[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 871
81 519
113
Beraktam ide is azt oknyomozó anyagot amelyben részletesen le van írva a dolog amerikai kormányzati dokumentumokkal alátámasztva,de az sem bizonyítja, hogy az USA bármilyen biológiai fegyver fejlesztést vagy tesztelést folytatott volna egyik volt szovjet tagköztársaságban sem....
Itt sokan az Ukrajnában lévő laborok létezését kérdőjelezték meg!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 298
2 498
113
Hagyjuk már ezt a hülyeséget unom minden nap leírni ugyanazt mert minden nap ugyanazzal a hülyeséggel jöttök.

1.- Az USA háborúi nem igazolják a ruszki háborút.

2.- Ukrajnában a nacionalista zászlóaljak egy kis töredékét teszik ki a hadseregnek, ehhez képest folyamatosan rájuk megy hivatkozás, miközben nem csak az ukrán nacionalistákat hanem egész Ukrajnát támadta meg oroszország és egész Ukrajna harcol ellenük. Arról nem is beszélve hogy ezek a nacionalista alakulatok soha nem tudtak volna létre jönni ha az oroszok nem indítanak proxi háborút Ukrajna ellen, ha már nagyobb képre vagytok kíváncsiak. Szóval nem, még mindig senki sem védi a nackókat az ukránoknál.

3.- Újra jön ez a cancel culture meg a harmincas évek hájájáj dolga. Röhejes. Az orosz média a legocsmányabb háborús propagandát nyomta és sajnos vannak gyenge képességű emberek akik erre vevők. Teljesen ésszerű hogy az EU nem hagyja hogy az orosz propaganda ömöljön amikor a ruszkik folyamatosan európát fenyegetik különféle módokon. Az meg hogy lesöpröd az asztalról, sőt azt mondod hogy mással foglalkozás az hogy a ruszkik konkrétan egy hazugság gyárral átnevelik a lakosságukat valami nacionalista közegé számomra teljesen érthetetlen. Ezek az emberek atom fegyverrel rendelkeznek és fenyegetik vele a nyugati országokat. Egyáltalán nem kéne leszarni mert sokkal súlyosabb mint az hogy az EU nem akarja hagyni hogy a ruszkik hülyítsék a népet.

4.- Ruszkik meg a zsidók világháború előtti helyzetét összehasonlítani minimum hazugság de inkább gusztustalan. Az oroszokkal szembeni hangok alapja nem valami elvont gyűlölet, hanem az hogy destabilizálják az egész régiót, szarnak a törvényekre, folyamatosan pofátlanul hazudnak, zsarolnak, fenyegetnek és gyilkolnak. Ha te nem érted a különbséget akkor szerintem nincs is miről beszélnünk.
Ilyen összehasonlításokról meg egy ókori görög mondás jutott az eszembe:
“Mások bűne nem a te erényed.”
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 729
15 562
113
Vagy látjuk a NATO csúcst

Nézd a másik oldalát.
Lassan el lehet adni hogy a Taktikai nukival, katonák ezreinek az életét menthetik meg...(Mintha hangzott volna már el ilyesmi.....)
Aztán hogy kb UA közepét végigveretik, senki nem fog tenni semmit, kiszóródás nincs, az ukránok meg ücsöröghetnek maguknak a szennyezett környezetben.
Mindenki boldog lehet.
Lassan én sem értem, hogy az oroszok mi a szart csinálnak. Nincs felderítésük?
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 298
2 498
113
Beraktam ide is azt oknyomozó anyagot amelyben részletesen le van írva a dolog amerikai kormányzati dokumentumokkal alátámasztva,de az sem bizonyítja, hogy az USA bármilyen biológiai fegyver fejlesztést vagy tesztelést folytatott volna egyik volt szovjet tagköztársaságban sem....
Azért kérdeztem, h milyen biztonsági minősítésű laborok vannak Ukrajnában…(?!)
BSL4 nélkül nehéz bármilyen fegyvert fejleszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: omae

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 141
83 702
113
Lassan én sem értem, hogy az oroszok mi a szart csinálnak. Nincs felderítésük?
Nincs orosz média. Ami volt, azt is letiltották, így azt láttatnak veled, amit ők akarnak. Elesett x település. Képek bentről? Stb.

Fájdalmas lesz a kijózanodás, amint elkezd a másik oldal riportokat felpakolni donbasszi szinten ...
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 020
23 476
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 423
46 212
113
Srácok, szögezzünk le egy dolgot. Nincs olyan, hogy dezinfó, meg fakenews. Mindennek hírértéke van, amit hoztok. Ha nem igaz, akkor meg mi van? Azért vagytok itt egy csoportban, hogy kultúráltan megvitassátok, más forrásokkal alátámasszátok, vagy éppen cáfoljátok. Ez ilyen egyszerű. Az hogy ezekből kinek mi tetszik, az már egyéni probléma, nem a fórumra tartozik.
Tudom, te vagy az egyik moderátor. Valóban mindennek lehet hírértéke, de ha számtalanszor beteszik ugyanazt a videót, és számtalanszor elmondják ugyanazt, akkor az bosszantó számomra. És annak nincs hírértéke. Én minden megszólalást elolvasok, míg itt sokan csak rakják fel az anyagokat, és nem tekintik át a fórumnak az időszerű és friss anyagait. Az megesik, hogy néhány perc eltéréssel bekerül ugyanaz az anyag, ez érthető, de mikor napok múltával is többször ismétlődik valami, az már nehezen tolerálható.
Valóban jó lenne, ha egyesek kulturáltabban vitatkoznának, és nem minősítenék a másikat, de sokszor nem a hírérték, hanem az indulatok dominálnak. Egyébként igazad van, szerintem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 334
13 880
113
Itt sokan az Ukrajnában lévő laborok létezését kérdőjelezték meg!
Boki, az iskola amibe jártam. Annak is volt bilológia laborja. Sőt fizika is! Ukrajnába szerintem tőbb ezer iskolai biolabor lehet. Ne is beszéljünk az ottani ANTSZ-nek megfelelő laborokról. Csak míg eljutunk oda, hogy ezekben amerikai pénzeléssel biológiai fegyvereket fejlesszenek görönyös az út.
Értem, hogy Amerika pénzel biológiai kutatásokat szerte a világban, de ahogy látom a hozzáértők hozzáslásait, ezeket elég nehéz biofegyver fejesztésekhez kötni.
Hamarabb antibiotikum kutatásokhoz.
De az agitprop narratíva is eléggé önellentmondó. Mindent megsemmisítettek, de mi megtudtuk... Legalább valamilyen kémcsöveket le kéne videózni és azokat mutogatni.
Bár lehet jön majd ez is.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 926
7 648
113
Boki, az iskola amibe jártam. Annak is volt bilológia laborja. Sőt fizika is! Ukrajnába szerintem tőbb ezer iskolai biolabor lehet. Ne is beszéljünk az ottani ANTSZ-nek megfelelő laborokról. Csak míg eljutunk oda, hogy ezekben amerikai pénzeléssel biológiai fegyvereket fejlesszenek görönyös az út.
Értem, hogy Amerika pénzel biológiai kutatásokat szerte a világban, de ahogy látom a hozzáértők hozzáslásait, ezeket elég nehéz biofegyver fejesztésekhez kötni.
Hamarabb antibiotikum kutatásokhoz.
De az agitprop narratíva is eléggé önellentmondó. Mindent megsemmisítettek, de mi megtudtuk... Legalább valamilyen kémcsöveket le kéne videózni és azokat mutogatni.
Bár lehet jön majd ez is.
na és honnan tudod hogy az iskolád nem fejlesztett bio fegyvereket az amcsiknak ? sakk matt .
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 020
23 476
113
Itt van újabb kettő szerencsétlen akiket az orosz vezetés odadobott értelmetlenül:

sajnálatos tény .. viszont a másik oldal egy egész népet és országot dob oda értelmetlenül .. miben jobb az ?

