A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 107
3 178
113
Igen ez egy teljesen elképzelhető forgatókönyv, de ezzel együtt is leszerepelt az orosz haderő, mert az elmúlt bő 1 év azt mutatja, hogy óriási hiányosságok vannak az oroszoknál és minden a haderőbe pumpált Rubel jó resze az ablakon kidobott pénz volt.
Aki valós eredéményt tud felmutatni az a stratégiai légierő, de a szárazföldi haderőnem és a légierő az nem. A haditengerészet pedig rakétázgatásban jó, de a Moszkva esetén láttuk, hogy óriási a dilettanizmus ott is.
Szerintem, ebben igazad van. De azért azt is figyelembe kell venni, hogy a nyugati hadseregekbe lapáttolt dollár/euró /font tíz és százmilliárdok sem látszanak igazán. Most mióta rájöttek a ruszkik hogy vmi nem kerek, próbálnak a dolgokon javítani. A fényességes nyugaton ennek még a jelei sem nagyon látszódnak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 074
15 612
113
Egész Európának és így Magyarországnak sem érdeke hogy Oroszország sikerrel (területnyereséggel) zárja ezt a háborút, mert az újabb háborúkra motíválja őket hosszabb távon. Ez minden NATO ország kormányának egyértelmű, csak a miénknek nem.
Ezért támogatják Ukrajnát.

Én pont fordítva látom. A magyar-ukrán viszony ismeretében szerintem elemi érdekünk, hogyha már ez a háború kitört Ukrajna olyan mértékben legyen elverve ahogy csak el lehet, gyakorlatilag az ukrán államiság szűnjön meg és legyen egy magyar-orosz határa kárpátoknál.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Én pont fordítva látom. A magyar-ukrán viszony ismeretében szerintem elemi érdekünk, hogyha már ez a háború kitört Ukrajna olyan mértékben legyen elverve ahogy csak el lehet, gyakorlatilag az ukrán államiság szűnjön meg és legyen egy magyar-orosz határa kárpátoknál.
Az a baj hogy mire az oroszok elérének a magyar határhoz egy élő magyar sem maradna kàrpátaljàn...
 
  • Szomorú
Reactions: Kim Philby

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 039
18 714
113
Az a baj hogy mire az oroszok elérének a magyar határhoz egy élő magyar sem maradna kàrpátaljàn...

Feltehetően belátható időn belül nem érnek el a magyar határhoz szerencsére. Egy pufferzóna köztünk és az oroszok között kívánatos, csak ne jelentsen veszélyt ránk nézve. Ugyanakkor, a Kárpátalja magyarságának, már alapban a megmaradása a cél. Amennyiben cél és nem úgy tekintünk rájuk, mint megmentendő magyar lakosság valahol a határ mentén, északkeleten. Mert amennyiben megmentendő, akkor megoldás lehet az áttelepítésük is, pláne ebben a munkaerőhiányos országban. Jelenleg már csak 120-130 ezer főre teszik az ott élő magyarok lélekszámát. Diplomáciával talán megmaradhatnak, vagy asszimiláció és kivándorlás vár rájuk. Amennyiben nem ezt az utat választjuk, továbbra is a konfrontáció marad mindkét fél részéről, akkor nem marad más lehetőség, mint a lehető legtöbb ott élő magyar áttelepítése. Különben pár évtizeden belül, vagy gyorsabban, képletesen megeszik őket, mert kevesen vannak egyszerűen.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 314
11 236
113
Én pont fordítva látom. A magyar-ukrán viszony ismeretében szerintem elemi érdekünk, hogyha már ez a háború kitört Ukrajna olyan mértékben legyen elverve ahogy csak el lehet, gyakorlatilag az ukrán államiság szűnjön meg és legyen egy magyar-orosz határa kárpátoknál.

Egy közös orosz-magyar határ is úgy hiányzik nekem, mint kutyaszar a zsebembe.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 864
38 005
113

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
829
93
Ezek a kapcsolatok nagyon gyorsan, órák alatt meg fognak javulni, amint a törökök is jóvá hagyják a svéd csatlakozást. :p
Ez már bizt.pol. de, múlt héten beszélgettem egy svéd kollegával és szóba került ez a téma is (magyar blokk a svéd NATO csatlakozásra). Az ő elmondása szerint annyira a svédek sem akarnak már csatlakozni a NATO-hoz mióta a finnek ezt megtették és van egy NATO zóna a svédek és az oroszok között. Így nekik jól is jön a magyar hozzáállás: arcvesztés nélkül kívül maradhatnak. Azaz lehet mindez csak egy jól megkoreografált színjáték).
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 864
38 005
113
Ez már bizt.pol. de, múlt héten beszélgettem egy svéd kollegával és szóba került ez a téma is (magyar blokk a svéd NATO csatlakozásra). Az ő elmondása szerint annyira a svédek sem akarnak már csatlakozni a NATO-hoz mióta a finnek ezt megtették és van egy NATO zóna a svédek és az oroszok között. Így nekik jól is jön a magyar hozzáállás: arcvesztés nélkül kívül maradhatnak. Azaz lehet mindez csak egy jól megkoreografált színjáték).
Igen, ebben van valami: a finnek fedezik őket, szóval kevésbé sürgős nekik.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

szasa30

Well-Known Member
2013. augusztus 9.
236
829
93
Igen, ebben van valami: a finnek fedezik őket, szóval kevésbé sürgős nekik.
Még annyit tett hozzá, hogy elég nagy megrökönyödéssel fogadták, amikor a finn csatlakozás után egy héttel az USA már szerződést írt alá a finnekkel USA katonák állomásoztatásáról. Ezt azért a svéd függetlenségi eszme nem nagyon venné be...még most sem.. (BIZTPOL lezárva)
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Ez már bizt.pol. de, múlt héten beszélgettem egy svéd kollegával és szóba került ez a téma is (magyar blokk a svéd NATO csatlakozásra). Az ő elmondása szerint annyira a svédek sem akarnak már csatlakozni a NATO-hoz mióta a finnek ezt megtették és van egy NATO zóna a svédek és az oroszok között. Így nekik jól is jön a magyar hozzáállás: arcvesztés nélkül kívül maradhatnak. Azaz lehet mindez csak egy jól megkoreografált színjáték).
Svéd magànvélemèny...