecsre vigyünk mer ott van most gond. Sokan ott állnak a határátkelőn és nem mernek beülni a buszokba mert félnek hova viszik őket. Vizet sem nagyon hajlandóak elfogadni csak ha az ember leteszi a földre. Ott éjszakázik sok nő gyerekekkel, terhesen nem mernek felszállni az értük küldött járművekre. Nem tudom mi ennek az oka de nagyon kellenének tolmácsok. Főleg ruha kell mivel sokan gyakorlatilag üres kézzel jöttek át, az összes ruhájuk az ami rajtuk van, minimális kézpénzzel. Meg helyben fogyasztható ételek… remélem valahogy sikerül őket meggyőzni, hogy menjenek tovább, sok helyen készülnek rájuk, tornatermek vannak megnyitva stb.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Hogy őszinte legyek én ukránnak azt se hiszem el amit kérdez a lezárt boszporuszos meg kijev szelleme sztorik után.

Simán belefér, hogy egy zsákmányolt haditechnikát többször felhasználnak propaganda felvételre, ezért üres mindig. Meg eléggé gyanús, hogy harcoló csapatokat kvázi élőben közvetítenek HD minőségben, miközben a valódi lakossági felvételeken látszik a mobiltelefon kamerájának maszatos képe.
Jaj hagyjad már... Tudjuk, hogy amit az ukránok mondanak az kamu, amit meg az oroszok, az a színtiszta igazság. Az oroszoknak nincs vesztségük: 0 elvesztett páncélos, 0 meghalt/megsebesült/fogságba esett katona. Igen tudom. :)
Én úgy látom, hogy inkább az oroszok hazudoznak jobban, nem az ukránok.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nekünk azt mondták ami tudunk Tiszabecsre vigyünk mer ott van most gond. Sokan ott állnak a határátkelőn és nem mernek beülni a buszokba mert félnek hova viszik őket. Vizet sem nagyon hajlandóak elfogadni csak ha az ember leteszi a földre. Ott éjszakázik sok nő gyerekekkel, terhesen nem mernek felszállni az értük küldött járművekre. Nem tudom mi ennek az oka de nagyon kellenének tolmácsok. Főleg ruha kell mivel sokan gyakorlatilag üres kézzel jöttek át, az összes ruhájuk az ami rajtuk van, minimális kézpénzzel. Meg helyben fogyasztható ételek… remélem valahogy sikerül őket meggyőzni, hogy menjenek tovább, sok helyen készülnek rájuk, tornatermek vannak megnyitva stb.

Megszokták a szabad és békés ukrajnában, hogy a férfiakat buszokkal hurcolják el és minden idegen ellenség...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Jaj hagyjad már... Tudjuk, hogy amit az ukránok mondanak az kamu, amit meg az oroszok, az a színtiszta igazság. Az oroszoknak nincs vesztségük: 0 elvesztett páncélos, 0 meghalt/megsebesült/fogságba esett katona. Igen tudom. :)
Én úgy látom, hogy inkább az oroszok hazudoznak jobban, nem az ukránok.

Főleg mivel az orosz kommunikáció konvergál a 0-hoz, ha van is egy hír az is cnn szűrőjén jut el ide.
Ellenben az ukránok fullba tolják a kretént, lebukva, hogy amerikai katasztrófaszínészeket is igénybe vettek.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 333
9 881
113
Az eddigi támadást illet volna visszaverni. A támadó félnek a védekezővel szemben legalább háromszoros túlerő kell.
De nemhogy túlerőt nem láttunk, hanem kibontakozó harcokat se sokat.
Nem konvencionális megoldásban gondolkodnak. Azért sok ukrán konvojt szétvertek a levegőből, úgyhogy logikus is nem útnak indítani a maradékot. Az ukrán harckocsik az oroszokkal szemben nem túl eredményesek, az már látszik.
Ellenben folyamatosan lesállásokba húzzák be a gépkocsizó és gépesített gyalogságot. Gyakorlatilag nagyrészt az ukránok választják meg, hogy hol, hogyan és mi ellen vesznek fel harcérintkezéseket.
Gerilla harccal elég nehéz háborút nyerni.
Hát, erre egy rakat példa van, hogy lehet lsd. tálibok.
Ha folyamatosan áramlik be a modern fegyver (értsd: gyalogos kisalegységek képesek megakasztani nagyobb gépesített támadó erőt), lehet akkora veszteségeket okozni, hogy meghátráljanak. Persze az arcvesztés lenne amit a szovjet hadvezetés nem fog elfogadni.
Hol van a védelem? Hol vannak a kiképzett egységek?
Gyanúsan tartalékban. A hadvezérek az ismeretlenbe a gyengébb képességű erőiket küldik mindkét oldalon, kb. kipuhatolni, hogy hova kellenek a főerők.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
355
2 061
93
DraftUkraineCoTFeb26%2C2022.png
 
W

Wilson

Guest

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Kérdéseim vannak, hátha valaki...

