Szu-57 / Su-57 Felon / PAK-FA (T-50) / FGFA (Szuhoj, Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Számomra nem az a baj, hogy csökkentett észlelhetöség felmondása a baj, amikor külsö bombát vagy UB blokkal akarnak (majd) harcolni. Hanem azzal a koncepcióval, hogy az UB blokkal keményen be kell mászni a kézi lég.fegyverek hatósugarába legyen az MANPAD vagy csöves. Míg a bombát azokon túl is tudják használni.
Az F-35 is tudja a bombáit szórni majd magasról. Az hogy meg a jövö csataterein is megtalálhatók lesznek az ilyen viszonylag olcsó, jól rejthetö légvédelmi fegyverek az 100%.
A baj pont az, hogy az oroszok nem lehetnek annyira naivak, hogy a nagyértékő 5gen repcsijüket kockáztatják a kis hatékonyságú trületfegyver bevethetőségért mint az UB blokk.
Számomra pont ezért elfogadható a bomba a stealth gépeken míg a irányítatlan rakéta nem.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Számomra nem az a baj, hogy csökkentett észlelhetöség felmondása a baj, amikor külsö bombát vagy UB blokkal akarnak (majd) harcolni. Hanem azzal a koncepcióval, hogy az UB blokkal keményen be kell mászni a kézi lég.fegyverek hatósugarába legyen az MANPAD vagy csöves. Míg a bombát azokon túl is tudják használni.
Az F-35 is tudja a bombáit szórni majd magasról. Az hogy meg a jövö csataterein is megtalálhatók lesznek az ilyen viszonylag olcsó, jól rejthetö légvédelmi fegyverek az 100%.
A baj pont az, hogy az oroszok nem lehetnek annyira naivak, hogy a nagyértékő 5gen repcsijüket kockáztatják a kis hatékonyságú trületfegyver bevethetőségért mint az UB blokk.
Számomra pont ezért elfogadható a bomba a stealth gépeken míg a irányítatlan rakéta nem.

Meg van az a csodája az 5.gen. gépeknek(mindnek),hogy a feladathoz kellő fegyvert tudsz rajtuk alkalmazni.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Ahogy a modern rombolóknak cirkálóknak repülőgéphordozóknak is, hogy nagykaliberű hajóágyút és vastag páncélt kapjanak.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Szerintem az UB blokk is butaság, és igaz az én véleményem de kifejtettem.
Most szerinted miért is nem?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Szerintem az UB blokk is butaság, és igaz az én véleményem de kifejtettem.
Most szerinted miért is nem?

Már le írtam de nem baj.Van olyan amikor bőven elég.Nincs ráhegesztve és nem is az egyetlen AG fegyvere.Azt sem értem mi vele a problémád.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Igazából semmi. Csak hát fejétől bűzlik a hal. Lássuk be, az UB blokk olcsóbb mint a preciziós fegyver, és hát ez itt a lényeg, a pénz. Az oroszok akár hogy is próbálkoznak sosem lesz annyi pénzük, mint az usának, hogy egy 12,7es picupra is GPS+laser bombát dobjonak.
...ás igaz, az UB blokkos rakéta is képes embert ölni, nem lennék egy olyan célterületen.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Igazából semmi. Csak hát fejétől bűzlik a hal. Lássuk be, az UB blokk olcsóbb mint a preciziós fegyver, és hát ez itt a lényeg, a pénz. Az oroszok akár hogy is próbálkoznak sosem lesz annyi pénzük, mint az usának, hogy egy 12,7es picupra is GPS+laser bombát dobjonak.
...ás igaz, az UB blokkos rakéta is képes embert ölni, nem lennék egy olyan célterületen.

Az egyszerűen esztelenség amit az amerikaiak csinálnak.Amúgy pénzük nekik sincs rá lásd a sok megszorítást ami a haderejüket elérte.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Nem értem mit kell fanyalogni az UB blokktól... Szerintem bizonyos esetekben jobb, mint 100.000 dodós rakétákkal "verébre" lőni.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem értem mit kell fanyalogni az UB blokktól... Szerintem bizonyos esetekben jobb, mint 100.000 dodós rakétákkal "verébre" lőni.

Kulso_54 leírta pontosan, hogy mi a a baj vele.

"Hanem azzal a koncepcióval, hogy az UB blokkal keményen be kell mászni a kézi lég.fegyverek hatósugarába legyen az MANPAD vagy csöves. Míg a bombát azokon túl is tudják használni."
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Kulso_54 leírta pontosan, hogy mi a a baj vele.

"Hanem azzal a koncepcióval, hogy az UB blokkal keményen be kell mászni a kézi lég.fegyverek hatósugarába legyen az MANPAD vagy csöves. Míg a bombát azokon túl is tudják használni."

Akkor ahol ilyen veszély van oda nem visznek...Erre írtam,hogy feladathoz igazítható a degyverzet...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Akkor ahol ilyen veszély van oda nem visznek...Erre írtam,hogy feladathoz igazítható a degyverzet...

És ebben tökéletesen is igazad van. De UB-blokk, irányítatlan rakétákkal, egy 70-100 millió dolláros, csökkentett észlehetőségű gépen szimpla hülyeség. Egy DSK-val is leszedhető lenne, kis szerencsével, ha UB-blokkal akarna "érvényesülni". Szóval ez a cucc tökéletesen értelmetlen a Szu-57-re.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 820
113
Akkor gépágyúval se támadjon földi célpontokat.DSK-val vagy bármi hasonlóval annyi esélyed van leszedni mint csúzlival.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Akkor gépágyúval se támadjon földi célpontokat.DSK-val vagy bármi hasonlóval annyi esélyed van leszedni mint csúzlival.

Dudi, te most direkt kötekedsz? Te is tudod, a gépágyú elsősorban nem földi célok ellen van még egy negyedik generációs szuperszonikus gépen sem. Az ötödik geneseknél meg aztán pláne nem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Nyugati vadászok esetében két gép ugrik be amin rakéta blockokat láttam
F-18 Hydra rakétákkal
AIR_F-18C_Firing_Hydra_Rockets_lg.jpg

valamint Gripen
gripen4.jpg

Mindkettő a kilencvenes évek legelején. Azóta nem láttam hasonlót nyugati légierőben.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and wolfram

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nyugati vadászok esetében két gép ugrik be amin rakéta blockokat láttam
F-18 Hydra rakétákkal
AIR_F-18C_Firing_Hydra_Rockets_lg.jpg

valamint Gripen
gripen4.jpg

Mindkettő a kilencvenes évek legelején. Azóta nem láttam hasonlót nyugati légierőben.

És nem is véletlenül. APKWS-szel, vagy hasonlóval még lenne is értelme. De akkor sem egy csúcs "stealth" gépen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 186
13 456
113
Ami az "okos" fegyvereket illeti. Informatikai forradalom éveit éljük. Ezek a fejlesztések jelentik a jövőt és a tendencia az, hogy lassan mindenre valamilyen "okos" dolgot fognak indítani.