egyszer írtam már itt hogy nem lett volna-e egyszerűbb Jarost meg a többi faszt lecsukatni, autonómiát adni annak a két területnek,és lemondani a Krímről ?
jött válasz hogy mondjam meg a Jaros-féléknek én .. mondtam hogy nem én vagyok Zelenszkij,nem nekem kell ezt rendezni,de ha elindul a háború ez lenne a legjobb módja hogy elkerüljék ..

most lassan 2 hete tart a háború,és akkor megkérdezem megint nem lett volna jobb ezeket meglépniük ?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 724
55 689
113
A hírek megbízhatatlanok, nem fogjuk megtudni hogy mi volt a laborokban.
Ami beszédes: valamiért nagyon nem akarják hogy orosz kézre kerüljön. Gondolom nem a C-vitamin receptje a titok.
A Fox Newson Tucker Carlsson foglalkozott a témával ( 2022 március 10, 16.14h) egy 16 perces videóban. Sajnos nem vagyok képes felrakni.
Részben polemikus, de sok tényt, állásfoglalàst is tartalmaz és összefoglalja a dolgok állàsát ebben a labor ügyben. Talàn valaki fel tudja rakni.
Tudom, Fox News stb. de ez is hozzátartozik a véleményspektrumhoz.
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
916
10 423
93
Hagyjuk már ezt a hülyeséget unom minden nap leírni ugyanazt mert minden nap ugyanazzal a hülyeséggel jöttök.

1.- Az USA háborúi nem igazolják a ruszki háborút.

2.- Ukrajnában a nacionalista zászlóaljak egy kis töredékét teszik ki a hadseregnek, ehhez képest folyamatosan rájuk megy hivatkozás, miközben nem csak az ukrán nacionalistákat hanem egész Ukrajnát támadta meg oroszország és egész Ukrajna harcol ellenük. Arról nem is beszélve hogy ezek a nacionalista alakulatok soha nem tudtak volna létre jönni ha az oroszok nem indítanak proxi háborút Ukrajna ellen, ha már nagyobb képre vagytok kíváncsiak. Szóval nem, még mindig senki sem védi a nackókat az ukránoknál.

3.- Újra jön ez a cancel culture meg a harmincas évek hájájáj dolga. Röhejes. Az orosz média a legocsmányabb háborús propagandát nyomta és sajnos vannak gyenge képességű emberek akik erre vevők. Teljesen ésszerű hogy az EU nem hagyja hogy az orosz propaganda ömöljön amikor a ruszkik folyamatosan európát fenyegetik különféle módokon. Az meg hogy lesöpröd az asztalról, sőt azt mondod hogy mással foglalkozás az hogy a ruszkik konkrétan egy hazugság gyárral átnevelik a lakosságukat valami nacionalista közegé számomra teljesen érthetetlen. Ezek az emberek atom fegyverrel rendelkeznek és fenyegetik vele a nyugati országokat. Egyáltalán nem kéne leszarni mert sokkal súlyosabb mint az hogy az EU nem akarja hagyni hogy a ruszkik hülyítsék a népet.

4.- Ruszkik meg a zsidók világháború előtti helyzetét összehasonlítani minimum hazugság de inkább gusztustalan. Az oroszokkal szembeni hangok alapja nem valami elvont gyűlölet, hanem az hogy destabilizálják az egész régiót, szarnak a törvényekre, folyamatosan pofátlanul hazudnak, zsarolnak, fenyegetnek és gyilkolnak. Ha te nem érted a különbséget akkor szerintem nincs is miről beszélnünk.
Nem tudom az ukrán védelmi erőknek hány százalékát adják ki a nacionalisták, de sajnos nem elhanyagolhatót.
Oké, nem a többség. Viszont abszolút kormányzati támogatottságot élveznek -> a kormányzat ezért felelős.
Ezt a kormányzatot meg már választották az ukránok (akiket hagytak szavazni). Tehát ez a szavazásban részt vett állampolgárok többségének rendben van.
Ez tehát nem egy elszigetelt jelenség, hiába kéne most bagatelizálni hogy fekete-fehér lehessen az ájtatos ukránnyalogatás. Most következménye van. Sajnálom azokat az ukránokat akik ezzel nem értett egyet és most szívnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 979
66 191
113
Boki, az iskola amibe jártam. Annak is volt bilológia laborja. Sőt fizika is! Ukrajnába szerintem tőbb ezer iskolai biolabor lehet. Ne is beszéljünk az ottani ANTSZ-nek megfelelő laborokról. Csak míg eljutunk oda, hogy ezekben amerikai pénzeléssel biológiai fegyvereket fejlesszenek görönyös az út.
Értem, hogy Amerika pénzel biológiai kutatásokat szerte a világban, de ahogy látom a hozzáértők hozzáslásait, ezeket elég nehéz biofegyver fejesztésekhez kötni.
Hamarabb antibiotikum kutatásokhoz.
De az agitprop narratíva is eléggé önellentmondó. Mindent megsemmisítettek, de mi megtudtuk... Legalább valamilyen kémcsöveket le kéne videózni és azokat mutogatni.
Bár lehet jön majd ez is.
Korabban volt rola szo hogy az egyiknKarpataljan van. Az ungvari, vagy beregszaszi egyetem laborja az egyik. Valami orvosi egyetemi reszlege van. Hogy mi folyik ott mi sem, en azt nem tudom. Lehet valamilyen osztalyu, vagy szintu laborokra vonatkozik ez ahol ezt meg azt lehet csinalni. Vegulis majd kiderul ha katonak szaladgalnak benn es epp videozzak magukat.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 074
113
Noha tudásom már - mint anno írtam - elavult harcászati taktikai ismereteken alapul, azért látok néhány dolgot.
0. Hadműveleti tervezés: a politikai elvárásokat SOHA nem szabad a hadműveletek tervezésénél figyelembe venni. A logisztika megszervezése elsőrendű követelmény. Fegyvernemek együttműködésének koordinációja.
1. Járműoszlopok: a járműoszlopok mozgását megelőzik a légi- vagy légi szállítású vagy gyalogos felderítők/biztosítók. Merevszárnyú és/vagy helikopteres támogatás hiánya. Főleg megálláskor. Járműelhagyáskor védő gyalogság hiánya.
2. A légierő használata, illetve NEM használata!
3. Sorállomány a 2. vagy 3. hullámban jöhet! Közvetlen támadó alakulatként nem.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 298
2 498
113
na és honnan tudod hogy az iskolád nem fejlesztett bio fegyvereket az amcsiknak ? sakk matt .
Ez jó!
Nem nagy fáradság utánanézni milyen logisztikai igénye van egy vírus alapú “fegyver” fejlesztésének. Ami nem egy COVID 19 lenne.
BSL4 certifikacioval rendelkező labor kell hozza. S abból a világban sincs sok.
Ukrajnában konkrétan?

De már x-szedszer írtam.
Feladom.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
A hírek megbízhatatlanok, nem fogjuk megtudni hogy mi volt a laborokban.
Ami beszédes: valamiért nagyon nem akarják hogy orosz kézre kerüljön. Gondolom nem a C-vitamin receptje a titok.
Ember, miért fejlesztenének az amik biofegyvert a híresen korrupt Ukrajnában, Oroszország szomszédjában?
Majd arra számítanak, hogy az FSZB/GRU nem épül be, nem szerzi meg a kutatási eredményeket? Ott, ahol 10 milliós oroszajkú kisebbség él, majd nem találnak ügynököt?
Ha tényleg biofegyvert fejlesztettek, akkor az egész orosz hírszerző kollektívát lehúzhatják a klotyón!
Mi lesz az usa következő lépése? Az SSBN-jeiket Kínában fogják fejlesztetni?