• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 917
13 892
113
A NERA önmagábani értékét nem tudom, de az egész az 520 / 500 mm, a torony és teknő, így értendő.
Az +ERA-val már nem is rossz, valahol (ITT ?) olvastam, hogy az oroszok csináltak olyat, hogy az ERA-t valamilyen trükkel kettős funkcióban tudták felrakni, és előtét-páncél+ERA eredményt tudtak összehozni!!!

Egy ilyen kombináció --ha valóban ad még 60-70-80 mm többlet védelmet a kiemelt irányokból--, az már elég jó összesített védelmet/túlélőképességet adna!

...ahogy én látom kb.! Szerinted?


.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 512
13 428
113
Az +ERA-val már nem is rossz, valahol (ITT ?) olvastam, hogy az oroszok csináltak olyat, hogy az ERA-t valamilyen trükkel kettős funkcióban tudták felrakni, és előtét-páncél+ERA eredményt tudtak összehozni!!!

Egy ilyen kombináció --ha valóban ad még 60-70-80 mm többlet védelmet a kiemelt irányokból--, az már elég jó összesített védelmet/túlélőképességet adna!

...ahogy én látom kb.! Szerinted?


.

Én azt nem tudom, hogy az ERA-t hogy lehet átváltani RHAe-re, meg ami adatokat soroltam, az a KE / APFSDS elleni védelmet adta, nem a HEAT ellenit. Az ERA kazetta APFSDS-ek elleni védelmét úgy látom, hogy hosszirányú erők hatnak alapesetben az APFSDS-re, a céltárgyba csapódáskor, de az ERA keresztirányúakat is generál, és szétnyírják nagyon lebutítva. De aminek nem gyenge, hanem kellően vastag és erős a lemeze, mint a Kontakt-5-ösnek, és prizmás is a belső szerkezete. A Kontakt-5-ös csak a DM 53-astól kezdődők tudják leküzdeni, és mindenki Német fegyverekkel él, nem Amerikaiakkal.

ATGM tandem feje ellen sose volt igazán hatékony, és az átütő tányérra sem reagál, de nem is erre tervezték 1987-ben, amikor a MILAN sem tudott elbánni a T-55-ös Enigmával. A tandemre lenne való a Relikt / Nyizs / Nozs / Duplet, de elméleti kívánalom, a Kontakt-1 az általános, és az Oroszoknál is a Kontakt-5-ös hadszínteret tévesztett, azonban jobb a semminél.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Értékelhető APFSDS-e csak az USA-nak volt, és talán a Franciáknak. Ellenben a Németeknek és követőiknek használhatatlanjaik, még a másodvonalas / exportverziósok is tudtak volna csúnya meglepetéseket okozni.
Ezzel nem értek egyet.
A 105-ös lövegekhez kb. egyszerre, a 70-es évek végén jelent meg az izraeli M111 és az amerikai M735. Az M111 sokkal fejlettebb volt, ezt a németek szinte azonnal át is vették. A 120-as DM13 nem volt nagy cucc, az M735-höz lehet hasonlítani, viszont ez teljesen saját fejlesztés volt. Ennek ellenére technológiailag még az M735 és a DM13 is messze a primitív szovjet kompozitnyilak előtt járt.
A DM23-al (1983) a németeknek már egy kifejezetten jó nyíllövedékük volt, gond nélkül elbánt bármelyik szovjet típussal. A kivétel természetesen a T-72B és a T-80U, de mire ezek elterjedtek, már ott volt a DM33 is.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 512
13 428
113
Ezzel nem értek egyet.
A 105-ös lövegekhez kb. egyszerre, a 70-es évek végén jelent meg az izraeli M111 és az amerikai M735. Az M111 sokkal fejlettebb volt, ezt a németek szinte azonnal át is vették. A 120-as DM13 nem volt nagy cucc, az M735-höz lehet hasonlítani, viszont ez teljesen saját fejlesztés volt. Ennek ellenére technológiailag még az M735 és a DM13 is messze a primitív szovjet kompozitnyilak előtt járt.
A DM23-al (1983) a németeknek már egy kifejezetten jó nyíllövedékük volt, gond nélkül elbánt bármelyik szovjet típussal. A kivétel természetesen a T-72B és a T-80U, de mire ezek elterjedtek, már ott volt a DM33 is.

