A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Nem értem, az okát amúgy a politikán kívül, de még úgy se igazán. Oké drága volt üzemeltetni, tárolni őrizni a sok holmit, de drága dolgokat megsemmisíteni mikor azok eladhatóak a harmadik világban.... igazából bízok benne hogy a nagy részét megmentette néhány talpraesett tiszt és politikus és még akkor is jobb mint ez a barbarizmus.
Hova? A harci rész nélküli km-es nagyságrendű szórású BM? Tudod mire alkalmas egy ilyen szar? Egymás városainak random lövöldözésére, amit csinált Irak és Irán. Te ehhez adnád a neved. A kivonás módja volt ökörség. Meg múzeumba is mehetett volna 1-2 példány.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Hova? A harci rész nélküli km-es nagyságrendű szórású BM? Tudod mire alkalmas egy ilyen szar? Egymás városainak random lövöldözésére, amit csinált Irak és Irán. Te ehhez adnád a neved. A kivonás módja volt ökörség. Meg múzeumba is mehetett volna 1-2 példány.
Igazából kicsit sem tudom , csak valamit aminek az előállítása sok erőforrás volt, politika miatt nem vélném helyénvalónak a megsemmisítését ha attól meglehet szabadulni úgy is hogy ha csak töredékét is de csökkenti az elvesztett erőforrást.
Szóval mivel nem értek hozzá ezért ezt az egészet összemostam azokkal hogy járműveket vágtak szét meg hasonló amik működtek. Illetve hogy ha van jó nagy köved és annak akit agyon akarsz ütni nincs akkor kedvezőbb a helyzet, kinek mire van pénze azt veszi meg.
Amúgy nem fontos közvetlenül konfliktus övezetbe eladni, elég csak egy közvetítőnek, és moshatod kezedet. Tudom erkölcsi része meg minden, de végül is ezeket azért készítik hogy pusztítsanak vele.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Igazából kicsit sem tudom , csak valamit aminek az előállítása sok erőforrás volt, politika miatt nem vélném helyénvalónak a megsemmisítését ha attól meglehet szabadulni úgy is hogy ha csak töredékét is de csökkenti az elvesztett erőforrást.
Szóval mivel nem értek hozzá ezért ezt az egészet összemostam azokkal hogy járműveket vágtak szét meg hasonló amik működtek. Illetve hogy ha van jó nagy köved és annak akit agyon akarsz ütni nincs akkor kedvezőbb a helyzet, kinek mire van pénze azt veszi meg.
Amúgy nem fontos közvetlenül konfliktus övezetbe eladni, elég csak egy közvetítőnek, és moshatod kezedet. Tudom erkölcsi része meg minden, de végül is ezeket azért készítik hogy pusztítsanak vele.
Így igaz, nem kell moralizálni ha fegyvert tudunk eladni pénzért, és abból olyan forráshoz jutunk amiből lélegeztető gépet, még gripent, leo2-t, vagy akár stadiont tudunk beszerezni, akkor meg kell lépni. Nehogy már mi moralizáljunk, mikor az USA/Eu éveken keresztül tömte fegyverrel a szaúdiakat, a Szu meg mondjuk É-Koreát.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1
M

molnibalage

Guest
Igazából kicsit sem tudom , csak valamit aminek az előállítása sok erőforrás volt, politika miatt nem vélném helyénvalónak a megsemmisítését ha attól meglehet szabadulni úgy is hogy ha csak töredékét is de csökkenti az elvesztett erőforrást.
Szóval mivel nem értek hozzá ezért ezt az egészet összemostam azokkal hogy járműveket vágtak szét meg hasonló amik működtek. Illetve hogy ha van jó nagy köved és annak akit agyon akarsz ütni nincs akkor kedvezőbb a helyzet, kinek mire van pénze azt veszi meg.
Amúgy nem fontos közvetlenül konfliktus övezetbe eladni, elég csak egy közvetítőnek, és moshatod kezedet. Tudom erkölcsi része meg minden, de végül is ezeket azért készítik hogy pusztítsanak vele.
Senkinek nem lehetett volna eladni. Aki olyan őrült, hogy megvenné, annak nincs pénze. Harci rész nélküli rakétát ki vesz meg szerinted...?
Azok a járművek semmi másra nem voltak jók, csak SCUD indításra. Célhardverek. Vagy te mi a fenét csináltál volna velük? Méregdrágán átszabod őket vontatónak vagy minek?

Megáll az eszem. Kb. annyi értelme van, mint T-55 alvázon traktort csinálni.

Így igaz, nem kell moralizálni ha fegyvert tudunk eladni pénzért, és abból olyan forráshoz jutunk amiből lélegeztető gépet, még gripent, leo2-t, vagy akár stadiont tudunk beszerezni, akkor meg kell lépni. Nehogy már mi moralizáljunk, mikor az USA/Eu éveken keresztül tömte fegyverrel a szaúdiakat, a Szu meg mondjuk É-Koreát.
Tőled is megkérdem. Harci rész nélküli rakétát kinek adtál volna el aminek valódi harcértéke azzal sem lenne, mert városnál kisebb célpontot el sem találsz vele...? Hm...?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 145
113
Senkinek nem lehetett volna eladni. Aki olyan őrült, hogy megvenné, annak nincs pénze. Harci rész nélküli rakétát ki vesz meg szerinted...?
Azok a járművek semmi másra nem voltak jók, csak SCUD indításra. Célhardverek. Vagy te mi a fenét csináltál volna velük? Méregdrágán átszabod őket vontatónak vagy minek?

Megáll az eszem. Kb. annyi értelme van, mint T-55 alvázon traktort csinálni.


Tőled is megkérdem. Harci rész nélküli rakétát kinek adtál volna el aminek valódi harcértéke azzal sem lenne, mert városnál kisebb célpontot el sem találsz vele...? Hm...?
Annak aki megveszi. Ehhez más nem kellett volna, mint az hogy ne vágjuk szét kapásból, mutatva hogy mi vagyunk az eminens kisdiák a térségben. Az arab világban egyébként megvesznek minden szart, engem az sem érdekelt volna ha az Irániak raknak rá hordóban 100-as szeget, vagy Kim Jong Un lövi vele LEO-ra valamelyik random rokonát, ha fizet...
 
M

molnibalage

Guest
Annak aki megveszi. Ehhez más nem kellett volna, mint az hogy ne vágjuk szét kapásból, mutatva hogy mi vagyunk az eminens kisdiák a térségben. Az arab világban egyébként megvesznek minden szart, engem az sem érdekelt volna ha az Irániak raknak rá hordóban 100-as szeget, vagy Kim Jong Un lövi vele LEO-ra valamelyik random rokonát, ha fizet...
Hozzad fel referenciának a hidegháború utáni BM vásárolásokat, hogy ne a levegőbe dumáljunk.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
A káeurópai országokra ráeröltetett Scud beszerzések a VSz nukleáris csapásmérő képességét hivatott egálba tenni a nyugati országokba telepített B61-es bombák jelentette fenyegetéssel. Részben.
Egyfajta sakklépés volt.
Maga a rendszer a kiépített formában a VSz után függetlenedett Magyar Köztársaság Honvédsége számára már nem sok mindenre volt használható.

Egész más lett volna a helyzet, ha az R-300-as kimarad és az MN a többi eminens VSz államhoz hasonlóan az R-400 (OTR-23) Oka / OTR-21 Tocska párost rendszeresíti, éles hagyományos fejrészekkel is. A nukleáris harci részeket ugyanúgy megkaphattuk volna a szovjetektől, de ebben az esetben a VSz felbomlása után is maradt volna egy potens harcászati rakétatípusunk. Bár nyílván ez nem lett volna szempont a VSz idejében.
Az Oka/Tocska beszerzése a VSz után meg szóba se jöhetett.
 
M

molnibalage

Guest
A káeurópai országokra ráeröltetett Scud beszerzések a VSz nukleáris csapásmérő képességét hivatott egálba tenni a nyugati országokba telepített B61-es bombák jelentette fenyegetéssel. Részben.
Egyfajta sakklépés volt.
Maga a rendszer a kiépített formában a VSz után függetlenedett Magyar Köztársaság Honvédsége számára már nem sok mindenre volt használható.

Egész más lett volna a helyzet, ha az R-300-as kimarad és az MN a többi eminens VSz államhoz hasonlóan az R-400 (OTR-23) Oka / OTR-21 Tocska párost rendszeresíti, éles hagyományos fejrészekkel is. A nukleáris harci részeket ugyanúgy megkaphattuk volna a szovjetektől, de ebben az esetben a VSz felbomlása után is maradt volna egy potens harcászati rakétatípusunk. Bár nyílván ez nem lett volna szempont a VSz idejében.
Az Oka/Tocska beszerzése a VSz után meg szóba se jöhetett.
Azzal sem mentünk volna semmire. Mi a fenére jó egy 30-150 m-es CEP-pel megáldott BM, amire max. egy Mk-84-esnyi töltet fér rá? Futabllpálya méretű célt sem talál el vele biztosan az ember, cserébe millió USD nagyságrendbe kerül.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem nagyjából egy dologról beszélünk. NEM A SZERZŐDÉSES HADSEREG RÉSZEKÉNT GONDOLOM AZ 1 ÉVES SZOLGÁLATOT! Ezen nem tudom hogy mit nem lehet érteni. Aki elvégzi autómatikusan tartalékos lesz, vagy előnnyel jelentkezhet a hivatásos rendszerbe, hiszen már alap ismeretei vannak. Nevezzhetjük önkéntes sorkatonai szolgálatnak, nemzetőrségnek, vagy Marcinak, ugyan az a lényege. Csak jó lenne ha lehetne pl befelé is jutni belőle. Az, hogy cserébe mit kap a delikvens képlékeny.
Én adókedvezményt, meg illetményt mondtam, van aki lakás támogatást. Ugyan akkor szerintem valamilyen módon a nemzet védelméhez mindenkinek hozzá kell járulni, ezért gondoltam az adó 1%-ához hasonló plusz járulékot azoknak akik nem akarják vállalni. 4-5 évig befizeti, ami a "nemzetőrség" fentartásába megy.
Némi késéssel.Én ugy vettem ki,hogy a gépesitett haderő tartalékosképzését akarod igy megoldeni,eszerint félreértettelek.De 1 év szerintem milicia rendszerű területvédelmisnek sok,és a társadalom sem fogadná el.Reguláris gépesitett katonának meg kevés.Egyébként sincs olyan tartalékban lévő technikánk,amire behivhatnánk tartalékosokat.És nem is várhat,hogy lesz.
Azt már meg irtam,hogy szerintem fontos,hogy a két szervezet világosan el legyen választva egymástol.Ugyanakkor egy rövid kötelező kiképzés,és a megfelelő feltételek,meghozhatják a kedvet a fiatalok egy részének,hogy egy kanyarra belépjenek a Honvédség kötelékébe.
De továbbra is fentartom azt a véleményem,hogy szükséges lenne az MH és a HM gyökeres intézményrendszerű átalakitására.Tulajdonképpen az egész államszervezet radikális intézményes reformjára.Arra,hogy az átlagember,az adófizető megáénak érezze az államot,ne egy rátehénkedő zsarnok korrupt maffiának.(véleményem szerint is az).Amig ez a változás nem történik meg,addig az egész rendszer lelkét jelentő átlagember nem fog pozitivan hozzáállni semmiféle sorkatonai szolgálathoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Telak2

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 178
113
Azzal sem mentünk volna semmire. Mi a fenére jó egy 30-150 m-es CEP-pel megáldott BM, amire max. egy Mk-84-esnyi töltet fér rá? Futabllpálya méretű célt sem talál el vele biztosan az ember, cserébe millió USD nagyságrendbe kerül.
Nem lett volna akkor ilyen drága, de ekkora hatóerővel és hozzá párosuló relatív pontossággal már kb akkora fenyegetés lehetett volna, mint egy jóval drágább harcászati csapásmérő repülőgép, csak gyorsabb reakcióidővel.
Ha már ilyen történelmietlen okfejtésbe kezdtem fentebb, bizton állítom, hogy a nyolcvanas években még előre nem látható 90-es évek eleji délszláv válság idejére bőven találhattunk volna az Oka/Tocska párosnak célpontot, ha kellett volna.
Repülőterek kifutópályái, lőszerraktárak, gyárcsarnokok, félkatonai alakulatok táborai (feltéve, hogy valahonnan naprakész infóink lettek volna ezek épp aktuális hollétéről), nem megerősített adminisztratív központok több rakéta egyidejűleg ugyanarra a célra történő bevetésével eredményesen támadhatók lettek volna.
Ha és amennyiben...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem lett volna akkor ilyen drága, de ekkora hatóerővel és hozzá párosuló relatív pontossággal már kb akkora fenyegetés lehetett volna, mint egy jóval drágább harcászati csapásmérő repülőgép, csak gyorsabb reakcióidővel.
Ha már ilyen történelmietlen okfejtésbe kezdtem fentebb, bizton állítom, hogy a nyolcvanas években még előre nem látható 90-es évek eleji délszláv válság idejére bőven találhattunk volna az Oka/Tocska párosnak célpontot, ha kellett volna.
Repülőterek kifutópályái, lőszerraktárak, gyárcsarnokok, félkatonai alakulatok táborai (feltéve, hogy valahonnan naprakész infóink lettek volna ezek épp aktuális hollétéről), nem megerősített adminisztratív központok több rakéta egyidejűleg ugyanarra a célra történő bevetésével eredményesen támadhatók lettek volna.
Ha és amennyiben...
Molninak igaza van abban,hogy a repülőgép jóval nagyobb harcértékű.Viszont jóval drágább.A BM beszerzése után egy harcászati géphez képest filléres költségen fentartható.Ugyanakkor az ellent a védelmi rendszer kiépitésének költségére lehet kényszeriteni,ami sokkal drágább,mint a BM.Amit a csapásmérő fegyverzetre költhető keretet csökkenti.ATACMS,vagy Iskander(vagy annak dél-koreai változata)vagy más hasonló rendszer képességei nem csak konkrét rombolóerőben érvényesülnek.
Szerintem szükséges a további fejlesztéseknél egy moduláris sorozatvető rendszer beszerzésére,aminek van harcászati-hadműveleti szintű rakétája.És egyáltalán nem tartanám olyan nagy hülyeségnek az Iskander dél-koreai továbbfejlesztett változatának rendszerbeállitását.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 920
11 570
113
Molninak igaza van abban,hogy a repülőgép jóval nagyobb harcértékű.Viszont jóval drágább.A BM beszerzése után egy harcászati géphez képest filléres költségen fentartható.Ugyanakkor az ellent a védelmi rendszer kiépitésének költségére lehet kényszeriteni,ami sokkal drágább,mint a BM.Amit a csapásmérő fegyverzetre költhető keretet csökkenti.ATACMS,vagy Iskander(vagy annak dél-koreai változata)vagy más hasonló rendszer képességei nem csak konkrét rombolóerőben érvényesülnek.
Igen, nekem 30-40-szeres ár jött ki a támadás-védekezés költségeinek különbségére, 100%-os védelmet feltételezve.
Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy az aktív védelemre költeni hiábavaló dolog, az ellenség csak megduplázza az ATACMS indítók és rakéták számát és már ezzel csődbe vitt minket. Ezen a áron már atomfegyvert is fejleszthetünk, annak jóval nagyobb elrettentő ereje van, mint egy SAM-ABM rendszernek.
Szerintem szükséges a további fejlesztéseknél egy moduláris sorozatvető rendszer beszerzésére,aminek van harcászati-hadműveleti szintű rakétája.És egyáltalán nem tartanám olyan nagy hülyeségnek az Iskander dél-koreai továbbfejlesztett változatának rendszerbeállitását.
Egyetértek.
Csak van egy olyan egyezmény, amely 300 km hatótávban és 500 kg TNT robbanótöltetben maximálja az eladható/licenszgyártásba adható BM rendszerek főbb paramétereit. (ezért kapott Románia is "csak" ATACMS-t)
Ebből az következik, hogy
  1. találunk egy olyan országot, aki elad nekünk ennél nagyobb teljesítményű BM rendszert, vagy
  2. megelégedünk a fenti paraméterrel rendelkező BM rendszer licenszének megvásárlásával, és azt 1 fokozattal továbbfejlesztve kifejlesztünk egy 1500 km/1 T paraméterű közepes hatótávolságú BM rendszert.
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 830
4 765
113
Ezt most találtam a Rába magazinba:
HM–Rába delegáció látogatása a Daimler AG ausztriai jármûgyárában
Figyelemmel a Gépjármû Beszerzési Program 2019–2026-os idôszakára, valamint összhangban a HM Zrínyi 2026 haderôfejlesztési programjával, a Rába kezdeményezésére egy magyar delegáció utazott ki a Daimler AG G osztályú katonai jármûveket gyártó grazi üzemébe a típus jelenében fennálló nyitott kérdések megbeszélésére, valamint a típus jövôjének megismerése céljából

Teljes cikk:
http://www.raba.hu/www.raba.hu/doctar/sajtokozpont/magazin/2018/rabamagazin2018.5.pdf

5. oldal.

Az nem lep meg hogy kimegy a HM tárgyalni ha már üzemeltet ilyen autókat de az meglep hogy megy velük a Rába. Vagy ez mindig így szokott lenni? Lehet túlgondolom...
Szerintem jól gondolod. A múltkor én írtam, hogy a Rába vett egy új kovácsoló gyártósort 9 milliárdért (én is a Rába Magazinban olvastam), ami lehet hogy nem jelent semmit a haditechnikai beszerzések szempontjából, de ha IFV-t akarsz gyártani mindenképpen előny ha van és ha hozzáveszed azt, hogy a Rába és a KMW között sok éve van együttműködés, egymás alkatrészbeszállítói (szintén a Magazinban olvastam) akkor ne lenne nagy meglepetés ha KMW termék lenne az IFV is ráadásul ahogy a Leo2 és a Pzh beszerzés is gyakorlatilag teljes körű támogatást élvez (ami ha belegondolsz nagy dolog nálunk ahol mindig mindenki kritizál mindent, elég ha visszalapozol néhányat és látni fogod, hogy abból a rövid javaslatból, hogy a polgári sportlövészek kaphatnának engedélyt maroklőfegyverre ha vállalják a tartalékos szolgálatot néhányan mit ki nem hoztak, hihetetlen), ezek a világ egyik legkorszerűbb, élvonalbeli haditechnikai termékei. A Leo2, Pzh viszonylag alacsony darabszáma miatt nem hiszem, hogy megérné a gyártás hazai kiépítése, de 4-500 Puma vagy Boxer gyártása már messzemenően megérné idehaza. Arról nem beszélve, hogy hatalmas tapasztalati tudás halmzódna fel a Rábánál a gyártás során amit később más termékek gyártása során is kamatoztathatna.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Szerintem jól gondolod. A múltkor én írtam, hogy a Rába vett egy új kovácsoló gyártósort 9 milliárdért (én is a Rába Magazinban olvastam), ami lehet hogy nem jelent semmit a haditechnikai beszerzések szempontjából, de ha IFV-t akarsz gyártani mindenképpen előny ha van és ha hozzáveszed azt, hogy a Rába és a KMW között sok éve van együttműködés, egymás alkatrészbeszállítói (szintén a Magazinban olvastam) akkor ne lenne nagy meglepetés ha KMW termék lenne az IFV is ráadásul ahogy a Leo2 és a Pzh beszerzés is gyakorlatilag teljes körű támogatást élvez (ami ha belegondolsz nagy dolog nálunk ahol mindig mindenki kritizál mindent, elég ha visszalapozol néhányat és látni fogod, hogy abból a rövid javaslatból, hogy a polgári sportlövészek kaphatnának engedélyt maroklőfegyverre ha vállalják a tartalékos szolgálatot néhányan mit ki nem hoztak, hihetetlen), ezek a világ egyik legkorszerűbb, élvonalbeli haditechnikai termékei. A Leo2, Pzh viszonylag alacsony darabszáma miatt nem hiszem, hogy megérné a gyártás hazai kiépítése, de 4-500 Puma vagy Boxer gyártása már messzemenően megérné idehaza. Arról nem beszélve, hogy hatalmas tapasztalati tudás halmzódna fel a Rábánál a gyártás során amit később más termékek gyártása során is kamatoztathatna.



Akár részegységeket is gyárthatnak a Rábánál,vagy tartalék/kopó alkatrészeket,esetleg összeszerelést csinálhatnak.
2026 még odébb van, addig simán rendelhetnek még 1-2 dózis A7+t,amihez már 100-200 as nagyságrendű ivf lesz beszerezve,ahhoz már érdemes lehet részegységeket gyártani.