A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 232
33 689
113
Nem.
Félreértettem és azt hittem sofőr a beosztásod.
nem akarok ám bunkó lenni ha kell próbálom a legénység többi tagjával csinálni amit kell. nem tartom különbnek magamat töllük csak szerencsésebbnek. nekem barátaim. lehet ők egy hülye fasznak tartanak aki játsza az eszét... nem tudom... de inkább próbálom a szopos részt elvinni helyettük. mert kedvelem ám őket. mégha nagypfáylúak is vagy nem tudják mi a különbség egy két hadtech eszköz között. igazából jó srácok és bízok bennük...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 232
33 689
113
@Ocses egyszer vólt olyan tik tak ba (2 hét határ 2 hét otthon) nagyjából a 9. ilyen turnusom vólt és a század pk val túl jóba vóltam és berakott élyszakai megerőbe. akkor megkaptam az eggyik sráctól (szomszéd megye) hátam mögött dohányzóba persze hogy én is egy ilyen puncsos fasz vagyok hogy élyszakai megerő vagyok... modjuk az jó esett hogy a régi cimborák akikkel már sokat lenyomtam a csíkon egyből neki estek hogy hülye ge.i nem tud semmit takarodjon vissza a korletbe vagy nagyon megverik és senki nem lát majd semmit... ez jól esett... de lehet ám az én hátam mögött is dumálnak hogy nem is tudok vezetni... nem mintha nem szanám le... de én úgy érzem hogy ezekért a srácokért férfiakért csinálom amit csinálok hoy nekik jobb legyen vagy legalábbis kevésbé szopás... ezért akadok ki néha. nekem ők fontosak mégha nem is emlékszek mindegyik nevére vagy arcára... vólt vagy 60 beosztásom mindenféle emberrel megismerkedtem... biztos van aki egy fasznak tart meg autistának ahogy itt megkapom... de én mindig próbálom az ő érdekeiket képviselni és az ő aálláspontjukat erősíteni... nincs sok barátom civílbe a seregbe is a zöme tudom hogy az elélet miatt haverkodna ... nins nagy rendfokozatom de kiállokértük. és mők teljesítik amit mondok nekik... a zokszót nem hallom pedig tudom hogy van kell lennie mert mindig van ez néha zavar... de etől függetlenül nekem ők a barátaim közé tartoznak. lehet eyszer pofára esek mert felvillan a fény... és kiderül hoy végig csak hazudtak nekem is... de addig is probálok ember lenni közülük egy aki segít mert megteheti.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 788
35 982
113
Idézőjelben "gyorsításról"? Azaz azokról, amit egyébként is 2022-re terveztek korábban?
Új beszerzésekről lehet szó! ;)
Skyranger üzletet nyár végére várja az RM, HX3 löveg is esélyes (már "kaptunk ajánlatot").
Talán a Gripen flottabővtésről és az RGW-kről is jöhet valami még az idén...

(Ezek a saját "valamennyire megalapozott" tippjeim...)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 670
113
Új beszerzésekről lehet szó! ;)
Skyranger üzletet nyár végére várja az RM, HX3 löveg is esélyes (már "kaptunk ajánlatot").
Talán a Gripen flottabővtésről és az RGW-kről is jöhet valami még az idén...

(Ezek a saját "valamennyire megalapozott" tippjeim...)
Nem olvastad el, amit linkeltem.... felsoroltam minden tervezett beérkezést és várható megrendelés bejelentést ami 2022 második felére kellene hogy essen a korábbi nyilatkozatok szerint. Egyedül a Gripen rendelést nem írtam, mert ott nem indokolt a kapkodás. De mert Kriss azt írta hogy nem volt benne a listámban és korábban írta hogy nem mindenki fog neki örülni, így a 6-8 db C/D Gripen és a HIMARS rendelés bejelentésének nagyon megugrott az esélye :D
Bár nem tudom, hogy mennyire lenne szerencsés azzal bejelenteni a Gripenek számának bővítését, hogy "kiment 5 gépünk védeni a baltikumi légterét, itthon maradt 9, amiből 2+2 készültséget ad, 1 Svédországban van, 2 időszakos karbantartás miatt áll, a maradék 2 pedig nem elég az itthon maradt pilóták gyakorlására sem." Rakétatüzérséget pedig csak az évtized végére akartak, mert technológiai ugrásra várnak. Na majd hamarosan kiderül, 1-2 hetet kibírunk már/még a következő bejelentésig.

Idén eddig mit jelentettek be? L-39, Gidrán/Nomád alapú aknavető+drón fejlesztés, tüzérségi időjárás mérő állomás?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Nem olvastad el, amit linkeltem.... felsoroltam minden tervezett beérkezést és várható megrendelés bejelentést ami 2022 második felére kellene hogy essen a korábbi nyilatkozatok szerint. Egyedül a Gripen rendelést nem írtam, mert ott nem indokolt a kapkodás. De mert Kriss azt írta hogy nem volt benne a listámban és korábban írta hogy nem mindenki fog neki örülni, így a 6-8 db C/D Gripen és a HIMARS rendelés bejelentésének nagyon megugrott az esélye :D
Bár nem tudom, hogy mennyire lenne szerencsés azzal bejelenteni a Gripenek számának bővítését, hogy "kiment 5 gépünk védeni a baltikumi légterét, itthon maradt 9, amiből 2+2 készültséget ad, 1 Svédországban van, 2 időszakos karbantartás miatt áll, a maradék 2 pedig nem elég az itthon maradt pilóták gyakorlására sem." Rakétatüzérséget pedig csak az évtized végére akartak, mert technológiai ugrásra várnak. Na majd hamarosan kiderül, 1-2 hetet kibírunk már/még a következő bejelentésig.

Idén eddig mit jelentettek be? L-39, Gidrán/Nomád alapú aknavető+drón fejlesztés, tüzérségi időjárás mérő állomás?
Nem mindenki fog örülni? Akkor F-35...!
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 788
35 982
113
Nem olvastad el, amit linkeltem.... felsoroltam minden tervezett beérkezést és várható megrendelés bejelentést ami 2022 második felére kellene hogy essen a korábbi nyilatkozatok szerint. Egyedül a Gripen rendelést nem írtam, mert ott nem indokolt a kapkodás. De mert Kriss azt írta hogy nem volt benne a listámban és korábban írta hogy nem mindenki fog neki örülni, így a 6-8 db C/D Gripen és a HIMARS rendelés bejelentésének nagyon megugrott az esélye :D
Bár nem tudom, hogy mennyire lenne szerencsés azzal bejelenteni a Gripenek számának bővítését, hogy "kiment 5 gépünk védeni a baltikumi légterét, itthon maradt 9, amiből 2+2 készültséget ad, 1 Svédországban van, 2 időszakos karbantartás miatt áll, a maradék 2 pedig nem elég az itthon maradt pilóták gyakorlására sem." Rakétatüzérséget pedig csak az évtized végére akartak, mert technológiai ugrásra várnak. Na majd hamarosan kiderül, 1-2 hetet kibírunk már/még a következő bejelentésig.

Idén eddig mit jelentettek be? L-39, Gidrán/Nomád alapú aknavető+drón fejlesztés, tüzérségi időjárás mérő állomás?
Szerintem megnőtt a rakétatüzérség előbbre hozásának esélye - Ukrajnában elég fontos szerepet játszanak ezek az eszközök.
HIMARS-nak nem örülnék és nem is illeszkedik az MG által leírt német-török-izraeli háromszögbe. Szóva PULS vagy az új KMW-ELBIT együttműködés eredményeként létrejövő eszköz ("MARS III") jöhet szóba még, ami mind a PULS és a HIMARS rakétáit is kezeli...
Amit a Gripenről írsz pont azt indokolja, hogy meg kell kezdeni a flottabővítést - nyilván nem így adják majd elő, ahogy leírtad. Ennél ügyesebb a kormányzati propaganda... :p

A légvédelem fejlesztését is emlegette az miniszter és az ABM még hiányzik a palettáról. Ukránokat is szétrakétázzák Iszkanderrel meg Kaliberrel - ez egy komoly fenyegetés minden konfliktusban. Dávid csúzlija esélyes a rakétavédelmi szerepre - elvileg a radarját már megvettük...