Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 058
10 179
113
Ez is összetett kérdés. Attól függ, milyen szemszögből nézzük. A társadalom felől nyilván azokra a szakokra van igény, amelyre a gazdaságnak, a fejlődésnek, az egyes szektoroknak szüksége van. Kérdés milyen számban. Szükség van médiaszakosokra is, de nem olyan mértékben, mint amilyen az egyéni igények oldaláról jelentkezik. A személyes ambíciók megvalósulása pedig az egyén kiteljesedésének, azaz "jó életének" a kulcsa. És ez a társadalmi jólétet, elégedettséget hozza el. Na itt kell valami jó kompromisszum.
Ez a bolognai rendszer későbbre tolja a választást, van idő meggondolni, hogy ki, milyen lovat akar. Viszont alkalmat ad arra, hogy még 28-30 évesen is a társadalom "kenyerét" fogyaszthassa az illető döntésképtelen személy. És még egy, szerintem nem ad olyan alapos képzést egy-egy szakterület vonatkozásában.
Robert C. Castel mondta egyik beszélgetés során, hogy Izraelben a középiskola után nem közvetlenül mennek felsőfokra a fiatalok, hanem egy-két évet dolgoznak, világot látnak. Ezalatt van ideje az érdeklődését fixálni, megfelelően választani, a társadalom igényeivel szembesülni. Ez sem rossz módszer.
látom levágtad a lényeget: a balneologus nem bálnát szaporít, hanem a gyógyvizekkel foglalkozik. Én ezt a szar műsort élőben néztem, döltem a röhögéstől az okoskodó fejét nézve Pokorni-nak. el sem hittem, amit láttam az oktatási minisztertől.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 965
19 283
113
Viszont alkalmat ad arra, hogy még 28-30 évesen is a társadalom "kenyerét" fogyaszthassa az illető döntésképtelen személy.
Hogy jön ez ki a bolognai rendszerből? Mesélj, mi módon teszi ezt lehetővé a 12 államilag finanszírozott félévvel egy érettségi után egyetemre menő embernél? Vagy miért rosszabb ez, mint aki 45 évesen dönt úgy, hogy egyetemre jelentkezik, és használja fel ezt az állampolgári jogát? Hacsak nem megy a középiskola után dolgozni kicsit, mint Izraelben, akkor nem jön ki az, hogy 10 évvel az érettségi után "a társadalom kenyerét fogyassza". (Abba bele se menjünk, hogy mennyiben fogyasztja azt a kenyeret a hallgató, vagy az a bújtatott munkanélküli oktató akiknek alibi szakok meg szar színvonalú vidéki nem specializált kisegyetemek vannak fenntartva. Egyelőre nem jár alapjövedelem az állami féléveket ki nem töltött embereknek...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 965
19 283
113
az illető döntésképtelen személy.
Ezt a fajta lesajnáló másokat lenéző hangvételt nehéz szó nélkül hagyni.
A döntésképtelenség meg... Ez a rém egyszerű gondolkodásmód amit sulykol a sok hülye film meg propaganda, meg a hülyébbik tanárok, hogy EZEN (mindig az aktuális EZEN) múlik az életed, MINDEN ezen dől el...

Te az első munkahelyeden dolgoztad végig az életed, ami az első osztályban az szépírás jegynél dőlt el?

Vagy a megyei matekversenyen te se jutottál tovább az országosba, és itt siklott ki az életed, ahogy nekem is? Tudom, hogy ott basztam el. Mégis matematikus kellett volna legyek! Azért nem tudok most dönteni, hogy a hozzád hasonló boomerek hülyeségén felhúzzam magam, vagy megadóan sóhajtva továbblapozzak.

A valóság nem mindent vagy semmit, és egy döntés nem örökre szól. Hozunk döntéseket, jókat és kevésbé jókat (sőt, szarokat is), kisebb és nagyobb horderejűeket, és a legtöbb esetben van mód korrigálni, igazítani rajta, újratervezni, adaptálódni. Akik képesek erre, azok általában boldogabbak, és miután megtalálták a helyük, hatékonyabbak is mintha egy nekik nem megfelelő helyzetbe lennének beleerőltetve, vagy esetleg minden befektetett munkájuk effektíve elveszítve (legalábbis az oklevél dimenzióban) kéne feladniuk azt. Bizony, a legtöbb ember nem lát a jövőbe, és többnyire csak olyan dolgokról tudja, hogy szereti-e csinálni, amit már egy ideig csinált is, amihez meg előbb tanulni kell. Ha már a tanulásban is elvetjük a próbálgatást, akkor a munkában végképp csak egydimenziós betanított feladatokra leszünk képesek, mert bizony, azt is meg kell tanulni, hogy a zsákutcákat el kell tudni hagyni.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Ezt a fajta lesajnáló másokat lenéző hangvételt nehéz szó nélkül hagyni.
A döntésképtelenség meg... Ez a rém egyszerű gondolkodásmód amit sulykol a sok hülye film meg propaganda, meg a hülyébbik tanárok, hogy EZEN (mindig az aktuális EZEN) múlik az életed, MINDEN ezen dől el...

Te az első munkahelyeden dolgoztad végig az életed, ami az első osztályban az szépírás jegynél dőlt el?

Vagy a megyei matekversenyen te se jutottál tovább az országosba, és itt siklott ki az életed, ahogy nekem is? Tudom, hogy ott basztam el. Mégis matematikus kellett volna legyek! Azért nem tudok most dönteni, hogy a hozzád hasonló boomerek hülyeségén felhúzzam magam, vagy megadóan sóhajtva továbblapozzak.

A valóság nem mindent vagy semmit, és egy döntés nem örökre szól. Hozunk döntéseket, jókat és kevésbé jókat (sőt, szarokat is), kisebb és nagyobb horderejűeket, és a legtöbb esetben van mód korrigálni, igazítani rajta, újratervezni, adaptálódni. Akik képesek erre, azok általában boldogabbak, és miután megtalálták a helyük, hatékonyabbak is mintha egy nekik nem megfelelő helyzetbe lennének beleerőltetve, vagy esetleg minden befektetett munkájuk effektíve elveszítve (legalábbis az oklevél dimenzióban) kéne feladniuk azt. Bizony, a legtöbb ember nem lát a jövőbe, és többnyire csak olyan dolgokról tudja, hogy szereti-e csinálni, amit már egy ideig csinált is, amihez meg előbb tanulni kell. Ha már a tanulásban is elvetjük a próbálgatást, akkor a munkában végképp csak egydimenziós betanított feladatokra leszünk képesek, mert bizony, azt is meg kell tanulni, hogy a zsákutcákat el kell tudni hagyni.
Egyszer olvastam valahol, hogy az amcsi oktatási rendszerben van olyan, hogy az általános iskolás gyerekek közösen oldanak meg feladatokat maguktól (gy-két filmben volt is ilyen) és a végén be kell mutatniuk a projektet. Na, annak az a lényege, hogy a gyerek rájöjjön vagy ráébresszék a többiek, hogy miben jó. Hogy jó ötletei vannak, vagy szuperül tud adatokat elemezni, vagy felkutatni dolgokat vagy összegezni az eredményeket vagy megszervezni a munkát vagy nagy öszpontosítással végezni egy feladatot vagy hogy viseli a monotóniát, jó-e a probléma megoldó kézsége, jól tud-e kommunikálni/előadni, ilyesmik. Ha ezekkel tisztában van, sokkal könnyebben tud szakmát választani magának. Lehet, nem tudja, hogy hol van Ulanbator, de önmagával jobban képben van. Itthon nem emlékszem, hogy ilyesmi szempont lenne az alapképzésben.
Aztán lehet, hogy már nincs így, jó régen olvastam.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
833
4 229
93
Azért egy 1.2-es óra nem akkora dolog, hogy el kellene akadni rajta. Szerintem. Hétköznapi emberek tucatja mászkál 600.000-1.5M közötti órákkal.
Ausztriában? Nem kötekedek, de az én ismerettségi körömben pl. csak olyan Breitling óra van, amit az illető Egyiptomban vagy Tunéziában vett nyaralás közben.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 965
19 283
113
Egyszer olvastam valahol, hogy az amcsi oktatási rendszerben van olyan, hogy az általános iskolás gyerekek közösen oldanak meg feladatokat maguktól (gy-két filmben volt is ilyen) és a végén be kell mutatniuk a projektet. Na, annak az a lényege, hogy a gyerek rájöjjön vagy ráébresszék a többiek, hogy miben jó. Hogy jó ötletei vannak, vagy szuperül tud adatokat elemezni, vagy felkutatni dolgokat vagy összegezni az eredményeket vagy megszervezni a munkát vagy nagy öszpontosítással végezni egy feladatot vagy hogy viseli a monotóniát, jó-e a probléma megoldó kézsége, jól tud-e kommunikálni/előadni, ilyesmik. Ha ezekkel tisztában van, sokkal könnyebben tud szakmát választani magának. Lehet, nem tudja, hogy hol van Ulanbator, de önmagával jobban képben van. Itthon nem emlékszem, hogy ilyesmi szempont lenne az alapképzésben.
Aztán lehet, hogy már nincs így, jó régen olvastam.
Plusz a felsőoktatásban is bevett szokás (és valamelyest intézményesített is, főleg az elit iskolákban) a mentorálás is. Aztán ott is van, hogy valaki A-t tanul, és mégis B-vel foglalkozik később. De legalább nem pazarolta el az adófizetők kenyerét, mert diákhitelből csinálta!

Másfelől a lexikális tudás sokkal fontosabb, mint a modern trendi oktatásban be merik ismerni, mert ahhoz, hogy összefüggéseket találj, felismerj, minél nagyobb lexikális tudás kell. Ugyanez a fegyelemre is áll. Ezek nélkül nem tudsz utána liberális, szabadelvű gondolkodót nevelni.

(Amúgy egy pályaváltó lehet, hogy más szemszögből is tud tekinteni egy témára, mint az egy vágányon haladók... a szakbarbár vs. széles körben művelt ember esete elő tud állni... főleg a (BME) mérnökök hajlamosak azt hinni mindenről tudják az egy igaz tudást).
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 956
21 754
113
Ausztriában? Nem kötekedek, de az én ismerettségi körömben pl. csak olyan Breitling óra van, amit az illető Egyiptomban vagy Tunéziában vett nyaralás közben.
Is, igen. De amúgy Mo-n is. Nekem a legtöbb ismerősömnek elég normális órája van. Mondjuk nem is takarítók vagy a DPD-nél futárok. Azért a közép vezetőknél vagy saját cégnél a 400-600 ezres alap Tag Heuer órák nem ritkák, de a Longines vagy Zenith sem.
 
  • Tetszik
  • Hűha
Reactions: Shed and Kim Philby

sixtus

Well-Known Member
2022. február 22.
1 877
13 407
113
Is, igen. De amúgy Mo-n is. Nekem a legtöbb ismerősömnek elég normális órája van. Mondjuk nem is takarítók vagy a DPD-nél futárok. Azért a közép vezetőknél vagy saját cégnél a 400-600 ezres alap Tag Heuer órák nem ritkák, de a Longines vagy Zenith sem.
Nekem egy Swatch órám van, de 14 éves koromban hozta nevelőapám húga olaszból...elemet kellene cserélni benne, mert 15 éve áll, de nem tudom megéri e az elem árát :(
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: fip7 and Kim Philby

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113
Azért mégsem helikopterrel ment, mint Rogán Tóni az esküvőre...
Ha már a helikopterezésnél tartunk. ;-)


"Kóka János úgy lett SZDSZ-es miniszter, hogy ezt a párt csak utólag hagyta jóvá. Gyurcsány Ferenc a 2004 szeptemberi interregnum alatt (Medgyessy papíron még miniszterelnök volt, de az ügyeket már Gyurcsány intézte) képtelen volt neveket kitaposni Kuncze Gáborból. Szó volt tárcacseréről, pártpolitikusról és független szakemberről is, de az SZDSZ döntésképtelennek bizonyult.

Gyurcsány is elkezdett keresni, és Bajnai Gordont választotta. Ha Bajnai akkor kötélnek áll, akkor talán teljesen másképp alakul az SZDSZ története is, de Bajnai maradt a Wallis Rt. vezérigazgatója. Maga helyett ajánlotta egyik üzletfelét, Kóka Jánost, aki éppen komoly munka nélkül volt, 32 évesen. Kóka addigra kétszer eladta az Elendert, milliárdos vagyona volt, és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége nevű szervezetet vezette.


A politikát csak állami megrendelés nyerteseként ismerte: még Magyar Bálint oktatási minisztersége alatt többször is nagy állami megbízásokat kapott a Sulinet programban."
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Ha már a helikopterezésnél tartunk. ;-)


"Kóka János úgy lett SZDSZ-es miniszter, hogy ezt a párt csak utólag hagyta jóvá. Gyurcsány Ferenc a 2004 szeptemberi interregnum alatt (Medgyessy papíron még miniszterelnök volt, de az ügyeket már Gyurcsány intézte) képtelen volt neveket kitaposni Kuncze Gáborból. Szó volt tárcacseréről, pártpolitikusról és független szakemberről is, de az SZDSZ döntésképtelennek bizonyult.

Gyurcsány is elkezdett keresni, és Bajnai Gordont választotta. Ha Bajnai akkor kötélnek áll, akkor talán teljesen másképp alakul az SZDSZ története is, de Bajnai maradt a Wallis Rt. vezérigazgatója. Maga helyett ajánlotta egyik üzletfelét, Kóka Jánost, aki éppen komoly munka nélkül volt, 32 évesen. Kóka addigra kétszer eladta az Elendert, milliárdos vagyona volt, és az Informatikai Vállalkozások Szövetsége nevű szervezetet vezette.


A politikát csak állami megrendelés nyerteseként ismerte: még Magyar Bálint oktatási minisztersége alatt többször is nagy állami megbízásokat kapott a Sulinet programban."
Nem úgy volt, hogy kókának már az előtt is volt pénze, hogy "politikusnak" állt?
Rogán mi is volt előtte?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 540
8 860
113
Nem úgy volt, hogy kókának már az előtt is volt pénze, hogy "politikusnak" állt?
Rogán mi is volt előtte?
Boritékolható volt a válasz, gondoltam is, hogy meg kellene előznöm, de hát a remény rabja vagyok mint Morgan Freeman a filmben,
igazad van, egy gazdasági zseni volt. Mit volt, azóta is!
Nem kicsit, nagyon!
Az pedig, hogy valaki bérli vagy megvásárolta azt a helikoptert, hm... kit is érdekel.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 972
113
Boritékolható volt a válasz, gondoltam is, hogy meg kellene előznöm, de hát a remény rabja vagyok mint Morgan Freeman a filmben,
igazad van, egy gazdasági zseni volt. Mit volt, azóta is!
Nem kicsit, nagyon!
Az pedig, hogy valaki bérli vagy megvásárolta azt a helikoptert, hm... kit is érdekel.
Juj, de komolyan veszed ezt a gazdagodásosdit!
Kezdhettem volna Lölőkével vagy Tiborckával is. Na, arra lenne kontra nertárs?
 
  • Tetszik
Reactions: G__G
Status
Not open for further replies.