Akartam is írni, hogy az Izraeli cuccok azok, amiket kedvelek, és mérvadónak tekintek. Az Izraeliek jelentősen segítették az USA hadiparát, még a Merkava 1 / 2-est is felajánlották (!!!), nem csak az M111-es Hetz-et, és az utóbbi bevált, addig csak a kudarcos MBT-70 / M60A2 Starship Patton-ökkel és alternatív lőszereikkel szerencsétlenkedtek és olvasni "jobbnál jobbakat" a CAT-könyvben is.

Az Osztrákok NP105A2-esét mi alapján csinálták ? És a DM 13 (105 milis APFSDS) miben különbözött tőle ? Hiába kaptak az Osztrákok M60A3-asokat, de lőszert nem adtak hozzá, annyit értek volna, mint az Iraki T-55-ösök, még a T-72M1 ellen is. Ellenben az USMC / TGy M60A1 RISE Passive-je megfelelő lőszerrel szemből kilőtte a T-64A / T-72A / T-80/B-ket.

Én DU lőszer nélkül nem mennék ütközetbe.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Hát azt én mondhatnám, hogy ne röhögtestd ki magad... "K formulás..." Miről beszélsz te? Látszik, hogy el vagy zárva a forrásoktól... Kb. 20 éve tartott ott a tudomány, hogy "K formula"...
Én nem tudom, hogy te milyen tudományt szívsz, de mi felénk a K formula az az acél+kvarzszilikát+acél páncélzat....

Egyrészt 20mm-est sehol nem dobtak rá... 16mm volt a T-72-nél, 30mm a T-64/80-nál... Mire volt ez elég? ÉPPPEN, hogy csak az M111 és M735 megfogására... És mikor? 1983... 2 éve rendszerben volt már a monoblokk, szegényített urán M774, ami rövidebb távolságon már átüthette a 16+60-105-50-et. 1984-re megjelent az M833, aminek semmiféle problémát nem okoztak már a tornyok sem, ennek egyedül a T-72B és a T-80U állt ellen.
Ez megint melyik álomvilágból van?
A T-64A/72A teknő frontpáncélja eredetileg kb. 330 mm RHA-t tudott.
A plusz páncéllemezzel 400-430 mm RHA között.
A torony kb. 400-420 mm RHA-t tudott mint két esetben.

Az M735A1, ami 1979-es, tudott 370 mm RHA-t 1000 méteren 0 fokos becsapódási szög mellet.
Az M774-es (1980), az első monoblock uránlőszer tudott 185 mm RHA-t 60 fokban 2 km-en (kb. 370 mm 0 fok)
Az M833-as 1983-as, tudott 210 mm RHA-t 60 fokon 2 km-en (kb. 420 mm 0 fok)
Az M111 Hetz-6 (1978) tudott 150 mm RHA-t 60 fokon 2 km-en (kb. 300 mm 0 fok) (390 mm 0 méter)

Ezek alapján a T-64A/T-72/72A teknő páncéljára az izraeli M111-es alapvetően csak 2 km-nél kisebb távon volt veszélyes.
A torony páncélokra semmi veszélyt nem jelentett!
Az amcsi M735 és M735A1 esetén ugyan ez a helyzet.
Az M774 jobb volt, de semmin nem változtatott, mert a szovjet harckocsik tornya eleve 400+ mm RHA körül mozgot, a páncélteknő meg utólag került erre a szintre.
A felsorolásból az M833 az ami 2 km-nél kisebb távolságon már veszélyes volt a fentebb említett tankokra. De az is évekig tartott mire elterjedt....

