PzH 2000 (Németország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 343
113
A baj az, hogy pofázol, de napok alatt egy doksit, annyit sem sikerült kitenned.
Szóval jó lenne befejezni, mert ez már topikrombolás a sokadik hatványon.
bocsánat hogy nm az én szakmám és nem árulom el neked STRATÉGIAI színtű számítások menetét...
valószínűségszámítást tanultál. játékelméletet tanultál. kockázatszámítást elemzést taanultál. ez az alapja sok sikert a matekhoz.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 343
113
@molnibalage hidd el nekem bőven elég hogy ismerek olyat akit azért tart a sereg hogy ilyeneket számolgasson. hogy elhidjem hogy van ilyen.
hogy te nekem nem hiszel a te bajod. @krisss nek írtam keresse fel a kiscsajt ha annyira nem hisz beszélgessen vele (jófej egyébként meg aranyos) ha ő ezt megteszi igazolni fog neki talán elhiszitek. (megjegyzem nincs kanja)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Mi a mértékegysége? 1 rettentő? 2 rettentő? Nem dobálóznak a szavakkal, ez statisztika, becslés.
Mi a jócsajság mértékegysége? Mi a jól sakkozás mértékegysége? Matematikus ön??? Ezt meg hogy számolta ki?

Vannak ilyen jellegű problémákra is mérőszámok:

Dramatizálva:


9:20 - 13:10 -ig, de a lényeg 12:30 -nál van.

Persze ennél összetettebb, mert vna kő-papír-olló effekt is az egyes eszközök közt, de ha nagyon akarom, tudok számot mondani, hogy a pzh2000 mennyivel "elrettentőbb", mint a valami más.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 543
113
Mi a jócsajság mértékegysége? Mi a jól sakkozás mértékegysége? Matematikus ön??? Ezt meg hogy számolta ki?

Vannak ilyen jellegű problémákra is mérőszámok:

Dramatizálva:


9:20 - 13:10 -ig, de a lényeg 12:30 -nál van.

Persze ennél összetettebb, mert vna kő-papír-olló effekt is az egyes eszközök közt, de ha nagyon akarom, tudok számot mondani, hogy a pzh2000 mennyivel "elrettentőbb", mint a valami más.
Akkor számszerűsítsd. Kíváncsi vagyok! Létezik az elrettentő képesség senki sem vitatja. Amúgy jó példát hoztál a jócsajsággal, a sakkozással már nem annyira.
Te is úgy gondolod hogy egy Szittya által felvázolt követelés/per jogszerű volna?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Akkor számszerűsítsd. Kíváncsi vagyok!
Miért én? Az ilyen stílusú kötekedéssel nyitásért a kocsmában már jár a mivanmivanmivan...

Nem tudom számszerűsíteni, mert nincsenek meg az információim, ami a képlet kiszámolásához kellenek. A koncepció megoldhatóságát demonstráltam. Ha megadod a bemenő adatot, ki tudom számolni belőle a statisztikát.

Amúgy jó példát hoztál a jócsajsággal, a sakkozással már nem annyira.
Ugyanaz a probléma. Ugyanaz a képlet. hunyorítva ráhúzható az elrettentő erőre is: két dolgot szembeállítasz, és felteszed a kérdést, melyik a jobb? Klasszik autóskártya, egy dimenzióban. A végén kijön egy rangsor. Még a számítás módját is linkeltem, ha az adat megvan, te magad is ki tudod számolni. Akár egy táblázatkezelővel.

Te is úgy gondolod hogy egy Szittya által felvázolt követelés/per jogszerű volna?
Nem olvastam el mind a 462 oldal hőbörgést a témában, nem tudom mit vázolt fel, és nem is igazán érdekel. Láttam egy állítást, hogy nem lehet ezt számszerűsíteni, szembeállítva azzal, hogy de lehet. Erre reflektáltam, azt állítottam, és állítom, hogy lehet matematikai modellt állítani a fegyverek elrettentő erejére, és lehet számszerűsíteni azt.

Nem kívánok a szalmabáboddal vitatkozni. Avagy: Cáfold a jogszerűtlenségét! Kíváncsi vagyok!
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 543
113
Miért én? Az ilyen stílusú kötekedéssel nyitásért a kocsmában már jár a mivanmivanmivan...

Nem tudom számszerűsíteni, mert nincsenek meg az információim, ami a képlet kiszámolásához kellenek. A koncepció megoldhatóságát demonstráltam. Ha megadod a bemenő adatot, ki tudom számolni belőle a statisztikát.


Ugyanaz a probléma. Ugyanaz a képlet. hunyorítva ráhúzható az elrettentő erőre is: két dolgot szembeállítasz, és felteszed a kérdést, melyik a jobb? Klasszik autóskártya, egy dimenzióban. A végén kijön egy rangsor. Még a számítás módját is linkeltem, ha az adat megvan, te magad is ki tudod számolni. Akár egy táblázatkezelővel.


Nem olvastam el mind a 462 oldal hőbörgést a témában, nem tudom mit vázolt fel, és nem is igazán érdekel. Láttam egy állítást, hogy nem lehet ezt számszerűsíteni, szembeállítva azzal, hogy de lehet. Erre reflektáltam, azt állítottam, és állítom, hogy lehet matematikai modellt állítani a fegyverek elrettentő erejére, és lehet számszerűsíteni azt.

Nem kívánok a szalmabáboddal vitatkozni. Avagy: Cáfold a jogszerűtlenségét! Kíváncsi vagyok!
Milyen kötekedésről beszélsz te jóember? Minden rendben van otthon?
Milyen kocsmai fiszfaszról regélsz itt nekem???
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 629
113
Biztos nem írtam elég lassan, azért nem érted. Számold ki magadnak, bár ha az olvasás se megy, nem biztos, hogy menni fog.

Hagyjad.. olyan, amikor megkérdezik, hogy miért fontos az, hogy mekkora sávszélt tud egy erősítő fokozat mondjuk.. és akkor kb a kérdező 4 alap matematikai művelettel van tisztában és aklor próbáld levezetni neki matematikai úton, fourier transzformácioval, meg konvolucioval..
Ha elmondanád sem értenék meg, hogy itt nincs mértékegység.. felesleges.

Kb olyan, mint az amit multkor beszélgettem iamerősömmel szórakozott pillanatainkban. Hogy egy idegen civilizáció miért is próbálna meg velünk kommunikálni, hiszen ha nagy távolságokat képesek utazni valószínűsíthetően sokkal nagyobb esély van rá hogy lenyegesen inteligensebbek. Akár annyival, hogy nem is kezdenek értelmetlen ösztönlényekkel kommunikációt.
Próbáltál már beszélgetni hangyával. Na ugye... de aztán ha beszélsz a hangyához, lehet fel sem fogja... szóval ennyi erővel akár az idegenek most is dumálhatnak hozzánk :D hangya meg közben azt hiszi magáról, hogy ő kurva okos. :D
Na pont ilyen harcot vívsz.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 454
10 543
113
Hagyjad.. olyan, amikor megkérdezik, hogy miért fontos az, hogy mekkora sávszélt tud egy erősítő fokozat mondjuk.. és akkor kb a kérdező 4 alap matematikai művelettel van tisztában és aklor próbáld levezetni neki matematikai úton, fourier transzformácioval, meg konvolucioval..
Ha elmondanád sem értenék meg, hogy itt nincs mértékegység.. felesleges.

Kb olyan, mint az amit multkor beszélgettem iamerősömmel szórakozott pillanatainkban. Hogy egy idegen civilizáció miért is próbálna meg velünk kommunikálni, hiszen ha nagy távolságokat képesek utazni valószínűsíthetően sokkal nagyobb esély van rá hogy lenyegesen inteligensebbek. Akár annyival, hogy nem is kezdenek értelmetlen ösztönlényekkel kommunikációt.
Próbáltál már beszélgetni hangyával. Na ugye... de aztán ha beszélsz a hangyához, lehet fel sem fogja... szóval ennyi erővel akár az idegenek most is dumálhatnak hozzánk :D hangya meg közben azt hiszi magáról, hogy ő kurva okos. :D
Na pont ilyen harcot vívsz.
Na várjál csak kis hangyafób. Felfogod hogy mit bizonygattok? Van számszerű értéke az elrettentő erőnek? Az értermetlen ösztönylény nem foglalkozik olyan dolgokkal amik teljesen feleslegesek. Mit akarsz számolni egy olyan dolgon amit nem lehet kiszámolni, nincs mértékegysége? Ne játszd már kérlek a felsőbbrendű okostojást. Én nyitott vagyok , akkor mutassátok meg nekem hogy mi az az elrettentő erő. Ne kavarássz itt nekem az ostobaságomra célozva. Mutasd be miről is van szó, te felsőbbrendű lény, okítsd a tudatlanokat.
Nem, tényleg nem tudom mi az a konvulció meg Fourier transzformáció, igazából nem is érdekel, ezek nélkül is teljes életet élek. Ha te ettől jobbnak érzed magad nekem az is megfelel.
Lehet hogy mást én tudok jobban? Semmi kedvet nem érzek egy ovis szintű kinek nagyobb a kuksija vitához.
Ennél azért már bölcsebb a hangya.
Ez a téma túl sok energiát emészt fel a hangya életemből, így tehát az általad prezentált számszerű "elrettentő erő" bizonyításig nem vagyok hajlandó a válasszal fáradozni.
 
W

Wilson

Guest
Te vagy eltévedve mert erre vannak számítások erre vannak direkt emberek.
ez olyan mint a biztosítóknál a kockázat elemzés.
vagy a játékelméletek.
bonyolult a számítása hát persze .
gyere át a beszélgetőbe kapsz egy kis ízelítőt a terrorizmus ideéből ezekról a dolgokról.

ez nem a MH s és nem ez . de ennek az alapja k hasonló.

nekem konkrét ismerőseim vannak akiknek ez és hasonló a munkája. (még egy nemzetközi versenyen való jó szereplésnek is van értéke... ahogy leszreplésnek is.)

én értem hogy ti ilyenekről nem tudtok. csak nem értem hogy miért estek nekem e miatt.
miközbe tényleg vannak eberek akiknek ilyen számítások a napi melójuk.)
Ha vannak is ilyen mérőszámok azokat nem igazán lehet komolyan venni mivel az elrettentő erő jó részét az adott fegyverrel kapcsolatban annak a pszihológiai hatása jelenti, azt pedig megbízható mérőszámmal nem lehet számszerűsíteni.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: GI83 and Aladeen

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 629
113
Ha vannak is ilyen mérőszámok azokat nem igazán lehet komolyan venni mivel az elrettentő erő jó részét az adott fegyverrel kapcsolatban annak a pszihológiai hatása jelenti, azt pedig megbízható mérőszámmal nem lehet számszerűsíteni.



"A matematikai statisztikai módszerek pszichológiai alkalmazásának régi hagyománya van. A statisztika szó klasszikus értelemben kimutatások készítése, számszerű összefüggések összegyűjtése"

Kördiagramm level 99.
 
W

Wilson

Guest

"A matematikai statisztikai módszerek pszichológiai alkalmazásának régi hagyománya van. A statisztika szó klasszikus értelemben kimutatások készítése, számszerű összefüggések összegyűjtése"

Kördiagramm level 99.
Látom az értő olvasás még mindig nem megy...

"Ha vannak is ilyen mérőszámok azokat nem igazán lehet komolyan venni mivel az elrettentő erő jó részét az adott fegyverrel kapcsolatban annak a pszihológiai hatása jelenti, azt pedig megbízható mérőszámmal nem lehet számszerűsíteni. "
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 629
113
Na várjál csak kis hangyafób. Felfogod hogy mit bizonygattok? Van számszerű értéke az elrettentő erőnek? Az értermetlen ösztönylény nem foglalkozik olyan dolgokkal amik teljesen feleslegesek. Mit akarsz számolni egy olyan dolgon amit nem lehet kiszámolni, nincs mértékegysége? Ne játszd már kérlek a felsőbbrendű okostojást. Én nyitott vagyok , akkor mutassátok meg nekem hogy mi az az elrettentő erő. Ne kavarássz itt nekem az ostobaságomra célozva. Mutasd be miről is van szó, te felsőbbrendű lény, okítsd a tudatlanokat.
Nem, tényleg nem tudom mi az a konvulció meg Fourier transzformáció, igazából nem is érdekel, ezek nélkül is teljes életet élek. Ha te ettől jobbnak érzed magad nekem az is megfelel.
Lehet hogy mást én tudok jobban? Semmi kedvet nem érzek egy ovis szintű kinek nagyobb a kuksija vitához.
Ennél azért már bölcsebb a hangya.
Ez a téma túl sok energiát emészt fel a hangya életemből, így tehát az általad prezentált számszerű "elrettentő erő" bizonyításig nem vagyok hajlandó a válasszal fáradozni.

Látod, itt az ékes példa. Wilson esete. Ő még csak nem is feltételezett, hanem TUDTA, hogy egy tudományág nem is létezik.
Most akkor van értelme nekiülni egy számításnak, mikor tudja, hogy ilyen nem létezik?
Na ugye, hogy nincs.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Mit akarsz számolni egy olyan dolgon amit nem lehet kiszámolni, nincs mértékegysége?

Ott a link az algoritmusra, hogy lehet kiszámolni ilyen jellegű dolgokat. A filmben egy kis magyarázat-töredék is van.
Mutasd be miről is van szó, te felsőbbrendű lény, okítsd a tudatlanokat.
Ott van a filmrészletben basszus, meg kéne nézni, meg elolvasni az Elo értékelést a wikipédián, ott a link.
 
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0 and GI83

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 816
113
Látom az értő olvasás még mindig nem megy...

"Ha vannak is ilyen mérőszámok azokat nem igazán lehet komolyan venni mivel az elrettentő erő jó részét az adott fegyverrel kapcsolatban annak a pszihológiai hatása jelenti, azt pedig megbízható mérőszámmal nem lehet számszerűsíteni. "
Hát bulvármédia szinten lehet,de katonai értelemben az elrettentő hatás nagyon is jol számszerűsithető.Harcérték számitásnak hivják,és valószinűsithető megsemmisitési képességnek.Persze pszihológiailag az elég frusztráló,ha ezek a számitások azt hozzák ki,hogy jobb lesz ha nem háboruzgatunk az ellenérdekelt féllel,mert többszörös harcértéke és megsemmisitési képessége van,mint nékünk.......
 
  • Tetszik
Reactions: GI83
W

Wilson

Guest
Látod, itt az ékes példa. Wilson esete. Ő még csak nem is feltételezett, hanem TUDTA, hogy egy tudományág nem is létezik.
Most akkor van értelme nekiülni egy számításnak, mikor tudja, hogy ilyen nem létezik?
Na ugye, hogy nincs.
Te már megint miről beszélsz? Milyen nem létező tudomány ágról beszéltem, Most már komolyan meg kell kérdeznem te ennyire nem vagy képes a leírt szöveget értelmezni, vagy direkt trolkodsz?
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 490
12 629
113
Mivel pszihologiai statisztikáról beszélünk, ezért csak valószínűsíthetünk.
Normális eloszlás esetén +/- 1 szigmán belül van.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 930
19 182
113
Ez a téma túl sok energiát emészt fel a hangya életemből, így tehát az általad prezentált számszerű "elrettentő erő" bizonyításig nem vagyok hajlandó a válasszal fáradozni.
Mit prezentáljon ő, vagy én, amikor ott volt egy lehetséges számítási mód? A nyilvánvalóan hadititok modellt meg szerinted hogy húznánk elő a seggünkből, amikor itthon még az is hadititok, hogy hány páncélos van a fotón a nyilatkozó mögött?

De leírom, bár ennek feldolgozására se fogod venni a fáradságot, ahogy a korábbiakra se vetted:

Veszed a lehetséges eszközök halmazát. Ez az első bemenő adat(sor). Mind kap egy kezdő pontszámot.

Párokat alakítasz ki köztük, véletlen szerű párosítással.
Eldöntöd a párokról, melyik elrettentőbb. Ez a második bemenő adat(sor). A döntések sorrendje számít! Hogy ennek értelme legyen, objektíven kellene tudni dönteni, amire adja magát, hogy csak össze kell engedni a két fegyverrendszert! De lehet pl. más statisztikai módszerrel ide információt gyűjteni. Legegyszerűbb, ha sok szakértőt megkérdezünk, és majd kialakul egy jó egyensúlyi érték.

Az algoritmusban levő képlettel minden ilyen döntés után frissíted a pontszámait a pár érintett tagjainak.

Ezt sokat ismételgeted véletlenszerű párosításokkal.

Kialakul egy sorrend a pontszámok alapján.

Mit akarsz számolni egy olyan dolgon amit nem lehet kiszámolni, nincs mértékegysége? Ne játszd már kérlek a felsőbbrendű okostojást.
Az pontszámoknak NINCS MÉRTÉKEGYSÉGÜK. A törésmutatónak sincs. Az se létező dolog? Azt is ki lehet számolni, és ezt is, fent írtam le, hogy. Az Élő-pontrendszer amúgy magyar fizikus (és sakkozó) dolgozta ki, épp ilyen nulla összegű játszmákra (azaz nincs kölcsönösen előnyös kimenetel, ha valaki nyer, a másik veszít)