Tegnap (!!!) azt mondja az ukrán miniszterelnök, hogy Ukrajna lehet, lezárja az orosz és belarusz határait.
Én meg azt hittem, hogy napok óta orosz-ukrán háború van...., erre még csak most kezdenek azon gondolkodni, hogy lezárják a határokat?
Miért, akkor ma reggelig még mindig 3 sorompós áteresztő kapu van: első sor a turisták, második a kamionok és a harmadik az inváziós erőknek?
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ezt nem értem..., ez egyébként háború idején így normális két hadviselő állam között?

Tart a háborús és az invázió, de az orosz katonák a tinderen közben ráérnek ukrán barátnőket szerezni?

Továbbá azt sem értem, hogy egy háború kellős közepén az orosz VM szóvívője bejelenti, hogy a csernobili atomerőművet az orosz és az ukrán egységek közösen őrzik.

Megpróbálom értelmezni a helyzetet és valaki segítsen, hogy hol ment el a maradék agyam, köszi.
Tehát miközben Oroszország hadműveletet indít Ukrajna ellen, közben Csernobilt azért közösen őrzik, a maradék sereg továbbmegy, akinek van kedve hozzá, az háborúzik, akinek nincs az tinderezik, mindeközben az ukrán kormány az orosz-ukrán határt a mai napig le sem zárta, de legalább már gondolkodik rajta.
Közben látok két videón egy-egy kósza tankot tök egyedül, ahol elvileg/gyakorlatilag/véletlenül/széndékosan elfogyott a nafta (????) és a támadó haderő katonái kedélyesen elcsevegnek a megtámadott ország polgáraival a sztyeppe kellős közepén.

Az ukránok szerintem simán csak hülyeségeket beszélnek, megpróbálják úgy előadni, mintha bármi érdemi befolyásuk lenne a helyzet alakulására, nem gondolnám, hogy meglennének a képességeik a határ lezárására, hiszen Kijev határait sem tudják bizotosítani.

"Továbbá azt sem értem, hogy egy háború kellős közepén az orosz VM szóvívője bejelenti, hogy a csernobili atomerőművet az orosz és az ukrán egységek közösen őrzik."

Ezek szerintem átállt ukrán egységek, akiknek maradt még józan eszük.

A tinderes híreket szerintem nem érdemes túl komolyan venni, ezt meg én sem értem: "Közben látok két videón egy-egy kósza tankot tök egyedül, ahol elvileg/gyakorlatilag/véletlenül/széndékosan elfogyott a nafta (????)"

Nem értem, hogy hogyan nem tudják biztosítani az utánpótlást, de ezt betudom annak, hogy információhiány van, nem tudjuk pontosan mit/hogy akarnak az oroszok, és még mindig csak a konfliktus harmadik napját tapossuk.

Utólag lefog tisztulni sok minden, az mindenesetre világosan látszik, hogy a régi, egy pólusú világrendnek vége, kérdés, hogy mi fog történni az elkövetkezendő időszakban globális szinten.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Az a páncélozott jármű a park közepén amúgy egy afgán háborús emlékmű. :D:D:D:D

És jó szarul céloznak, ha valóban azt lőnék, legalábbis a nyomjelzők alapján. De lehet csak nem látják a fától az erdőt.

Afganistan_war_memorial_in_Bucha_2.JPG

Afganistan_war_memorial_in_Bucha_3.JPG


Azért néha beszar rajtatok az ember...
Már ne is haragudj, de szerinted lehetetlen amit írtam? Mikor begombolkozva, menetből a periszkópon meglát egy ilyet... Abszolút nem kizárt, hogy erre lőnek. Valószínűleg Te is lőnél rá, meg én is egy ilyen helyzetben. Nyilván ha stabilizált FLIR-rel szerelt optikán keresztül néznék, akkor valamelyik csak kiszúrná mi újság, de így... Gondolj kicsit bele a helyzetbe : egy idegen városban, ahol bármelyik sarokról vagy bármelyik épületből kiszedhetnek, nyomjátok ahogy csak lehet és meglátsz egy páncélozott járművet a fák között, biztos ami tuti alapon lőni fogsz rá. Néztél már bele BMP vagy mondjuk T-72 optikába? ideális viszonyok mellett nem rossz, de ilyen borongós téli időben bizony elég szarul látsz.
 
