KF51 Panther MBT (Rheinmetall)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
680
2 677
93
Sztem legyen benne két drónkonténer, akkor megúszható a lőszerrel való szarakodás. Ráadásul még az az ormótlan kályhacső sem kéne rá, még több hely lenne drónoknak, meg turistáknak nézelődni. Mi több, áramvonalasabbra lehetne tervezni, ergo kisebb fogyasztás, alacsonyabb co2. :cool:
Na megyek én is a jogdíjért!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Ki kell cserélni az MTU 873-at az europowerpackra… lesz egy csomó hely a teknöben ahová lehet lőszert pakolni…ráadásul ez páncél lemezzel elválasztható a küzdőtértől és még blow out panelekkel is ellátható… megyek is felmarkolom a jogdíjat az RM-nél :D:D
KNDS megtette, nem véletlen egyik szempontból sem, hogy azt gondolom fejlett harckocsinak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
K

kamm

Guest
Ez csak az összes harckocsi doktrínának mond ellent ami jelenleg használatban van a világon.
Nocsak, linkelnel olyat, ahol ez nincs ott? A US Army eseteben (a USMC felszámolta a hk fegyvernemet) ugyan külön-kulon ki lett dolgozva desert, forest-jungle, mountainous es urban warfare-re, de nem emlekszem, hogy bármelyikbol hianyozna az anti-armor feladat...?
 
K

kamm

Guest
krisss said:
Mert ez egy világháborús tigrisfetisizmusból eredő világtalan faszság, egy harckocsi a legkevesebbet lövi harckocsira egy harctevékenység folyamán. Támadásban megerődített állásokat épületelek és könnyebben páncélozott járműveket pusztít legtöbbször repeszromboló lőszerrel.
Hat ez utobbi meg helyzettől, tereptol stb fugg, nem?
Például az altalad emlegetett breach stb role konkrétan nem létezik urban warfare esetén, ott pont az infantry megy előre, a hk csak utánuk (máskülönben úgy járnak,mint a ruszkik Ukrajnában.) Legalábbis az Armynal igy olvastam par hónapja (az ukrán cirkusz miatt néztem utána.)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Nocsak, linkelnel olyat, ahol ez nincs ott? A US Army eseteben (a USMC felszámolta a hk fegyvernemet) ugyan külön-kulon ki lett dolgozva desert, forest-jungle, mountainous es urban warfare-re, de nem emlekszem, hogy bármelyikbol hianyozna az anti-armor feladat...?
Nem hiànyzik, a harckocsi fő fegyvere azért olyan amilyen hogy hatásos lőtávoláságon belül képes legyen bármilyen szárazföldi célpont megsemmisítésére közvetlen irànyzàssal. Ebben benne van a harckocsi is. Ezért folyamatosan fejlődik a páncéltörőfegyverzet. De az alaprendeltetés vagyis az áttörés az ellenséges vonalakon az ellenség tűzfegyvereinek zömének hatásától védve és minden elé kerülő magas harcértékű célpont megsemmisítése.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 978
113
Hat ez utobbi meg helyzettől, tereptol stb fugg, nem?
Például az altalad emlegetett breach stb role konkrétan nem létezik urban warfare esetén, ott pont az infantry megy előre, a hk csak utánuk (máskülönben úgy járnak,mint a ruszkik Ukrajnában.) Legalábbis az Armynal igy olvastam par hónapja (az ukrán cirkusz miatt néztem utána.)
Urbanban az épületeket pucolja amiknél a gyalogság tűztámogatást igényel. Vagyis megerődített àllást számol fel és közvetlen tűztàmogatást biztosít a gyalogosoknak.
 

Phoenix

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
552
1 246
93
Minden esetre ez még mindig egy technikai demonstrátor. Bemutatják vele a működő 130-as ágyút, az autómata töltőt, a loitering munition/atgm indító lehetőségét, a hálózat alapú harcrendszert...et cetera.
Az igazi kf51 teljesen új tervezésű alvázat kaphat, erről nyilatkozott a rheinmetall is, valamint @kamm kiszúrt a gyári brossúrában egy lynx-nél alacsonyabb 6 görgős alvázról készült koncepciós rajzot.
De megrendelés nélkül felesleges/túl költséges lenne megvalósítani.

Igen, sokan elmennek amellett az információ mellett, hogy ez egy techológiai demonstrátor. Van egy új tornyuk, amit bemutattak. Az oka, hogy egy régi Leo alvázra rakták rá, elég prózai, még nincs kész az új, ahogy @Hummen23 is írta. De ezt már tudják mutogatni. Fog ez még máshogy is kinézni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 526
29 728
113
Én abban reménykedem, hogy egy konténerszerű tárat fejlesztenek ki, ami az automata töltőhöz csatlakozik. Így megoldható lenne az is egy csapásra, hogy a tornyon kívül van a lőszer, illetve, hogy emberi adogatás nélkül történne a lőszerjavadalmazás feltöltése, pikk-pakk.
Jóvan szép álom...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 201
113
Én abban reménykedem, hogy egy konténerszerű tárat fejlesztenek ki, ami az automata töltőhöz csatlakozik. Így megoldható lenne az is egy csapásra, hogy a tornyon kívül van a lőszer, illetve, hogy emberi adogatás nélkül történne a lőszerjavadalmazás feltöltése, pikk-pakk.
Jóvan szép álom...
Ez most is így van...ez a koncepciójuk lényege. A tárankénti 10 lőszert kellene legalább 15-re fölvinni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Én abban reménykedem, hogy egy konténerszerű tárat fejlesztenek ki, ami az automata töltőhöz csatlakozik. Így megoldható lenne az is egy csapásra, hogy a tornyon kívül van a lőszer, illetve, hogy emberi adogatás nélkül történne a lőszerjavadalmazás feltöltése, pikk-pakk.
Jóvan szép álom...
Teherautóról bedaruzható lenne a cirka fél-egy tonna tömegével a konténer, de ez ki is zárja vagy legalábbis értelmetlenül megnehezíti a kézi töltést, mert ha így adagolós, akkor üres kontèner ki, testben tárolt lőszer belepakol, hopp, máris minimum 500 kiló, vissza. Lehetetlen.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Teherautóról bedaruzható lenne a cirka fél-egy tonna tömegével a konténer, de ez ki is zárja vagy legalábbis értelmetlenül megnehezíti a kézi töltést, mert ha így adagolós, akkor üres kontèner ki, testben tárolt lőszer belepakol, hopp, máris minimum 500 kiló, vissza. Lehetetlen.
Szerintem arra gondolt a költő (és én is arra gondolok), hogy a konténerből az automata töltő automatikusan tud tölteni, nem kell kézi beavatkozás.
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 479
113
Szerintem arra gondolt a költő (és én is arra gondolok), hogy a konténerből az automata töltő automatikusan tud tölteni, nem kell kézi beavatkozás.
Persze de azt a teli konténet valahogy bele is kell rakni ha kifogyott az előző. Es ha kontènerizált tárat képzelünk el az nem fogja tàmogatni a kézi betöltést ebbe a tárba. Eselyesen. Különben minek?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 526
29 728
113
Persze de azt a teli konténet valahogy bele is kell rakni ha kifogyott az előző. Es ha kontènerizált tárat képzelünk el az nem fogja tàmogatni a kézi betöltést ebbe a tárba. Eselyesen. Különben minek?
A komplett konténert cserélik. Hogy plasztikus legyek:
Elfogyott a söröd. :eek: Jelzed a pincérnek a szomorú válsághelyzetet. ;) Pincér reagálva a vészjelzésedre, odacaplat egy teli sörösüveggel!:rolleyes: Előtted kibontja, majd kicsréli az üreset, telire.:p:p De azt is megteheted persze, hogy az egyik üvegből átöntöd a másikba. :oops: