[HUN] Vadászgépek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 476
74 405
113
Erről már írtam mivel lehet szétlőni a légvédelmet: Standoff fegyverrel, HARM, tüzérséggel (PULS, HIMARS, 155/152mm stb.) drónokkal.
Konkrétan az izraeliek a PULS Extra rakétájának légi indítású változatával: a RAMPAGE rakétával lőttek ki Szíriában egy S-300 PMU-2 rendszert. Pedig a ennek a rendszernek képesnek kellene lennie leszedni az ilyen rakétákat, de "inkább felrobbant". :p

Akik szerint "légvédelem mindent visz" ajánlom az alábbi videót - és ez egy sok közül!
Ugyebár a TOR az egyik legmodernebb orosz csapatlégvédelmi rendszer, egy lassú drón meg sem kellene "kottyanjon neki".

Egy lengyel Warmate 3.0 drónnal kilőttek a Tor légvédelmi rendszert alábbi vidón. Úgy tűnik a TOR többször rálő (!) a drónra, de nem találja el...


Tehát le lehet írtani az ellenséges légvédelmet tök olcsó primítiv drónokkal is. Lehet hogy csak minden 5. vagy 10. ér célba, de még így is sokkal olcsóbb mint amibe egy TOR vagy hasonló rendszer kerül.

Nem kell nagyon beszarni a ruszki légvédelemtől vagy bármilyen más földi légvédelemtől. El kell kezdeni szépen leradírozni az ellenséges légvédelmet és nem sopánkodni hogy "fel sem tudunk szállni". Ahogy gyengül a légvédelem megnő a légierő mozgástere. A SEAD kell legyen az elsődleges feladat egy légierőben a légtér védelem mellett. Enélkül korlátozottabbak a lehetőségek - pláne a földi csapatok támogatására.
De ez nem csak akkor működik így, ha a NATO teljes felderítő képessége támogat információval?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 397
14 440
113
Nyilvánvalóan nincs másik 10 aspiráns gép, de ha már 3-4 van az olyan, mintha akár 10 lenne.
1 tipusból is lehet 10 ajánlat.

Adok 12 gèpet x euróèrt
Adok 12 gèpet +5 póthajtóművet X+y euróèrt
Adok 14 gèpet plussz 10 èv üzemeltetèst X+N euróèrt

Ezer ilyen ajánlat lehet. Nem kell ehhez hazudni.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 069
10 218
113
1 tipusból is lehet 10 ajánlat.

Adok 12 gèpet x euróèrt
Adok 12 gèpet +5 póthajtóművet X+y euróèrt
Adok 14 gèpet plussz 10 èv üzemeltetèst X+N euróèrt

Ezer ilyen ajánlat lehet. Nem kell ehhez hazudni.
Azért lehet több ajánlat:
1. Gripen új
2. Gripen régiek
3. Norvég/dán/holland/izraeli/USA használt F-16
4. Új F-16
5. Svájci/Finn használt F-18
6. Új SuperHornet
7. Használt Typhoon
8. Új Typhoon
9. Használt Rafale
10. Új Rafale
11. Kf-21
12. Tf Kaan
13. F-35

hiába, a piackutatás nehéz feladat, rengeteg pogácsát kell lenyomni :)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 074
36 515
113
De ez nem csak akkor működik így, ha a NATO teljes felderítő képessége támogat információval?
Egy radart meg lehet találni könnyen ha beméred a kisugárzását földről levegőből (pl. Nagyobb drónoknak is mint a HEMRES van EW modulja), de műhold fotók elemzésével is megtalálhatod a légvédelmet, meg azzal hogy drónokkal pásztázol egy területet.
A nagyobb hatótávolságú rakéták indítási pontját is be lehet mérni tüzérségi radarokkal és akkor máris el lehet kapni ez egyik indítót.

Konkrétan ezek lehetőségek lesznek várhatóan (szerintem) MH-nál 5 éves távlatban:
Felderítés:
  • Földi elektronikai felderítés - erről semmit nem tudunk, de biztos van/lesz ilyen
  • Drónos elektronikai felderítés (pl. HERMES, de a nagyobb Skylarkhoz is létezik ilyen modul ha jól tudom)
  • Gripen is tud feldereni: érzékeli hogy merről sugározzák be. Lehet hogy akár a sugárforrás pontos helyét is megmondja, ezt nem tudom...
  • Konténerkkel talán az L-39NG is tud biztonságos távolságról "rádió jeleket porszívózni". Erre még akár jó is lehet ez a gép, mert akár 150-200 km-ről is lehet ezt csinálni.
  • Drónos optika feldrítés: átfésülünk infrakamerával egy területet
  • Tüzérségi radarok látják honnét indult a rakéta. Ha nem is pontosan, de nagyjából megmondják hol az indító: perceken belül mehet rá a tűzcsapás pl. 155-ösből. S-400 vagy Patriot indító ennyi idő alatt nem megy arrébb!
  • Műhold: nem is kel saját, kereskedelmi műholdak fotóit is bárki megveheti, akár néhány órás frissítéssel. Ukránok pl. vettek egy már rég fent keringő kereskedelmi "fotózó műholdat".
Megsemmisítés
  • Gripen Stand-off fegyverzet amit Böröndi is bedobott (tippre ezek lehetnek szerintem: SDB, SPICE esetleg RAMPAGE)
  • MLRS (szerintem PULS) - ezzel bármilyen légvédelmi rendszer elérhető
  • Csöves tüzérség - különösen L/60-as HX3, ami 80+ km-re ellő. Ez a legtöbb légvédelmi rendszer simán "el tudja érni".
  • Kamikaze drónok: HERO, "kamikaze PRoTAR"
  • KRD - pl. az ukránok az egyik S400-ast a Krímben úgy intézték el, hogy partra szállt egy kommandó és felrobbantották. Mondjuk pár emberük azért ott maradt szóval, ez neccesebb, de S400 is ment a levesbe.
Szóval lesz lehetőségünk egyedül is "légvédelmet irtani", de nyilván NATO-val együtt könnyebb...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Egy radart meg lehet találni könnyen ha beméred a kisugárzását földről levegőből (pl. Nagyobb drónoknak is mint a HEMRES van EW modulja), de műhold fotók elemzésével is megtalálhatod a légvédelmet, meg azzal hogy drónokkal pásztázol egy területet.
A nagyobb hatótávolságú rakéták indítási pontját is be lehet mérni tüzérségi radarokkal és akkor máris el lehet kapni ez egyik indítót.

Konkrétan ezek lehetőségek lesznek várhatóan (szerintem) MH-nál 5 éves távlatban:
Felderítés:
  • Földi elektronikai felderítés - erről semmit nem tudunk, de biztos van/lesz ilyen
  • Drónos elektronikai felderítés (pl. HERMES, de a nagyobb Skylarkhoz is létezik ilyen modul ha jól tudom)
  • Gripen is tud feldereni: érzékeli hogy merről sugározzák be. Lehet hogy akár a sugárforrás pontos helyét is megmondja, ezt nem tudom...
  • Konténerkkel talán az L-39NG is tud biztonságos távolságról "rádió jeleket porszívózni". Erre még akár jó is lehet ez a gép, mert akár 150-200 km-ről is lehet ezt csinálni.
  • Drónos optika feldrítés: átfésülünk infrakamerával egy területet
  • Tüzérségi radarok látják honnét indult a rakéta. Ha nem is pontosan, de nagyjából megmondják hol az indító: perceken belül mehet rá a tűzcsapás pl. 155-ösből. S-400 vagy Patriot indító ennyi idő alatt nem megy arrébb!
Megsemmisítés
  • Gripen Stand-off fegyverzet amit Böröndi is bedobott (tippre ezek lehetnek szerintem: SDB, SPICE esetleg RAMPAGE)
  • MLRS (szerintem PULS) - ezzel bármilyen légvédelmi rendszer elérhető
  • Csöves tüzérség - különösen L/60-as HX3, ami 80+ km-re ellő. Ez a legtöbb légvédelmi rendszer simán "el tudja érni".
  • Kamikaze drónok: HERO, "kamikaze PRoTAR"
  • KRD - pl. az ukránok az egyik S400-ast a Krímben úgy intézték el, hogy partra szállt egy kommandó és felrobbantották. Mondjuk pár emberük azért ott maradt szóval, ez neccesebb, de S400 is ment a levesbe.
Szóval lesz lehetőségünk egyedül is "légvédelmet irtani", de nyilván NATO-val együtt könnyebb...
Ebből a megoldásokból hánynak a tervezésénél és vagy kivitelezésében vettél részt? Szerényebben egy kicsit. ;) :rolleyes:
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: alali77 and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 074
36 515
113
Ebből a megoldásokból hánynak a tervezésénél és vagy kivitelezésében vettél részt? Szerényebben egy kicsit. ;) :rolleyes:
Ha részt vettem volna, akkor nem írhatnám le. :p

Ezek mind publikus infók illetve azokból levont következtetések. Cáfold meg bármelyiket, csak tegyél mellé értelmes érveket!
 
  • Vicces
Reactions: Giskard

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 476
74 405
113
Egy radart meg lehet találni könnyen ha beméred a kisugárzását földről levegőből (pl. Nagyobb drónoknak is mint a HEMRES van EW modulja), de műhold fotók elemzésével is megtalálhatod a légvédelmet, meg azzal hogy drónokkal pásztázol egy területet.
A nagyobb hatótávolságú rakéták indítási pontját is be lehet mérni tüzérségi radarokkal és akkor máris el lehet kapni ez egyik indítót.

Konkrétan ezek lehetőségek lesznek várhatóan (szerintem) MH-nál 5 éves távlatban:
Felderítés:
  • Földi elektronikai felderítés - erről semmit nem tudunk, de biztos van/lesz ilyen
  • Drónos elektronikai felderítés (pl. HERMES, de a nagyobb Skylarkhoz is létezik ilyen modul ha jól tudom)
  • Gripen is tud feldereni: érzékeli hogy merről sugározzák be. Lehet hogy akár a sugárforrás pontos helyét is megmondja, ezt nem tudom...
  • Konténerkkel talán az L-39NG is tud biztonságos távolságról "rádió jeleket porszívózni". Erre még akár jó is lehet ez a gép, mert akár 150-200 km-ről is lehet ezt csinálni.
  • Drónos optika feldrítés: átfésülünk infrakamerával egy területet
  • Tüzérségi radarok látják honnét indult a rakéta. Ha nem is pontosan, de nagyjából megmondják hol az indító: perceken belül mehet rá a tűzcsapás pl. 155-ösből. S-400 vagy Patriot indító ennyi idő alatt nem megy arrébb!
  • Műhold: nem is kel saját, kereskedelmi műholdak fotóit is bárki megveheti, akár néhány órás frissítéssel. Ukránok pl. vettek egy már rég fent keringő kereskedelmi "fotózó műholdat".
Megsemmisítés
  • Gripen Stand-off fegyverzet amit Böröndi is bedobott (tippre ezek lehetnek szerintem: SDB, SPICE esetleg RAMPAGE)
  • MLRS (szerintem PULS) - ezzel bármilyen légvédelmi rendszer elérhető
  • Csöves tüzérség - különösen L/60-as HX3, ami 80+ km-re ellő. Ez a legtöbb légvédelmi rendszer simán "el tudja érni".
  • Kamikaze drónok: HERO, "kamikaze PRoTAR"
  • KRD - pl. az ukránok az egyik S400-ast a Krímben úgy intézték el, hogy partra szállt egy kommandó és felrobbantották. Mondjuk pár emberük azért ott maradt szóval, ez neccesebb, de S400 is ment a levesbe.
Szóval lesz lehetőségünk egyedül is "légvédelmet irtani", de nyilván NATO-val együtt könnyebb...
Onnan indultunk, hogy 4. generációs géppel akarsz modern orosz légvédelmet támadni és a végére eljutottunk oda hogy összhaderőnemi harc kell hozzá és akkor működhet.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 074
36 515
113
Onnan indultunk, hogy 4. generációs géppel akarsz modern orosz légvédelmet támadni és a végére eljutottunk oda hogy összhaderőnemi harc kell hozzá és akkor működhet.
Minden csak akkor működhet ha minden mindennel összedolgozik! Én végig ezt állítottam.
De a 4G-s géppel is ki lehet lőni a légvédelmet. Pl. SDB-t most is tud indítani a Gripen - csak meg kell hozzá venni. Ha megmondják koordinátákat vagy saját maga képes bemérni a radart vagy indítót akkor 90+ km-ről rádobhatja a SDB-t...

Ha jól tudom az Öböl-háborúban még a Vietnámi háborúból maradt F-4-esek is vadásztak légvédelemre (Wild Weasel), pedig ők a 3G-t képviselték...
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 883
22 286
113
De a 4G-s géppel is ki lehet lőni a légvédelmet. Pl. SDB-t most is tud indítani a Gripen - csak meg kell hozzá venni. Ha megmondják koordinátákat vagy saját maga képes bemérni a radart vagy indítót akkor 90+ km-ről rádobhatja a SDB-t...
Amikor kigyúrunk magunknak egy utat, akkor azt a lehetőségeinkhez képest term. érdemes a legjobban kikövezni:
  • Adva vannak a Gripenek és jelenlegi fegyverzetükkel, az amerikai Amraaam rakétákkal. Adva van az ugyanazt az Amraam-ot ill. annak nagyobb hatótávú változatát használó NASAMS légvédelmi rakéta rendszer.
  • Adná magád a SDB-k újabbgenerációjának használata légi inditással ugyanúgy, mint GLSDB formában, utóbbiban a 150km-es "lőtáv" bőven elég az előre fedleritett ellenséges célok leküzdésére, főleg hogy ezzel is szépen terhelhető az ellenséges légvédelem.
Szintén vallom, hogy mindenképpen kell egy nagy hatótáv nagy romboló erejű preciziós csapásmérő eszköz egy egészséges sereg arzenáljába (mint pl. Taurus és tsai), de azt is csak úgy, ha nem csak a levegőből, hanem a földről inditva is be lehet vetni.

Rengeteg Amraam/AmraamER és még több SDB M26 rakétával,...ezek a fegyverek egy tipusváltáskor sem kerülnének "szemétdombra", bármikor átheylezhetők a rakétatüzérséghez, vagy vissza a légierőhöz.

Egyébként a Taurus/Kepd helyett én a Rampage-ban (+ annak "klasszik" Extra változatában) nagy(obb) fantáziát látok... :oops:
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 476
74 405
113
Ezt hivatalos forrásokban ne is keresd... :)
Itt volt róla szó...
"10 ajánlatunk van" duma a böszmeség. Erre nem érdemes hivatkozni!
Ebből annyit kellene megérteni, hogy OV szerint vannak más lehetőségei és ezeket akkor is választhatja ha nem az a logikus döntés. Azért volt eddig kevés a lehetőség mert Gripent és Saab együttműködést akartunk, de ha ezeken túllépünk, akkor...
Nagyon szűk a mozgásterünk ebben, mert idő és pénz is hiányzik a típusváltáshoz.
Műszakilag nincs is olyan ami lényegesen jobb lenne, szóval ha megőrülnek oda fent akkor 1 milliárd euróért lehetne kb. ugyanennyi Rafale-unk mint a horvátoknak, ami egyébként is kevés. Ez csak egy példa: k. sok pénzért lehetne alig jobb 4+ G-s gépünk.
Ahogy PH leírta pl. a KF-21-gyel kapcsolatban, úgy simán megtörténhet egy 2026-os típusváltás is. Vagy a török gép esetén amíg nem kapunk gépeket, addig idetelepül néhány baráti török F-16-os légtérrendészkedni arra az esetre, ha valakivel nem tudnák elhitetni hogy az átmeneti időszakban az L-39NG-vel is lehet légteret védeni. (tudom hogy nem lehet). Vagy bármelyik más típus esetén a fentiekhez hasonlóan... a lényeg hogy lehet több lehetséges kimenete is az ügynek, nem csak a Gripen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 074
36 515
113
Amikor kigyúrunk magunknak egy utat, akkor azt a lehetőségeinkhez képest term. érdemes a legjobban kikövezni:
  • Adva vannak a Gripenek és jelenlegi fegyverzetükkel, az amerikai Amraaam rakétákkal. Adva van az ugyanazt az Amraam-ot ill. annak nagyobb hatótávú változatát használó NASAMS légvédelmi rakéta rendszer.
  • Adná magád a SDB-k újabbgenerációjának használata légi inditással ugyanúgy, mint GLSDB formában, utóbbiban a 150km-es "lőtáv" bőven elég az előre fedleritett ellenséges célok leküzdésére, főleg hogy ezzel is szépen terhelhető az ellenséges légvédelem.
De ha PULS lesz, aminek van 150 km-es rakétája akkor nem kell ide GLSDB, ami amerikai és még mindig nem kész termék. Ukránoknak őszre ígérték, de még mindig nem hallani róla hogy megkapták, pedig a ruszkik minden ilyennek szokták mutogatni a roncsait.
Igazából az a cucc alig több egy prototípusnál...
Meg hát SDB-t sem vettünk egyelőre publikus források szerint.

Szintén vallom, hogy mindenképpen kell egy nagy hatótáv nagy romboló erejű preciziós csapásmérő eszköz egy egészséges sereg arzenáljába (mint pl. Taurus és tsai), de azt is csak úgy, ha nem csak a levegőből, hanem a földről inditva is be lehet vetni.

Rengeteg Amraam/AmraamER és még több SDB M26 rakétával,...ezek a fegyverek egy tipusváltáskor sem kerülnének "szemétdombra", bármikor átheylezhetők a rakétatüzérséghez, vagy vissza a légierőhöz.

Egyébként a Taurus/Kepd helyett én a Rampage-ban (+ annak "klasszik" Extra változatában) nagy(obb) fantáziát látok... :oops:
Az ukránoknak lepasszolt StormShadowk helyére a britek RAMPAGE-t terveznek venni... :oops:

A RAMPAGE-er gyártó ELBIT szerint ha egy repülőgép tud JDAM-et vagy SDB-t indtani, akkor nulla integrációval tudja indítani a RAMPAGE-et is. A GPS koordináták átadása után szabadesésű bombaként leoldják, majd pár másodperc múlva beindul hajtómű és ALBM-ként közel függőlegesen vágodik a célba kb. 1,5 Macchal.
Egyszer a Gripenjeinkre is felkerülhet akár - deklaráltan Standoff fegyvert akarnak a Griffekre, akkor ez esélyes lehet. Pláne, hogy ELBIT az RM és KMW után az egyik legnagyobb beszállítónk. Ha PULS fut be, akkor még inkább logikus lenne ahhoz a rendeléshez hozzá csapni néhány tucat RAMPAGE-et - egy gyártósoron készül valószínűleg.

RAMPAGE-rakétákkal és SPICE bombákkal együtt minden feladatra, forgatókönyvre lenne csapásmérő eszközünk . A SPICE ráadásul akkor is működik, ha "nullára zavarták" a környéken a GPS-t, mert infravörös kamerát használ végfázisban.

Ha meg CM kellene, akkor a ott a földről és levegőből is indítható "lopakodó" ICE BREAKER. Bár EXTRA/Predator HAWK/RAMPAGE vonal mellé ez felesleges szerintem.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 074
36 515
113
Itt volt róla szó...

Ebből annyit kellene megérteni, hogy OV szerint vannak más lehetőségei és ezeket akkor is választhatja ha nem az a logikus döntés. Azért volt eddig kevés a lehetőség mert Gripent és Saab együttműködést akartunk, de ha ezeken túllépünk, akkor...

Ahogy PH leírta pl. a KF-21-gyel kapcsolatban, úgy simán megtörténhet egy 2026-os típusváltás is. Vagy a török gép esetén amíg nem kapunk gépeket, addig idetelepül néhány baráti török F-16-os légtérrendészkedni arra az esetre, ha valakivel nem tudnák elhitetni hogy az átmeneti időszakban az L-39NG-vel is lehet légteret védeni. (tudom hogy nem lehet). Vagy bármelyik más típus esetén a fentiekhez hasonlóan... a lényeg hogy lehet több lehetséges kimenete is az ügynek, nem csak a Gripen.
Nem tudom a török gép miért akadt be neked ennyire. Még az első felszállás sem volt meg!
Onnan még általában 10+ év mire kiforr egy gép és utána sem lesz az F-35 közelében sem képességek tekintetében.
Ha holnap kaphatnának F-35-öst, már dobnák is fenébe ezt a KAAN-t a törökök.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Ráérünk még mindenre is. Úgy is megvárjuk a 2024 es választásokat és akkor nagyon sok mindent át fog írni a politika. Valszeg ebben a vadász beszerzésben is a hazai részesedés lesz a döntő momentum, na meg hogy szinte mindent itthon tudjunk a repikkel csinálni. Nem hiába vettük meg az aerot. Most a nagypofájú svédek kaptak két versenytársat maguk mellé (dél korea és a törökök) akikkel egy kicsit jobb a kapcsolatunk és valszeg az üzletbe is szívesebben bele vesznek mint a nagy arcúak. Úgy hogy hajrá korea és törökök. Bármelyikkel jobban fogunk járni mint a svédekkel, ha meg úgy alakul legyen francia (de ez már csak akkor ha mindkét protó leesik folyamatosan :) )
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 606
46 469
113
Nem tudom a török gép miért akadt be neked ennyire. Még az első felszállás sem volt meg!
Onnan még általában 10+ év mire kiforr egy gép és utána sem lesz az F-35 közelében sem képességek tekintetében.
Ha holnap kaphatnának F-35-öst, már dobnák is fenébe ezt a KAAN-t a törökök.
Az első rész ha igaz is, de felelős fegyvergyártó országként dehogy dobnák a KAAN-t. Ahogy Korea sem dobta a KF-21-et, attól függetlenül, hogy megvették a z F-35-öt.
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Kim Philby and enzo