[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azt gondoltam, hogy ettől lesz ma hangos a topic.
Fognak atomcsapást emlegetni a napokban a Nagyoroszok?

ezzel is csak a tudatlan hülyéket lehet megetetni .. mondjuk a 444 olvasóközönsége vevő erre is.
a normális tudósítások elismerik, ez csak azért lehetett, mert szándékosan elvágták azokat a csatornákat, ahol a fizetés (közvetlenül) megtörténhetett volna.
így marad az, hogy a pénzek letétben vannak, aki szeretne hozzájutni megteheti ... mondjuk kicsit többet kell tennie annál, mint valaki csak a markát nyújtja...
 
Ezt ajánlom a Bradley imádók figyelmébe! Ennyit a lesajnált BMP2 bőven tud. Az Ambrams-okról meg annyit, hogy csak az USA képes háborús körülmények között is üzemeltetni!

A lustáknak néhány tőmondat. The M2 Bradley is no better armored than a WW II Sherman tank, The Bradley looks good in peacetime exercises, including the invasion of Iraq, but it will not do well with an enemy who shoots back.

Azzal remélem tisztában vagy, hogy a sherman fogja a 30 mm -es gépágyút szemből és erre páncélozzák az IFV-ket is az oroszok is újabban....


Nézzünk már utána egyáltalán milyen védettsége van egy ilyen kategóriás jàrműnek és miért legyen az keleti vagy nyugati ihletésű.

Mire használják és hogyan és miért arra amire...
 

A döntéshozó központok műholdképei.
Ezek a helyek fognak kapni, ha pl nagy hatótávú himarsokkal (vagyis rakétákkal) belőnek Orosz területre.
Erre figyelmeztettrk az oroszok az első himarsok átadasánál.
Van itt mindenfajta célpont.

Apropó!

"De itt jön a legérdekesebb fordulat: a Google Maps tanúsága szerint a bevásárlóközpont "végleg bezárt". Persze, ez nem egy CIA-jelentés, de a Google elég megbízható forrás szokott lenni ilyen kérdésekben - elvégre az üzlet az üzlet.

Legalábbis kedd reggel még ezt mutatta a Google Maps. 11 órakor azonban már a "nyitva" jelenik meg, de először egy pillanatra még a "végleg bezárt", majd pedig felülíródik... Vicces nem? Bezárt a bolt, aztán most, hogy lebombázták, gyorsan kinyitott...

Érdekes, ugye? Csak nem a Google is részese a nyugati manipulációs gépezetnek??? Dehogynem."

 
Azt irja ott a terkepen amit betettel, hogy elozetes jelentesek szerint orosz erok tartjak ellenorzes alatt Vovcsojarivkat.
Hogy az ukranok ezt nem erositettek meg az ertheto. Viszont nem is cafoltak.
Meg kene nezni nincs-e meg mukodo idojarasi kamera vagy hasonlo ott.
Az a biztos.

Igen, egyetértek. Egy kamera mindenki által elfogadható bizonyíték lenne. Én örülnél akár fényképeknek is, amit az oroszok feltesznek magukról.
Ez ugyan az, amit Öreg is kiemelt a válaszában. A hivatalos orosz jelentésben mondtak valamit és a saját térképeikre mást vittek fel. Az ukrán térképen szó szerint a déli részeken ruszki előrenyomulás van írva, a térképet azóta módosították és teljesen mást mutat, mint amit ők maguk kiírnak.

Ez sokban szerintem jellemzi is ezt a konkrét háborút. A többiben azért legalább az egyik fél egyetért és vitatkozik a másik féllel. A jelenlegi dezinformációs háborúra sajnos pont az jellemző, hogy a saját oldal is cáfol. És a másik oldalt is a sajátjai (is) megcáfolják.

Ezért szoktam próbálni összenézni, hogy mi az, amit mind a két oldal -végre- ugyan úgy mond és azt elfogadni olyan alapnak, amikből következtetéseket próbálok levonni. Amit (és amíg) valamit az egyik oldal jelent be, azt addig kétségekkel kezelem, mint lehetséges forgatókönyv. :)
 


Speaking about the restrictions imposed by Lithuania on railway transit to Kaliningrad, which has angered Russia, Gulbis mentions that this is probably the first step in Europe and NATO to separate Kaliningrad, the former capital of East Prussia, from Russia.

He would not want, for example, trade to start with Europe taking Koenigsberg and Russia taking Crimea. The businessman recalls that there has historically been a trade in European lands. He hopes that this will definitely not happen this time.

"But I began to think that Europe was very aware of what she was doing. Lithuanians understood everything even more. I think a clear signal has been sent to the Russians - if you ampoule, we will take Königsberg. "

He believes that the Russians are trying to intimidate, so US President Joe Biden, for example, should say: "Vladimir, we are now taking off Kaliningrad for what you have done in Ukraine."
Nagyon beindult a litván néplélek...
 
Már a CNN is arról beszél, hogy ez Putyin háborúja az amerikai hegemónia ellen.
Ennek fényében érdekelne Wilson, hogy szerinted az oroszok megállnak a Dnyepernél? Vagy ha mennének tovább, fog addigra elegendő nehéztechnika érkezni nyugatról ami megállíthatja őket, hogy látod?





A kérdés az szerintem a közeljővőben,hogy az ukrik mennyire tudják vagy akarják megvédeni Liszicsanszkot...
 



Nagyon beindult a litván néplélek...
Szerencsétlenek, ezek is eltűnnek a térképről.
 
Felismeri valaki, melyik híres ukrán katona van a képen? :)
9WOyEeeZoLs.jpg
 
Az ukrán fél több mint 15 000 ukrán katona fogságának megerősítését kérte!

A közelmúltban a Szeverodonyeck és Liszicsanszk környéki események hatására jelentősen megnőtt az ukrán hadifoglyok száma. A számot 15 ezer emberre teszik.
 
Orosz rakéták találták el a titkos Azov bázist és az amerikai zsoldosokat a Harkiv régióban
"Figyelemre méltó, hogy az ukrán fegyveres erők és a zsoldosok soraiban bekövetkezett jelentős veszteségek miatt a külföldi PMC-k tagjai megpróbáltak visszavonulni, de ez az ukrán csapatok és a zsoldosok közötti összecsapásokhoz vezetett. Ez viszont még nagyobb veszteségeket okozott mind az ukrán fegyveres erők, mind a zsoldosok soraiban."