• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 474
28 441
113
screenshot_20220923_131048_com-facebook-katana-jpg.3869384
 
K

kamm

Guest
Vajon Oláh Milán osztályvezető megkapta a juttatást és a cafeteriát amit ígértek neki, vagy ő is úgy jár, mint többen, akik egy nagy alföldi autógyártól lettek átcsábítva, és 3 hónap után visszamentek Zegről Kkmétre mert átverve érezték magukat? Hmmm...
Azt nem tudom, de ranezesre nincs 30 es osztalyvezeto... nem tudom, nekem ez kb olyan, mint amit a kulfoldi bankok csinaltak Magyarorszagon, amikor 1990 utan bementek a sajat vezetoikkel, akik jo resze elotte beosztott volt ideat vagy Nyugat-Europaban, es kaptak az alkalmon a gyors eloleptetesen.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 409
14 490
113
Vajon Oláh Milán osztályvezető megkapta a juttatást és a cafeteriát amit ígértek neki, vagy ő is úgy jár, mint többen, akik egy nagy alföldi autógyártól lettek átcsábítva, és 3 hónap után visszamentek Zegről Kkmétre mert átverve érezték magukat? Hmmm...
Beüt a magyar valóság.

Erre jön majd hogy milyen minőségű lessz a munkaerő.

Milyen minőségű a gyártás.

Reméljük nem ajax minőségben fognak gyártani.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 686
74 747
113
Azt nem tudom, de ranezesre nincs 30 es osztalyvezeto... nem tudom, nekem ez kb olyan, mint amit a kulfoldi bankok csinaltak Magyarorszagon, amikor 1990 utan bementek a sajat vezetoikkel, akik jo resze elotte beosztott volt ideat vagy Nyugat-Europaban, es kaptak az alkalmon a gyors eloleptetesen.
Nem vele volt egy interjú a rádióban, kb 1 éve a Bázisugrásban vagy a Katonadologban?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 273
36 909
113
Eddig is teljesen egyértelmű volt, hogy így lesz. Az amerikai piac az ilyen.
Szokásosan ti álmodoztatok össze mindent.
Mi álmodozunk? MG-ék emlegettek óriási export lehetőségeket a Lynxnek! :D
Én szinte mindig is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, mivel valamilyen gyárat mindenkinek beigérnek. Talán 1-2 zászlóaljas mini rendeléseknél lenne esélyünk komolyabban gyártani, de olyan egyelőre nincsen.
Ausztrálok, olaszok meg még a görögök is rendelkeznek megfelelő ipari kapacitással, szóval oda is talán pár alkatrészt vihetünk legfeljebb - már ha egyáltalán a Lynx fut be náluk...

Ez a Lynx beszerzés-gyártás egy piramis játék: "majd az új vevők, belépők miatt fogja neked ez megérni"! A gond az hogy mindenkinek ezt mondják mint egy MLM-ben! :D
Attól még lehet jó harcjármű, de az ipari része nem fog export áttörést hozni a hadiparunknak.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 891
4 958
113
Mi álmodozunk? MG-ék emlegettek óriási export lehetőségeket a Lynxnek! :D
Én szinte mindig is szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban, mivel valamilyen gyárat mindenkinek beigérnek. Talán 1-2 zászlóaljas mini rendeléseknél lenne esélyünk komolyabban gyártani, de olyan egyelőre nincsen.
Ausztrálok, olaszok meg még a görögök is rendelkeznek megfelelő ipari kapacitással, szóval oda is talán pár alkatrészt vihetünk legfeljebb - már ha egyáltalán a Lynx fut be náluk...

Ez a Lynx beszerzés-gyártás egy piramis játék: "majd az új vevők, belépők miatt fogja neked ez megérni"! A gond az hogy mindenkinek ezt mondják mint egy MLM-ben! :D
Attól még lehet jó harcjármű, de az ipari része nem fog export áttörést hozni a hadiparunknak.
ZEG nem Lynx hanem harcjármű és ahogy Palkovics mindig nevezi: harckocsigyár. Lynx csak az egyik terméke lesz, de a HX3, Skyranger, a leendő APC de még a Panther is szerintem ott lesz gyártva amellett, hogy szervízközpont. Ez elég feladat a következő 10 évre. De a jenki sőt az olasz, görög tenderbe - ha nyer a Lynx - ZEG egy csavart nem fog beszállítani, mert ezekben az országokban kiterjedt hadiipar van. A britek már érdekesebb, ha kukázzák az Ajaxot. Maróth inkább az arab országokra gondolhatott. Meg ugye lenne egy ország amely a háború után - ha megmarad - ezres nagyságrendben venne modern IFV-t, pénze is lesz a nyugati segélyből, de hogy tőlünk nem fog menni egy rozsdás bicskát sem az biztos: Ukrajna.
Export egyébként lesz, de nem ZEG-ről hanem majd Várpalotáról ha tényleg felépül a lőszergyár.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 273
36 909
113
ZEG nem Lynx hanem harcjármű és ahogy Palkovics mindig nevezi: harckocsigyár. Lynx csak az egyik terméke lesz, de a HX3, Skyranger, a leendő APC de még a Panther is szerintem ott lesz gyártva amellett, hogy szervízközpont. Ez elég feladat a következő 10 évre. De a jenki sőt az olasz, görög tenderbe - ha nyer a Lynx - ZEG egy csavart nem fog beszállítani, mert ezekben az országokban kiterjedt hadiipar van. A britek már érdekesebb, ha kukázzák az Ajaxot. Maróth inkább az arab országokra gondolhatott. Meg ugye lenne egy ország amely a háború után - ha megmarad - ezres nagyságrendben venne modern IFV-t, pénze is lesz a nyugati segélyből, de hogy tőlünk nem fog menni egy rozsdás bicskát sem az biztos: Ukrajna.
Export egyébként lesz, de nem ZEG-ről hanem majd Várpalotáról ha tényleg felépül a lőszergyár.
Palkovics nem biztos, hogy tudja mi a különbség harckocsi és a gyalogsági harcjármű között :p - vasútmérnök eredetileg. Ő nem mindig van képben a részletekkel szerintem...

A lőszergyárt biztos, hogy jó üzlet lesz - pláne a következő 8-10 évben, amikor legtöbb haderő "hidegháborús szint közelébe" tervezi tölteni a lőszerkészleteit. Kár, hogy még sehol sem tart a projekt... :(
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Ez a Lynx beszerzés-gyártás egy piramis játék: "majd az új vevők, belépők miatt fogja neked ez megérni"!

Egyfelől a Lynxet senki ne úgy kezelje, hogy megfogtuk az Isten lábát, mert ezek után sorba állnak hozzánk export megrendelésekkel a kedves vevők! A Lyny azért jó nekünk, mert egy jó IFV.
Másfelől emlékszel még, hogy akár egy évvel ezelőtt is mennyit hajtogattam a mániámat, mikor mindig azt mondtad, hogy Zalában gyorsan meg kell többszörözni a termelést, felvenni gyorsan a második meg harmadik műszakot meg akár plusz csarnokokat is odaépíteni, mert nem fogjuk bírni a cseh és szlovák megrendelést?
Hamar oda lett az önbizalom. Pedig én még mindig azt mondom, hogy örüljünk annak, ha 30-40 évig folyamatosan munkát tudunk biztosítani a melósoknak. Nem gyorsan összekapjuk, majd pár év múlva szélnek eresztjük őket! Meg nem az üres, semmit nem termelő gyárra fizetünk a katonai költségvetésből fenntartási pénzeket! Ha ez meg van, nem a szél süvít csarnokokért építettük, akkor már megérte nekünk Zala.

Amit én látok, a gyártási kapacitások jó időre lefoglalva. Különböző Lynx verziók után jöhet majd az APC, majd ami épp kell még.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 819
15 050
113
ZEG nem Lynx hanem harcjármű és ahogy Palkovics mindig nevezi: harckocsigyár. Lynx csak az egyik terméke lesz, de a HX3, Skyranger, a leendő APC de még a Panther is szerintem ott lesz gyártva amellett, hogy szervízközpont. Ez elég feladat a következő 10 évre. De a jenki sőt az olasz, görög tenderbe - ha nyer a Lynx - ZEG egy csavart nem fog beszállítani, mert ezekben az országokban kiterjedt hadiipar van. A britek már érdekesebb, ha kukázzák az Ajaxot. Maróth inkább az arab országokra gondolhatott. Meg ugye lenne egy ország amely a háború után - ha megmarad - ezres nagyságrendben venne modern IFV-t, pénze is lesz a nyugati segélyből, de hogy tőlünk nem fog menni egy rozsdás bicskát sem az biztos: Ukrajna.
Export egyébként lesz, de nem ZEG-ről hanem majd Várpalotáról ha tényleg felépül a lőszergyár.

Azért ne nevezzük már gyárnak az évi 50 db-os kapacitásával...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 273
36 909
113
Azért ne nevezzük már gyárnak az évi 50 db-os kapacitásával...
Európa egyik legnagyobb kapacitású harcjármű gyára lesz évi 50-nel!
KMW-szintű cégek tudnak kb. ennyit gyártani a lánctalpasaikból - vagy még ennyit se.
100 ukrán PZH-ra vállaltak több éves szállítást, pedig az egy igen csak sürgős megrendelés és ezen kívül nem is rendelt más PZH-t az utóbbi időben, szóval nem is nagyon van más dolga annak az üzemnek...
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 273
36 909
113
Európa egyik legnagyobb kapacitású harcjármű gyára lesz évi 50-nel!
KMW-szintű cégek tudnak kb. ennyit gyártani a lánctalpasaikból - vagy még ennyit se.
100 ukrán PZH-ra vállaltak több éves szállítást, pedig az egy igen csak sürgős megrendelés és ezen kívül nem is rendelt más PZH-t az utóbbi időben, szóval nem is nagyon van más dolga annak az üzemnek...
Egyébként ha marada szar gazdasági helyzet akkor lehet, hogy csak félgőzzel fog menni ez az üzem - nem hiszem hogy össze fog jönni az évi 45-50 jármű/év a következő pár évben...
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 163
12 273
113
Ez a Lynx beszerzés-gyártás egy piramis játék: "majd az új vevők, belépők miatt fogja neked ez megérni"! A gond az hogy mindenkinek ezt mondják mint egy MLM-ben! :D
Attól még lehet jó harcjármű, de az ipari része nem fog export áttörést hozni a hadiparunknak.
MG azt nyilatkozta, hogy önmagában a magyar megrendelés is nyereségessé teszi a gyártást.
Nyilván igaz, csak az nem mindegy, hogy milyen darabáron...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 891
4 958
113
Palkovics nem biztos, hogy tudja mi a különbség harckocsi és a gyalogsági harcjármű között :p - vasútmérnök eredetileg. Ő nem mindig van képben a részletekkel szerintem...
Biztos lehetsz benne, hogy pontosan tudja. Sok itt kommentelővel szemben - életkorából kiindulva - ő volt katona. Nézd meg a tavaly nyári parlamenti meghallgatásáról a jegyzőkönyvet: egyáltalán nem keveri a terminológiát.
 

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 738
2 283
113
Európa egyik legnagyobb kapacitású harcjármű gyára lesz évi 50-nel!
KMW-szintű cégek tudnak kb. ennyit gyártani a lánctalpasaikból - vagy még ennyit se.
100 ukrán PZH-ra vállaltak több éves szállítást, pedig az egy igen csak sürgős megrendelés és ezen kívül nem is rendelt más PZH-t az utóbbi időben, szóval nem is nagyon van más dolga annak az üzemnek...
Minden megállapításodal egyetértek , de a harmadikkal mindenképpen!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby