Szu-27 / Szu-30 / Szu-33 / Szu-35 Flanker (Szuhoj)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Már rengetegszer leírtam, hogy a 2020-as dátum az első állami fegyverbeszerzési program része amely 2011-tol 2020-ig tart. Tehát 2011-2020 egy tízéves terv amiben megvan határozva, hogy mikor mi lesz fejlesztve, legyártva és átadva (éves darabszámok ...stb) Olyan mint az 5 éves tervek voltak. A kovetkezo -a második 2018-2025 évekre lesz -már csak 8 évre.

Igen tudom, de akkor is hüllyeségeket mondtak. Olyanokat, hogy minden kiegészítő hajót kicserélnek a haditengerészetnél meg mittoménmike lecserélnek stb. stb. Olyan dolgok, amik méretüknél fogva irreálisak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
És egy görgő nélkül végigcsinálta a távot. Harckocsiknál megesnek az ilyenek, letörhet görgő, elszakadhat lánctalp. Kellemetlen de annyira nem vészes.



Őőő... nem épp. Ha a top gépek a J-11B-k akkor már majdnem 10 éve nem olyanokkal repülnek.



A kínaiak nincsenek "rászorúlva" a saját AESA radarjukra, ha a PESA "jobb". Van nekik is úgy saját mint hazai PESA radarjuk, ha az AESA nem váltotta volna be a reményeiket vettek volna további oroszokat, vagy használnák a sajátjukat.
Meg aztán egy AESA-ban nem nagyon vannak dolgok amik mechanikalag tönkremenjenek.
Félreértesz. Nem azt mondom, hogy a PESA "jobb". Nem azt mondom hogy Kína nem gyárt jobb AESA-t, mint PESA-t. Konkrétan azt mondom, hogy nagyon nem vagyok benne biztos, hogy az OROSZ PESA csak azért mert nem AESA elvű, a való világban nem többet ér e, mint a valóban fejlettebb elvű Kínai AESA(meg persze PESA együttvéve). Ők azért azt a vonalat reszelgetik a Mig-31 óta, s szerintem az se volt szar eresztés, amikor megcsinálták a Zaszlont.

A top Kínai gépek szerintem nem a J-11B-k. Én a J-20 ra gondoltam. Kína meg azt vesz, amire van pénze adott időben(ezzel tudjuk hogy nincs gond, tele vannak), és el is adják nekik(na ezért húzódott ez a Su-35 buli is gyanúsan több éve).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Félreértesz. Nem azt mondom, hogy a PESA "jobb". Nem azt mondom hogy Kína nem gyárt jobb AESA-t, mint PESA-t. Konkrétan azt mondom, hogy nagyon nem vagyok benne biztos, hogy az OROSZ PESA csak azért mert nem AESA elvű, a való világban nem többet ér e, mint a valóban fejlettebb elvű Kínai AESA(meg persze PESA együttvéve). Ők azért azt a vonalat reszelgetik a Mig-31 óta, s szerintem az se volt szar eresztés, amikor megcsinálták a Zaszlont.

Én meg pont azt magyarázom, hogy mindegyiket használják. Ha nem lennének az egyikel megelégedve, használnák a másikat.

A J-20 még a csak a LRIP szériánál tart. A teljes körű rendszerbe állításig még lehet valamennyi.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 848
113
Igen tudom, de akkor is hüllyeségeket mondtak. Olyanokat, hogy minden kiegészítő hajót kicserélnek a haditengerészetnél meg mittoménmike lecserélnek stb. stb. Olyan dolgok, amik méretüknél fogva irreálisak.
Abban bíztak, hogy lesz folyamatosan pénz mindenre. Senki sem számolt a szankciókkal meg az alacsony olajárral....
Így sok program már most késik-kitolódik 2020 utánra.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Dehogy lesznek Agressorok.

Apropó! Kínai Szu-30MKI agresszor szerepkörben a vietnámi légierő szineiben.
su30_3.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 597
79 804
113
Su-30 topik így eléggé on.


Azért rakta be a képet mert Agressor csak nem értem,hogy miért.Teljesen irreleváns mert Vietnam nem Agressornak vette a Szuhojokat csak arra is használja.Ha Kína agressor gépet akart volna vett volna SZU-30-ast(amiből van is neki ráadásul hasonló mint Vietnamnak).
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Félreértesz. Nem azt mondom, hogy a PESA "jobb". Nem azt mondom hogy Kína nem gyárt jobb AESA-t, mint PESA-t. Konkrétan azt mondom, hogy nagyon nem vagyok benne biztos, hogy az OROSZ PESA csak azért mert nem AESA elvű, a való világban nem többet ér e, mint a valóban fejlettebb elvű Kínai AESA(meg persze PESA együttvéve). Ők azért azt a vonalat reszelgetik a Mig-31 óta, s szerintem az se volt szar eresztés, amikor megcsinálták a Zaszlont.

A top Kínai gépek szerintem nem a J-11B-k. Én a J-20 ra gondoltam. Kína meg azt vesz, amire van pénze adott időben(ezzel tudjuk hogy nincs gond, tele vannak), és el is adják nekik(na ezért húzódott ez a Su-35 buli is gyanúsan több éve).

Haditechnikába ha vmi a való világban többet ér akkor az jobb. Szóval de azt mondtad. Hszen belűl mondasz magadnak ellent. És még nem is vetem elő elöző hszed.

A PESA vonal meg nem azért dominál Oroszoknál mert szeretik reszelgetni, vagy mert nem lennének tisztába AESA előnyeivel. nagyon nem.

Dudi: Szerintem Su-30 topikban egy Su-30 gép még ha nem ír oda semmit csak egy kép akkor is releváns, on.
 
M

molnibalage

Guest
Nem értek egyet. A harcérték nem ennyiből áll, hogy egyik ennyit tud mint elv, a másik meg annyit. Elindult mindenki egy úton, aztán vagy bejön a fejlesztés, vagy nem az adott radarnál. Megbízhatóság, zavarvédelem, nyers erő, etc. Pontos adatokat senki sem tud. Láttam én már papíron nagy harcértékű Kínai tankot aminek elgurult a görgője... A Kínai top air sup. gépek még mindíg orosz hajtóművel mennek. A kutya sem tudja, hogy az Orosz PESA nagyobb harcértékű e VALÓJÁBAN, mint a legjobb Kínai AESA. Maradjunk annál az analógiánál, hogy az orosz kerékpárral ami működik hamarabb eljutok egy erdőben A-ból B-be, mint egy motorhibás Kínai ferrarival.
Látom nem vagy képes felfogni, de okoskodsz...
FZIKAILAG KÉPTELENSÉG egyes dolgokat PESA-val megcsinálni, amit AESA-val meg lehet.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Azért rakta be a képet mert Agressor csak nem értem,hogy miért.Teljesen irreleváns mert Vietnam nem Agressornak vette a Szuhojokat csak arra is használja.Ha Kína agressor gépet akart volna vett volna SZU-30-ast(amiből van is neki ráadásul hasonló mint Vietnamnak).

Hogy kínai!!! Nézd meg a feségjelet. Kínai gép vietnámi álcaszinekkel.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
molnibalage said:
Látom nem vagy képes felfogni, de okoskodsz...
FZIKAILAG KÉPTELENSÉG egyes dolgokat PESA-val megcsinálni, amit AESA-val meg lehet.

Hagyjuk... Így van. Okosabb vagy. Szerényebb is. Erősebb is. Anyám is kurva. Mindent tudok.

Ez nem okosság kérdése, ha elolvasol pár neten fellelhető egyszerű írást akár https://en.wikipedia.org/wiki/Active_electronically_scanned_array wikit, rájösz, hogy tényleg "FZIKAILAG KÉPTELENSÉG egyes dolgokat PESA-val megcsinálni, amit AESA-val meg lehet."

De persze hisztizhetsz, durcizhatsz is tovább ha úgy tetszik... ha az jobban esik mint kis olvasgatás. :p
 
  • Tetszik
Reactions: endre

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Sok szájkaratét megelőzhetnél, ha nem a levegőbe puffogtatnál és utána nem sértődnél be ilyen látványosan. Kicsit óvódás...
Csak megelőztem valóban óvodás módszerrel a szokásos fél évig zajló egymás mellett elbeszélést, majd a végkifejletként anyukám feltételezett foglalkozásának felemlegetését, és mindkettőnk kitiltását, mert most sem azt fogtad meg amit én kiemeltem, természetesen értem amit írtál, csak én nem azt állítom, hogy a PESA egy jobb elv, mint az AESA, hanem annyit, hogy a valódi harcértéke egy orosz PESA elvű radarnál simán elképzelhető, hogy jobb, elv ide oda, mint egy Kínai AESA elven működőnél, olyan kis technikai megoldások miatt, amit mondjuk senki nem köt az orrodra neked sem, meg nincs fent a neten free letölthető formában. Nyilván fejlettebb ELV és frankóbb mikroelektronikai háttér kell az AESA sorozatgyártásához, mint a PESA hoz, nyilván az ELV több olyan dolgot feltételez AESA-nál amit PESA elvű rendszerrel nem kivitelezhető, de azért igen sok olyan dolog lehet, amit meg a valóságban az Orosz top PESA képes megtenni, a Kínai AESA meg nem. Tényleg mindegy...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Lehet műszakilag megindokolni hogy az AESA rendszerű lokátorok miért tudnak többet mint a PESA lokátorok, illetve ezek a doppler impulzus lokátoroknál DE!!!
A világon az utolsó légiharcok során még minden oldalon doppler-impulzus radarokkal felszerelt repülőgépek vettek részt. Gyakorlatilag az AESA-PESA csak gyakorlatokon került össze, Akárcsak AESA-Doppler, PESA-Doppler. Ráadásul pld. lehetséges olyan AESA vs PESA összecsapás, ahol az AESA pld. kisebb hatótávoláságú, gyengébb teljesítményű stb. Attól mert valami AESA elven működik attól még nem biztos, hogy az ellenfél PESA lokátora felett áll. A radaroknak sok más jellemzőjük is van. Szóval nem okos dolog csak a működési elv alapján már eleve eldönteni, hogy AESA akkor az mindent leradíroz, a doppler impulzusos gép meg biztos lelövés... .. és akkor ott van még az elektro optikai érzékelők, a MAWS léte, nemléte vagy éppen a fegyverzet kérdése...