Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 341
113
A kettōt ötvözetek a saját szám íze szerint. Nekem nem Magyarországgal van bajom, hanem a lakói 5%-ával, a politikusok 100%-ával, az infrastruktúra 100%-ával, a munkaadók 5%-ával, az adórendszer 100%-ával és a szakmai továbbfejlōdés hiány átvállalni...

Németországban a lakók 80%-ával bajom (segghülye), az infrastruktúra ok, a munkaadók aránylag ok, az adórendszer több mozgásteret ad és van szakmai tovább haladás.

Nem a pénz miatt mentünk ki (sōt, itt jelenleg kevesebbet teszek félre, mint odahaza. Otthon elértem a határokat, itt meg a középmezōny középmezōny van. Állásinterjún megkérdeztem, hogy el lehet-e itt érni az év 200k-s fizetést? Erre mosolygva mondták, hogy igen, de azt nehéz... Jó, akkor a cél a 300k. Ezt a sportból hozom magammal)

Más, mint Mo. A legrosszabb az, hogy ōk elōadják magukról, hogy különbek. Nem. Ez az egyik legnagyobb tévedés, amit egy magyar elkövethet. Én elkövettem, többé nem teszem. Cigánykodás, lehúzás minden szinten. Ha ezen túlteszed magad és a sok közé tudsz látni, akkor élhetō hely lesz (egy darabig...)

Erre mit állít az index?

Hiába erőlködnek a tudósok, amíg 800 ezer magyar szerint a Nap kering a Föld körül
https://index.hu/tudomany/2018/05/1...ezer_magyar_szerint_a_nap_forog_a_fold_korul/

Bár ugye minden viszonyítás kérdése:rolleyes::D:D:D
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
Erre mit állít az index?

Hiába erőlködnek a tudósok, amíg 800 ezer magyar szerint a Nap kering a Föld körül
https://index.hu/tudomany/2018/05/1...ezer_magyar_szerint_a_nap_forog_a_fold_korul/

Bár ugye minden viszonyítás kérdése:rolleyes::D:D:D

iNwgumt.jpg
 
T

torsen

Guest
Igen, pont így látom én is. Náluk van egy jövőkép, mégpedig, hgy egy modern technológiailag fejlett államot hoznak létre. Nálunk mintha megállt kifulladtak volna a dolgok.

Csak az a kérdés, hogy az ember van-e a technológiai fejlődésért, vagy a technológiai fejlődés van az emberért?.Mert szerintem Kínában, ahogy korábban "nyugaton" az előbbi igaz, a "nyugat" meg már talán túllépett ezen. Lásd elsősorban a hihetetlen mértékű környezetszennyezést és durva környezet átalakítást és .rombolást Kínában.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Csak az a kérdés, hogy az ember van-e a technológiai fejlődésért, vagy a technológiai fejlődés van az emberért?.Mert szerintem Kínában, ahogy korábban "nyugaton" az előbbi igaz, a "nyugat" meg már talán túllépett ezen. Lásd elsősorban a hihetetlen mértékű környezetszennyezést és durva környezet átalakítást és .rombolást Kínában.
A környezetszennyezést leszámítva minden más vonalon sokkal értelmesebb világképük van. Realisták. Hozzáteszem, azt au egyébként jó ötletet - hogy vigyázzunk a környezetre, nem minden áron kell technológiai fejlődést elérnünk - is sikerült eljuttatni egy olyan torz stádiumba, hogy most az atomenergia lett kikiáltva közellenségnek a németeknél, de azért veszik az ilyen módon előálltított áramot a franciáktól ha úgy van hogy kell némi rásegítés a sok zöldenergiájukra, és általában úgy van...

A nyugat ott tart, hogy már az alapból jó ötleteket is sokszor full kreténben akarják megvalósítani, se egyre kevesebb az életképes jó ötlet, a hülyeségnek meg divatja van!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 368
8 535
113
A környezetszennyezést leszámítva minden más vonalon sokkal értelmesebb világképük van. Realisták. Hozzáteszem, azt au egyébként jó ötletet - hogy vigyázzunk a környezetre, nem minden áron kell technológiai fejlődést elérnünk - is sikerült eljuttatni egy olyan torz stádiumba, hogy most az atomenergia lett kikiáltva közellenségnek a németeknél, de azért veszik az ilyen módon előálltított áramot a franciáktól ha úgy van hogy kell némi rásegítés a sok zöldenergiájukra, és általában úgy van...

A nyugat ott tart, hogy már az alapból jó ötleteket is sokszor full kreténben akarják megvalósítani, se egyre kevesebb az életképes jó ötlet, a hülyeségnek meg divatja van!

Hülyeség mindenhol van. A kínaiak az egykézést tolták túl. A franciák meg nem csak eladják az atomenergiát, hanem muszáj eladniuk, mivel az atom akkor is termel ha nem kéne.

Valahol persze ideális esetben talán úgy lett volna jó, ha nem a németeknél nő meg a megújulók aránya magasra, hanem egész Európában minden országban egy kicsit megnövekszik. Ugyan úgy nőtt volna a napelem eladások, de sehol nem okozna gondot plusz pár százalék megújuló energia.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Csak az a kérdés, hogy az ember van-e a technológiai fejlődésért, vagy a technológiai fejlődés van az emberért?.Mert szerintem Kínában, ahogy korábban "nyugaton" az előbbi igaz, a "nyugat" meg már talán túllépett ezen. Lásd elsősorban a hihetetlen mértékű környezetszennyezést és durva környezet átalakítást és .rombolást Kínában.
A jövőkép tartalmazza a környezet megóvását stb. stb.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A környezetszennyezést leszámítva minden más vonalon sokkal értelmesebb világképük van. Realisták.
Csak azert latod igy mert sokszor az o problemaik szamunkra nem problemak es viszont, de hidd el megvan a sajat nyomoruk.
A nyugat ott tart, hogy már az alapból jó ötleteket is sokszor full kreténben akarják megvalósítani, se egyre kevesebb az életképes jó ötlet, a hülyeségnek meg divatja van!
Ugyanez elmondhato a kinaiakrol is.
Csak egy pelda: Az epitoipar porgeti a gazdasagot. Tok jo, csodalja oket a vilag. De a minoseg az valtozo es a hianyzo karbantartas miatt (ami allami feladat lenne, mert nincs magantulajdon, csak berlemeny.) extrem mod avulnak az epuletek. Akar el is egethetnek a penzt.
Szamtalan peldat lehetne meg felhozni.

A jövőkép tartalmazza a környezet megóvását stb. stb.
Ezzel mar picit elkestek. Generacioknak kell felnonie mire ebbol lehet valami.
Rehabilitalni kell a kornyezetet es a gondolkodasukon is valtoztatni kell. Olyan szinten szennyezett a talaj es a viz, hogy Sziberiaban es Afrikaban fektetnek a foldekbe... Nem azert csinaljak ezt mert tul sok a penzuk, hanem mert nincs mas valasztasuk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Csak azert latod igy mert sokszor az o problemaik szamunkra nem problemak es viszont, de hidd el megvan a sajat nyomoruk.

Ugyanez elmondhato a kinaiakrol is.
Csak egy pelda: Az epitoipar porgeti a gazdasagot. Tok jo, csodalja oket a vilag. De a minoseg az valtozo es a hianyzo karbantartas miatt (ami allami feladat lenne, mert nincs magantulajdon, csak berlemeny.) extrem mod avulnak az epuletek. Akar el is egethetnek a penzt.
Szamtalan peldat lehetne meg felhozni.


Ezzel mar picit elkestek. Generacioknak kell felnonie mire ebbol lehet valami.
Rehabilitalni kell a kornyezetet es a gondolkodasukon is valtoztatni kell. Olyan szinten szennyezett a talaj es a viz, hogy Sziberiaban es Afrikaban fektetnek a foldekbe... Nem azert csinaljak ezt mert tul sok a penzuk, hanem mert nincs mas valasztasuk.
Biztosan megvan a saját nyomoruk, ott sem tökéletes minden. Annyit mint itt az EU szerintem nem csinálnak MAGUKNAK mint itt a jóarc brüsszeli bohócaink nekünk. Aztán persze a tévedés jogát fenntartom, nem vagyok Kína szakértő.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Csak azert latod igy mert sokszor az o problemaik szamunkra nem problemak es viszont, de hidd el megvan a sajat nyomoruk.
Ok, nem élnek ők sem utópiában. De a problémáik ellenére létezik egy viszonylag koherensnek mondható jövőkép, amit személy szerint európából hiányolok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 117
113
Ok, nem élnek ők sem utópiában. De a problémáik ellenére létezik egy viszonylag koherensnek mondható jövőkép, amit személy szerint európából hiányolok.
Én látok jövőképet az EU nyugati felében, csak elszomorít!

United colors of Benetton. Multikulti. Szivárvány. Csillámpóni.

A realitáshoz viszont közük nincs.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 341
113

Anyám borogass...


Egy rokon a tágabb családból egy kifejezetten ügyes, kreatív, segítőkész (szakmája szerint autószerelő) ember. De azt veszem észre rajta, hogy egyre inkább hajlamos leegyszerűsíteni a világképét, illetve negligálni mindent, ami nem illik a világképbe.

Beszélgetés, borozgatás nagyobb családi körben:
" - Honnan tudják, hogy valami egymillió éves?
Mire én:
- C14-es módszer (nagy vonalakban; laikus laikusnak elmagyaráz)
- Jó de honnan tudják, hogy az jó e?
- Mert működik
- S ha tévednek?
- Akkor ha jól értem, hogy az ( a lakásajtón éppen bejövő) - unokaöcséd tanulmányait és munkáját vonod kétségbe?
(Unokaöccse részecskegyorsítóban dolgozik; orvosi izotópokat állít elő)
- Csend...

Rokon:
- Honnan tudják, hogy milyen távol van az a csillag, stb.
Én:
- Fény sebessége, vöröseltolódás stb.
- Jó, de miért biztosak ebben?
- Mert működik
- Biztos?
- Rokon; a telefonodon van GPS?
- Persze! Van.
- Szoktad használni?
- Persze!
- Add csak ide! Na ezt nem adom neked vissza!
- Miért?
- Mert nincs jogod használni!
- ?
- Mert ha nem fogadod el a tudomány ezen a téren eddig elért eredményeit, akkor nincs jogod használni!
- :eek:


...ezt is a Zinterneten olvastad!
- Persze.
- De ott akármit írhatnak, meg írnak is össze-vissza!
- A Bibliát is egy többezer éves, teljesen más kontexusban, más kultúrában, más tudású, műveltségű emberek írták a kortársaiknak, oszt' te mégis szó nélkül elhiszed azt, amit ma értelmez neked belőle egy mai ember, aki ebből él ...
- Te meg mindent elhiszel, amit a Zinterneten írnak!
- Nem; próbálok az egymásnak ellentmondó állítások között eligazodni az eddigi ismereteim alapján. Amikor meg nem megy, akkor próbálok olyan vitákat olvasni, amiket a témában járatosak, járatosabbak folytatnak egymással. Ezért b.szok el majd két órát naponta csak a HTKA-t olvasva (ez itt a reklám helye!) Oszt' rokon, te szoktál tévét nézni, meg rádiót hallgatni?
- Persze!
- Mit?
- M1, TV2, Kossuth rádió!
- Oszt' szerinted a híreik nagy részét ők honnan szedik?
- Mit tudom én, nem foglalkozok vele, nincs nekem erre időm! (Ez általában inkább végső érv szokott lenni, ezzel meg lehet engem is győzni:D)
- Hát a Zinternetről:D
- Meg különben is Atévé, meg Arádió miért hazudna?

- Mer' a Zinterneten olvasták, oszt beleillett a prekoncepciójukba!:D:D:D
- a mibe?
- a...a...hagyjuk...

Jó dolog borozgatni! Gyakoroljátok ti is jeles ünnepeken nagyobb családi körben! Erősíti az összetartozást (meg az idővel egyre lesújtóbb véleményt az emberi fajról:()
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ok, nem élnek ők sem utópiában. De a problémáik ellenére létezik egy viszonylag koherensnek mondható jövőkép, amit személy szerint európából hiányolok.
Ugy van ahogy Zsolti mondja. Van Europaban jovokep, legfeljebb nem tetszik. Az Europai Egyesult Allamok lesz az, migransokkal felutott nemzetekkel. (Persze ez a terv most ugy latszik eppen bukoban van.:rolleyes:)

A kinai jovokep sem olyan fenyes es hatarozott. Alig gyoznek a jelenhez is alkalmazkodni.
Nagyon fiatal ez a modern(?), polgarosodo(?), iparosodo, varosiasodo Kina. Szvsz. visszabb kell majd venniuk a kommunizmusbol, mert eleg jol csinaljak ezt a kapitalizmus nevezetu izet, es hat lassuk be, a ketto egyutt nem megy. A kinai nacionalizmus szintje is mar tobb mint egeszseges... Aztan ott van az egeszsegugy, a kozlekedes, a korrupcio, stb. Vegul is minden szinten - akar az egyen vagy a csalad szintjetol az interkontinentalis kereskedelmi konfliktusokig - szamtalan peldat lehetne hozni a hibaikra, amit ok maguk vagy nem latnak vagy nem tudnak megjavitani.
Ha azzal a kornyezetszennyezessel vagy ezzel a migrans helyzettel kellene megbirkoznom... hat , igazan nem tudom melyiket valasztanam. Az o problemajukra nem ismert megoldas, mig a mienkre azert csak-csak. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
- Mer' a Zinterneten olvasták, oszt beleillett a prekoncepciójukba!:D:D:D
- a mibe?
- a...a...hagyjuk...
Lehet rosszul emlekszem, de nem a te alairasod szolt korabban a prekoncepciorol? Az tok jo volt. Mar ne is haragudj, de a mostanival meg az en idezetemet is sikerult alulmulni, pedig az nem kis teljesitmeny. :oops:
Kerjuk vissza a regit! :hadonaszos:

Jó dolog borozgatni!
Egeszsegedre! :)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 341
113
Lehet rosszul emlekszem, de nem a te alairasod szolt korabban a prekoncepciorol? Az tok jo volt.

De, az enyém volt.
De pusztába kiáltott szó volt.:(
Aztán egy jódarabig nem volt aláírásom.


Lehet rosszul emlekszem, de nem a te alairasod szolt korabban a prekoncepciorol? Az tok jo volt. Mar ne is haragudj, de a mostanival meg az en idezetemet is sikerult alulmulni, pedig az nem kis teljesitmeny. :oops:
Kerjuk vissza a regit! :hadonaszos:

Kívánságod parancs!;)


A "mostani" - úgy látszik örök - közállapotainknak szól:
"... - Semmi rosszat nem mondtam rólatok
- Semmi gond, a politikában meg teljesen egyetértünk!..."
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ugy van ahogy Zsolti mondja. Van Europaban jovokep, legfeljebb nem tetszik. Az Europai Egyesult Allamok lesz az, migransokkal felutott nemzetekkel. (Persze ez a terv most ugy latszik eppen bukoban van.:rolleyes:)

A kinai jovokep sem olyan fenyes es hatarozott. Alig gyoznek a jelenhez is alkalmazkodni.
Nagyon fiatal ez a modern(?), polgarosodo(?), iparosodo, varosiasodo Kina. Szvsz. visszabb kell majd venniuk a kommunizmusbol, mert eleg jol csinaljak ezt a kapitalizmus nevezetu izet, es hat lassuk be, a ketto egyutt nem megy. A kinai nacionalizmus szintje is mar tobb mint egeszseges... Aztan ott van az egeszsegugy, a kozlekedes, a korrupcio, stb. Vegul is minden szinten - akar az egyen vagy a csalad szintjetol az interkontinentalis kereskedelmi konfliktusokig - szamtalan peldat lehetne hozni a hibaikra, amit ok maguk vagy nem latnak vagy nem tudnak megjavitani.
Ha azzal a kornyezetszennyezessel vagy ezzel a migrans helyzettel kellene megbirkoznom... hat , igazan nem tudom melyiket valasztanam. Az o problemajukra nem ismert megoldas, mig a mienkre azert csak-csak. o_O
Őszintén nekem az Európai Egyesült Államokkal nem lenne akkora bajom, ha mondjuk szinte kizárólag gazdasági vetülete lenne. Pl a sok apró nemzeti vasúttársaság helyett lenne egy nagy európai, amit aztán sokkal hatékonyabbá lehetne tenni mint a sok aprót stb. Értem, hogy ezáltal a tagállamok mozgástere jelentősen csökkenne, de ezt nem érem meg annyira tragikusan. Ami a migránsos részt illeti, mintha kezdenének ott is észbekapni.
Kína meg szépen visszasüpped a kényelmes konfucionizmusba.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Őszintén nekem az Európai Egyesült Államokkal nem lenne akkora bajom, ha mondjuk szinte kizárólag gazdasági vetülete lenne.
Igen, ez jol hangzik, de mindennek van anyagi vetulete, szoval...
Konkretizalni kell a kozosen szabalyozott teruleteket, de ez onmagaban semmire sem garancia, mert ugye eddig is ezt tettek.
Pl a sok apró nemzeti vasúttársaság helyett lenne egy nagy európai, amit aztán sokkal hatékonyabbá lehetne tenni mint a sok aprót stb.
Attol fugg mit tekintunk hatekonysagnak.
Ha a fokonyvben szereplo profit szamit, akkor tartsuk meg a nyereseges vonalakat es a tobbit szantsuk be. Ha a tarsadalomnak hozott kozvetett haszon a fontos, akkor mukodtessunk annyi kis vonalat amennyit csak elbirunk, akar allami tamogatassal is. Szerintem ez utobbi megoldas a helyes, de ezt nem lehet Brusszelbol igazsagosan iranyitani.
Értem, hogy ezáltal a tagállamok mozgástere jelentősen csökkenne, de ezt nem érem meg annyira tragikusan.
Szerintem katasztrofalis lenne.
Ami a migránsos részt illeti, mintha kezdenének ott is észbekapni.
Na nem mintha ezt onkent tennek, csak arrol van szo, hogy kiborult a bili es most nincs mas valasztasuk. Az is tisztan lathato, hogy nem sietnek valodi intezkedeseket hozni.
Kína meg szépen visszasüpped a kényelmes konfucionizmusba.
A fiatalabb generacio hozhat valtozast illetve rengeteg vilaglatott kinai viszi haza a tapasztalatait. Naluk a penz es a tudas. Ebbol meg barmi lehet.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.... Pl a sok apró nemzeti vasúttársaság helyett lenne egy nagy európai, amit aztán sokkal hatékonyabbá lehetne tenni mint a sok aprót stb. ....
Nézzük csak Magyarország és Eger esetét. Gondold el ezt EU szinten, amikor egy német francia vezetés leszarja, hogy egy Magyar megyei jogú városnak milyen a közlekedése, mert nyugaton többen élnek és nagyobb profitot termel. Keleten szívnánk ezzel keményen.
Arról nem beszélve, hogy nagyobb cég azért jó, mert onnan hatékonyabban lehet lopni. :(
Maradjon csak a vasút magyar.