W

Wilson

Guest
Nem konvencionális megoldásban gondolkodnak. Azért sok ukrán konvojt szétvertek a levegőből, úgyhogy logikus is nem útnak indítani a maradékot. Az ukrán harckocsik az oroszokkal szemben nem túl eredményesek, az már látszik.
Ellenben folyamatosan lesállásokba húzzák be a gépkocsizó és gépesített gyalogságot. Gyakorlatilag nagyrészt az ukránok választják meg, hogy hol, hogyan és mi ellen vesznek fel harcérintkezéseket.

Hát, erre egy rakat példa van, hogy lehet lsd. tálibok.
Ha folyamatosan áramlik be a modern fegyver (értsd: gyalogos kisalegységek képesek megakasztani nagyobb gépesített támadó erőt), lehet akkora veszteségeket okozni, hogy meghátráljanak. Persze az arcvesztés lenne amit a szovjet hadvezetés nem fog elfogadni.

Gyanúsan tartalékban. A hadvezérek az ismeretlenbe a gyengébb képességű erőiket küldik mindkét oldalon, kb. kipuhatolni, hogy hova kellenek a főerők.
A hírek szerint Kijev környékére koncentrál az ukrán hadvezetés...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
Az melyik is?
Ami tiltja a jelzés nélküli hadviselést?
Ami tiltja a más hadviselő fél egyenruháinak, jelzeseinek használatát, a hamis zászlós műveleteket?
Ami tiltja a civil lakosság lövetését?

Tultoljátok. Próbálj objektivebb lenni, itt senkit nem kell meggyőznöd.
Vagy ez a feladatod?
;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Azért az ukrán légierőt ismerve az erőviszonyokat illet volna már letakarítani az égről..
67ben a nyitó légitámadás eltörölte az egyiptomi légierőt,a felszállópályákat szétbombázták.Ennek ellenére az egyiptomi kisszámú megmaradt gép még a 6. napon is felszállt harcolni a beton melletti földröl.
Szerintem jol felkészültek az oroszok-a maguk lehetőségei szerint.Szerintem a hadműveleti terv több cenárióval számol,és a hadműveleti körzetben ott vannak a legrosszabb eshetőségre a massziv tartalékok.A felvételeken látható kis alegységek meg harcfelderitő járőrök.
 
W

Wilson

Guest
Kérdéseim vannak, hátha valaki...

Tegnap (!!!) azt mondja az ukrán miniszterelnök, hogy Ukrajna lehet, lezárja az orosz és belarusz határait.
Én meg azt hittem, hogy napok óta orosz-ukrán háború van...., erre még csak most kezdenek azon gondolkodni, hogy lezárják a határokat?
Miért, akkor ma reggelig még mindig 3 sorompós áteresztő kapu van: első sor a turisták, második a kamionok és a harmadik az inváziós erőknek?
Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ezt nem értem..., ez egyébként háború idején így normális két hadviselő állam között?

Tart a háborús és az invázió, de az orosz katonák a tinderen közben ráérnek ukrán barátnőket szerezni?

Továbbá azt sem értem, hogy egy háború kellős közepén az orosz VM szóvívője bejelenti, hogy a csernobili atomerőművet az orosz és az ukrán egységek közösen őrzik.

Megpróbálom értelmezni a helyzetet és valaki segítsen, hogy hol ment el a maradék agyam, köszi.
Tehát miközben Oroszország hadműveletet indít Ukrajna ellen, közben Csernobilt azért közösen őrzik, a maradék sereg továbbmegy, akinek van kedve hozzá, az háborúzik, akinek nincs az tinderezik, mindeközben az ukrán kormány az orosz-ukrán határt a mai napig le sem zárta, de legalább már gondolkodik rajta.
Közben látok két videón egy-egy kósza tankot tök egyedül, ahol elvileg/gyakorlatilag/véletlenül/széndékosan elfogyott a nafta (????) és a támadó haderő katonái kedélyesen elcsevegnek a megtámadott ország polgáraival a sztyeppe kellős közepén.
A Tinderes dolog szerintem nagyon sántít az összes elfogott orosz katona elmondja, hogy a telefonjaikat az invázió kezdetén elvették tőlük és az orosz oldalakon is ezt az információt találtam...