Ezzel szemben mondjuk az 1976-os 3BM22-es lövedék jóval 2 km-en túl is kilőtt bármilyen NATO tankot bármelyik részén.
1980-ban jelentek meg az első olyan tankok (M1 és Leopárd 2) amelyeket szemből a főpáncélnál nem tudott átlőni.
Ezt leszámítva viszont mindenhol átment rajtuk, mondjuk oldalról is lapos szögben.
Amikor megjelentek a komolyabb nyugati lőszerek (M833, M829) addigra már a 3BM32 is gyártásban volt. Az megint 2+ km-ről átvitt volna mindent is mindenhol is.
A svédek lőttek 3BM22-vel az STRV-103 60 mm-s 78 fokban döntött frontpáncéljára és átvitte mint a szart.
Szovjet teszteken ugyan ilyen szögben a 45 mm-s páncéllemezt 3.7 km-ről (!!!) átlőtték vele....
Igen ez azt jelenti, hogy nehéz kötényezés nélkül, full lapos oldalszögben is a halál faszáról is átlőtték volna a csúcs NATO tankok oldalát még a 3BM22-vel is.
És mivel a tankok nem pont szembe találkoznak.... Ebből ki lehet találni miért létfontosságú a nehéz kötény a nyugati tankokra.

Mert te biztos ismered ugye? Jaaaa, nem. Ismét baromságokat beszélsz... Hogy fényt hozzak a sötétségedbe, elárulom, hogy a 30mm-es ágyúkhoz az egyedüli páncéltörő lőszer a 3UBR6 volt, egy végtelenül primitív, II.Vh-t idéző APBC. (ami még ma is a fő lőszertípus! Ennyire nincs pénz...)
Ez durván ~500m-en üt át 50mm függőleges páncélzatot. Ez egyedül a Leopard-1-re veszélyes.

Már megint mire vagy így elszállva magadtól?
Tudod, hogy most mit írtál le? :rolleyes:
Azt amit állítottam, hogy nehéz kötényezés nélkül sebezhető lenne a nyugati harckocsik oldalpáncélzata mert csak 50 mm vastagok.
Nézd be az ukrán topikba ha látni akarsz hasonló szitut, 30 mm-s GPU vs. Harckocsi oldalról.
Az 1970's évek 3UBR6-ja 500 méteren belülről szétlőtte volna az "újgenerációs" nyugati tankokat, ha nincs rajtuk a nehéz kötényezés.
Nah, pont ezért került fel rájuk.
És ugyan ezért nem volt sokáig a T szériákon, ugyanis azoknak 79 mm-s az oldalpáncélzatuk....

A vontatott páncéltörő ágyú már az 50-es években végtelenül elavult dolognak számított. Nem véletlenül tűnt el mindenhonnan a VSz-t leszámítva. Amúgy igen, látom hogy ismét menekülsz, kínodban próbálod kiforgatni a témát. Lássuk csak mit írtál:
Köszönik szépen a mai napig jól elvannak.

A feljebb betett képen láthattad mire elég a Kornet a Merkava IV ellen... :p
Nagyvonalúan elkerülte a figyelmedet. Erre:
iu


Aha... Mennyit is vesztettek? 5 tankot? Abból 2 IV-es, amiből ráadásul 1-el egy qrva nagy IED végzett...
Ez megint a hülyeség a köbön....
Tudhatnád, hogy izrael csak azt írja le vesztességnek ami nem javítható.
Több tucat Merkavát lőttek ki Kornettel és RPG-29-el.
De amit ki lehetett javítani az nem vesztesség. Akkor sem ha a személyzetből csak por és hamu maradt a tank belselyében....
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Ennek ellenére technológiailag még az M735 és a DM13 is messze a primitív szovjet kompozitnyilak előtt járt.
Valamelyik álmodban biztosan....

A kivétel természetesen a T-72B és a T-80U, de mire ezek elterjedtek, már ott volt a DM33 is.

Mire a DM33 elterjedt véget ért a hidegháború, meg nem mellesleg úgy eltörte azt is a Kontakt-5, mint valami ropit....
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 512
13 428
113
De amit ki lehetett javítani az nem vesztesség. Akkor sem ha a személyzetből csak por és hamu maradt a tank belselyében....

Amiben a személyzet is odakozmált, ott ammorack és toronyrepülés is történt, és a páncéltest is szétnyílt, azt nem fogják sehogyan sem javítgatni.

cwWdWVy.jpg


Ellenben ennél a kettőnél a motor teljesen megállította a kumulatív sugarat, a sofőr meghalt, és a másik 3 fő sokkosan / sérülten, de ki tudtak mászni, és a gépeik is elvontathatóak maradtak.

TMc0Khm.jpg
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Én nem tudom, hogy te milyen tudományt szívsz, de mi felénk a K formula az az acél+kvarzszilikát+acél páncélzat....
... ami egyetlen korabeli szovjet forrásban sem szerepel

Ez megint melyik álomvilágból van?
A T-64A/72A teknő frontpáncélja eredetileg kb. 330 mm RHA-t tudott.
A plusz páncéllemezzel 400-430 mm RHA között.
A torony kb. 400-420 mm RHA-t tudott mint két esetben.
Látod látod, ismét csak égeted magad... Szépen összemosod a T-64A-t és a T-72A-t... Az ne zavarjon, hogy az egyik 80-105-20, a másik meg 60-105-50...
Ahogy a torony sem egyezik, ~440mm a T-64A esetén, 1974-től, és ~400-410 a T-72A-nak...
Senkit nem érdekel az RHA matekod.
A valóság ez, 2000m-ről simán megvolt a DM33 (105)-nek (= izraeli M413 licensz) a 16+60-105-50. Ennek a teljesítménye kb. megfelelt a korábbi amerikai M774-nek. A torony is sebezhető volt 1500m-en belülről.
A svédek lőttek 3BM22-vel az STRV-103 60 mm-s 78 fokban döntött frontpáncéljára és átvitte mint a szart.
Szovjet teszteken ugyan ilyen szögben a 45 mm-s páncéllemezt 3.7 km-ről (!!!) átlőtték vele....
Igen ez azt jelenti, hogy nehéz kötényezés nélkül, full lapos oldalszögben is a halál faszáról is átlőtték volna a csúcs NATO tankok oldalát még a 3BM22-vel is.
És mivel a tankok nem pont szembe találkoznak.... Ebből ki lehet találni miért létfontosságú a nehéz kötény a nyugati tankokra.
Ismét bizonyítod végtelen tudatlanságodat... A történelem nem ismeri azt, hogy "ha", úgyhogy semmi értelme azon filozofálni, hogy kötényezés nélkül mi lett volna. Anélkül nem kerültek volna ki a frontra. Bármennyire is fáj ez neked, a nyugati megoldás mindenféleképpen jobb volt, mint a szovjet.
A szovjet típusok jelentéktelen mértékben vastagabb oldalpáncélja semmit nem jelentett, gond nélkül át lehetett lőni lapos szögből is, lásd német T-62 teszt.
Az 1970's évek 3UBR6-ja 500 méteren belülről szétlőtte volna az "újgenerációs" nyugati tankokat, ha nincs rajtuk a nehéz kötényezés.
Nah, pont ezért került fel rájuk.
Baszki, egy vicc vagy... Rohadtul nem azért került fel rájuk... Semmit nem tudsz a nyugati típusok fejlesztéséről. Abszolút semmit. Talán nem ártana olvasnod szakirodalmat... Jaaaaaaaaa, nem tudsz angolul, hahahahaha... :D Buktad.
2ate2CY.jpg


Köszönik szépen a mai napig jól elvannak.
Igen. Elmaradott, csóró országokban...

Ez megint a hülyeség a köbön....
Tudhatnád, hogy izrael csak azt írja le vesztességnek ami nem javítható.
Több tucat Merkavát lőttek ki Kornettel és RPG-29-el.
De amit ki lehetett javítani az nem vesztesség. Akkor sem ha a személyzetből csak por és hamu maradt a tank belselyében....
Részletesen dokumentálva volt.

Mivel nem tudsz angolul, fordítok:
18 Merkava IV-est ért találat, sokat több is. Mindössze 6 harckocsinak ütötték át a páncélzatát, kizárólag oldalról. Ebből egyedül egy került veszteséglistára. A régebbi Mk.3 szemből is sebezhető volt a Kornet és a Metisz-M számára, az Mk.4 már nem, +- 35 fokig védett.
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Valamelyik álmodban biztosan....
JA, akkor miért kezdtek el fejleszteni ők is olyanokat...
Mire a DM33 elterjedt véget ért a hidegháború, meg nem mellesleg úgy eltörte azt is a Kontakt-5, mint valami ropit....
Mennyi is került ki a GSzVG-hez a T-80U/UD-ból és a T-72B m.1989-ből? Jaaaa, hogy nulla, értem... 1992-től az amcsiknak ráadásul megvolt a K5 ellenszere... 1992-ben még egyetlen szériagyártott orosz tank sem volt amiben hőképalkotó lett volna... CITV-ről nem is beszélve...
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
A valóság ez, 2000m-ről simán megvolt a DM33 (105)-nek (= izraeli M413 licensz) a 16+60-105-50. Ennek a teljesítménye kb. megfelelt a korábbi amerikai M774-nek. A torony is sebezhető volt 1500m-en belülről.
Mivel nem tudsz angolul, fordítok:
Nagypofájú barátom akkor fordítok én neked, mert pont annyira tudsz angolul mint bármit....

Általad linkelt oldalról:
Right: Front showing multiple hits of DM33 APDSFS and DM12 HEAT rounds of 105 mm L7A3 gun.
While HEAT rounds could penetrate the hull,
only DM33 APDSFS projectiles could achieve some degree of penetration of the turret front when fired at less than 1500 m.
Detail: Note the 17mm appliqué armour plate on the glacis to boost protecction to T-72A standard.

Értő olvasás:
A DM12-es HEAT átment a teknő fronton, de a DM33-as nem ment át! Pont úgy ahogyan én mondtam....
A torony páncélzaton is csak kevesebb, mint 1500 méterről, ritka esetben.
Figyelembe kell venni, hogy a teknő fronton fent volt a kiegészítő 17 mm-s páncél.

Értő olvasás kettő:
Right: Glacis showing two penetration holes due to a DM12 HEAT shaped charge and a DM33 APDSFS projectile fired from 2000m.
The 17mm add-on armour blew off after being struck by the chemical warhead, leaving a big hole in comparison with the fine kinetic break through.

Magyarul a DM12 HEAT és a DM33 is átment a teknő frontpáncélján, de csak úgy, hogy a DM33 esetén már nem volt fent a 17 mm-s kiegészítő páncél!
(A 17*1,3*2,67-es képlett alapján 59 mm RHA-t ad a védelemhez....)

Vagyis még mindig ott tartunk, hogy nekem van igazam....
Ezek alapján a T-64A/T-72/72A teknő páncéljára az izraeli M111-es alapvetően csak 2 km-nél kisebb távon volt veszélyes.
A torony páncélokra semmi veszélyt nem jelentett!
Az amcsi M735 és M735A1 esetén ugyan ez a helyzet.
Az M774 jobb volt, de semmin nem változtatott, mert a szovjet harckocsik tornya eleve 400+ mm RHA körül mozgot, a páncélteknő meg utólag került erre a szintre.
Feltételezem, hogy nem ismered el, hogy tévedtél....
Az meg, hogy szerinted én nem beszélek más nyelveken miközben a saját forrásaidat sem érted külön vicces. :D :D :D
(Jó előnyben vagyok, mert jól ismertem az oldalt amit linkeltél :rolleyes: )

Talán nem ártana olvasnod szakirodalmat... Jaaaaaaaaa, nem tudsz angolul, hahahahaha... :D Buktad.
Egyelőre ott tartunk, hogy nem tudsz különbséget tenni a szakirodalom és a bóvli között....
Másrészt ha előtted van a forrás akkor sem érted :(
Igazából nem állnék bele ennyire keményen a dologba, ha nem lennél egy önelégült figura, de így külön élvezett :D
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 512
13 428
113
JA, akkor miért kezdtek el fejleszteni ők is olyanokat...

Mennyi is került ki a GSzVG-hez a T-80U/UD-ból és a T-72B m.1989-ből? Jaaaa, hogy nulla, értem... 1992-től az amcsiknak ráadásul megvolt a K5 ellenszere... 1992-ben még egyetlen szériagyártott orosz tank sem volt amiben hőképalkotó lett volna... CITV-ről nem is beszélve...

Nem akarok bekapcsolódni a nagy vitába, de csendesen jegyezném meg, hogy az M829A2 az 1994-től van, M829A3 az 2003-tól go-to-war lőszer volt, az Amik élen jártak a K-5 és a Relikt ellenszereinek a fejlesztésében, de a Németek későn tudtak kijönni a DM 53-assal.

És továbbra is kérdezném, az NP105A2-es az melyik lőszeren alapul ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Értő olvasás kettő:
Right: Glacis showing two penetration holes due to a DM12 HEAT shaped charge and a DM33 APDSFS projectile fired from 2000m.
The 17mm add-on armour blew off after being struck by the chemical warhead, leaving a big hole in comparison with the fine kinetic break through.

Magyarul a DM12 HEAT és a DM33 is átment a teknő frontpáncélján, de csak úgy, hogy a DM33 esetén már nem volt fent a 17 mm-s kiegészítő páncél!

Sőt újra olvasva és mellé megnézve a képet is:
T72M1_hull.jpg

A 17 mm-s lemez nem szakadt le. Viszont az írás megtévesztő.
Mert 2 behatolási lyuk van, de csak a DM12-es ment át a páncélon, a DM33-as nem!
A 2000 méter arra vonatkozik, hogy onnan lőtték ki a lövedékeket.
 
  • Vicces
Reactions: gorkamorka

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Nagypofájú barátom akkor fordítok én neked, mert pont annyira tudsz angolul mint bármit....

Általad linkelt oldalról:
Right: Front showing multiple hits of DM33 APDSFS and DM12 HEAT rounds of 105 mm L7A3 gun.
While HEAT rounds could penetrate the hull,
only DM33 APDSFS projectiles could achieve some degree of penetration of the turret front when fired at less than 1500 m.
Detail: Note the 17mm appliqué armour plate on the glacis to boost protecction to T-72A standard.

Értő olvasás:
A DM12-es HEAT átment a teknő fronton, de a DM33-as nem ment át! Pont úgy ahogyan én mondtam....
A torony páncélzaton is csak kevesebb, mint 1500 méterről, ritka esetben.
Figyelembe kell venni, hogy a teknő fronton fent volt a kiegészítő 17 mm-s páncél.

Értő olvasás kettő:
Right: Glacis showing two penetration holes due to a DM12 HEAT shaped charge and a DM33 APDSFS projectile fired from 2000m.
The 17mm add-on armour blew off after being struck by the chemical warhead, leaving a big hole in comparison with the fine kinetic break through.

Magyarul a DM12 HEAT és a DM33 is átment a teknő frontpáncélján, de csak úgy, hogy a DM33 esetén már nem volt fent a 17 mm-s kiegészítő páncél!
(A 17*1,3*2,67-es képlett alapján 59 mm RHA-t ad a védelemhez....)

Vagyis még mindig ott tartunk, hogy nekem van igazam....

Feltételezem, hogy nem ismered el, hogy tévedtél....
Az meg, hogy szerinted én nem beszélek más nyelveken miközben a saját forrásaidat sem érted külön vicces. :D :D :D
(Jó előnyben vagyok, mert jól ismertem az oldalt amit linkeltél :rolleyes: )


Egyelőre ott tartunk, hogy nem tudsz különbséget tenni a szakirodalom és a bóvli között....
Másrészt ha előtted van a forrás akkor sem érted :(
Igazából nem állnék bele ennyire keményen a dologba, ha nem lennél egy önelégült figura, de így külön élvezett :D
Ne okoskodj, ne okoskodj, megint csak égeted magad... Ilyen szánalmas vergődést még nem láttam mint amit te csinálsz.

Még google fordítóval dumálsz olyannak akinek nyelvvizsgája van, eszem megáll... Ennyire hülye vagy? Már mást nem tudok mondani. Nézd már meg a képeket... Tisztán látszik, hogy a +16mm páncél RAJTA VAN! Vagy már a szódásüveg sem segít rajtad, annyira nem látsz? Csak egy kis szövegértés, nagy "angol tudós": Azt jelenti amit írnak, hogy a kumulatív gránát felszakította a +16mm pótpáncélt (középen), míg a nyíllövedék tiszta átütést produkált (=break through) (a vonószem mellett)... és láss csodát, pontosan ezt látjuk a képen...

