Harckocsik harctéri alkalmazása

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Jajj már tökéletesen erthető volt, hogy 1 apró kristályról beszéltem...

A második felét nem is értem. Mit akarsz állítani? Te eddig arról beszéltel, hogy 100 felé dobsz egy harckocsi ezredet (az kb 100db harckocsi nyugaton és keleten is).
Nem nem erről beszéltem.
Arról beszéltem, hogy 100 darab harckocsi 3,3szor több mint 30, így 3,3szor több helyen tud lenni.
Pontosan ugyanolyanannyira nem akarod megérteni, mint én a kristálycukrodat. És remélem, te is trollkodásból.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 063
113
Nem nem erről beszéltem.
Arról beszéltem, hogy 100 darab harckocsi 3,3szor több mint 30, így 3,3szor több helyen tud lenni.
Pontosan ugyanolyanannyira nem akarod megérteni, mint én a kristálycukrodat. És remélem, te is trollkodásból.
De nem azonos típusból van 3,3× annyi. Nem képvisel azaonos harcértéket a két típus. Tehát ha valahová odaraksz 10db T-62-t 3db T-72B3-al szemben, akkor nagyobb hátrányban leszel, mintha nekizavarnád a 100 T-62-det a 30db T-72B3-nak.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
De nem azonos típusból van 3,3× annyi. Nem képvisel azaonos harcértéket a két típus. Tehát ha valahová odaraksz 10db T-62-t 3db T-72B3-al szemben, akkor nagyobb hátrányban leszel, mintha nekizavarnád a 100 T-62-det a 30db T-72B3-nak.
De én nem rakok oda 10 db T-62-est 3 db T-72b3 ellen. Én oda rakok 10 db T-62-est 30 db Lynxel szemben. Aztán szépen végig nézem, ahogy eltűntetik a Lynxeket és a kísérő gyalogságot...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Jajj. Ez még a papír sem bírja el!
Tudod, volt pár háború így a Föld nevű bolygón, és érdekes módon mindig az jött ki, hogy a van, jobb mint a nincs. Így harcolt talán még IS2-es is a Jugoszláv háborúban, mert úgy voltak vele, hogy inkább leszedik a talapzatról, azt had menjen, mint hogy ne legyen a gyalogság támogatására harckocsi...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ezt nagyon elhitted :D
Továbbra is ott tartunk, hogy a Lynx a páncéltörő rakétájával képes ártani a T-62-esnek, meg a T-72-esnek is. Viszont a Lynx páncélját talán még a T-34/85 páncélgránátja is átviszi.
És az a legmodernebb gyalogsági harcjármű, amit ki tudsz állítani jelen pillanatban...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 951
113
De jó, hogy dudi katonaként a legelemibb bevetési profilokat sem érti meg....
De azért megpróbálkozom én is.

Dudinak van 30 db Leopárd 2A4-e, mert német imádó, és véd egy települést/csomópontot. De a teljes szakasz mondjuk 60 km.
Ő a tankjaival, mozgást is feltételezve 20 km-t tud lefogni a front közepén, ahol a csomópont van.

Nekem van 100 db T-62M-em, mert valahogyan működnie kell a példának.
Feladatom dudin áttörni, semlegesíteni a csomó pontot.

40 tankot szembe helyezek dudival a 20 km-es tankkal védett szakaszán, hogy ne tudjon kimozdulni előrefelé a pozíciójából.
20-20 tankot elküldök a maradék 20-20 km-s szakaszokra, hogy a gyalogsággal együtt áttörjenek ott, ahol dudinak csak gyalogosai vannak.
E mellet marad 20 tank műveleti tartalékom.

Ebben az esetben dudi vagy kimozdul, vagy katlanba zárom.
Sőt, a műveleti tartalékot felhasználva akár ténylegesen be is keríthetem.
És akkor ő neki kell kitörni a védekező állásaimmal szemben!
Gyakorlatilag mindenhogy beszopja, mert 100 tank több helyen tud lenni, mint 30 db.
És tankok nélkül, csak gyalogsággal nem tudja tartani a szárnyakat!
Ha a szárnyakon vesztek a támadásban 10-10 tankot, akkor is tudom őket pótolni a műveleti tartalékból, ezzel 40+20+20 tankkal katlanban tartva dudit.

A 100 elavult tank is sokkal nagyobb műveleti szabadságot add nekem, mint neki a korszerűbb 30 tank. Mert a 100 tank több részre osztható, mint a 30. Ilyen egyszerű.


Ha ő a 60 km-t akarja lefogni, akkor 10-10-10 tankot tart 20 km-enként.
Én ezzel szembe tudok állítani pl. 20-20 tankot pozíció tartásra, és egy helyen 50 tankot áttörésre. (Plusz 10 tankot tartalékban)
Az eredmény, hogy egy szakaszon 5:1-es fölényem lesz, és ott be is ütöm a védelmét.
A 100 tank, mindig jobb, mint a 30! ;)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 738
6 622
113
Továbbra is ott tartunk, hogy a Lynx a páncéltörő rakétájával képes ártani a T-62-esnek, meg a T-72-esnek is. Viszont a Lynx páncélját talán még a T-34/85 páncélgránátja is átviszi.
És az a legmodernebb gyalogsági harcjármű, amit ki tudsz állítani jelen pillanatban...
aha,szóval, csakhogy biztos nem értem félre, szerinted:
10db T62-est, csupaszon, nekiküldesz 30 Lynx-nek, amiben bent ülnek a srácok, akkor a 62-esek nyernek?
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
994
2 837
93
De jó, hogy dudi katonaként a legelemibb bevetési profilokat sem érti meg....
De azért megpróbálkozom én is.

Dudinak van 30 db Leopárd 2A4-e, mert német imádó, és véd egy települést/csomópontot. De a teljes szakasz mondjuk 60 km.
Ő a tankjaival, mozgást is feltételezve 20 km-t tud lefogni a front közepén, ahol a csomópont van.

Nekem van 100 db T-62M-em, mert valahogyan működnie kell a példának.
Feladatom dudin áttörni, semlegesíteni a csomó pontot.

40 tankot szembe helyezek dudival a 20 km-es tankkal védett szakaszán, hogy ne tudjon kimozdulni előrefelé a pozíciójából.
20-20 tankot elküldök a maradék 20-20 km-s szakaszokra, hogy a gyalogsággal együtt áttörjenek ott, ahol dudinak csak gyalogosai vannak.
E mellet marad 20 tank műveleti tartalékom.

Ebben az esetben dudi vagy kimozdul, vagy katlanba zárom.
Sőt, a műveleti tartalékot felhasználva akár ténylegesen be is keríthetem.
És akkor ő neki kell kitörni a védekező állásaimmal szemben!
Gyakorlatilag mindenhogy beszopja, mert 100 tank több helyen tud lenni, mint 30 db.
És tankok nélkül, csak gyalogsággal nem tudja tartani a szárnyakat!
Ha a szárnyakon vesztek a támadásban 10-10 tankot, akkor is tudom őket pótolni a műveleti tartalékból, ezzel 40+20+20 tankkal katlanban tartva dudit.

A 100 elavult tank is sokkal nagyobb műveleti szabadságot add nekem, mint neki a korszerűbb 30 tank. Mert a 100 tank több részre osztható, mint a 30. Ilyen egyszerű.


Ha ő a 60 km-t akarja lefogni, akkor 10-10-10 tankot tart 20 km-enként.
Én ezzel szembe tudok állítani pl. 20-20 tankot pozíció tartásra, és egy helyen 50 tankot áttörésre. (Plusz 10 tankot tartalékban)
Az eredmény, hogy egy szakaszon 5:1-es fölényem lesz, és ott be is ütöm a védelmét.
A 100 tank, mindig jobb, mint a 30! ;)

Végülis a szar jó étel egymilliárd légy nem tévedhet. Nem mindig a több a jobb.
Amúgy a példára visszatérve, Dudi miért nem rohanja le a tankjaidat középen, nulla veszteséggel felszámolva a közeped, a tartalékod meg a parancsnokságod? Nem vagyok katona, de szerintem, aki tankkal álltó helyében védekezik az hülye
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ettore Fieramosca

Well-Known Member
2021. március 9.
994
2 837
93
aha,szóval, csakhogy biztos nem értem félre, szerinted:
10db T62-est, csupaszon, nekiküldesz 30 Lynx-nek, amiben bent ülnek a srácok, akkor a 62-esek nyernek?

hááát elvileg a 30 Lynxen csak 60 IPTR van. a 62-t szemből nem biztos hogy kilövi a gépágyú...úgyhogy még mindig 40 v 30. A lőtávokat nem ismerem, de valószínűleg a Lynxek látják a 62-eseket, azok meg nem őket a lehető legnagyobb távolságról, tehát el is tudják kerülni a szemtől szembe összecsapást
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 951
113
Dudi miért nem rohanja le a tankjaidat középen, nulla veszteséggel felszámolva a közeped, a tartalékod meg a parancsnokságod?

Mert ez nem egy maszturbációs fantázia ahol minden is össze jön.
Dudi ha kimozdul a védett állásból akkor nyílt terepen támad 30 tankkal 40 védekező tankot és a 20 tankos műveleti tartalékot ami védelemben 1:2-höz fölényt jelent nekem.
Miközben két oldalról bekeríti/mögé kerül a másik 20-20 harckocsim.
Vagyis ha előrefelé kimozdul, akkor tesz egy rövid utat a dicső halálba.
Ha ő veszít 30 tankot én meg 60-at, akkor is én nyertem, mert van 40 tank plusszom, meg ki is picsáztam őt a védelmi állásából, enyém a csomópont. Ez a helyzet. De ha tényleg így kitámadna örülne szerintem az 1:1-es vesztesség aránynak is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
aha,szóval, csakhogy biztos nem értem félre, szerinted:
10db T62-est, csupaszon, nekiküldesz 30 Lynx-nek, amiben bent ülnek a srácok, akkor a 62-esek nyernek?
Adva volt egy példa.
Az ellenség lerohanta az állásaidat, védekezned kéne.
a, esetben neked van 30 tankod, ami szupermodern
b, esetben 100 tankod, ami minden ellen is jó, ami nem szupermodern MBT.
Igen, a Lynx ellen is.
Melyiket választod?
De ha már így kérdezed: A lynx még mindig GYHJ, még ha abból a legjobb is. A T-62-es meg MBT, ami arra lett kifejlesztve, hogy páncélozott cuccokat, beleértve MBT-ket (illetve akkor még igazából közepes és nehéz harckocsikat) gyilkolásszon.
Tehát igen, amennyiben mindenki normális, 10 db T-62 le fogja győzni a 30 lynxet.
Amúgy a példára visszatérve, Dudi miért nem rohanja le a tankjaidat középen, nulla veszteséggel felszámolva a közeped, a tartalékod meg a parancsnokságod? Nem vagyok katona, de szerintem, aki tankkal álltó helyében védekezik az hülye
Mert amúgy ledarálja a védelemre berendezkedett T-62M és gyalogság kombó?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 738
6 622
113
Adva volt egy példa.
Az ellenség lerohanta az állásaidat, védekezned kéne.
a, esetben neked van 30 tankod, ami szupermodern
b, esetben 100 tankod, ami minden ellen is jó, ami nem szupermodern MBT.
picit nézd vissza amit írtál 10 (azaz TÍZ DB) T62-esről írtál VS 30db Lynx, lehet elírtad
De ha már így kérdezed: A lynx még mindig GYHJ, még ha abból a legjobb is. A T-62-es meg MBT, ami arra lett kifejlesztve, hogy páncélozott cuccokat, beleértve MBT-ket (illetve akkor még igazából közepes és nehéz harckocsikat) gyilkolásszon.
ahhhhaaaaaaa éééés szerinted a SPIKE mire van?hát a srácok akik a lynx-ben ülnek?
Tehát igen, amennyiben mindenki normális, 10 db T-62 le fogja győzni a 30 lynxet.
na akkor, 10db 62-es SOHA a kurva életben semmilyen normális esetben SEM fog legyőzni 30 lynx-et
főleg olyan konteksztusban nem amiben Te, említed. 30db Lynxben azért ülnek srácok is, azok szerintem előbb szétkapják a 62-eseket minthogy azok észlelnék a Lynx-eket

hozzáteszem, én most nem szeretnék belemenni farokméregetésbe ahol MBT VS MBT van, nekem azzal van bajom hogy azt mondod hogy 10 őskövület,EGYEDÜL, majd megtosz 30 modern IFV-t ,ATGM-estül meg gyaloságostul, ez így egészen egyszerűen f@szság
 
M

molnibalage

Guest
Végülis a szar jó étel egymilliárd légy nem tévedhet. Nem mindig a több a jobb.
Amúgy a példára visszatérve, Dudi miért nem rohanja le a tankjaidat középen, nulla veszteséggel felszámolva a közeped, a tartalékod meg a parancsnokságod? Nem vagyok katona, de szerintem, aki tankkal álltó helyében védekezik az hülye
Ez a helyes megoldás.

De értem én fip7-nek feltételeznie azt, hogy a Leo szar, aki Leo-t használja az is szar.
Mindig addig kell számolnia és ötletelnie, hogy az orosz legyen a zsír.

Csak kurva érdekes, hogy még a szovjetek sem így gondolkoztak, mert akkor nem létezne más ma sem, csak T-55, hiszen oldalról az is kilövi 1500 méterről akármelyik mai MBT-t.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 738
6 622
113
hááát elvileg a 30 Lynxen csak 60 IPTR van. a 62-t szemből nem biztos hogy kilövi a gépágyú...úgyhogy még mindig 40 v 30. A lőtávokat nem ismerem, de valószínűleg a Lynxek látják a 62-eseket, azok meg nem őket a lehető legnagyobb távolságról, tehát el is tudják kerülni a szemtől szembe összecsapást
kit érdekel a gépágyú? ATGM-et fog indítani kapásból ha élni akar... lehet nem is egyet... arról meg kb mindenki elfeledkezik hogy a SPIKE hatótávja jóval a 62-es lőtávolságán túl van, ha meg a bent ülő srácok felszerelését is hozzáveszed... hát én még mindig a lynx csapatra voksolnék ilyen körülmények között
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 063
113
Ez a helyes megoldás.

De értem én fip7-nek feltételeznie azt, hogy a Leo szar, aki Leo-t használja az is szar.
Mindig addig kell számolnia és ötletelnie, hogy az orosz legyen a zsír.

Csak kurva érdekes, hogy még a szovjetek sem így gondolkoztak, mert akkor nem létezne más ma sem, csak T-55, hiszen oldalról az is kilövi 1500 méterről akármelyik mai MBT-t.
No meg Ukrajnában is látszik, hogy milyen zsír is...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 063
113
Valahogy idekerült aLeopard 2 is, holott a kutya nem beszélt róla, csak valahogy kompenzálni kell a komplexusokat. Azt meg mégsem írhatja egy magára valamit is adó elvakult, hogy 100db T-62 legyőz 30db T-72B-at, hisz ez az a példa lenne amikor a mindent megmozdítani képes erő találkozik az elmozdíthatatlan tárggyal...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 951
113
Valahogy idekerült aLeopard 2 is, holott a kutya nem beszélt róla, csak valahogy kompenzálni kell a komplexusokat. Azt meg mégsem írhatja egy magára valamit is adó elvakult, hogy 100db T-62 legyőz 30db T-72B-at, hisz ez az a példa lenne amikor a mindent megmozdítani képes erő találkozik az elmozdíthatatlan tárggyal...

Pedig amúgy de. Csak neked akartam kedvezni, nehogy koszos muszka vasba kelljen ülnöd, vagy hohol T-64BV-ben. :rolleyes:
De felőlem T-14 Armatában is csücsülhetsz a példában. A 100 tank kipicsázza a 30 tankot, ez a helyzet!

És azt cáfolni még mindig nem tudtad, hogy igazam van ;)
 
M

molnibalage

Guest
Pedig amúgy de. Csak neked akartam kedvezni, nehogy koszos muszka vasba kelljen ülnöd, vagy hohol T-64BV-ben. :rolleyes:
De felőlem T-14 Armatában is csücsülhetsz a példában. A 100 tank kipicsázza a 30 tankot, ez a helyzet!
Ezek szerint még hadtörténelmi ismereteid is hiányosak, hogy a II. vh alatt mi volt a helyzet.
Ma a technikai fölény még durvább dolgokra képes, mint akkor.

A szaros T-62M-ed süket és vak egy data linkes Leo2A7+ mellett, és erre jön még rá a foshuzatos raklapszar tűzerő, pontosság és páncélvédelme.
Az, hogy tolatni gyakorlatilag egy szovjet-orosz hk sem tud egy Leohoz képest, azt már nem is veszem számításba.