Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 130
36 620
113
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 050
92 104
113
Most komolyan azt gondolod, hogy a divatszakma, ahol a legnevesebb, legbefolyásosabb tervezők legalább 2x olyan melegek, mint a Nap, majd nem az lmbtquiop mellett fog kiállni?
Nem. Csak meglepődtem, hogy 1994-ben a sokszínűséget még a nemzetek sokasága jelentette, ma meg annyira ez a no nation, no border meg a diversity a szlogen. Szinte hihetetlen 30 év alatt mennyire megváltozott a világ.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 498
113
Bár tudta már akkor, hogy amit elé tolnak, azt alá kell írnia, de valószínűleg nem gondolta, hogy abban többek között pedofil simogató kegyelmi kérvénye is lesz, aki mellett a kormány, az egyház teljes mellszélességgel kiáll!
Egyik szavaddal megcáfolod a másikat. A következőkben azt írod, hogy többször volt magánvéleménye. Nem magánvéleménye volt, hiszen köztársasági elnökként nyilatkozott meg ezekben az ügyekben. Nehéz úgy "beszélgetni valakivel", hogy alapvető fogalmakat és tényeket kever, illetve a jogállami működéssel nincs tisztában. Hogy mit tudott és gondolt előtte, na az magánügy. Neki volt egy jogköre és felelőssége, annak kellett eleget tennie. Láttál már te szervezeti és működési szabályzatot, illetve munkaköri leírást?

Foglalkoztál valaha egyháztörténettel? Pótold! Addig míg nem teszed, fölösleges veled vitatkozni az egyház feladatairól, küldetéséről és működéséről.

A harmadik állításod megint az alapos ismeretek hiányáról tanúskodik. Hogy a te szemedben ki, mennyire bűnös, az egyéni szoc. pol probléma. A társadalom kialakított egy jogrendet, és az azzal szemben vétőkhöz rendelt büntetési tételeket. Gondolom, nem zavar szenvedélyességed kiélése közepette, hogy a bíróság nem így ítélt. Ők mind kormánybérencek biztosan.
Szóval: több komolyságot és alaposabb tájékozódást!

"Az, hogy volt iskalaigazgató létedre szerinted ez egy felfújt ügy, bizonyítja azt, hogy ebben az országban már mindent meg lehet tenni, mert elhiszik az emberek, hogy jóvanazúgy, mert hiszen a kormány és az egyház szerint is jó, meg hogy különben sem az én dolgom!"
Húha! Ennyire reprezentatív szemény lettem, hogy reprezentálom az ország egészét. Megtiszteltetés, de szerény véleményem szerint nem így van.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
A fő motívum szerintem az egész ügyben a megbántottság, amiatt, hogy pont a konzervatív svéd politikus(jelenlegi körmányfő) kezdeményezte a Néppárt frakcióból a Fidesz kizárását, miközben egy pár szóval le is állíthatta volna az egész folyamatot.
Hiba ott csúszott a rendszerbe, hogy a törökök, miután tényleg vásári kofa szinten megalkudtak az amerikaiakkal, egy pár nap alatt át is vitték a parlamenten az ügyet, ezt nem tudta O.V. úgy beelőzni, hogy ne arcvesztés legyen a vége.
A svéd politikusok színvonalát is megfelelően jelzi, hogy nem egy diplomatikus gesztussal lezárták volna az ügyet, hanem hagyták tovább gennyesedni. Vélelmezhetően kiváló szövetségesek lesznek, szerintem másnap követni fogják a finneket, és betársulnak a M.O. elleni perbe.

Politikának hívják, országoknak érdekeik vannak, nem elveik.

Törökország azért zsarolt, hogy megkapja az F-16-osokat.
Magyarország meg... fogalmam sincs, hogy őszinte legyek, jó lenne már túllenni rajta, főleg a Gripen-ek miatt...
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 999
93
A katolikus papokat ( helyesen) kitették a politikàból. ideje volna a többi felekezet tisztségviselőit is maradéktalanúl kipenderiteni a politikából,beleértve a hitgyûlekezetet stb. Magostúl.
Meglátásom szerint a liberális államszerkezet, gondolkodásmód nagy hiányossága, hogy csak olyan társadalmak esetén alkalmazható, akik ezeket a szabályokat elfogadják. Szerintem Európa veszte az lesz, hogy nem veszi figyelembe, hogy a beáramló tömegek nem liberális gondolkodásúak, és az egyházuk abszolút szervező erő. Az sem véletlen, hogy a liberális gondolkodás, és a muzlim gondolkodás is a kereszténységet támadja, Vajjon miért?
 

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 999
93
Politikának hívják, országoknak érdekeik vannak, nem elveik.

Törökország azért zsarolt, hogy megkapja az F-16-osokat.
Magyarország meg... fogalmam sincs, hogy őszinte legyek, jó lenne már túllenni rajta, főleg a Gripen-ek miatt...
Politikát emberek irányítják, az alapelvben igazad van, számtalan példa van történelemben amikor valami sérelemből, megbántottságból történik.Nehéz elhinni, de például O.V. is emberből van.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 082
10 266
113
Egyik szavaddal megcáfolod a másikat. A következőkben azt írod, hogy többször volt magánvéleménye. Nem magánvéleménye volt, hiszen köztársasági elnökként nyilatkozott meg ezekben az ügyekben. Nehéz úgy "beszélgetni valakivel", hogy alapvető fogalmakat és tényeket kever, illetve a jogállami működéssel nincs tisztában. Hogy mit tudott és gondolt előtte, na az magánügy. Neki volt egy jogköre és felelőssége, annak kellett eleget tennie. Láttál már te szervezeti és működési szabályzatot, illetve munkaköri leírást?

Foglalkoztál valaha egyháztörténettel? Pótold! Addig míg nem teszed, fölösleges veled vitatkozni az egyház feladatairól, küldetéséről és működéséről.

A harmadik állításod megint az alapos ismeretek hiányáról tanúskodik. Hogy a te szemedben ki, mennyire bűnös, az egyéni szoc. pol probléma. A társadalom kialakított egy jogrendet, és az azzal szemben vétőkhöz rendelt büntetési tételeket. Gondolom, nem zavar szenvedélyességed kiélése közepette, hogy a bíróság nem így ítélt. Ők mind kormánybérencek biztosan.
Szóval: több komolyságot és alaposabb tájékozódást!

"Az, hogy volt iskalaigazgató létedre szerinted ez egy felfújt ügy, bizonyítja azt, hogy ebben az országban már mindent meg lehet tenni, mert elhiszik az emberek, hogy jóvanazúgy, mert hiszen a kormány és az egyház szerint is jó, meg hogy különben sem az én dolgom!"
Húha! Ennyire reprezentatív szemény lettem, hogy reprezentálom az ország egészét. Megtiszteltetés, de szerény véleményem szerint nem így van.
Állt-e már a vállad mögött főnök, hogy írd alá a szart mert kell az építkezés/gyártás megkezdéséhez? Lógtál-e már el munkavédelmi oktatást mert a főnök ott állt mögötted?
Mivel ez a kén nő nem volt beágyazva a politikába, nem volt autonóm, nem tudott ellenállni a nyomásnak.
Ha összedől a ház és én statikusként aláírtam a terveket, én vagyok a hunyó, tudom, de azért ha van két-három fenyegető levél a főnöktől az csökkenti a büntetésemet.
(nem, nem vagyok statikus)
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 092
32 632
113
Novák Katalin ott hibázott, amikor elvállalta köztársasági elnöki posztot!
Bár tudta már akkor, hogy amit elé tolnak, azt alá kell írnia, de valószínűleg nem gondolta, hogy abban többek között pedofil simogató kegyelmi kérvénye is lesz, aki mellett a kormány, az egyház teljes mellszélességgel kiáll!

Tessék?

És neki azért többször volt magánvéleménye is, ami eltért a kormány részéről utasításba adottal.
Ő ténylegesen elítéli az orosz-ukrán háborút, nem csak propaganda szinten!

Mások szerint meg Orbánnal egyeztetve játszotta a jó zsarut, de ebben persze jóhiszemű vagy vele az elfogultságod miatt.

Ő emberi oldalról közelítette meg az ügyet, nem pedig a népszerűség irányából. Ő a több százezer áldozatot nézi, a lerombolt épületeket, nem azt, hogy hogyan lehet kitűnni, dominálni azzal, hogy mindenkinek ellent merünk mondani, szembe megyünk az autópályán.

Akkor elítélhette volna Izraelt is azért, amit Gázával művelt, nem gondolod?

Egy pedofil felmentésében ilyen aktívan, a zaklatott gyermekeket zsarolva részt vevő "nevelő", a szememben ugyanakkora bűnös, mint a pedofil, ha nem nagyobb. Neki kellene megvédenie a gyermekeket a pedofiltól, erre azt üzente nekik a tetteivel, hogy ne ellenkezz, mert akkor csak rosszabb lesz! K. Endre ezért igenis közveszélyes bűnöző, és ahogy a rendőrökre, katonákra szigorúbb büntetések várnak a katonai ügyészségen, ugyanúgy kellene ezt is kezelni, nem pedig felmenteni!

Nem mentették fel, kegyelmet kapott. K. Endrét azért ítélték el, mert kényszerített egy neveltet, hogy vonja vissza azt az állítását, hogy az igazgató pedofil cselekményt követett el. Ez a volt nevelt, aki feljelentést tett ellene, jelenleg 22 éves, akinek pszichológus által kiállított papírja van arról, hogy notórius hazudozó, és aki az intézetből való kikerülése után egy olyan személy gondozása alatt van, akit K. Endre kirúgott.

Rajta kívül két embert ítéltek el, az igazgatót, és egy volt nevelőt, aki ötezer Ft-ot fizetett "szexuális szolgáltatásért" egy gyereknek.
A nevelőt K. Endre, az igazgatóhelyettes jelentette fel. Felfüggesztettel megúszta (egy másik bíró által). Az a személy, aki szinte büntetlenül futni hagyott egy pedofilt, az ebben az ügyben ez a másik bíró. Nem Varga, nem Novák, nem Balog Zoltán, sem más.

A nagy színlelt erkölcsi felháborodást pedig lehetne hagyni, egyszerűen csak most ismét úgy érzi a kormányellenes oldal, hogy talán most sikerül megingatni a Fideszt, mindegy mivel, most ez látszik alkalmasnak. Hogy vannak-e ebben belső segítők, vagy külföldi érdekeltségek, azt mindenki döntse el maga.

U.i. Balog "Gerinc" Zoltán közben már Tarlóst is be akarja szarozni az üggyel, mert hogy kapott fővárosi kitüntetést az igazgató...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 498
113
Most már MG apukáját: Maróth Miklóst is kasztingolják a államfőnek.


Inkább Bobonak szurkolok, mert legalább elhúzna HM-ből. :D
Én Maróth Miklóst nem tartom rossz jelöltnek. Nem annyira ismert, komoly tudós. Több előadását meghallgattam, szuper jók voltak. A kérdés, amit nem tudok, de tájékozódom: támadható-e a múltjával, politikusi "tehetsége" milyen. Úgy emlékszem több nyelven, talán 9 nyelven beszél.
Ez a Bobo nekem nem sokat mutatott eddig. Katonaságon belül kit választanának? Én a volt miniszterek megszólalásaitól nem voltam elragadtatva, de ez egy abszolút laikus és kívülálló véleménye. Lehet, hogy olyan pozitívumaik voltak, amiket én a partvonalról nem láthatok.
Fontos: az állomány elfogadása meglegyen.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 130
36 620
113
Én Maróth Miklóst nem tartom rossz jelöltnek. Nem annyira ismert, komoly tudós. Több előadását meghallgattam, szuper jók voltak. A kérdés, amit nem tudok, de tájékozódom: támadható-e a múltjával, politikusi "tehetsége" milyen. Úgy emlékszem több nyelven, talán 9 nyelven beszél.
Mivel nyelvész, orientalist így valóban sok nyelven beszél.
Ő is egy báb lesz, de legalább nem karrier politikus amitől kicsit emészthetőbb
Ez a Bobo nekem nem sokat mutatott eddig. Katonaságon belül kit választanának? Én a volt miniszterek megszólalásaitól nem voltam elragadtatva, de ez egy abszolút laikus és kívülálló véleménye. Lehet, hogy olyan pozitívumaik voltak, amiket én a partvonalról nem láthatok.
Fontos: az állomány elfogadása meglegyen.
Bobot senki nem szereteti szinte Honvédségnél, pont azért is drukkolok hogy elnök legyen mert hamarább megszabadulunk tőle.
Állítólag nagyon rossz tárgyaló, de ragaszkodik hozzá hogy mégis ő tárgyaljon le sok mindent. Részben emiatt is csúsznak egyes beszerzések a pletykák szerint. Ez általa levezényelt kirúgási hullám és a gyerekes huszárkodós dilije sem teszi népszerűvé.
Szóval jó lenne ha máshol rontaná a levegőt: a közti elnök lényegében súlytalan díszfigura - ott kevesebb problémát okozna remélhetőleg. Visszamehetne strómannak is: abban talán jó volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nber and enzo

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 498
113
Állt-e már a vállad mögött főnök, hogy írd alá a szart mert kell az építkezés/gyártás megkezdéséhez? Lógtál-e már el munkavédelmi oktatást mert a főnök ott állt mögötted?
Mivel ez a kén nő nem volt beágyazva a politikába, nem volt autonóm, nem tudott ellenállni a nyomásnak.
Ha összedől a ház és én statikusként aláírtam a terveket, én vagyok a hunyó, tudom, de azért ha van két-három fenyegető levél a főnöktől az csökkenti a büntetésemet.
(nem, nem vagyok statikus)
Tökéletes! Most képzeld el, hogy ezt a K Endrét ez a pedofil igazgató telefonon behívatta, és utasította egy feladat elvégzésére. Ráadásul K. Endre azt is tudta, hogy 2011-ben sikeres volt az igazgató nyomásgyakorlása, ha most is sikeres lesz, akkor ő bajba kerül.
De, bár lélektanilag nem túl bonyolult átlátni, ettől függetlenül vétkes, mert nem a törvény és a pedagógusi etika szerint cselekedett.

"Mivel ez a kén nő nem volt beágyazva a politikába, nem volt autonóm, nem tudott ellenállni a nyomásnak." - ezt az állításodat nem értem. Hova nem volt beágyazva?

Igen, egy tett megítélésénél figyelembe veszik a körülményeket is. Ehhez is igazítják a büntetés mértékét. De az alaptételt a "ház összedőlése" határozza meg. Ezért van a jogban -tól, -ig megszabva a büntetés mértéke.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Jano64

Well-Known Member
2021. március 7.
344
1 999
93
Mivel nyelvész, orientalist így valóban sok nyelven beszél.
Ő is egy báb lesz, de legalább nem karrier politikus amitől kicsit emészthetőnn

Bobot senki nem szereteti szinte Honvédségnél, pont azért is drukkolok hogy elnök legyen mert hamarább megszabadulunk tőle.
Állítólag nagyon rossz tárgyaló, de ragaszkodik hozzá hogy mégis ő tárgyaljon le sok mindent. Részben emiatt is csúsznak egyes beszerzések a pletykák szerint. Ez általa levezényelt kirúgási hullám és a gyerekes huszárkodós dilije sem teszi népszerűvé.
Szóval jó lenne ha máshol rontaná a levegőt: a közti elnök lényegében súlytalan díszfigura - ott kevesebb problémát okozna remélhetőleg. Visszamehetne strómannak is: abban talán jó volt.
Bobo a feladatát már elvégezte, minden mást csak azért Ő végez mert még itt van. A feladata az elbocsátások levezetése volt, megtörtént, kész. Majd egyszer kap új feladatot, és akkor azt végzi el.
Résztvettem olyan turisztikai tárgyú értekezleten, ahol az államot képviselő előadó elmondta, hog a jövő héttől a nyúltenyésztési ágazat felügyeletét fogja ellátni. Ennyi.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 498
113
Mivel nyelvész, orientalist így valóban sok nyelven beszél.
Ő is egy báb lesz, de legalább nem karrier politikus amitől kicsit emészthetőbb

Bobot senki nem szereteti szinte Honvédségnél, pont azért is drukkolok hogy elnök legyen mert hamarább megszabadulunk tőle.
Állítólag nagyon rossz tárgyaló, de ragaszkodik hozzá hogy mégis ő tárgyaljon le sok mindent. Részben emiatt is csúsznak egyes beszerzések a pletykák szerint. Ez általa levezényelt kirúgási hullám és a gyerekes huszárkodós dilije sem teszi népszerűvé.
Szóval jó lenne ha máshol rontaná a levegőt: a közti elnök lényegében súlytalan díszfigura - ott kevesebb problémát okozna remélhetőleg. Visszamehetne strómannak is: abban talán jó volt.

Én soha életemben nem láttam, nem sokat tudok róla. Néhányszor láttam megjelenni, talán beszélni is. Van egy felületes benyomásom róla, mert attól senki nem tud elvonatkoztatni, hogy valahogyan ne viszonyuljon akár csak egy felületes kapcsolatban is.
Nekem egy nagyarcú, beképzelt alaknak látszott, nem igazán értettem, miért ő lett a honvédelmi miniszter. Mindig az volt az elvem, hogy a legjobb, ha a vezető a tágabb kollektívából kerül ki, aki ismeri annak a terültnek a legkisebb feladatkörét is. Vannak kivételek, de az lutri. Az oktatási törvény szerint csak pedagógus végzettségű lehet igazgató, illetve egy meghatározott tartamú oktatási tevékenység megléte is követelmény.
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 092
32 632
113
Én soha életemben nem láttam, nem sokat tudok róla. Néhányszor láttam megjelenni, talán beszélni is. Van egy felületes benyomásom róla, mert attól senki nem tud elvonatkoztatni, hogy valahogyan ne viszonyuljon akár csak egy felületes kapcsolatban is.
Nekem egy nagyarcú, beképzelt alaknak látszott, nem igazán értettem, miért ő lett a honvédelmi miniszter. Mindig az volt az elvem, hogy a legjobb, ha a vezető a tágabb kollektívából kerül ki, aki ismeri annak a terültnek a legkisebb feladatkörét is. Vannak kivételek, de az lutri. Az oktatási törvény szerint csak pedagógus végzettségű lehet igazgató, illetve egy meghatározott tartamú oktatási tevékenység megléte is követelmény.

A honvédelmi miniszter szinte mindig politikus a parlamentáris demokráciákban. Az EU országok többségében jelenleg női politikus a miniszter, mert "ez a divat". Meg ugye a hadsereg civil felügyelete stb.
Persze van kivétel is. Nálunk a rendszerváltás óta két korábbi katona volt miniszter, ebből Keleti politikai tiszt, majd MSZP-s politikus volt, Benkő volt az, aki politikusi múlt nélkül lett miniszter.
Az USA-ban jelenleg nyugalmazott tábornok a miniszter, de többnyire echte civil szokott lenni, bár nem mindig, Mattis is katona volt.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 498
113
A honvédelmi miniszter szinte mindig politikus a parlamentáris demokráciákban. Az EU országok többségében jelenleg női politikus a miniszter, mert "ez a divat". Meg ugye a hadsereg civil felügyelete stb.
Persze van kivétel is. Nálunk a rendszerváltás óta két korábbi katona volt miniszter, ebből Keleti politikai tiszt, majd MSZP-s politikus volt, Benkő volt az, aki politikusi múlt nélkül lett miniszter.
Az USA-ban jelenleg nyugalmazott tábornok a miniszter, de többnyire echte civil szokott lenni, bár nem mindig, Mattis is katona volt.

Számomra Pokorny Zoltán volt jó oktatási miniszter. A portásig ismerte a rendszert, és a döntéseiben ez visszatükröződött. Magyar Bálint, szerintem, egy csomó káros döntést hozott, többek között a szabad iskolaválasztást. Ennek következtében alakultak ki "kültelki" meg "belvárosi" iskolák. Ez nem növelte az esélyegyenlőséget, de nagy mértékben csökkentette. A középiskola az más ügy, ott eleve egy leválogató rendszer működött már a 20. században is (gimnázium, szakközép-, szakiskola).
Nem a nők ellen van kifogásom, a hozzáértést hiányolom. Ha egy nő ért hozzá, legyen miniszter!
Felügyelni meg az tud, aki érti egy rendszer működését.
Benkőben a rossz intonációja zavar csak. A magyar nyelvben mindig az elsó szótagon van a hangsúly, ő pedig mindig az utolsó szótagra teszi a nyomatékot.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 082
10 266
113
Igazad van! Itt mi csak vagyunk csúcsok, értelmünk, intelligeciánk az eget veri!
Ugye ezt te sem gondolod komolyan. Hasznos az önbizalom, de mértékkel!
ezt nem értem, nem írtam hogy okosabb vagyok náluk
A Varga pl egyértelműen okosabb mint én, és jobban is hegedül és focizik. Meg jobb az alakja is mint az enyém, de csak mert ő fiatalabb. :)

Attól még ő nem volt több mint egy kesztyűbáb ebben a rendszerben, bármilyen szép is volt a haja. Kellett egy-két nő a sorba, de csak ezért került oda.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 082
10 266
113
Számomra Pokorny Zoltán volt jó oktatási miniszter. A portásig ismerte a rendszert, és a döntéseiben ez visszatükröződött. Magyar Bálint, szerintem, egy csomó káros döntést hozott, többek között a szabad iskolaválasztást. Ennek következtében alakultak ki "kültelki" meg "belvárosi" iskolák. Ez nem növelte az esélyegyenlőséget, de nagy mértékben csökkentette. A középiskola az más ügy, ott eleve egy leválogató rendszer működött már a 20. században is (gimnázium, szakközép-, szakiskola).
Nem a nők ellen van kifogásom, a hozzáértést hiányolom. Ha egy nő ért hozzá, legyen miniszter!
Felügyelni meg az tud, aki érti egy rendszer működését.
Benkőben a rossz intonációja zavar csak. A magyar nyelvben mindig az elsó szótagon van a hangsúly, ő pedig mindig az utolsó szótagra teszi a nyomatékot.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 462
46 498
113
Ez is összetett kérdés. Attól függ, milyen szemszögből nézzük. A társadalom felől nyilván azokra a szakokra van igény, amelyre a gazdaságnak, a fejlődésnek, az egyes szektoroknak szüksége van. Kérdés milyen számban. Szükség van médiaszakosokra is, de nem olyan mértékben, mint amilyen az egyéni igények oldaláról jelentkezik. A személyes ambíciók megvalósulása pedig az egyén kiteljesedésének, azaz "jó életének" a kulcsa. És ez a társadalmi jólétet, elégedettséget hozza el. Na itt kell valami jó kompromisszum.
Ez a bolognai rendszer későbbre tolja a választást, van idő meggondolni, hogy ki, milyen lovat akar. Viszont alkalmat ad arra, hogy még 28-30 évesen is a társadalom "kenyerét" fogyaszthassa az illető döntésképtelen személy. És még egy, szerintem nem ad olyan alapos képzést egy-egy szakterület vonatkozásában.
Robert C. Castel mondta egyik beszélgetés során, hogy Izraelben a középiskola után nem közvetlenül mennek felsőfokra a fiatalok, hanem egy-két évet dolgoznak, világot látnak. Ezalatt van ideje az érdeklődését fixálni, megfelelően választani, a társadalom igényeivel szembesülni. Ez sem rossz módszer.