[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Kb. 3 oldalon ugyanaz az erőlködés megy. Nem gondolod Celebra, hogy a véleményeddel kb. egyedül vagy és lényegében a semmiről beszélsz? Személyszerint figyelmesen olvastam, de mára már elfáradtam. Elengedhetnéd ezt a szálat...köszi.
És az a baj,hogy van véleményem,vagy az,hogy lehet benne igazság is?
Igen, nekem nincs érvem :)
Egyébként a következő faxa meglátás mi lesz, AC-130 rámpás szállítónak?
Továbbra is kitartok a nyugati harcrendszerekkel felszerelt Su-80 mellet.De csak mert rühellem az oroszokat:)
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 512
15 736
113
Ne csak a videót nézd.
Ott van linkben a Norvég hatóság jelentése.
Konkrétan leírják hogy javasolják az Airbusnak a reduktor áttervezését mert - ahogy a jelentésben szerepel - az nem elég "robosztus" konstrukció és az üzemeltetési tapasztalatok azt mutatják, hogy a tengeri platformok kiszolgálása jelentette terhelés nagyon közel van a szerkezet teherbírásának a határához.
Megjegyzem nincs ok feltételezni hogy a katonai alkalmazás kisebb terhelést jelentene mint a tengeri platformok kiszolgálása..
Jelenlegi helyzet tényleg az hogy a reduktort 1000 óránként ki kell építeni és a második fokozat bolygókerekeit ki kell cserélni.
Ok. Azt nem olvastam.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Nekem ez úgy jön le,hogy a reduktor gyenge a hajtóművek,és a gép megnövekedett méretéhez,teljesitményéhez képest.Pl a Mi28 is küzdött ilen gondokkal,de az AH-1W hajtóműveit is leszabályozták.De én nem vagyok mérnök.

Te, figyelj már. Ha ennyire nehéz dolgokat megérteni, illetve feladni egy elképzelést, akkor valami fejlesztő-pedagógust kéne keresned. Esetleg a Bárányfelhő Alapítványt, vagy valami hasonlót. :) Én szurkolok neked, tudom, hogy elég bátor vagy hozzá! :)
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Az én olvasatomban a fúrótornyok kiszolgálása nagyjából a gép teljesítményének határának közelében van. A legjobb sportkocsi sem bírja sokáig ha folyton versenyzel vele.
Természetesen ez nem jelenti, hogy nem kell fejleszteni a reduktort.
 
  • Tetszik
Reactions: marton and borisz

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
715
113
Én is így látom. Azok táborát erősítem, akik örülnek ennek a beszerzésnek. Ha tetszik ha nem Hforce-al, A145 (225-re én nem kérném)szerintem nem rossz erő a térségben még jó ideig. Rendszerben gondolkodtak, normális mennyiségben gondolkodtak, tehát véleményem szerint egy szavunk sem lehet. Bízom benne, hogy ez a gondolkodásmód megjelenik majd a szf-i erőknél,, illetve nincs okom mást feltételezni a Bren és ezek után.

Ez a 8 Mihu lesz 6-7 évig és kész konyec filma, nincs bennük már több.
Szerint a helikérdés egyelőre letudva a 145M-225M duóval.
Őszintén szólva nem bírná a buxa, van a földön még mit turbózni.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 749
113
Minden fegyvervásár elsősorban politikai elköteleződés, értékválasztás.
Ezért furcsa olvasni az oroszozó megnyilvánulásokat bizonyos helyeken.
Ez egyértelmű garasletétel a német-francia (eu) vonalra.
Szerintem meg most elsődlegesen katonai szakmai és gazdasági döntés született: a pénzügyileg lehetséges típusok közül a számunkra legmegfelelőbbet választották ki. Oroszt nem lehetett (még szerencse) amerikai meg vagy árban nem volt elérhető vagy a katonák nem támogatták. Ráadásul rendszerben gondolkdtak, típuscsaládban, ami még inkább dicséretes.Az már csak hab a tortán, hogy politikailag is jó választásnak bizonyul: legalább nem teszik ki az állampártot az Európai Néppártból.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
"Az európai gyártó - amelyben Magyarország legnagyobb külgazdasági partnere, Németország is tulajdonos - a flotta szállítása esetén egyéb befektetéseket is tervez az országba hozni - jelezte az alelnök."
Hát ez jó esélyel egy központi javító bázist jelentene. 40+ helire már megérné ahogy fentébb megjegyezték. Pláne ha hozzáveszük a térségi leendő illetve beszerzet mennyiségeket. Lásd Szerbia. Plusz a térségi civil/rendvédelmi szférát. Bőven 100 feletti számmal lehetne számolni csak itt a térségben. Kezdve a mókusoktól át a nagyokig. Erre már lehetne egy központi javító bázist alapozni. Sőt kelleni is fog ha azt veszük alapul.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Hát ez jó esélyel egy központi javító bázist jelentene. 40+ helire már megérné ahogy fentébb megjegyezték. Pláne ha hozzáveszük a térségi leendő illetve beszerzet mennyiségeket. Lásd Szerbia. Plusz a térségi civil/rendvédelmi szférát. Bőven 100 feletti számmal lehetne számolni csak itt a térségben. Kezdve a mókusoktól át a nagyokig. Erre már lehetne egy központi javító bázist alapozni. Sőt kelleni is fog ha azt veszük alapul.

