T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Újra leírom. A Torony páncélzata szinte biztos, hogy ellenáll a 30 mm-s gépágyú lövedékeknek. Körkörösen, bármelyiknek. Ezt már a T-90 is alapból tudta/tudja. E miatt a toronyba gépágyúval nem tudnak belőni.
Innentől kezdve meg csak olyan alkatrész sebezhető rajta gépágyúval , ami minden más modern MBT-n is sebezhető. Nem értem, hogy miért nem értitek :)

http://cs543105.vk.me/v543105903/37e7/udroaNogRh0.jpg

Ez ránézésre talán 5mmes acéllemez. 1cm vastag tuti nincs. Nem kell ide nem 30/25mm de még 12.7sem. Standard Nato 7.62 simán viszi. Bár most is sokat mondtam, 99% még 5.56, 5.45 is.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113
Nem a gépágyút lövik szét hanem a remote turretet.

Rákerestem lehet sokat mondtam a 25/30mm APCvel. Ezt közelről egy 5.45 is átlövi. Nemhogy egy NATO 7.62*51 ne adj isten 12.7.
udroaNogRh0.jpg


IFV esetén ez egy ki vett észre és pozició játék. 5mp alatt egy Puma kilő rá 30+db 30mmes APCt meg 20+db programozott repeszt. Azon a tornyon minden érzékelőbe belefurodott 5-10-20db repesz. A T14nek esélye sincs arra, hogy visszalöjjön. Puma meg akár fedezékből elereszt egy Spike LRt. Egyértelmű win szitu egy MBT ellen.
És a másik MBT-n miért nem lövik szét ugyanúgy távirányított a géppuskatornyot? Ja mert nincs. És most szerinted azért szarabb a T-14, mert modernebb. Na de majd kiszáll a toronyból a másik a manuális géppuskához, miközben épp szórják a tornyot 30mm-essel, és jól körbelövöldöz vele.
Nem is értem miért gyártanak MBT-ket, ha egy könnyebb, olcsóbb, puhább, kevésbé felfegyverzett IFV is ilyen könnyen faszra veszi az egészet.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113
http://cs543105.vk.me/v543105903/37e7/udroaNogRh0.jpg

Ez ránézésre talán 5mmes acéllemez. 1cm vastag tuti nincs. Nem kell ide nem 30/25mm de még 12.7sem. Standard Nato 7.62 simán viszi. Bár most is sokat mondtam, 99% még 5.56, 5.45 is.
Szóval az az ország amelyik a helikopterei kabinját meg tudja úgy építeni már 50 éve, hogy bírja a gépágyút is, az nem tudja megoldani, hogy a legújabb és legmodernebb tankjának a tornyán a páncélzat kibírja a 7,62-es lövedéket. Ennyi baromságot hogy tudsz összeírni?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 506
55 730
113
Fade

Nem a maszkirovka lemezekről beszéltem, hanem a torony belső páncélzatáról.
Az összes többi MBT érzékelője is kint van a páncélból!
Itt is aztán jól megvédték ám az érzékelőket....:
K2-Black-Panther-Tank-Soft-Kill-APS.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 761
77 869
113
Nem a gépágyút lövik szét hanem a remote turretet.

Rákerestem lehet sokat mondtam a 25/30mm APCvel. Ezt közelről egy 5.45 is átlövi. Nemhogy egy NATO 7.62*51 ne adj isten 12.7.
udroaNogRh0.jpg


IFV esetén ez egy ki vett észre és pozició játék. 5mp alatt egy Puma kilő rá 30+db 30mmes APCt meg 20+db programozott repeszt. Azon a tornyon minden érzékelőbe belefurodott 5-10-20db repesz. A T14nek esélye sincs arra, hogy visszalöjjön. Puma meg akár fedezékből elereszt egy Spike LRt. Egyértelmű win szitu egy MBT ellen.

A takaró lemez alatt valószínűleg páncélozott házban van az elektronika. Ennek van értelme hisz így cserélhető gyorsan,kiveszed az egész blokkot beraksz egy másikat.A másik érv emelett,hogy láthatóan nem zár hermetikusan a külső lemezelés azt meg nem kell részletezni,hogy ez milyen hatással lenne az elektronikára. Kicsit gondoljuk már át úgy is,hogy nem élből szar amit csonálnak.Tehát megint csak nem az a vékony lemez védi az elektronikát.És igen az érzékelő résznek ki kell látszódnia mint ahogy az AESA antennának is de könyörgöm az minden tankon kilátszik hisz ha páncélt raksz elé megvakul.Az egyébként mindenki számára nyilvánvaló,hogy a tank tornya tökéletesen rezisztens 30-40mm-ig.A vita köztem és Cifu közt abban volt,hogy szerintem ennél védettebb oldalról szerinte pedig nem.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 761
77 869
113
Amúgy mi van ha nem is acél hanem titán alapú a harckocsi tornyának páncélja?
Itt most nem a külső lemezekre gondolok (bár az is lehet titán)hanem a torony fő páncéljára ami ugye elég kicsi mindenki szerint így túl drága sem lenne.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
A takaró lemez alatt valószínűleg páncélozott házban van az elektronika. Ennek van értelme hisz így cserélhető gyorsan,kiveszed az egész blokkot beraksz egy másikat.A másik érv emelett,hogy láthatóan nem zár hermetikusan a külső lemezelés azt meg nem kell részletezni,hogy ez milyen hatással lenne az elektronikára. Kicsit gondoljuk már át úgy is,hogy nem élből szar amit csonálnak.Tehát megint csak nem az a vékony lemez védi az elektronikát.És igen az érzékelő résznek ki kell látszódnia mint ahogy az AESA antennának is de könyörgöm az minden tankon kilátszik hisz ha páncélt raksz elé megvakul.Az egyébként mindenki számára nyilvánvaló,hogy a tank tornya tökéletesen rezisztens 30-40mm-ig.A vita köztem és Cifu közt abban volt,hogy szerintem ennél védettebb oldalról szerinte pedig nem.

Erre mit mondjak? Lehet. Jelenleg amit látunk az a 0.5cmes lemez, van más kép? Ami van azon detto uez látszik. nincs ott semmi páncél. Még annyit tuunk, hogy van egy b*nagy Leo2/Abrams méretű tank ami frontba... agyon még abramsnál is talán jobban van páncélozva a súlya meg nem 65-68 hanem 48tonna. Valahol megsporoltak 17-20tonnat. Én egy helyen látom, hogy honnan tűnt el 20tonna és került helyére 0.5cmes acéllemez.

Az érzékelő mindenhol kilóg a difi az, hogyha T-14nél bekap 10db programozott repeszt akkor sokkal szarabb situation awarnesse lesz parancsnoknak és nem lehet relative védett pozicióból 12.7, 7.62 vel osztani, ne adj isten ha rövid távra is de malacot lövöldözni. Igen ezek komoly hátrányok.

@fip7 Sehol se állítottam máshol nem lognak ki az érzékelők.

@joker Hoztak egy döntést. Erősen sejthető mért. A döntésnek meg ez a hátránya. Ez már csak ilyen, vmit vmiért.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 761
77 869
113
Erre mit mondjak? Lehet. Jelenleg amit látunk az a 0.5cmes lemez, van más kép? Ami van azon detto uez látszik. nincs ott semmi páncél. Még annyit tuunk, hogy van egy b*nagy Leo2/Abrams méretű tank ami frontba... agyon még abramsnál is talán jobban van páncélozva a súlya meg nem 65-68 hanem 48tonna. Valahol megsporoltak 17-20tonnat. Én egy helyen látom, hogy honnan tűnt el 20tonna és került helyére 0.5cmes acéllemez.

Az érzékelő mindenhol kilóg a difi az, hogyha T-14nél bekap 10db programozott repeszt akkor sokkal szarabb situation awarnesse lesz parancsnoknak és nem lehet relative védett pozicióból 12.7, 7.62 vel osztani, ne adj isten ha rövid távra is de malacot lövöldözni. Igen ezek komoly hátrányok.

@fip7 Sehol se állítottam máshol nem lognak ki az érzékelők.

@joker Hoztak egy döntést. Erősen sejthető mért. A döntésnek meg ez a hátránya. Ez már csak ilyen, vmit vmiért.

Valóban csak ilyen kép van ebben igazad van.De az szinte kizárt,hogy a kényes elektronikát ne védené páncéldoboz főleg úgy,hogy a takarólemezek illeszésénél láthatóan be tud ömleni a sár a por az eső meg kb minden.Emiatt 100%,hogy nem csak a takarólemezek védik az elektronikát.

Az a feltételezés eléggé hibás,hogy egy megvakult(érzékelőitől megfosztott)tank a harctéren marad és nehézgéppuskával osztja a gaz ellent.Ilyet semmilyen tank nem csinál legyen az Abrams,T-15 vagy bármi más.Egy EF-2000 is hazamegy ha beszarik a radarja annak ellenére,hogy ott a Prate de szinte biztos,hogy ilyen esetben az F-35 is visszafordulna pedig ott a DAS+EOTS más dimenzió a körkörös lefedettség miatt mint a Prare.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 761
77 869
113
Erre mit mondjak? Lehet. Jelenleg amit látunk az a 0.5cmes lemez, van más kép? Ami van azon detto uez látszik. nincs ott semmi páncél. Még annyit tuunk, hogy van egy b*nagy Leo2/Abrams méretű tank ami frontba... agyon még abramsnál is talán jobban van páncélozva a súlya meg nem 65-68 hanem 48tonna. Valahol megsporoltak 17-20tonnat. Én egy helyen látom, hogy honnan tűnt el 20tonna és került helyére 0.5cmes acéllemez.

Az érzékelő mindenhol kilóg a difi az, hogyha T-14nél bekap 10db programozott repeszt akkor sokkal szarabb situation awarnesse lesz parancsnoknak és nem lehet relative védett pozicióból 12.7, 7.62 vel osztani, ne adj isten ha rövid távra is de malacot lövöldözni. Igen ezek komoly hátrányok.

@fip7 Sehol se állítottam máshol nem lognak ki az érzékelők.

@joker Hoztak egy döntést. Erősen sejthető mért. A döntésnek meg ez a hátránya. Ez már csak ilyen, vmit vmiért.

A mai harctéren ha egy tank elveszti az érzékelőit és csak azt látja amit a parancsnok a két szemével akkor kb vaknak tekinthető,olyan mintha semmit nem látna.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 573
113
Nem a gépágyút lövik szét hanem a remote turretet.

Rákerestem lehet sokat mondtam a 25/30mm APCvel. Ezt közelről egy 5.45 is átlövi. Nemhogy egy NATO 7.62*51 ne adj isten 12.7.
udroaNogRh0.jpg


IFV esetén ez egy ki vett észre és pozició játék. 5mp alatt egy Puma kilő rá 30+db 30mmes APCt meg 20+db programozott repeszt. Azon a tornyon minden érzékelőbe belefurodott 5-10-20db repesz. A T14nek esélye sincs arra, hogy visszalöjjön. Puma meg akár fedezékből elereszt egy Spike LRt. Egyértelmű win szitu egy MBT ellen.

Pont ezért mondom, hogy ez egész egyszerűen nem lehet a végleges torony. Sasszegekkel vannak rögzítve a lemezek rajta - röhej. Hacsaknem, ahogy mondtam, ez egy teszt-torony, és a sasszegekkel rögzített pléh-lemezek épp arra szolgálnak, hogy akár kézzel is könnyen le lehessen szedni a burkolatot, hogy kicserélhessék alatta az elektronikát, a tesztelés során.
Utána meg, amikor már megvan a végleges, letesztelt, kipróbált elektronika, akkor az egészet be lehet miniatürizálni egy-két konténerbe, és akkor azt már be lehet tuszkolni egy lapos, alacsony, megfelelően páncélozott toronyba.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 046
113
egy lapos, alacsony, megfelelően páncélozott toronyba.

