Ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 526
13 468
113

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 840
65 491
113

Right now, Portugal is known to have 37 Leopard 2 tanks, but only 12 have been described as “fully operational”.
Ezek ugy vannak mint mi a T 72-eseinkkel. Pont ugyanugy, csak nekik kb ugyanannyi Leopardbol van ugyanannyi mukodokepes. Hat ezert tenyleg nem kell Leopardot tartani.
Nem is tudom ki ellen akarnak ott tankkal harcolni? Tamad az Atlantisz vagy kicsoda?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 959
113
A frontra velük Bachmutnál! :)
Szerintem összevárnak egy nagyobb mennyiséget (2-3 dandár) nyugati technikából és majd egy tavaszi támadásban vetik be őket, Nem hiszem, hogy beküldenék őket a bakhmuti darálóba 4-6 darabonként - az az oroszok módszere. :p
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 652
55 297
113
Szerintem összevárnak egy nagyobb mennyiséget (2-3 dandár) nyugati technikából és majd egy tavaszi támadásban vetik be őket, Nem hiszem, hogy beküldenék őket a bakhmuti darálóba 4-6 darabonként - az az oroszok módszere. :p
Vicc akart lenni. :)
Hülyeség lenne nem bevárni az összseset.
Már alig várom hogyan teljesitenek!
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 997
93
Szerintem összevárnak egy nagyobb mennyiséget (2-3 dandár) nyugati technikából és majd egy tavaszi támadásban vetik be őket, Nem hiszem, hogy beküldenék őket a bakhmuti darálóba 4-6 darabonként - az az oroszok módszere. :p
Abban az esetben ha megjelennek, akkor nem lesz tavaszi támadás, és megmutatja hogy tavaszra tartalékolnak, vagy más nincs tartalék.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 045
10 102
113
Szerintem összevárnak egy nagyobb mennyiséget (2-3 dandár) nyugati technikából és majd egy tavaszi támadásban vetik be őket, Nem hiszem, hogy beküldenék őket a bakhmuti darálóba 4-6 darabonként - az az oroszok módszere. :p
2-3 nyugati harckocsikból álló ukrán páncélosdandár?
huh, ha az összevárják akkor tényleg hosszú háborúra számítanak.
130 Leopard2 legyen egy dandár, egy év múlva megvan
180 Leopard1 legyen másfél dandár, egy év múlva megvan
30 Abrams, egy zászlóalj, egy év múlva megvan
30 Challenger2, egy zászlóalj, egy év múlva megvan (bár szerintem csak HE van hozzá)
Szóval jövő tavaszra lesz három páncélos dandárjuk. Amiből egy OK, egy egy kalap szar (leo1), egy meg vegyesen szar.
Az orosz gyártás is elég akadozó, de szerintem addigra ennek a három-négyszeresét felköhögik, legalább ilyen jó T72/80/90 változatokból. És még ennyi idő alatt 300 T-62 is eljut a felújításra.
Ha a nyugat komolyan gondolja akkor ennek a többszöröse fog kelleni, ez így még a háború elhúzására is kevés lesz.

 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 766
35 959
113
2-3 nyugati harckocsikból álló ukrán páncélosdandár?
huh, ha az összevárják akkor tényleg hosszú háborúra számítanak.
130 Leopard2 legyen egy dandár, egy év múlva megvan
180 Leopard1 legyen másfél dandár, egy év múlva megvan
30 Abrams, egy zászlóalj, egy év múlva megvan
30 Challenger2, egy zászlóalj, egy év múlva megvan (bár szerintem csak HE van hozzá)
Szóval jövő tavaszra lesz három páncélos dandárjuk. Amiből egy OK, egy egy kalap szar (leo1), egy meg vegyesen szar.
Az orosz gyártás is elég akadozó, de szerintem addigra ennek a három-négyszeresét felköhögik, legalább ilyen jó T72/80/90 változatokból. És még ennyi idő alatt 300 T-62 is eljut a felújításra.
Ha a nyugat komolyan gondolja akkor ennek a többszöröse fog kelleni, ez így még a háború elhúzására is kevés lesz.
OFF
Abrams lenne az egyetlen értelmes alternatíva: abból ezer szám van letárolva még mindig, míg a küldhető Leopárdok száma ennek töredéke. Bradleyből is több ezer van raktáron...
300-400 Abrams meg 600-800 Bradley megfelelő kiképzés mellett, komolyan megfordíthatná a dolgok állását. Bár ha erről még ma döntenének akkor is 1-2 év mire ennyit át tudnak adni. Minden esetre a beígért harminc valahány Abrams eléggé a vicc kategória.
Én mindenesetre számítok egy jelentősebb ellentámadási kísérletre az ukránok részéről idén nyáron - meglátjuk mire lesz elég.


Az eléggé biztosnak látszik, hogy maximális hadicélok elérése egyik fél számára sem lehetséges. Ukrán állam valamekkora területtel (Dnyepertől nyugatra mindenképp) megmarad, de az is kizárt, hogy mindent visszafoglaljanak az oroszoktól. Ha valahogy elérnék vagy megközelítenék a 2022-es támadás előtti állapotot, az már komoly győzelem lenne Ukrajnának. Az oroszok szerintem óriási veszteségek árán több év alatt talán a Donbas nagy részét elfoglalhatják, de egyre inkább befagyás felé halad ez a háború...
ON
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Befagyásról szerintem korai még beszélni. Várjuk meg a kölcsönös tavaszi nagy támadások utáni eredményeket.
OFF: Plusz ne feledjük, hogy egy felettébb enyhe tél van mögöttünk, ahol vagy januárig a talaj sem igazán akart megfagyni. Vasárnapra érkezik majd az évértékelőm, de egyre inkább azon az állásponton vagyok, hogy az orosz cél nem a területi nyereség, hanem az ukrán kapacitások, illetve bővebben az orosz értelmezésben Oroszországra veszélyt jelentő ukrán államiság felszámolása. Ilyenkor meg mindegy, hogy hány km2 van a kezeden, ha ellenoldalt nem marad ki harcoljon

ON: Német vm szerint Bundeswehr raktárakból további 4 darab A6-ot fognak Taraszék kapni
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 054
6 510
113
OFF
Abrams lenne az egyetlen értelmes alternatíva: abból ezer szám van letárolva még mindig, míg a küldhető Leopárdok száma ennek töredéke. Bradleyből is több ezer van raktáron...
300-400 Abrams meg 600-800 Bradley megfelelő kiképzés mellett, komolyan megfordíthatná a dolgok állását. Bár ha erről még ma döntenének akkor is 1-2 év mire ennyit át tudnak adni. Minden esetre a beígért harminc valahány Abrams eléggé a vicc kategória.
Én mindenesetre számítok egy jelentősebb ellentámadási kísérletre az ukránok részéről idén nyáron - meglátjuk mire lesz elég.


Az eléggé biztosnak látszik, hogy maximális hadicélok elérése egyik fél számára sem lehetséges. Ukrán állam valamekkora területtel (Dnyepertől nyugatra mindenképp) megmarad, de az is kizárt, hogy mindent visszafoglaljanak az oroszoktól. Ha valahogy elérnék vagy megközelítenék a 2022-es támadás előtti állapotot, az már komoly győzelem lenne Ukrajnának. Az oroszok szerintem óriási veszteségek árán több év alatt talán a Donbas nagy részét elfoglalhatják, de egyre inkább befagyás felé halad ez a háború...
ON

Ilyenkor eszembe jut, hogy 2011-ben az USA 400 db Abrams-ot ajánlott fel ingyen a görögöknek, csak a szállítást kellett volna kifizetniük:
De a görögök végül visszaléptek, viszont gondolom azok a tankok valahol még ott vannak és csak jobbak, mint egy Leopard 1-es.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 425
113
Abrams lenne az egyetlen értelmes alternatíva: abból ezer szám van letárolva még mindig,

Az US Army nem ad át a saját készletéből egyenlőre. Az is lehet új gyártásúakat kapnak az ukránok, úgy másfél év múlva, ha még meglesznek.
Persze hogy a lengyelek hogy kapnak akkor mégis, na az jó kérdés. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993
Status
Not open for further replies.