[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
Szerintem meg a kettőnek együtt van értelme!

Kell dedikált prec. nagy értékű célpontok pusztításához a high end rendszer, ami mivel ilyen nagyon drága és zsíros célpont, tehát LEGYEN is önjáró, meg amennyire lehet védett hogy növelje a túlélőképességét, szóval jó fegyvernek tartom a PZH-2000-et én is, a HX-3 meg önmagában a mobilitás és lőtávolság kombóval szintén jövőbe mutat, igen.

De egyre inkább meggyőződésem, hogy kell az olcsóbb, vontatott, egyszerű rendszer is NAGY darabszámban, hogy legyen mivel lőni, folyamatosan, mert egész egyszerűen a szomszédban zajló konfliktus rámutat, hogy igen is szükség van néha arra, hogy legyen sok lőni folyamatosan képes "cső".

A kettő együtt kel, ha nagyon ráállunk a csak kevés high end rendszerre, az cumi gyanús nekem.
Régi lövegeink már nincsennek meg.Újként meg már "csak"High end rendszerek lehet vásárolni.Szomszédban zajló konfliktusban érvényesül az orosz erőfölény használják nagy számban a régi szovjet időkből megmaradt készleteket de használják a kis számban a modernebb high end rendszereket is!Viszont jó példa a sivatagi vihar ahol hiába volt mennyiség az akkori nyugati high-end elle sz...se ért.Egyedül légierő tekintetében volt létszám hátrányban az Iraki haderő(Ez az Ukránokra is igaz).Harckocsi,löveg 10-ezres darabszámban volt nekik de azok arra voltak jók hogy a sivatag homokjába félig beásva szétcsapják őket az USAF F111-esei lézerbombákkal!
 
  • Vicces
Reactions: amper

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Régi lövegeink már nincsennek meg.Újként meg már "csak"High end rendszerek lehet vásárolni.Szomszédban zajló konfliktusban érvényesül az orosz erőfölény használják nagy számban a régi szovjet időkből megmaradt készleteket de használják a kis számban a modernebb high end rendszereket is!Viszont jó példa a sivatagi vihar ahol hiába volt mennyiség az akkori nyugati high-end elle sz...se ért.Egyedül légierő tekintetében volt létszám hátrányban az Iraki haderő(Ez az Ukránokra is igaz).Harckocsi,löveg 10-ezres darabszámban volt nekik de azok arra voltak jók hogy a sivatag homokjába félig beásva szétcsapják őket az USAF F111-esei lézerbombákkal!
Ne kezdjük már futni ezeket a köröket megint, Sivatagi Vihar, meg az Iraki erők morálja...

TV stábnak adták meg magukat a regulárisok, hello! A köztársasági gárda szunnita csapatai voltak akik komolyan harcolni is akartak, ők meg a haderő 30%-a voltak maximum! Ők sokszor elég jól ki is tartottak, sehol nem volt a valóságban az összesített inváziós erőkhöz képest fölényük, sehol!!!
Tán Allesmor tett be valami infografikát régebben arról, hogy milyen erőkkel indult meg a szárazföldi támadás, még az arab országok is a környékről HADOSZTÁLY szinten tolták be a katonákat, páncélosokat, mindent úgy, hogy az irakiak nagy része NEM akart harcolni, azt kereste hogy tudná megadni magát minél hamarabb!
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 873
5 105
113
Ne kezdjük már futni ezeket a köröket megint, Sivatagi Vihar, meg az Iraki erők morálja...

TV stábnak adták meg magukat a regulárisok, hello! A köztársasági gárda szunnita csapatai voltak akik komolyan harcolni is akartak, ők meg a haderő 30%-a voltak maximum! Ők sokszor elég jól ki is tartottak, sehol nem volt a valóságban az összesített inváziós erőkhöz képest fölényük, sehol!!!
Tán Allesmor tett be valami infografikát régebben arról, hogy milyen erőkkel indult meg a szárazföldi támadás, még az arab országok is a környékről HADOSZTÁLY szinten tolták be a katonákat, páncélosokat, mindent úgy, hogy az irakiak nagy része NEM akart harcolni, azt kereste hogy tudná megadni magát minél hamarabb!
Tudom felesleges vitatkozni de harckocsiból 5500 darab volt nekik szövetséges erőknek kb 3800.Irak másfél milliós hadsereggel rendelkezett szövetséges erők kb 900 ezerrel.Ami eldöntötte az a teljes légifölény biztosítási és a meglévő technológiai fölény!Véleményem szerint az Orosz haderő mind létszámban,minde felszereltségben nagyrészt az Ukrán felett van.Kérdésre visszatérve D20,D30-ashoz hasonló olcsó lövegeket már nem gyártanak sehol.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
Tudom felesleges vitatkozni de harckocsiból 5500 darab volt nekik szövetséges erőknek kb 3800.Irak másfél milliós hadsereggel rendelkezett szövetséges erők kb 900 ezerrel.Ami eldöntötte az a teljes légifölény biztosítási és a meglévő technológiai fölény!Véleményem szerint az Orosz haderő mind létszámban,minde felszereltségben nagyrészt az Ukrán felett van.Kérdésre visszatérve D20,D30-ashoz hasonló olcsó lövegeket már nem gyártanak sehol.
Nem azt mondtam hogy D20/30 at kell venni, ami nem NATO szabvány, meg nem is gyártják!

Azt mondtam hogy kell a "csőszám", és bármit ami olcsón beszerezhető(olcsóbban mint az amúgy TOP END de kurva drága PZH2000/HX-3) be kell szereznünk, nagy számban!

Nyilván mivel NATO tagok vagyunk, nem játszik mondjuk a Kínai AH-4 vagy az orosz Mista-B, de van még a világon más olcsón/olcsóbban beszerezhető tüzérségi "cső", mint a PZH-2000!

Az sem baj ha használt 155mm-es vonatottak, de vannak újabb ilyen kategóriás megoldások is, Pl. Szingapúri cuccok, vagy akár az M-777. Kell az ilyen kategória is!

Még egyszer, nem a PZH-2000 ellen vagyok, de valami komolyabban vehető darabszám is kéne, a forrás meg véges!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
Nem azt mondtam hogy D20/30 at kell venni, ami nem NATO szabvány, meg nem is gyártják!

Azt mondtam hogy kell a "csőszám", és bármit ami olcsón beszerezhető(olcsóbban mint az amúgy TOP END de kurva drága PZH2000/HX-3) be kell szereznünk, nagy számban!

Nyilván mivel NATO tagok vagyunk, nem játszik mondjuk a Kínai AH-4 vagy az orosz Mista-B, de van még a világon más olcsón/olcsóbban beszerezhető tüzérségi "cső", mint a PZH-2000!

Az sem baj ha használt 155mm-es vonatottak, de vannak újabb ilyen kategóriás megoldások is, Pl. Szingapúri cuccok, vagy akár az M-777. Kell az ilyen kategória is!

Még egyszer, nem a PZH-2000 ellen vagyok, de valami komolyabban vehető darabszám is kéne, a forrás meg véges!
én már évek óta sorolom a török cuccokat tartalékba/tartalékosoknak szittyáknak...
mind rakétasorozatvetőből mind csövestüzérségi eszközből viszonyla jutányos áron és gyorsan hozzá lehet jutni. nem kell itthon gyártani ha a török nem engedi nem kell azért pluszba fizetni hisz egy konfliktusba ha gyártanánk nem ezeket gyártanánk ha itt a német ipar... Nem olyan hatékony de tehermentesíti a hatékonyabb nyugati eszközöket akár kiképzésre is jó szak kiképzésre aztán mehet típusképzésre aki németre kerül aztán akkor mivan tapasztaltabb lessz a tűzér? az szerintem nem probléma. hisz ez lenne a lényeg.
a topp kategória legyen német izraeli. de a Töröktől olcsón olcsóbban lehet beszerezni olyan eszközöket amik tartalékba és szakkiképzésen bőven megállják a helyüket és ha kell vannak eszközök amikhez nyúlni lehet. (akár utánrendelni ha sürgősen kell a török gyorsabban szállít) de ha lassan szállítana is 2 lassú szállítónk lenne nem egy lassú ami még ez esetben is dupla mennyiség.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 676
32 314
113
török sorozatvetőből elég a 122 es. ha izraeliből jonnek nagyobbakpl. 155 105 platóra szerelt vontatott bőven jó. nem az önjáró láncos lövegeket kell beszerezni az olcsót nem a topp kategoriával kell versenyeznie hanem azt kiegészítenie. mint autok esetébe a 2. kocsi nem baj ha kisebb bevásárlókocsi gyerekeket oviba suliba asszonynak munkába vivős (és nem full extrás) a nagy családi kocsi mellé. nem azzal kell versenyeznie ha mellé megy hanem kiegészítenie kell...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 415
44 028
113
én már évek óta sorolom a török cuccokat tartalékba/tartalékosoknak szittyáknak...
mind rakétasorozatvetőből mind csövestüzérségi eszközből viszonyla jutányos áron és gyorsan hozzá lehet jutni. nem kell itthon gyártani ha a török nem engedi nem kell azért pluszba fizetni hisz egy konfliktusba ha gyártanánk nem ezeket gyártanánk ha itt a német ipar... Nem olyan hatékony de tehermentesíti a hatékonyabb nyugati eszközöket akár kiképzésre is jó szak kiképzésre aztán mehet típusképzésre aki németre kerül aztán akkor mivan tapasztaltabb lessz a tűzér? az szerintem nem probléma. hisz ez lenne a lényeg.
a topp kategória legyen német izraeli. de a Töröktől olcsón olcsóbban lehet beszerezni olyan eszközöket amik tartalékba és szakkiképzésen bőven megállják a helyüket és ha kell vannak eszközök amikhez nyúlni lehet. (akár utánrendelni ha sürgősen kell a török gyorsabban szállít) de ha lassan szállítana is 2 lassú szállítónk lenne nem egy lassú ami még ez esetben is dupla mennyiség.
Nekem is megtetszett ez az ötlet, egyre inkább... Török, Koreai, Szingapúri, tök mindegy, csak ne minden a németektől jöjjön, és lehetőleg legyen darabszám, ehhez meg nem vehetjük mindenből a véges forrásaink miatt a High Endet! Ami közép kategória/használható cucc, abból kell bevásárolni.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Az önjáró lövegeknél minden előjött, csak az északi szomszédoknál gyártottak nem . Pedig mind a 2 NATO lőszert használ korszerű nagy lotavu, korszerű lőszereket használ , a cézárnál többet ér szerintem .
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Állítóloag himars:

⚡Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának jelentése szerint az ukrán fegyveres erők 46. légi támadó dandárjának több mint 400 fős személyzete Belogorka régióban (Herszon régió) és több mint 80 külföldi zsoldos megsemmisült Vyvodovo régióban (Dnyipropetrovszk régió) rakéta- és légicsapások következtében.

⚡Az orosz légierő nagy pontosságú fegyvereivel az ukrán fegyveres erők 63. gépesített brigádja 105. zászlóaljának harcálláspontjaira mért csapások következtében a Herszon régió Andrejevka, Lozovojé és Dolgovoj települései területén több mint 70 nacionalista meghalt és mintegy 150 megsebesült.

⚡Az ukrán csapatok Mykolaiv irányában elszenvedett hatalmas veszteségek hátterében az 59. motorizált gyalogos és a 61. gyalogos dandár, valamint a 35. tengerészgyalogos dandár egységeinek katonái megtagadták a támadási parancs végrehajtását, elhagyták állásaikat és dezertáltak.

⚡A Harkivi területen az ukrán fegyveres erők "Alder" MLRS és HIMARS egy szakasza megsemmisült.

⚡Lerombolták: két rakéta- és tüzérségi fegyver- és lőszerraktár a Donyecki Népköztársaság Trudovoe és Szoledar településeinek területén. Ezenkívül Zaporozsje város közelében megsemmisítették az Ukrán Fegyveres Erők üzemanyagraktárát, amelyben több mint 50 000 tonna dízelüzemanyagot tároltak a Dnyepr hadműveleti csoport katonai felszereléseihez.

Orosz Védelmi minisztérium jelentés összefoglaló:
 

laci74

Well-Known Member
2015. december 26.
1 334
12 994
113
"Lemondott tisztségéről Okszana Pokalcsuk, az Amnesty International ukrajnai irodájának vezetője. Az emberi jogi szervezet pénteket közzétette jelentését, amelyben az ukrán hadsereget a nemzetközi jog megsértésével vádolta.


A jelentés – amelyet Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, valamint nyugati diplomaták, köztük a brit és az amerikai ukrajnai nagykövet is bírált – szerint az ukrán hadsereg veszélynek teszi ki a civileket azzal, hogy az oroszok támadta lakott területeken hoz létre katonai bázisokat." Mond el az igazságot ,és betöröd a fejüket.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Szerintem amit az oroszok elfoglaltak, az már az oroszoké marad. Ergo ott már sem az amcsik sem az Azov nem rúg labdába.
Ezt tudja az ukrán vezetés, az amcsi vezetés, az eu vezetés is. Magyarán nincs értelme beküldeni a biztos halálba a maradék ukrán egységeket feleslegesen!
Ezt magyaráztam Wilsonnak, de ő rajta urrá lett valami "hősi őrület", ami elvakítja őt sajnos. Az egyetlen értelmes lépés az ukránok részéről az azonnali tárgyalások lennének.
Ami pedig a nyugatot illeti: A háborúban, fegyver támogatásban nagyon nagy barátok, de a béketárgyalásokban már nem annyira akarnak barátok lenni.
@Wilson atlantista. Nem chatbot, nem ukrán titkosszolga… Egyszerûen a vilàgnézete alapjàn szemlèli az esemènyeket, ahogyan az orosz baràtok is…
És mivel atlantista, ô is az utolsó ukránig harcolna….
Abba ez simán belefér…

Nem tudom mi lenne a jobb, ha az oroszok nyernének, vagy veszítenének….?
Az biztos hogy olyan válság közeleg, amit elképzelni sem tudunk.

Ma beszéltem egy étterem tulajdonossal…
Menjünk ètterembe amég lehet. Évvégére sanszosan a fele bezár….
Hûtés, sütès stb. Amikor a 300 ezres villanyszámla 3 millás lesz, nem fogják tudni kitermelni…. Vagy mi megfizetni….

Szóval nekem Nógrádit idézve az ülèspintom hatàrozza meg az àllàspontomat….
Azonnali tûzszünet! És nem hiszem hogy az ukrànoknál lehet rosszabb gazda az orosz…

Persze ez annyira objektív mint egy atlantista, vagy egy orosz barát álláspont….
Semennyire!
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Nem tudom mi lenne a jobb, ha az oroszok nyernének, vagy veszítenének….?
Kinek a szempontjából? Ez itt a kérdés.
Magyarország szempontjából szerintem mindenképp az lenne a jobb, ha az oroszok nyernének, és eltűntetnék ukrajnát pl a térképről. Gondolom nem kell magyarázni, hogy miért.

Ez az azonnali tűzszünet szerintem röhejes. Csak akkor működne, ha a zselét kinyírnák, és odakerülne egy orosz barát vezető. Az élelmiszer válság, energiaválság mind mind európai termés, a szankcióknak köszönhető.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Ma beszéltem egy étterem tulajdonossal…
Menjünk ètterembe amég lehet. Évvégére sanszosan a fele bezár….
Hûtés, sütès stb. Amikor a 300 ezres villanyszámla 3 millás lesz, nem fogják tudni kitermelni…. Vagy mi megfizetni….
Néhány napja mutatta egy éttermes ismerősöm a gáz szolgáltató levelét az októbertől érvényes gáz árakról.
Négyszeres.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
Ukrán légvédelem továbbra is "sikeresen elhárítja" az orosz rakétákat.. (magyarázat-mert vannak akik nem értik: ukrán légvédelmi rakéták maradványai többször csapódnak be lakónegyedekbe)
cNW5Do17HSw.jpg
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Mire alapozod ezt? Az ukránoknak még bőven volna hova visszavonulni, ha a harctéren annyira rossz lenne a helyzetük, de amúgy nem olyan rossz, mert egy hónapja semmit se mozdult a front.

Szerk.:

@ehnaton Nem szép, de ilyen a háború. Aki babazsúrt várt az hülye.​


EHHE! már meg "nem szép, de ilyen a háború" - hová lett a nagy érzékenységed, baszod?
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 165
3 449
113
Nem a faszméregetés volt most a célom épp ( bár hazudnék ha azt mondanám hogy nem szeretem a jelenséget :D ), de mikor ilyen mocskos drága rendszerekről beszélünk, ott nyilván egységnyi forrásból kevesebb cső jön ki, mint mondjuk hogy NATO-n belül maradjunk ( s ne menjünk el kelet nyugat faszméregetésbe), akár csak M777 ből. Innentől viszont mivel ezzel ennyire eddig nem voltam képbe, nekem az jött le, hogy igenis VAN létjogosultsága az olcsóbb vontatott technikának is, mivel kell a csőszám, jobban mint gondoltam! Remélem ismétlem, akinek kell az figyeli az ukrán tapasztalatokat, és alaposan kiértékeljük mi is!

P.S.
Semmit nem szabad kidobálni ami tüzérség, és lehet vele lőni önveszélyeztetés nélkül!
Az m777 topikból a cikk:
18 ágyú (vélhetően m777 A2) 5 hónap alatt ~34000 lövést adott le, ekkor rendelték el az ágyúcsövek cserejét. Ez kb ~1889 lövés ágyunként (napszaktól időjárástól függetlenül). A cikkből nem derül ki, hogy a csövek krómozottak voltak e, ha nem, akkor az állítólag +50%-ot jelenthet, ami - így egyebek mellett - ~2800 lövésre elegendő, viszont amennyiben krómozottak voltak, akkor ~1250 lövésről beszélhetünk alapesetben.
A gond az vele, hogy több, mint 6 percig tart míg tűzelésre kész állapotba helyezik, s úgyanennyi míg ismét szállíthatóvá válik (mármint egy profi csapatnak). Szóval ehhez tökéletes légvédelem szükséges (mármint drónok ellen is, így az EW is nélkülözhetetlen), továbbá a tüzérségi radarokra is gondolni kell. Egyébként "számtalan" videó van már kilőtt m777-ekről, de szintén árdemes visszaemlékezni a nem is olyan rég történt azeri-örmény konfliktusra, azon belül is az évtizedek alatt kiépített tüzérségi állások megsemmisítésére.
Szvsz mindenképpen kerekes lehet a megoldás (6x6 + 8x8), de ez már teljesen más téma.

A pzh, ha elfogadjuk 25 nap alatt - 100-as napi limittel számolva - 2500 lövés leadására képes.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 821
113
Az m777 topikból a cikk:
18 ágyú (vélhetően m777 A2) 5 hónap alatt ~34000 lövést adott le, ekkor rendelték el az ágyúcsövek cserejét. Ez kb ~1889 lövés ágyunként (napszaktól időjárástól függetlenül). A cikkből nem derül ki, hogy a csövek krómozottak voltak e, ha nem, akkor az állítólag +50%-ot jelenthet, ami - így egyebek mellett - ~2800 lövésre elegendő, viszont amennyiben krómozottak voltak, akkor ~1250 lövésről beszélhetünk alapesetben.
A gond az vele, hogy több, mint 6 percig tart míg tűzelésre kész állapotba helyezik, s úgyanennyi míg ismét szállíthatóvá válik (mármint egy profi csapatnak). Szóval ehhez tökéletes légvédelem szükséges (mármint drónok ellen is, így az EW is nélkülözhetetlen), továbbá a tüzérségi radarokra is gondolni kell. Egyébként "számtalan" videó van már kilőtt m777-ekről, de szintén árdemes visszaemlékezni a nem is olyan rég történt azeri-örmény konfliktusra, azon belül is az évtizedek alatt kiépített tüzérségi állások megsemmisítésére.
Szvsz mindenképpen kerekes lehet a megoldás (6x6 + 8x8), de ez már teljesen más téma.

A pzh, ha elfogadjuk 25 nap alatt - 100-as napi limittel számolva - 2500 lövés leadására képes.
Számolj kicsit. Ha 1 PzH 25 nap alatt 2500 lövés, akkor 24 PzH 25 nap alatt 60.000 lövés... Ez olyan tűzerő (a hozzátartozó precizitással és lőtávval)még az oroszokkal szemben is ami mellett még ők sem tudnának elmenni úgy ahogy a 100x nagyobb ukrán tüzérség mellett elmentek azelőtt, amielőtt meg nem kaptáka CESAR-okat. Fanyalognak itt sokan, hogy kevés a PzH csak azzal nem szűmolnak, hogy 1PzH tűzereje nem egyenlő 1 sima 152-es önjáró lövegével mint pl a 2S19 vagy az M109 .