[HUN] Harckocsibeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 136
113
Kevés az a lőszer,ami a puttonyban van.Valahova mindenképpen kellene még tartalék lőszert tenni.Leclerc üzemanygtankba sűlyesztett,és még külön páncélkazettával védett lőszertárolójára gondolnék,mint mintára.
Mivel nincs 120-as nem tudjuk mennyi fér a puttonyba.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Ugyanúgy nem fog érdekelni senkit a nagyon okos és elôrelàtó vezetésbôl, csak ha meg tudjàk kicsit csavarni valamivel, hogy évek múlva legyen belôle belôle egy elhaló próbàlkozàs kurva sok pénzért közvetítôn àt.

Ha àllamköziben jönne gyorsan, akkor nem kell.

Szó szerint mindent idehordtunk a fórumra ami volt, van, lesz, lehetne, de üzletember vigyorral úgy mennek bele erô nélkül a politikai csörtékbe, kisebbségvédelembe és a hàborúba, hogy két év màhoz is, mire lesz 44 hatékony harckocsink.

Ha addig kihúzzuk, két zàszlóalj GYHJ, egy osztàly tüzérség.

Meg L39NG.

És minden màst szó szerint leszarnak! :mad:


... mivel az beltenyésztett ellenzék --valóban-- egy selejt, azért lett Nekünk egy azzal szemben "elég"=>győztes "Nemzeti Selejt"! Köszönjük Viktor! :mad:

A keletkezett jelentős polirtikai mozgástér és évtized el lett fecsérelve egy -- vetített látszat mögött valójában -- viszonylagosan konfliktus mentes, öncélúan biztonságos/kényelmes kormányzás, ami évtizednyi idő és történelmi lehetőség --egy törökhöz hasonló fejlődési ugrás-- el lett pazarolva.

... ismétlés: "Köszönjük Viktor!" :(

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Mivel nincs 120-as nem tudjuk mennyi fér a puttonyba.
ebböl nincs.De van mintának 120milis puttonytöltős torony.Pl a belga moduláris torony mennyire páncélozható fel?
És én még mindig kérném azt a jó erős másodfegyverzetet is-ha már az átjárónyitó töltetkivetők leszorulnak is a seggéről,az erős másodfegyverzethez ragaszkodnék.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 050
113
ebböl nincs.De van mintának 120milis puttonytöltős torony.Pl a belga moduláris torony mennyire páncélozható fel?
És én még mindig kérném azt a jó erős másodfegyverzetet is-ha már az átjárónyitó töltetkivetők leszorulnak is a seggéről,az erős másodfegyverzethez ragaszkodnék.

A török torony előnye, hogy erős védelme van, és a geometriája is jó.

Chilében Pinochet annakidején oda vitte őket. :)

Régen minden jobb volt :rolleyes:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
De az fele ekkora és könnyű hk-nak és páncélvadászoknak készült.
Ha huszpár felső részében fér bele jók vagyunk.
Talán fel lehetne páncélozni.....De a franci és távol keleti tornyok hk tornyok (ugye japóknak kettő is van,a Type90 és a Type10 tornyai)
MH egy kicsi hadsereg,nem engedheti meg magának a felörlő harcot,létszáma sincs meg hozzá.Nekünk szerintem a mobil hadviselés kell,hogy legyen a zsánerünk.De abban meg nincs mindig lehetőség 20 lövésenként kivonni a tankot utántöltésre.Nagyobb lőszerkapacitas kell.
Amit nem értek,hogy a zsidók miért nem csinálnak a Merkavához egy puttonyos automata töltőt.Közben megtarthatnák a töltő legényt is,hogy a hátsó térből pótolja a töltőautomata löszerkészletét,illetve töltsön annak hibájakor.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Szóval én a T72ből nem egy korszerű MBt-ot szeretnék varázsolni,hanem kifejezetten egy gyalogsági támogató eszközt.És a tűztámogatás mellet a műszaki támogató képességét is lehetőség szerint fejleszteném.Müszaki támogatásbol,akadályelháritó és átjárónyitó képességből soha nincs elég.A dedikált műszaki járművek számát meg nem lehet a végtelenségig emelni.
persze ez költséghatékonysági kérdés is.Ha ár/harcérték arányban jobb a toronycsere,akkor azt kell meglépni.Majd fabrikálunk hozzá egy pótkocsit,és abban vontatja az átjáró nyitó készletet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
Szóval én a T72ből nem egy korszerű MBt-ot szeretnék varázsolni,hanem kifejezetten egy gyalogsági támogató eszközt.És a tűztámogatás mellet a műszaki támogató képességét is lehetőség szerint fejleszteném.Müszaki támogatásbol,akadályelháritó és átjárónyitó képességből soha nincs elég.A dedikált műszaki járművek számát meg nem lehet a végtelenségig emelni.
persze ez költséghatékonysági kérdés is.Ha ár/harcérték arányban jobb a toronycsere,akkor azt kell meglépni.Majd fabrikálunk hozzá egy pótkocsit,és abban vontatja az átjáró nyitó készletet.
Ez màr most elbukott. Akarsz valamit és még valamit fabrikàlnàl is hozzà. :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 793
35 983
113
Eztet a topikot át kéne nevezni Harckocsibenemszerzésre
inkább "Harckocsiálmok" vagy "álmodozások".

A bevásárló lista első két helye ismert (PULS+drónok) és arra sincs pénz jelenleg. Az azt követő 3-4 helyet sem olyan nehéz megtippelni és ott sem látszik tank.
Innentől kezdve a vitában résztvevők, ötletelők szórakozása az egész topik...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 093
113
inkább "Harckocsiálmok" vagy "álmodozások".

A bevásárló lista első két helye ismert (PULS+drónok) és arra sincs pénz jelenleg. Az azt követő 3-4 helyet sem olyan nehéz megtippelni és ott sem látszik tank.
Innentől kezdve a vitában résztvevők, ötletelők szórakozása az egész topik...
Azoknak is megvan az àlmodozó topikja. :rolleyes:
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 793
35 983
113
Azoknak is megvan az àlmodozó topikja. :rolleyes:
Oké, lehet hogy az én "PULS-mániám" álom, de annyit legalább mond HM vezetése, hogy akarnak ilyen kategóriát venni és mivel a HIMARS kiesett, így PULS igencsak esélyes.
További harckocsik beszerzéséről viszont semmit nem hallani. Azzal is szenvedés megy, hogy meglévő zászlóaljban legyen elég ember és technika. Szerintem amíg ez nincs meg nem is kezdenek további harckocsikban gondolkodni - ha egyáltalán van ilyen terv...
Max. azt tudom elképzelni, hogy maradnak az A4-esek, esetleg upgradelik őket...
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
425
1 655
93
Ha nàluk ez volt a létezés megôrzésének a kulcsa, akkor nàlunk miért is màs? Ha ez a tapasztalatanyag azt mutatja, hogy hasznos, akkor hogy a faszban van, hogy mi aztàn nem, mi le se szarjuk?
Azért minket nem fenyeget az ami fenyegette Izraelt. Ők nem egy háborút vívtak az elmúlt 50évben azért hogy megmaradhassanak, ahhoz képest mi a nyugalom szigete vagyunk!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
55f812f56b4afcf312c4fdab5f38aca0.jpg


1a661129567632c37bc07a6ccf8dd284.jpg


b3efef9bbd053ec1229151dc7bee1b3b.jpg

A képen a sárgák elvileg passzív (acél) páncél elemek, a narancssárgák/barnák meg kompozit (elvileg kerámia) blokkok.
A kompozit páncélzat tömege a tornyon 1940 kg, a testen 2680 kg.
Ezek a kompozit tömbök kibírják a saját Type-10-es típusú nyílnak a találatát kb. 200 méterről.*
A kötényezésekkel pedig oldalról bírja a 35 mm-s gépágyúk találatát a harckocsi.
A harckocsinál lecserélték az öreg JM33-as (DM33 licenc) lövedéket , és most a Type-10-est használják.
Ennek átütése 2 km-en 548 mm RHA. (Szemben a JM33 általuk mért 460 mm-es értékével)
Ebből jól látszik, hogy a harckocsi fő ütőereje nem a páncélzata vagy a tűzereje, hanem a mobilitása.
44 tonna, 1200 LE. Ami 27LE/t teljesítmény/tömeg arány, amit egy CVT váltón át visz át a lánckerekekre.
Előre és hátra is, elvileg ugyan akkora sebességre képes.
A felfüggesztése hidropneumatikus.

Egész Jó(lenne)!
Kis kockázattal tippelve: olcsóbb a Leo 2 kortársaknál, bár a viszonylag kisebb gyártott mennyiség miatt nincs meg a Merkava-ár X 3-as arány a kettő között.

Asszem' ez is a NATO-szabványos 120 mm/"sima" ágyút használ, ami licensz alapján "gyártódik" Japánban.

.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 050
113
Egész Jó(lenne)!
Kis kockázattal tippelve: olcsóbb a Leo 2 kortársaknál, bár a viszonylag kisebb gyártott mennyiség miatt nincs meg a Merkava-ár X 3-as arány a kettő között.

Asszem' ez is a NATO-szabványos 120 mm/"sima" ágyút használ, ami licensz alapján "gyártódik" Japánban.

.

Elvileg a Japánok adnának el fegyvert, mert már nem köti őket az ezt tiltó törvény. A mobilitása ide is jó lenne, az ágyú NATO szabvány.
Ami baj az a páncélzat. Az új harckocsik között gyengének számít. Ez a 90's évek nyugati-keleti csúcsnak a szintje.
Kinetikus lövedékek ellen jobb a páncélzata, mint a Merkava III-nak, de mind kettő elégtelen, szerintem.
A Kumulatív lőszerek ellen szerintem a Merkava III komoly előnyben van ezzel a tankkal szemben, főleg D változat. És ez szerintem jobban számít.
Szép tank a Type-10-es, nagyon szeretem a formáját, de a mi harci övezetünkbe szerintem kevés a tudása.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and fishbed

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Elvileg a Japánok adnának el fegyvert, mert már nem köti őket az ezt tiltó törvény. A mobilitása ide is jó lenne, az ágyú NATO szabvány.
Ami baj az a páncélzat. Az új harckocsik között gyengének számít. Ez a 90's évek nyugati-keleti csúcsnak a szintje.
Kinetikus lövedékek ellen jobb a páncélzata, mint a Merkava III-nak, de mind kettő elégtelen, szerintem.
A Kumulatív lőszerek ellen szerintem a Merkava III komoly előnyben van ezzel a tankkal szemben, főleg D változat. És ez szerintem jobban számít.
Szép tank a Type-10-es, nagyon szeretem a formáját, de a mi harci övezetünkbe szerintem kevés a tudása.

Minő véletlen: 3 fős személyzettel lehet könnyű tankot csinálni! :oops:

Szegény Leo reménytelen, bár a marketing, a papír és a politikusok zsebe szinte mindent meg tud oldani: amíg nem kell használni! :oops:

A hydro-s futóműve nekem kicsit bolonyult harctéren, elhúzódó konfliktusban. Az is igaz viszont, hogy cserébe vszínűleg több (súly-)tartalék van benn, mint a csak cserélhetően modernizálható/fejleszthető torziós-rugós megoldásnál! Ezeknél ráadásul a teknő teherviselő képessége is korlát lesz egy --túl-tolt-- szintnél!

.