[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 275
3 757
113
Hát ha az ENSZ ennyire kajálja a fake videókat akkor Putyin helyébe megrendeznék 1-2 lakóház találatot (persze szigorúan katasztrófafilm stílusban) Damaszkuszban...Azzal a szöveggel, hogy néhány amcsi rakéta nagyon félre ment és ártatlan civilek lakta házakat bombázott le. Irgum-burgum. Majd mielőtt bárki felocsúdna az orosz haditengerészet mindenféle előzetes egyeztetés nélkül megrakétázna Idlib tartományban a török határ mentén 1 zsíros célpontot (hogy a törökök elsápadjanak), Daara-t tartomány Izraelhez közeli részén egy másikat (hogy az zsidók berittyentsenek), meg a Deir Ez-zour-tól keletre lévő Eufráteszen túli olajkutakat valamelyikét (hogy az SDF/USA szövi is fedezékbe szaladjon). Ez is 3 célpont (mint az USA által támadott) és hivatalosan minden célpont Szírián belüli a lázadók vagy az ISIS kezén....szóval az ENSZ semmit sem tudna tenni. Viszont jó kis üzenet lenne, hogy a medve keze messzire elér. Aztán hátradőlnék és várnám a fejleményeket...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Majd mielőtt bárki felocsúdna az orosz haditengerészet mindenféle előzetes egyeztetés nélkül megrakétázna Idlib tartományban a török határ mentén 1 zsíros célpontot (hogy a törökök elsápadjanak), Daara-t tartomány Izraelhez közeli részén egy másikat (hogy az zsidók berittyentsenek),

Ez egész jó ötlet.

meg a Deir Ez-zour-tól keletre lévő Eufráteszen túli olajkutakat valamelyikét (hogy az SDF/USA szövi is fedezékbe szaladjon). Ez is 3 célpont (mint az USA által támadott) és hivatalosan minden célpont Szírián belüli a lázadók vagy az ISIS kezén....szóval az ENSZ semmit sem tudna tenni. Viszont jó kis üzenet lenne, hogy a medve keze messzire elér. Aztán hátradőlnék és várnám a fejleményeket...

Ez utóbbi már nem annyira. Deir ez-Zour-nál nincs már ISIS (illetve van-lehet, de csak sejtek, rejtőzve). Az orosz PMC-sek is erre baszcsiztak rá a múltkor (amikor, szerintem, valami orosz oligarcha érdekében, a már SDF által birtokolt területet támadtak). Al Bukamalnál van még ISIS-terület az Eufráteszen túl.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 585
45 668
113
Egyik sem jó ötlet. Nem rakétázgat ott senki előzetes egyeztetés nélkül, pont azért hogy nehogy elsápadjon a másik oldal, mert az rossz kifutásban végződhet. Nem kell kapkodni, nyugodtság van. Simán kiváló volt ez nekünk úgy ahogy lezajlott tegnap hajnalban, magam részéről már csak abban bízom, hogy az USA-ban is elégedett minden érdekkör, akinek elégedettnek kell lennie.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Egyik sem jó ötlet. Nem rakétázgat ott senki előzetes egyeztetés nélkül, pont azért hogy nehogy elsápadjon a másik oldal, mert az rossz kifutásban végződhet. Nem kell kapkodni, nyugodtság van. Simán kiváló volt ez nekünk úgy ahogy lezajlott tegnap hajnalban, magam részéről már csak abban bízom, hogy az USA-ban is elégedett minden érdekkör, akinek elégedettnek kell lennie.

Mondjuk Idlib miatt nem sok (jogos) szava lehetne bárkinek, amennyiben "katonai" (vagyis terrorpista) célpontokat lőnének. FSA szekuláris része szerintem nagyjából kimúlt, a dzsihadistákért/mérsékelt lefejezősökért meg nem igazán ejtene könnyet szerintem senki (médiahiszti persze lenne értük is...).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Azért ez egy újabb szint, látni mire képes a nyugati világ a közvéleményének, politikusainak manipulásása érdekében.
Semmi nem drága, emberélet, pénz lexarva, a véres önprovokáció annulálja az atlanti vezetők morális fölényre való permanens hivatkozását ...
És ezt a játékot természetesen megint a mi bőrünkre - értsd Európa - játsszák .... Nem tudom mivel vették rá Tramplit erre, (nyilvána fegyverlobbi, fel kell használni pár drága bombát) de már csak szavakban hasonul a választási ígéreteihez..
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Azért ez egy újabb szint, látni mire képes a nyugati világ a közvéleményének, politikusainak manipulásása érdekében.
Semmi nem drága, emberélet, pénz lexarva, a véres önprovokáció annulálja az atlanti vezetők morális fölényre való permanens hivatkozását ...
És ezt a játékot természetesen megint a mi bőrünkre - értsd Európa - játsszák .... Nem tudom mivel vették rá Tramplit erre, (nyilvána fegyverlobbi, fel kell használni pár drága bombát) de már csak szavakban hasonul a választási ígéreteihez..

Ááá, szerintem ő simán élvezi a szerepét. Már Trump.

A közvéleményt meg manipulálni próbálja mindenki... A nyugati "mainstream"-re persze nyilván az USA-nak van a legnagyobb befolyása, az "alternatív" oldalakat meg az oroszok "menedzselik" erősen...
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 931
5 276
113
Hát ha az ENSZ ennyire kajálja a fake videókat akkor Putyin helyébe megrendeznék 1-2 lakóház találatot (persze szigorúan katasztrófafilm stílusban) Damaszkuszban...Azzal a szöveggel, hogy néhány amcsi rakéta nagyon félre ment és ártatlan civilek lakta házakat bombázott le. Irgum-burgum. Majd mielőtt bárki felocsúdna az orosz haditengerészet mindenféle előzetes egyeztetés nélkül megrakétázna Idlib tartományban a török határ mentén 1 zsíros célpontot (hogy a törökök elsápadjanak), Daara-t tartomány Izraelhez közeli részén egy másikat (hogy az zsidók berittyentsenek), meg a Deir Ez-zour-tól keletre lévő Eufráteszen túli olajkutakat valamelyikét (hogy az SDF/USA szövi is fedezékbe szaladjon). Ez is 3 célpont (mint az USA által támadott) és hivatalosan minden célpont Szírián belüli a lázadók vagy az ISIS kezén....szóval az ENSZ semmit sem tudna tenni. Viszont jó kis üzenet lenne, hogy a medve keze messzire elér. Aztán hátradőlnék és várnám a fejleményeket...
Putyin azért ennyire nem hülye hogy izraelt v..törököket nyíltan maga ellen fordítsa szíriàban.Izraelnek van a környéken a legütőképesebb légiereje.Egy vàlaszcsapàs esetén az orosz bàzisok ellen mit tenne?Atomot vetne be és kirobbantaná a 3 vht?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 585
45 668
113
Mondjuk Idlib miatt nem sok (jogos) szava lehetne bárkinek, amennyiben "katonai" (vagyis terrorpista) célpontokat lőnének. FSA szekuláris része szerintem nagyjából kimúlt, a dzsihadistákért/mérsékelt lefejezősökért meg nem igazán ejtene könnyet szerintem senki (médiahiszti persze lenne értük is...).
Kit érdekelt abban a konfliktusban hogy mi a "jogos" vagy az "etikus" ?

Érdekek vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 585
45 668
113
Azért ez egy újabb szint, látni mire képes a nyugati világ a közvéleményének, politikusainak manipulásása érdekében.
Semmi nem drága, emberélet, pénz lexarva, a véres önprovokáció annulálja az atlanti vezetők morális fölényre való permanens hivatkozását ...
És ezt a játékot természetesen megint a mi bőrünkre - értsd Európa - játsszák .... Nem tudom mivel vették rá Tramplit erre, (nyilvána fegyverlobbi, fel kell használni pár drága bombát) de már csak szavakban hasonul a választási ígéreteihez..
Ez egyértelmű már egy jó ideje. Mivel vették rá? Szerintem azzal, ha nem csinál meg dolgokat, hirtelen lesz annyi bizonyíték ellene, hogy kap 1156 évet. Letöltendőt.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Kit érdekelt abban a konfliktusban hogy mi a "jogos" vagy az "etikus" ?

Érdekek vannak.

Azért abban megegyezhetünk (mi, európai kultúrájúak), hogy az erőszakos vallási fanatikusok nem kóserek (haha). Amúgy persze, érdekek vannak, sok érdek. oroszok, törökök, Asszadék-alaviták, a szunnita vonal (öböl menti államok) amcsik, izraeliek (utóbbiak nem akarnak egy siíta tengelyt, vagyis Irán, Irak, Szíria összefogást... amúgy itt jegyezném meg, hogy a Drábik-féle gáz-olaj, stb. vezeték-érdek abban a formában faszság, amit ő és a követői tolnak...). Ezért is lett elegem az egész szíriai balhéból és ezért is írok ide elég ritkán... Engem már csak egy dolog érdekel ebből az egészből jobban, mégpedig, hogy az amcsik megvédik-e Kobanit, Manbizst, vagyis Rozsavát a törököktől a kurdokért.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ez egyértelmű már egy jó ideje. Mivel vették rá? Szerintem azzal, ha nem csinál meg dolgokat, hirtelen lesz annyi bizonyíték ellene, hogy kap 1156 évet. Letöltendőt.

A darabot nem a színészek rendezik. A darabot a rendező rendezi.
A második felvonásnak vége, közönség tapsol, színészek el.
Függöny.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 585
45 668
113
Azért abban megegyezhetünk (mi, európai kultúrájúak), hogy az erőszakos vallási fanatikusok nem kóserek (haha). Amúgy persze, érdekek vannak, sok érdek. oroszok, törökök, Asszadék-alaviták, a szunnita vonal (öböl menti államok) amcsik, izraeliek (utóbbiak nem akarnak egy siíta tengelyt, vagyis Irán, Irak, Szíria összefogást... amúgy itt jegyezném meg, hogy a Drábik-féle gáz-olaj, stb. vezeték-érdek abban a formában faszság, amit ő és a követői tolnak...). Ezért is lett elegem az egész szíriai balhéból és ezért is írok ide elég ritkán... Engem már csak egy dolog érdekel ebből az egészből jobban, mégpedig, hogy az amcsik megvédik-e Kobanit, Manbidzst, vagyis Rodzsavát a törököktől a kurdokért.
Meg fogják. No nem azért hogy megvédjék a kurdokat a törököktől, hanem azért mert ott van olaj ahol most a papíron kurd erők vannak, az Eufrátesz keleti partjánál amivel Szíria lent tartható, illetve rájuk hivatkozva maradhatnak a térségben kb. örök élet +1 napig, ahonnan majd adott esetben tökéletesen támadható Irán, valamint ha ez sosem jön el, akkor is csodás éket vernek vele a képzeletbeli Síita félholdba. Ennyi van mögötte, semmi magasztos "védjük meg a kurdokat a gonosz töröktől" dolog.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Meg fogják. No nem azért hogy megvédjék a kurdokat a törököktől, hanem azért mert ott van olaj ahol most a papíron kurd erők vannak, az Eufrátesz keleti partjánál amivel Szíria lent tartható, illetve rájuk hivatkozva maradhatnak a térségben kb. örök élet +1 napig, ahonnan majd adott esetben tökéletesen támadható Irán, valamint ha ez sosem jön el, akkor is csodás éket vernek vele a képzeletbeli Síita félholdba. Ennyi van mögötte, semmi magasztos "védjük meg a kurdokat a gonosz töröktől" dolog.


Az olajat leszarják. Annyiban érdekli őket, hogy alá tudnak-e tenni azzal az aktuális ellenfelüknek, hogy birtokolják.
Rakka sem, de pláne attól délre nem kurd terület...
Nyilván a siíta tengely ellen megy ez az egész elsősorban, ez Izrael szempontjából (mivel a siíta vonal legfőbb képviselője Irán) érthető... (remélem, nem basztam el és nem a "síita" a helyes....)
Leszarom, miért teszik, de a kurdokat elkezdték szponzorálni. És a kurdok nem egy afganisztáni mudzsahed-féle szedett-vedett, vallási alapon létrejött banda, hanem egy kb. 2-3000 éves nép. A szíriai kurdok ráadásul szekulárisak és demokratikusak, a térségben kb. egyedül. Ha kihátrálnak mögülük, az kurva nagy égés lesz nekik és nagy "csalódás" nekem (Efrint még megértem, hogy ott nem segítettek, mert ott nem voltak soha amcsik, oda az oroszok mentek be anno, de Kobani pl. már más tészta).
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az olajat leszarják. Annyiban érdekli őket, hogy alá tudnak-e tenni azzal az aktuális ellenfelüknek, hogy birtokolják.
Rakka sem, de pláne attól délre nem kurd terület...
Nyilván a siíta tengely ellen megy ez az egész elsősorban, ez Izrael szempontjából (mivel a siíta vonal legfőbb képviselője Irán) érthető... (remélem, nem basztam el és nem a "síita" a helyes....)
Leszarom, miért teszik, de a kurdokat elkezdték szponzorálni. És a kurdok nem egy afganisztáni mudzsahed-féle szedett-vedett, vallási alapon létrejött banda, hanem egy kb. 2-3000 éves nép. A szíriai kurdok ráadásul szekulárisak és demokratikusak, a térségben kb. egyedül. Ha kihátrálnak mögülük, az kurva nagy égés lesz nekik és nagy "csalódás" nekem (Efrint még megértem, hogy ott nem segítettek, mert ott nem voltak soha amcsik, oda az oroszok mentek be anno, de Kobani pl. már más tészta).
Az olajat gázt sem szarhatják le és ha ránézel a térképre világosan látható is, hogy miért nem. Az egyetlen út ami az európai piacokra vezet az ezen a térségen keresztül vezet. Vezetéken keresztül lehet, mert csak így versenyképes gázt, olajat szállítani Európába és konkurenciát jelenteni az oroszokkal szemben . Ezt csak Szírián és Törökországon keresztül lehet.
A szíriai kurdok támogatása jó ötlet lenne a szekularizáltságuk és az ebből eredő rugalmasságuk pozitív szervező erő lehetne a többi kurd csoportosulással történő egység megvalósítása miatt, de pont ez az ami miatt a környék összes hatalma ellenük fordulna.
Kivétel nélkül mindenki, az összes környékbeli ország ellenérdekelt.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 585
45 668
113
Az olajat leszarják. Annyiban érdekli őket, hogy alá tudnak-e tenni azzal az aktuális ellenfelüknek, hogy birtokolják.
Rakka sem, de pláne attól délre nem kurd terület...
Nyilván a siíta tengely ellen megy ez az egész elsősorban, ez Izrael szempontjából (mivel a siíta vonal legfőbb képviselője Irán) érthető... (remélem, nem basztam el és nem a "síita" a helyes....)
Leszarom, miért teszik, de a kurdokat elkezdték szponzorálni. És a kurdok nem egy afganisztáni mudzsahed-féle szedett-vedett, vallási alapon létrejött banda, hanem egy kb. 2-3000 éves nép. A szíriai kurdok ráadásul szekulárisak és demokratikusak, a térségben kb. egyedül. Ha kihátrálnak mögülük, az kurva nagy égés lesz nekik és nagy "csalódás" nekem (Efrint még megértem, hogy ott nem segítettek, mert ott nem voltak soha amcsik, oda az oroszok mentek be anno, de Kobani pl. már más tészta).
https://hu.wikipedia.org/wiki/Síita_iszlám
Elbasztad :p.
Az olajat gázt sem szarhatják le és ha ránézel a térképre világosan látható is, hogy miért nem. Az egyetlen út ami az európai piacokra vezet az ezen a térségen keresztül vezet. Vezetéken keresztül lehet, mert csak így versenyképes gázt, olajat szállítani Európába és konkurenciát jelenteni az oroszokkal szemben . Ezt csak Szírián és Törökországon keresztül lehet.
A szíriai kurdok támogatása jó ötlet lenne a szekularizáltságuk és az ebből eredő rugalmasságuk pozitív szervező erő lehetne a többi kurd csoportosulással történő egység megvalósítása miatt, de pont ez az ami miatt a környék összes hatalma ellenük fordulna.
Kivétel nélkül mindenki, az összes környékbeli ország ellenérdekelt.
Így igaz, ráadásul Asszad Szíriája sem volt az a hű de nagyon vallásilag fanatizált ország, egyetlen egy hibája van hogy nem Washington csatlósa. Szóval én azért annyira morális fölényt sem látok abban, hogy a régi Szíria területén most meg akarnak alkotni egy új nem fundamentalista/szekularizált kurd területet.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
https://hu.wikipedia.org/wiki/Síita_iszlám
Elbasztad :p.

Így igaz, ráadásul Asszad Szíriája sem volt az a hű de nagyon vallásilag fanatizált ország, egyetlen egy hibája van hogy nem Washington csatlósa. Szóval én azért annyira morális fölényt sem látok abban, hogy a régi Szíria területén most meg akarnak alkotni egy új nem fundamentalista/szekularizált kurd területet.

Ráadásul pont a gonosz diktátor Asszadnak- és a szovjeteknek- köszönhetik a szekularizált kurdokat, akiket most megpróbálnak ellene fordítani.
A gusztustalanság diszkrét bája.
:)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Az olajat gázt sem szarhatják le és ha ránézel a térképre világosan látható is, hogy miért nem. Az egyetlen út ami az európai piacokra vezet az ezen a térségen keresztül vezet. Vezetéken keresztül lehet, mert csak így versenyképes gázt, olajat szállítani Európába és konkurenciát jelenteni az oroszokkal szemben . Ezt csak Szírián és Törökországon keresztül lehet.
Pár hónapja, ha jól rémlik, beszéltünk erről. Jordánia-Izrael és tengerpari végállomás (kb. ugyanaz, mint Szíriát beiktatva). Vagyis hajóval. Vagy pedig Törökországot is érintve, de akkor simán vezetéken mehet Európába Szíriát totál kihagyva... Mondom, Drábik egy buggyant fasz...



A szíriai kurdok támogatása jó ötlet lenne a szekularizáltságuk és az ebből eredő rugalmasságuk pozitív szervező erő lehetne a többi kurd csoportosulással történő egység megvalósítása miatt, de pont ez az ami miatt a környék összes hatalma ellenük fordulna.
Kivétel nélkül mindenki, az összes környékbeli ország ellenérdekelt.

Tudom... Arrafelé nem "menő" az efféle nézet... De, ha láttad a zászlójukat, ami eléggé hasonlít a miénkre... Amúgy, Irakban legalábbis, támogatjuk őket mi is, fegyóval, training-gel... (Persze, nyilván részben a MOL-mezők miatt...) De szerintem, ha valakire, hát rájuk lehetne számítani, ha úgy alakulna itt...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
https://hu.wikipedia.org/wiki/Síita_iszlám
Elbasztad :p.

Így igaz, ráadásul Asszad Szíriája sem volt az a hű de nagyon vallásilag fanatizált ország, egyetlen egy hibája van hogy nem Washington csatlósa. Szóval én azért annyira morális fölényt sem látok abban, hogy a régi Szíria területén most meg akarnak alkotni egy új nem fundamentalista/szekularizált kurd területet.

Ahh... Kabbe! :mad: :D :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 851
4 136
113
Így igaz, ráadásul Asszad Szíriája sem volt az a hű de nagyon vallásilag fanatizált ország, egyetlen egy hibája van hogy nem Washington csatlósa. Szóval én azért annyira morális fölényt sem látok abban, hogy a régi Szíria területén most meg akarnak alkotni egy új nem fundamentalista/szekularizált kurd területet.

Morális fölény az pont nincs, pl. Szaúd-Arábia... De a kurdok más ügy...
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Pár hónapja, ha jól rémlik, beszéltünk erről. Jordánia-Izrael és tengerpari végállomás (kb. ugyanaz, mint Szíriát beiktatva). Vagyis hajóval. Vagy pedig Törökországot is érintve, de akkor simán vezetéken mehet Európába Szíriát totál kihagyva... Mondom, Drábik egy buggyant fasz...


Tudom... Arrafelé nem "menő" az efféle nézet... De, ha láttad a zászlójukat, ami eléggé hasonlít a miénkre... Amúgy, Irakban legalábbis, támogatjuk őket mi is, fegyóval, training-gel... (Persze, nyilván részben a MOL-mezők miatt...) De szerintem, ha valakire, hát rájuk lehetne számítani, ha úgy alakulna itt...

A vezeték és az egyéb szállítási módok között nagyságrendi különbség van a költségekben.
Nincs Jordánia-Izrael, hajó stb. alternatíva. Ezért nem kellett volna a török szultánt basztatni. Tudom, hogy egy tetű zsaroló és visszaélt a helyzetével de most mennyivel jobb? Most orosz vezetéket épít.
Csővezeték van vagy semmi.
És ezt az oroszok is tudják.