[HUN] Aero Vodochody / HSC Aerojet Zrt (Hu, 80%) + Omnipol (Cz, 20%)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
Filip Kulštrunk, az Aero Vodochody Aerospace alelnöke szerint a növekvő katonai költségvetés több teret nyit az Aero L-39NG számára


De térjünk vissza az L-39NG-hez. Mi érdekli most a világot iránta?

Jelenleg már két kötelező érvényű megrendelésünk van, az egyik vietnami, a másik Magyarországról. Az elkövetkező években fokozatosan tizenkét L-39NG gépet szállítunk ezen országok mindegyikébe. Jelenleg számos más országgal folynak tárgyalások, amelyek közül néhány a végső szakaszhoz közeledik. Természetesen a jövőben arra számítunk, hogy az L-39NG bekerül a pardubicei Repülőképző Központba. A folyamatban lévő sorozatgyártás részeként évi 12 repülőgép gyártási kapacitással rendelkezünk, de mérlegeljük gyártási kapacitásunk évi 24 darabra való bővítését.
...
Milyen az L-39NG jelenleg versenytársaihoz képest?

Az L-39NG repülőgép viszonylag egyedi termék, vagyis ha a kidolgozás minőségét, az árat és a teljesítményt értékeljük. Azon az áron, amelyen kínáljuk, nem lehet hasonló gépet beszerezni, legalábbis a nyugati országokban nem. Megvan a legközelebbi M-345 olasz Leonardo cég ára és lehetőségei. Bár Kínában és Oroszországban van némi versenyünk – ezek elsősorban az orosz JAK-130-as repülőgépek és a kínai JL-10-es, amelyet L-15-nek is neveznek. Amint ezt a két országot jelenleg érzékelik, nem jelentenek komoly veszélyt ránk. A versenyt azonban számunkra a propeller repülőgépek jelenthetik, amelyek bizonyos körülmények között hasonló feladatokat látnak el, mint az L-39NG. De minden az adott ügyfél preferenciáitól és igényeitől füg g.
Sokáig nem volt egyértelmű, hogy 12 gépünk 2024-ben kezdik szállítani vagy 2024-re készül el mind/nagy része.
Inkább az azértelmezés tűnik reálisnak hogy 2024-végére szinte mind itt lesz. Legfeljebb ezek a felderítő gépek csúsznak ha sokat kell "kutatni fejleszteni" rajtuk...még mindig nem értem ezt a felderítő koncepciót. :D
Rádobnak egy EOS tornyot? Ilyen feladatokra egy drón sokkal jobb és vélhetően olcsóbb is!
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
Nincs különbség Hernádi is a NER oszlopos tagja.
Annyi talán van, hogy Hernádi mögött azért van valami érdemi teljesítmény: regionális multit csinált a MOL-ból - míg Lölö alig tud pár értelmes mondatot kinyögni. Nyilván Lölő előnye, hogy Lajossal ellentében nem nagyon vannak, lesznek önálló vagy inkább "önállósodási" gondolatai.
Hernádi is fogva van mondjuk: a magyar állam bújtatja a horvát ügyészség elől. Ilyen szempontból mindegy.
Mindenesetre tapasztalt managerként talán jobb gazdája lesz az AERO-nak, mint más NER-lovag lett volna.
 
K

kamm

Guest
Nincs különbség Hernádi is a NER oszlopos tagja.
Naja, raadasul eleg csunya a multja, nem kulonosebben szalonkepes Europaban... eleg gaz, hogy mar csak ezekben bizik Orban.

Annyi talán van, hogy Hernádi mögött azért van valami érdemi teljesítmény: regionális multit csinált a MOL-ból - míg Lölö alig tud pár értelmes mondatot kinyögni. Nyilván Lölő előnye, hogy Lajossal ellentében nem nagyon vannak, lesznek önálló vagy inkább "önállósodási" gondolatai.
Hernádi is fogva van mondjuk: a magyar állam bújtatja a horvát ügyészség elől. Ilyen szempontból mindegy.
Mindenesetre tapasztalt managerként talán jobb gazdája lesz az AERO-nak, mint más NER-lovag lett volna.

Jajj, hagyjuk mar ezt. A MOL csak azert lett akkora, mert Orban felismerte a kritikus infra hazai kontroll alattt fontossagat, gyakorlatilag irgalmatlan penzbol vasarolgattak vissza mindent, semmifele Hernadi-zsenialitas nincs ebben.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Naja, raadasul eleg csunya a multja, nem kulonosebben szalonkepes Europaban... eleg gaz, hogy mar csak ezekben bizik Orban.



Jajj, hagyjuk mar ezt. A MOL csak azert lett akkora, mert Orban felismerte a kritikus infra hazai kontroll alattt fontossagat, gyakorlatilag irgalmatlan penzbol vasarolgattak vissza mindent, semmifele Hernadi-zsenialitas nincs ebben.
Annyiban igazat adok @Aladeen ,hogy Lölönél Hernádi valamivel többet tett le az asztalra,de az is igaz, hogy Lőrincnél még Kanalas József alsómocsoládi kényszervállalkozó is különb "üzletember".
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
Jajj, hagyjuk mar ezt. A MOL csak azert lett akkora, mert Orban felismerte a kritikus infra hazai kontroll alattt fontossagat, gyakorlatilag irgalmatlan penzbol vasarolgattak vissza mindent, semmifele Hernadi-zsenialitas nincs ebben.
Ahhoz olyan sok köze nincs Orbánnak, hogy a MOL-ból egy regionálisan jelentős multi lett: INA-t 2008-ban vették meg, 2004-ben vették meg a Slovnaftot. Emellett még van jó néhány leányvállalatuk és kutatási és kitermelési joguk a világban sokfelé . Hernadi 2001 óta vezeti a MOL-t, szóval ezek jelentős részben az ő érdemei. Nem mondtam, hogy Hernádi zseni, bár Lölöhöz képest valójában mégis... :p
 
K

kamm

Guest
Ahhoz olyan sok köze nincs Orbánnak, hogy a MOL-ból egy regionálisan jelentős multi lett: INA-t 2008-ban vették meg, 2004-ben vették meg a Slovnaftot. Emellett még van jó néhány leányvállalatuk és kutatási és kitermelési joguk a világban sokfelé . Hernadi 2001 óta vezeti a MOL-t, szóval ezek jelentős részben az ő érdemei. Nem mondtam, hogy Hernádi zseni, bár Lölöhöz képest valójában mégis... :p
Jajj, bazz, megint okoskodsz, mint valami autoritas, mikozben lathatoan lovesed nincs a temarol, baszki - errol beszelunk neked allandoan...
Olvass mar utana, kitol vettek vissza a MOLt es hogyan, mennyiert stb. Konstans terjeszkedik miota allami tobbsegi kezben van (eszaki-tengeri nemet, skot, norveg portfoliok, szerb, azeri befektetesek, Agip-halozat stb.) Nincs ezzel baj, de ez az OMV alatt sosem ment volna, orosz kezben meg plane nem.
Segitek: 2009-ben kezdj el keresgelni, baszki, es a kulcssszavak OMV, Surgutneftegas es Orban. :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
Jajj, bazz, megint okoskodsz, mint valami autoritas, mikozben lathatoan lovesed nincs a temarol, baszki - errol beszelunk neked allandoan...
Olvass mar utana, kitol vettek vissza a MOLt es hogyan, mennyiert stb.
Segitek: 2009-ben kezdj el keresgelni, baszki, es a kulcssszavak OMV, Surgutneftegas es Orban. :rolleyes:
Te meg továbbra is egy lekezelő arrogáns pöcs vagy! :p
Ismerem a visszavásárlás történetét, de annak semmi köze ahhoz, hogy milyen felvásárlásokat és beruházásokat csinált a MOL 2001-óta, amikor Hernádi a cég élére került! Ezekhez semmi köze ahhoz, hogy lett visszavásárolva az oroszoktól a MOL!
Tök másról beszélünk!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
Szoval fogalmad nincs, ertjuk.
Szóval szerinted Hernádi tök hülye manager, és Orbánnak köszönhet mindent a MOL, ami 2001 óta történt. Pláne, hogy Orbán 2002 és 2010 között ellenzékben volt. Mind az INA, mind a Slovnaft üzlet 2010 előtt volt.
Te beszélsz hülyeségeket és még hozzá maga biztosan!
Inkább ignoráljuk egymást!
 
K

kamm

Guest
Szóval szerinted Hernádi tök hülye manager, és Orbánnak köszönhet mindent a MOL, ami 2001 óta történt. Pláne, hogy Orbán 2002 és 2010 között ellenzékben volt. Mind az INA, mind a Slovnaft üzlet 2010 előtt volt.
:rolleyes:Megadtam a valaszt is, meg azt is, mit kellene elkezdened elolvasni... valaszul megint itt orbakolsz, meg fel vagy haborodva, mert szova tettem a hulyeseget, ami raadasul ismetelgetsz. :cool:

(FYI ezt a gyerekes "mondok-mindent-hatarozottan-mert-hude-wikipediazok-de-ha-hulyeseg-akkor-is-csakazertis-asok-hozza-valamit-es-ragaszkodok-hozza" hagyd meg az osszes mas helynek, ahova irogatsz. Itt ezen (szinte) mindenki tul van es csak qrvamod idegesito. A wikipedia nem autentikus forras, plane nem a magyar - tudod, amit te is szerkesztgetsz. :p Ha valamit sajat kutfobol gondolsz, azzal semmi baj, de akkor ugy add elo, ne ugy,mint valami fundamentalis tenyt.)

Te beszélsz hülyeségeket és még hozzá maga biztosan!
Magabiztos, egy szo.
Igen, mint feljebb vazoltam, viszonylag egyertelmu, hogy sem az OMV, sem az oroszok alatt nem vaghattak volna bele az utobbi 10 ev uzleteibe, ott alarendelt szerepuk volt. FYI harmadszor irom ezt le.

Inkább ignoráljuk egymást!
Whatever.
Drama queen.

why-does-drama-follow-me-drama-queen.gif
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Ahhoz olyan sok köze nincs Orbánnak, hogy a MOL-ból egy regionálisan jelentős multi lett: INA-t 2008-ban vették meg, 2004-ben vették meg a Slovnaftot. Emellett még van jó néhány leányvállalatuk és kutatási és kitermelési joguk a világban sokfelé . Hernadi 2001 óta vezeti a MOL-t, szóval ezek jelentős részben az ő érdemei. Nem mondtam, hogy Hernádi zseni, bár Lölöhöz képest valójában mégis... :p
.
.
Szerintem ebben teljesen igazad van, különösen abban, hogy Lölőhöz képest nyugodtan nevezhetjük üzleti zseninek, bár Lölőhöz képes a fél ország tudna üzleti zseni lenni, mert ha minden pályázatot megnyersz ahol indulsz, és öntik rád a pénzt, csak alá kell állni, ahhoz semmiféle képesség nem kell.
.
Viszont most Hernádi is új kihivást kap, mert bő 20 év olajipar után a hadiipar nagy ugrás, kb mintha a hajókapitánynak mondják hogy holnaptól repülőt vezetsz.
Ez az egész Aero sztori a legmélyebb NER lenyúlások egyike lesz, nem véletlen, sőt tragikomikus látni, ahogy NER főemberek (Tombor-Szalay-Hernádi) tologatják egymás között a fejőstehén tőgyét. És az se véletlen, hogy a kormány állandóan a honvédelem költségvetéséről beszél. :) A hadiipar azért is jó NER téma lehet, mert ott azután tényleg minden titkositható a honvédelem felsőbb érdekeire hivatkozva.
Egyedül az a gond, hogy ami nekik anyagilag jó, az nem biztos, hogy az ország érdeke is.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 922
22 504
113
Nincs különbség Hernádi is a NER oszlopos tagja.
Huhh, szerencsére...:p
NER főemberek (Tombor-Szalay-Hernádi) tologatják egymás között a fejőstehén tőgyét. És az se véletlen, hogy a kormány állandóan a honvédelem költségvetéséről beszél. :) A hadiipar azért is jó NER téma lehet, mert ott azután tényleg minden titkositható a honvédelem felsőbb érdekeire hivatkozva.
Én is igy csinálnám...:cool:
Egyedül az a gond, hogy ami nekik anyagilag jó, az nem biztos, hogy az ország érdeke is.
Azért vannak súlyos számok, amelyek tükrében elmondható, hogy az egyik fél csontsoványra fejte a tehenet, és nem igazán érdekelte volna, hogy az ebbe lényegében beledöglik,...mig a másik rájött, hogy ha hizlalja akár többet is fejhet belőle, szinte észrevétlenül (vagy már a látszatra sem kell adnia).
Ha az utóbbit nevezitek előszeretettel NER-nek, az akkor is jobb mint az első. Az olyan egybites gondolatot, hogy van/volna/lenne olyan aki nem lopna, azt ne erőltessük,...nem felnőtt emberek asztaltársaságába való téma.:oops: Meséket az oviba kérjük. :)
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 601
6 030
113
Huhh, szerencsére...:p

Én is igy csinálnám...:cool:

Azért vannak súlyos számok, amelyek tükrében elmondható, hogy az egyik fél csontsoványra fejte a tehenet, és nem igazán érdekelte volna, hogy az ebbe lényegében beledöglik,...mig a másik rájött, hogy ha hizlalja akár többet is fejhet belőle, szinte észrevétlenül (vagy már a látszatra sem kell adnia).
Ha az utóbbit nevezitek előszeretettel NER-nek, az akkor is jobb mint az első. Az olyan egybites gondolatot, hogy van/volna/lenne olyan aki nem lopna, azt ne erőltessük,...nem felnőtt emberek asztaltársaságába való téma.:oops: Meséket az oviba kérjük. :)
.
.
Ezek szerint neked az is rendben van, hogy a lölő világszinten is az egyik leggazdagabb emberré lett téve, de rendben van, mert más is ellopná. És ha más is ellopná, akkor tulajdonképpen csak megóvjuk azzal, hogy mi loptuk el. Igy tehát a lopás nem is lopás, csak NER-es értékmentés?? :)
Hidd ezt, oké, de ennyi erővel a fogtündérben is hihetsz. :)
.
Érdekes lenne tudni a katonák véleményét is, hogy tényleg több kiképzőgép kell-e, mint pilóta.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 097
36 577
113
Érdekes lenne tudni a katonák véleményét is, hogy tényleg több kiképzőgép kell-e, mint pilóta.
20 kiképzett Gripen pilótánk van. Mivel biztosra vehető a második vadászrepülő század, így vélhetően kétszer ennyi vadászpilótánk lesz hozzá 5-6 éves távlatban. Ehhez már indokolt a 8-12 kiképző gép. (12-ből 4 lesz "felderítő változat" - akármit is jelentsen ez.)
Szóval nem igaz, hogy "több lenne a kiképzőgép, mint pilóta".
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 922
22 504
113
Ezek szerint neked az is rendben van, hogy a lölő...
Kb. semmit sem értettél meg abból, amit érzékeltetni akartam, az viszont látszik, hogy az első megoldást jobban szeretted...

  • Napnál világosabb volt, hogy Aero terméket veszünk már a program legelején. Nekem sem tetszett az ötlet. :confused:
  • A vadászpilótaképzést is csepegtették, amit jópáran kb így néztünk: o_O
  • Valahol én is biztam benne, hogy az Aero-s beszerzés valamikor később lesz (mikor már főbb dolgok beszerzésre kerültek), de lám...
  • SzBK kinevezését bizalnatlanul néztem, DE majd az alapján ítélem meg, amit majd letesz az asztalra
  • Az, meg hogy az állami a magyarországi befektetőket, vállakatokat támogatja főképpen az meg természetes kell, hogy legyen...
  • ...és örök érvényű törvény, hogy abba a kézbe ami ad, abba nem harapunk. :cool:
Én MO sikerességében vagyok érdekelt. Az tetszik ami ezt elősegíti és megvetem azt, ami nem. Ha ehhez 3x ilyen gazdag "lölő" kell, akkor úgy,...ha SzBK következő hadiipari cége akkor úgy.
Béke!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Valahol én is biztam benne, hogy az Aero-s beszerzés valamikor később lesz (mikor már főbb dolgok beszerzésre kerültek), de lám...

Ez a része viszont nem világos számomra, hogy miért. Mi értelme lenne megvenni az oktató gépeket azok után, hogy beszereztük évekkel korábban azt a vasat, amire a legnagyobb turnust, a legnagyobb létszámugrást képezni akarjuk?
Ha nem sorban akarnánk haladni, akkor nem Zlint vettünk volna először, amin el lehet kezdeni egy megemelt létszám bevezető képzését és szortírozását. Utána nem egy alap sugárhajtású kiképzővel folytattuk volna.

Nem értem az összefüggésedet, hogy mitől lett volna olcsóbb a legnagyobb turnust tisztán külföldön valutáért és nem alapozás után képezni. De biztos van igazság, amit mondasz, mert a románok is pont ugyan ezt csinálják. Összeszedték lassan a 3 század F-16-ukat és most elindítanak egy új kutatás-fejlesztést az új technikára alkalmas tréner gép tervezésére, ami 5-10 (inkább 10) év múlva készen lesz és amire a 40 éves F gépek lepotyognak az égből.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 084
10 258
113
Kb. semmit sem értettél meg abból, amit érzékeltetni akartam, az viszont látszik, hogy az első megoldást jobban szeretted...