Hát nem tudom az elején reménykedtem benne hogy nem ez a végleges torony de aztán megbarátkoztam vele és hát nincsenek is oylan hírek hogy más tornyot fog kapni.
Oldalról és felülről csinos modern formát ad
project_t_14_armata_by_roberdigiorge-d921zp5.jpg
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem látom a problémát a "vékony" toronypáncélnál. Első és legfontosabb, hogy nincs benne ember, a hagyományos kialakítású harckocsiknál is valószínűleg ez az elsődleges oka a vastag toronypáncélnak, hogy ember van benne. Akármilyen szupertankod van, az optika, radar, ágyúcső és egyéb "puha" bizbaszok a fennebb említett 25-35-40 mm-es lövedékekkel mind tönkretehető abból az okból, hogy az optika a páncél előtt van és nem mögötte, mert ott "enyhén" korlátozva lenne. Ha azt vesszük a Leo2A7 és a T-14 tornya ugyanannyira védett a maga passzív mivoltában, mert a Leo2 extra páncélja is csak a személyzetnek szól. Esetleg az ágyú a testben levő része ami jobban védett a hagyományos kialakításnál, de ezt be lehetett vállalni. A varázslat többi része meg az aktív és reaktív védelem dolga.

Pont ezen gondolkodom én is, hogy egyáltalán minek kell erősen páncélozni az olyan részeket, amiben nincs ember? Szerintem egy akkora páncélt elég rárakni, ami megvéd a 40 mm-es lövedékektől. Ha meg eltalálja a tornyot egy harckociágyú, hát akkor mi van? A személyzet túléli, az a fontos. Jah, hogy a páncélos harcképtelenné válik? Akkor is harcképtelenné válik, ha legépuskázzák az optikát és egyéb páncélon kívülre rakott rendszereket. Ezzel pont így van a világ összes modern kütyükkel telerakott páncélosa.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113
Elég nagy lenne a kockázata, hogy valamilyen zavaróval kiiktatnák az egész seregedet. Meg ha beragad a sárba és egy másik ki kell húzza, akkor ahoz megint emberi erő is kell. Esetleg úgy tudnám elképzelni, hogy lennének távirányított tankok is, de csak kis százalékban és egyszerre bevetve jóval több embervezette tankkal. Ennek meg az a szépséghibája, hogy a nagy tankcsaták már lejártak, legalábbis azt mondják.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Pont ezen gondolkodom én is, hogy egyáltalán minek kell erősen páncélozni az olyan részeket, amiben nincs ember? Szerintem egy akkora páncélt elég rárakni, ami megvéd a 40 mm-es lövedékektől. Ha meg eltalálja a tornyot egy harckociágyú, hát akkor mi van? A személyzet túléli, az a fontos. Jah, hogy a páncélos harcképtelenné válik? Akkor is harcképtelenné válik, ha legépuskázzák az optikát és egyéb páncélon kívülre rakott rendszereket. Ezzel pont így van a világ összes modern kütyükkel telerakott páncélosa.

Es szerinted az a torony"pancel" az ved 40-30-20-12,7 mm ellen ? A 25 mm Bushmaster tud 106 mm et 1000 meteren de ennek a normal 12.7 es eleg. Egy nehez mesterlovesz puskaval kilyuggatod.

De van mas problema is. Ha nehez tuzersegi tamadas ala kerul. Akar 122 mm es folfele akkor meg telitalalat sem kell mert a lokeshullamok osszevissza hajlitgatjak tyepik ezt a pancelt garantaltan hasznalhatatlanna teve az afganitot optikat akarmit.

Az egesz egy olyan almodjunk egy nagyot aztan fejvakaras.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Amúgy mi van ha nem is acél hanem titán alapú a harckocsi tornyának páncélja?
Itt most nem a külső lemezekre gondolok (bár az is lehet titán)hanem a torony fő páncéljára ami ugye elég kicsi mindenki szerint így túl drága sem lenne.

Miért drága a titán? Kb. 10000 dollár tonnája. Egy ekkora értékű eszköznél ez már nem sokat számít. Ha a teljes páncélzat abból lenne, akkor is csak néhány százalékot dobna a páncélos árán.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 585
113
Ilyen korán hogy tudsz már megint hülyeségeket írni? Az Afganit töltetei nagyon közel robbannak a harckocsitól, jól nagy lökéshullámokat keltve, mégis köszöni szépen megvan, nem hajlítgatnak ott semmit össze-vissza. Csak ugy-e ehez gondolkozni is kellene, hogy az oroszfikázáson kívül más is legyen, de ahoz meg ész nincs elég.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szegcsab

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Erre mit mondjak? Lehet. Jelenleg amit látunk az a 0.5cmes lemez, van más kép? Ami van azon detto uez látszik. nincs ott semmi páncél. Még annyit tuunk, hogy van egy b*nagy Leo2/Abrams méretű tank ami frontba... agyon még abramsnál is talán jobban van páncélozva a súlya meg nem 65-68 hanem 48tonna. Valahol megsporoltak 17-20tonnat. Én egy helyen látom, hogy honnan tűnt el 20tonna és került helyére 0.5cmes acéllemez.

Az érzékelő mindenhol kilóg a difi az, hogyha T-14nél bekap 10db programozott repeszt akkor sokkal szarabb situation awarnesse lesz parancsnoknak és nem lehet relative védett pozicióból 12.7, 7.62 vel osztani, ne adj isten ha rövid távra is de malacot lövöldözni. Igen ezek komoly hátrányok.

@fip7 Sehol se állítottam máshol nem lognak ki az érzékelők.

@joker Hoztak egy döntést. Erősen sejthető mért. A döntésnek meg ez a hátránya. Ez már csak ilyen, vmit vmiért.

Az M1-nél egy méterrel rövidebb, 16 centivel keskenyebb. A tornya meg sokkal, de sokkal kisebb. Már hogyne lenne könnyebb is akkor?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Es szerinted az a torony"pancel" az ved 40-30-20-12,7 mm ellen ? A 25 mm Bushmaster tud 106 mm et 1000 meteren de ennek a normal 12.7 es eleg. Egy nehez mesterlovesz puskaval kilyuggatod.

De van mas problema is. Ha nehez tuzersegi tamadas ala kerul. Akar 122 mm es folfele akkor meg telitalalat sem kell mert a lokeshullamok osszevissza hajlitgatjak tyepik ezt a pancelt garantaltan hasznalhatatlanna teve az afganitot optikat akarmit.

Az egesz egy olyan almodjunk egy nagyot aztan fejvakaras.

Már megint ez szokásos érvelés, ha ruszki, akkor csak rossz lehet. Te írtad, hogy itt műszaki érvek vannak. Akkor érvelj is úgy, ne az érzelmeid írd le!
Ha egy nyugati harckocsit ér tűzérségi támadás, akkor az túléli? A személyzet igen, de ugyanúgy annak is leszed minden felépítést róla. Védeni az embereket kell, minden más pótolható.
Ha mesterlövész lövöldözik az orosz tankra, ugyanúgy a nyugatira is tud és azon is kilövi az érzékelőket.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Amúgy mi van ha nem is acél hanem titán alapú a harckocsi tornyának páncélja?
Itt most nem a külső lemezekre gondolok (bár az is lehet titán)hanem a torony fő páncéljára ami ugye elég kicsi mindenki szerint így túl drága sem lenne.

Akkor csődbe megy a hadsereg.

de akkor már miért ne legyen mindjárt adamantium, ha már sci-fi írók fóruma lettünk.