És még te akarsz oktatni embereket azzal a hulladék minőségű pdf-eddel... Nem vagyok önelégült, csak szánalmasnak tartom a magadfajta fanboyokat, akik nulla szakértelemmel osztják az észt, és teljesen képtelenek elismerni ha tévednek, mert bántja a nagy egójukat... Még te beszélsz forrásokról, soha egyet sem hoztál, nem véletlenül, mert 99%-tól el vagy vágva, nulla angoltudásod miatt. Maradt neked a magyar nyelvű WoT fórum, a 15 éves fanboyokkal együtt, ott biztos nagymenő vagy...
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 214
113
Nem akarok bekapcsolódni a nagy vitába, de csendesen jegyezném meg, hogy az M829A2 az 1994-től van, M829A3 az 2003-tól go-to-war lőszer volt, az Amik élen jártak a K-5 és a Relikt ellenszereinek a fejlesztésében, de a Németek későn tudtak kijönni a DM 53-assal.

És továbbra is kérdezném, az NP105A2-es az melyik lőszeren alapul ?
Lehet igazad van, igazából nem vagyok biztos a dátumban. A források között sincs egyetértés. Lehet olvasni 92-t, 93-at és 94-et is...
NP105A2-t nem igazán ismerem, szóval paszz, fogalmam sincs...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
Még google fordítóval dumálsz olyannak akinek nyelvvizsgája van,
Az a jó a neten, hogy ismeretlen emberekről is egész jó véleményeket tudsz kialakítani.
Mondjuk amikor én diplomáztam kellet hozzá nyelvvizsga :rolleyes:

Tisztán látszik, hogy a +16mm páncél RAJTA VAN! Vagy már a szódásüveg sem segít rajtad, annyira nem látsz? Csak egy kis szövegértés, nagy "angol tudós": Azt jelenti amit írnak, hogy a kumulatív gránát felszakította a +16mm pótpáncélt (középen), míg a nyíllövedék tiszta átütést produkált (=break through) (a vonószem mellett)... és láss csodát, pontosan ezt látjuk a képen...

A képsorozaton 2 bemeneti nyílás van, és egy kimeneti. Ugyanis le van fotózva belülről is....
926af6ccd19941f4aaee5d0ac4aa6272.jpg


A másik, hogy előtte kerek perec leírták, hogy a DM33-as csak a tornyot tudta átlőni, azt is 1500 méterről:
Right: Front showing multiple hits of DM33 APDSFS and DM12 HEAT rounds of 105 mm L7A3 gun. While HEAT rounds could penetrate the hull, only DM33 APDSFS projectiles could achieve some degree of penetration of the turret front when fired at less than 1500 m.
Detail: Note the 17mm appliqué armour plate on the glacis to boost protecction to T-72A standard.
Fogalmatlanok számára képet is csatoltak hozzá:
6ebc477676d37d99816b41a350a1b550.jpg

A szöveg és a kép alapján nem mentek át a nyilak a teknőn....

Amúgy a németek saját becslése a T-72M1 páncéljára:
ARMOUR:
T-72A Hull: 200 mm (180+17mm on T-72M1) laminated steel @ 30° equiv. to 400 mm RHA (M774 átütése 185 mm RHA 30 fokban 2 km-en, 370 mm 0 fok)
Turret front has a cavity with a ceramic castable in between two 140 mm cast steel layers: 500 mm equiv. against kinetic proyectiles and 560 mm RHA against HEAT shapes charges.
(Az én "hulladék" minőségű pdf-emben a T-64A-nál 430 mm RHA-t számoltam a hull-ra, de ott nem 17 hanem 30 mm-s a HSLA lemez... :rolleyes: )

És még te akarsz oktatni embereket azzal a hulladék minőségű pdf-eddel...
Az irigység nem szép dolog :cool: