Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Nem elrontva a kedved és a topicot, de az első képen lévő tömeggyilkosék cimbikéi pont az antant felsz.póiként ténykedtek már a háború alatt is. Ami a hanyatlást illeti, kérlek tedd meg, h vetsz egy pillantást Vladimir Volegov festményeire, belenézel egy színműbe, balett előadásba...utána meglesel egy tetszőleges kortárs analógiát nyugatról:) Azt te sem gondolod komolyan, h a civilizáció fokmérője a pénz-kényelem-nihil. Ofella Balázs könyve (meg az általa fordítottak) egész jól leírja a helyzetet. És már nem fog az inga sem visszalendülni.
Ez csak egy poén.
Nem gondolom, hogy nyugaton minden fasza. Azt sem, hogy minden úgy jó keleten, ahogy van.
Egy '70-es évek végi '80-as évek elején élő brit szénbányász is kilátástalannak látta a világot, például.
De a "nyugat haldoklik" mantrát már száz éve mondogatják aztán a mostaninál nagyságrendekkel nagyobb krízisekből is összekaparta magát.
Azért a világ népességének 80%-a szeretne úgy élni, mint ahogy a nyugat haldoklik, hogy egy klasszikust idézzek.
A magas művészethez nem tudok hozzászólni. Sosem érdekelt, pedig próbálkoztam.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 597
16 231
113
Ez csak egy poén.
Nem gondolom, hogy nyugaton minden fasza. Azt sem, hogy minden úgy jó keleten, ahogy van.
Egy '70-es évek végi '80-as évek elején élő brit szénbányász is kilátástalannak látta a világot, például.
De a "nyugat haldoklik" mantrát már száz éve mondogatják aztán a mostaninál nagyságrendekkel nagyobb krízisekből is összekaparta magát.
Azért a világ népességének 80%-a szeretne úgy élni, mint ahogy a nyugat haldoklik, hogy egy klasszikust idézzek.
A magas művészethez nem tudok hozzászólni. Sosem érdekelt, pedig próbálkoztam.
Értem és tudom, h humor. Mindenhol van szegény, ez is tény. Azt viszont vitatom, h volt e valaha nagyobb krízisben a nyugat (soha nem kapta meg a képébe sem a mongol, sem a török inváziót, ahogy a szovjetet sem); levedlett moralitással tárta ki a kaput a muszlim invázió előtt. Az, h a konzum-idiótizmus vonzó, miért csoda?! Sokkal könyebb egy társadalmat a mocsokba nyomni, mint felemelni.

De, hogy humor is legyen: 80-as évek, angolszász terep. Orosz kivándorló mutatja "rokonomnak", hogy ne olyan konzervet vegyen, mert drága. "Miért, Ti melyiket veszitek?" Hát ezt, nagyon finom... A felirata: pet :) Egyébként vegyészmérnök volt.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 973
113
Azt viszont vitatom, h volt e valaha nagyobb krízisben a nyugat (soha nem kapta meg a képébe sem a mongol, sem a török inváziót, ahogy a szovjetet sem); levedlett moralitással tárta ki a kaput a muszlim invázió előtt.
Azért a 30 éves háború is radikálisan csökkentette a lakosságot. A pestisjárványok a kontinens lakosságának felét kiirtották, a világháborúk pusztítása is jelentős mélypont volt. Semmivel sem volt jobb vagy rosszabb mint a Föld bármely más pontján. Szerintem.

De, hogy humor is legyen: 80-as évek, angolszász terep. Orosz kivándorló mutatja "rokonomnak", hogy ne olyan konzervet vegyen, mert drága. "Miért, Ti melyiket veszitek?" Hát ezt, nagyon finom... A felirata: pet :) Egyébként vegyészmérnök volt.
:)
Ezt a sógorom is eljátszotta egy átbulizott éjszaka után, mikor megette a kutyaszalámit. Állítólag nem volt annyira rossz... :)
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 414
3 697
113
Ezt a sógorom is eljátszotta egy átbulizott éjszaka után, mikor megette a kutyaszalámit. Állítólag nem volt annyira rossz... :)

Én a májas darlingot próbáltam ki vagy 25 éve gyerekként, az íze tök jó volt, csak emlékeim szerint kicsit zavaró volt benne a sok apró csontocska és porcdarabok.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 031
32 469
113
Elvesztés miatt (neten keresztül) letiltott bankkártyát lehet engedélyeztetni újra (előkerülés után)? Mármint személyesen/telefonon, neten keresztül nyilván nincs ilyen lehetőség. Vagy mindenképp újat kell kérni?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
De, hogy humor is legyen: 80-as évek, angolszász terep. Orosz kivándorló mutatja "rokonomnak", hogy ne olyan konzervet vegyen, mert drága. "Miért, Ti melyiket veszitek?" Hát ezt, nagyon finom... A felirata: pet :) Egyébként vegyészmérnök volt.

Gimi 2. osztály.
Kaptunk egy ritka balfasz kémia tanárt (1 évig volt ott, 3. iskola ahol tanított 3 év alatt).
Osztályról annyit, hogy minimum létszámon voltunk, év közben jött 1 csaj, így a tanári testület összeült kit rúgjanak ki közülünk, végül a legagresszívabbat szavazással döntötték el.
Róla annyit, hogy konkrétan a fenti kémia tanár óráján előrement, elbújt a tanári asztal felénk eső oldalán, majd odaélvezett az asztal alá miután jól kiverte.
A történetünk főszereplője kissé visszafogottabb volt, ő csak párszor leköpte a táblát miközben a tanár írni próbált rá, igazából csak a másikat majmolta, kirúgása után drasztikusan visszavett.

Történt egyszer, hogy kémia óra előtti nagyszünetben leugrott a helyi Profi-ba és vett egy konzerv kutyakaját, hogy majd ő megeteti a tanárral.
Aztán helyettes tanár jött be, akinél mindenki kussban ült.
Utána már kezdte bánni a dolgot, ezért fogadásokat próbált kötni, hogy ki eszi meg.
Végül ő volt az, 500ft-ban a később kicsapottal fogadtak.
Kibontották, kanál elő.
-Nono, azt a zsíradékot is edd meg.
kitörölte a dobozt, igaz a végén már öklendezve.
Srác odaadta az 500ft-ot, majd odaszólt, hogy ingyen ettél kutyakaját hülyegyerek (annyiba került a konzerv).
Következő óra, dolgozatírás. Srác feje már full ZÖLD.
Matektanár megáll mellette, szemébe néz:
-István, ITTÁL?
-Nem tanárnő. (érezni a hangján, hányingerrel küzd)
tanár fintorogva:
-De azért a szondát nem fújnád meg...
-Nem tanárnő.


Bocsi, csak eszembe jutott :D
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 414
3 697
113
Elvesztés miatt (neten keresztül) letiltott bankkártyát lehet engedélyeztetni újra (előkerülés után)? Mármint személyesen/telefonon, neten keresztül nyilván nincs ilyen lehetőség. Vagy mindenképp újat kell kérni?

A kérdésedre nem tudom a választ, de nekem meg az lenne a kérdésem, hogy kártyaletiltás helyett, nem jobb csak simán levenni a napi vásárlási limitet irreálisan alacsonyra? (10Ft?) Sosem próbáltam, lehet nem is lehet ennyire levenni, csak gondolkoztam már rajta, én mit tennék, kártyaelvesztés/lopás esetén.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 031
32 469
113
A kérdésedre nem tudom a választ, de nekem meg az lenne a kérdésem, hogy kártyaletiltás helyett, nem jobb csak simán levenni a napi vásárlási limitet irreálisan alacsonyra? (10Ft?) Sosem próbáltam, lehet nem is lehet ennyire levenni, csak gondolkoztam már rajta, én mit tennék, kártyaelvesztés/lopás esetén.

Nem tudom mennyit enged beállítani minimálisan, de ez eszembe sem jutott.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 709
28 203
113
Nyugger és a magyar média okozta idegfaszok 82. rész:

Csodatank baszdmeg! Az a bizonyos osztrák festő forog a nem létező sírjában, hogy így lopják a szövegét basszus. Következőleg már Steiner ellentámadása jön az egyesített Chally-Leopard dandár élén. Az meg ne zavarjon senkit, hogy 14 darabbal az égvilágon semmire nem mennek, de legalább kapnak egy újabb logisztikai púpot a hátukra. Jah, hogy a lőszergyár már 2001-ben becsődölt? Hát izé, eztet nem írjuk meg mert az kínos lenne a narratívának. Plusz a 64 tonnájával a raszputyicában kb az aszfaltos útról letérve egyből elsüllyed szegény Chally 2 és konkrétan max az a pár Bergepanzer tudná kiszedni a taknyos sárból, mert az ukránok saját műszaki mentői képtelenek rá.

Fixen ugyanaz a balfasz írta (persze megint név nélkül), mint aki még decemberben a Tornado-Sz anyagot és akinél aztán elszabadultam a reakció cikkben. Asszem itt is ez lesz
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 896
27 567
113
Gimi 2. osztály.
Kaptunk egy ritka balfasz kémia tanárt (1 évig volt ott, 3. iskola ahol tanított 3 év alatt).
Osztályról annyit, hogy minimum létszámon voltunk, év közben jött 1 csaj, így a tanári testület összeült kit rúgjanak ki közülünk, végül a legagresszívabbat szavazással döntötték el.
Róla annyit, hogy konkrétan a fenti kémia tanár óráján előrement, elbújt a tanári asztal felénk eső oldalán, majd odaélvezett az asztal alá miután jól kiverte.
A történetünk főszereplője kissé visszafogottabb volt, ő csak párszor leköpte a táblát miközben a tanár írni próbált rá, igazából csak a másikat majmolta, kirúgása után drasztikusan visszavett.

Történt egyszer, hogy kémia óra előtti nagyszünetben leugrott a helyi Profi-ba és vett egy konzerv kutyakaját, hogy majd ő megeteti a tanárral.
Aztán helyettes tanár jött be, akinél mindenki kussban ült.
Utána már kezdte bánni a dolgot, ezért fogadásokat próbált kötni, hogy ki eszi meg.
Végül ő volt az, 500ft-ban a később kicsapottal fogadtak.
Kibontották, kanál elő.
-Nono, azt a zsíradékot is edd meg.
kitörölte a dobozt, igaz a végén már öklendezve.
Srác odaadta az 500ft-ot, majd odaszólt, hogy ingyen ettél kutyakaját hülyegyerek (annyiba került a konzerv).
Következő óra, dolgozatírás. Srác feje már full ZÖLD.
Matektanár megáll mellette, szemébe néz:
-István, ITTÁL?
-Nem tanárnő. (érezni a hangján, hányingerrel küzd)
tanár fintorogva:
-De azért a szondát nem fújnád meg...
-Nem tanárnő.


Bocsi, csak eszembe jutott :D
Hadd találjam ki, nem a pannonhalmi bencéseknél.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 894
30 651
113
Meg volt, hogy egy időben együtt buliztunk a kazárokkal, ők meg judaisták voltak (csak tudnám, hogy mégis miért :D), szóval zsidókkal is örökbarátság van :cool:

iu
A kazárok nem etnikai zsidók voltak, hanem felvették csak a vallást. Az eredmény közismert...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A kazárok nem etnikai zsidók voltak, hanem felvették csak a vallást. Az eredmény közismert...
Igazából ez sem 100%, hogy felvették.
  • csak az uralkodói udvar vette fel
  • teljes népesség
  • nem vették fel, hanem annyi biztos, hogy régóta éltek a területen zsidó közösségek és a régészeti leleteket is ennek fényében óvatosan kell kezelni.