Mi van, ha erről állapodtunk meg az oroszokkal? :D
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Hát ez jó esélyel egy központi javító bázist jelentene. 40+ helire már megérné ahogy fentébb megjegyezték. Pláne ha hozzáveszük a térségi leendő illetve beszerzet mennyiségeket. Lásd Szerbia. Plusz a térségi civil/rendvédelmi szférát. Bőven 100 feletti számmal lehetne számolni csak itt a térségben. Kezdve a mókusoktól át a nagyokig. Erre már lehetne egy központi javító bázist alapozni. Sőt kelleni is fog ha azt veszük alapul.
Reméljük úgy lesz ahogy írtad.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Én is így látom. Azok táborát erősítem, akik örülnek ennek a beszerzésnek. Ha tetszik ha nem Hforce-al, A145 (225-re én nem kérném)szerintem nem rossz erő a térségben még jó ideig. Rendszerben gondolkodtak, normális mennyiségben gondolkodtak, tehát véleményem szerint egy szavunk sem lehet. Bízom benne, hogy ez a gondolkodásmód megjelenik majd a szf-i erőknél,, illetve nincs okom mást feltételezni a Bren és ezek után.
HForce rendszer tartalmazza a védelmi rendszert is.Ha nem csak egy fullajtárszállitó belbiztonsági gépet akarsz,(bár államunknak és pártunkanak alighanem ezek a fő szempontok) kell a HForce rendszernek minimum a védelmi rendszer része.
Szerintem meg most elsődlegesen katonai szakmai és gazdasági döntés született: a pénzügyileg lehetséges típusok közül a számunkra legmegfelelőbbet választották ki. Oroszt nem lehetett (még szerencse) amerikai meg vagy árban nem volt elérhető vagy a katonák nem támogatták. Ráadásul rendszerben gondolkdtak, típuscsaládban, ami még inkább dicséretes.Az már csak hab a tortán, hogy politikailag is jó választásnak bizonyul: legalább nem teszik ki az állampártot az Európai Néppártból.
Tovébbra sem egy tipuscsalád.Két teljesen eltérő fejlődésű vonalú gép.Airbus holdingba betagozott két külön gyár termékei.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
A hátsó vagy oldalsó desszantajtók kérdése azonos a közepes heliken és az APCen. Az ellenség felé mutatott cél mérete, a járműelhagyás sebessége és kényelme a válasz!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Tegnapi hír "Helikopterekhez szükséges alkatrészeket gyártó üzemet létesít az Airbus Helicopters."
Kicsit konkrétabban "The industrial co-operation will focus on the production of high-precision mechanical parts, initially for dynamic systems for rotorcraft. An integrated Airbus plant will be established and will utilise the local supply chain to carry out other functions such as surface treatment of parts."
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Tegnapi hír "Helikopterekhez szükséges alkatrészeket gyártó üzemet létesít az Airbus Helicopters."
Kicsit konkrétabban "The industrial co-operation will focus on the production of high-precision mechanical parts, initially for dynamic systems for rotorcraft. An integrated Airbus plant will be established and will utilise the local supply chain to carry out other functions such as surface treatment of parts."
Jajj, de az nem úgy, szar minden, diktatúra!!44!NÉGY
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz