Igen ez egy teljesen elképzelhető forgatókönyv, de ezzel együtt is leszerepelt az orosz haderő, mert az elmúlt bő 1 év azt mutatja, hogy óriási hiányosságok vannak az oroszoknál és minden a haderőbe pumpált Rubel jó resze az ablakon kidobott pénz volt.Annyiban másként látom, hogy amit ti elszámolásként azonosítotok, az szerintem kényszer volt.
Felrajzolták a trendvonalakat és látták, hogy Ukrajna felkészítése egy nagyságrenddel nagyobb tempóban történik, mint a saját erőik felkészítése; ha felkészületlenül is borítják az asztalt, az is jobb, mint folytatni a felkészülést. A háborús-vészhelyzeti propi majd megadja a kellő társadalmi támogatottságot (többek közt a források szivárgásáért felelős aktorok kiiktatására is), a kvázi hadigazdaság az erőforrás-koncentrációval, a termelési folyamatok láncba integrálásával, az irányítás központosításával gyorsít, míg az ukrán oldalon a folyamatos veszélyhelyzet lassít, a termelési kapacitások kialakítása leáll, a logisztika sebezhetővé válik.
Volt egy plan A (operation quick win), ami nem jött be (valszeg - ahogyan írod - az amerikai felderítés miatt), de azt gondolom, hogy ezt mindenképp be kellett próbálniuk - mert siker esetén aránytalanul nagyot nyertek volna vele -, függetlenül attól, hogy milyen típusú és arányú az amerikai támogatás.
Aki valós eredéményt tud felmutatni az a stratégiai légierő, de a szárazföldi haderőnem és a légierő az nem. A haditengerészet pedig rakétázgatásban jó, de a Moszkva esetén láttuk, hogy óriási a dilettanizmus ott is.