  • Napnál világosabb volt, hogy Aero terméket veszünk már a program legelején. Nekem sem tetszett az ötlet. :confused:
  • A vadászpilótaképzést is csepegtették, amit jópáran kb így néztünk: o_O
  • Valahol én is biztam benne, hogy az Aero-s beszerzés valamikor később lesz (mikor már főbb dolgok beszerzésre kerültek), de lám...
  • SzBK kinevezését bizalnatlanul néztem, DE majd az alapján ítélem meg, amit majd letesz az asztalra
  • Az, meg hogy az állami a magyarországi befektetőket, vállakatokat támogatja főképpen az meg természetes kell, hogy legyen...
  • ...és örök érvényű törvény, hogy abba a kézbe ami ad, abba nem harapunk. :cool:
Én MO sikerességében vagyok érdekelt. Az tetszik ami ezt elősegíti és megvetem azt, ami nem. Ha ehhez 3x ilyen gazdag "lölő" kell, akkor úgy,...ha SzBK következő hadiipari cége akkor úgy.
Béke!
Lölö addig sikeres mint a whiskys, amíg hagyják. És erkölcsileg is egal. A csaja nem tudom jobb-e.
 

puspok

Member
2020. december 25.
24
59
13
Ha a skála egyik vége a 100% NER konform mészáros, középen mondjuk a rendszerek feletti, ideológia független csányi, és a másik végén pl az ellenérdekelt bojár, akkor hernádi valahol a csányi közelében helyezkedne el, erősen neutrális, bármilyen rezsim érdekelt volt és lesz is a vele való kölcsönös kiegyezésben. Az látszik, hogy a jelenlegi rendszer jobb ajánlatokat adhat és emiatt hozzájuk hűnek tűnhet, de valójában ő is a rendszerek feletti kategória.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 010
14 110
113
Lölö addig sikeres mint a whiskys, amíg hagyják. És erkölcsileg is egal. A csaja nem tudom jobb-e.


Lölő a Gyucsányi évek alatt is tíz-milliárdos forgalamakat tudott évente felmutatni, miliárdos nyereségekkel.
Értelmes, hozzáértő háttér-csapat nélkül ez nem megy. Most könnyebb neki -értelemszerűen--, Nála itthon marad a pénz, itthon adózik, alvállalkozókat kifizet, +sok, más, korábbinál jobb tendenciák...
Ezek tények.

...természetesen hinni lehet mást is.
Sőt, ezt el is mondhatod, nem verik meg a gyereked, nem rugják ki a felséged/barátnőd a munkahelyről,, nem vonulnak a házad elé betörni az ablakaid, miután "véletlenül" megtalálnak --a törvény szerint állítólag titkos-- IP-címed alapján.
Ez nem igazán neked/ellened szólt, csak a jelenlegi Nyugat-i valóságba "elhelyezem" az egyre inkább védelemre szoruló hazai értékeket.

Béke...

.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 092
4 071
113
Lölő a Gyucsányi évek alatt is tíz-milliárdos forgalamakat tudott évente felmutatni, miliárdos nyereségekkel.
Értelmes, hozzáértő háttér-csapat nélkül ez nem megy. Most könnyebb neki -értelemszerűen--, Nála itthon marad a pénz, itthon adózik, alvállalkozókat kifizet, +sok, más, korábbinál jobb tendenciák...
Ezek tények.

...természetesen hinni lehet mást is.
Sőt, ezt el is mondhatod, nem verik meg a gyereked, nem rugják ki a felséged/barátnőd a munkahelyről,, nem vonulnak a házad elé betörni az ablakaid, miután "véletlenül" megtalálnak --a törvény szerint állítólag titkos-- IP-címed alapján.
Ez nem igazán neked/ellened szólt, csak a jelenlegi Nyugat-i valóságba "elhelyezem" az egyre inkább védelemre szoruló hazai értékeket.

Béke...

.
Miért jó félrebeszélni?
Ha az emlékeim nem csalnak, és a grafikon sem, akkor 2011-ben érte el Lölő vagyona az 1 milliárdot.
Nem azért, mert olyan ügyes, okos, hanem mert Orbán és Simicska között megromlott, vagyis elmérgesedett a viszony, így új stróman kellett. A grafikonon ez is nagyon jól kivehető! Segítek, 2015 február 6-án hangott el az O1G, de előtte voltak már előzmények.