A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 246
113
Én nem értem miért csak arra tudtok gondolni gogy a seregnek a multikkal bérben kell versenyezni. Az életminőséged nem a pénz maga határozza meg hanem azok a dolgok amiket a pénzből megveszel. Lehet pénzbe többet ad 1 multi de főleg pl Pesten hiába keres jól valaki esélye nincs hogy ingatlanhoz jusson. Fizeti az albérletet meg a rezsit és él egyik napról a másikra. Nem hiszem hogy nagy fantázia kell ahhoz hogy pl kamattámogatott hitel vehessenek fel a katonák lakhatásra. Lehet kevesebbet keresel papíron de mondjuk 10-15 év alatt van 1 saját kecód akkor most ki járt jobban? Pár jó HR-es sztem simán ki tudna jönni olyan kondíciókkal amiben az emberek látnak fantáziát.
Igazad van szerintem. Egyik hadseregben sem milliomosok a katonák, bár a főtisztek már igen jól keresnek. A civil szférában több lehet a fizetése. Viszont az "egyéb juttatások" miatt érhető meg katonának lenni, pl. kedvező hitel, olcsóbb lakás, albérleti támogatás, utazási kedvezmények, kevesebb adózás, jó betegbiztosítás stb. Azt azért ne felejtsük el, hogy a laktanyában ingyen szállás, ingyen kaja van, egy frissen bevonuló fiatalnak ez bőven jó. Én is 6 éven át Laktam Tatán a laktanyában és simán ment a spórolás még úgy is hogy azért rendesen eljártunk iszogatni.
Sok kedvezménnyel simán lehet kompenzálni a kevesebb fizetést.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 043
5 488
113
A rendőrök fizetése kapcsán éppen pár napja robbant az internet...A facebook-on a zsaruellátó csoport kezdte elárasztani rendőröktől kapott fizetési értesítőkkel a netet, azóta már több média is ráharapott a dologra! Ott is komoly a baj, rengetegen írták ,hogy már leszereltek, vagy a közeljövőben tervezik, csatoltak pár beadott felmondást is, ha csak fele igaz, ott is fogy az állomány rendesen...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Igen, csak aztán az állami szféra minden alkalmazottja joggal fogja ezt elvárni. Az meg igen sokba lenne már.

Nem fogja joggal elvárni mert nem katona. Csak harcoló alakulatok tagja kapja és kész. Ezen kívűl még 1 dolog sokan mondják hogy egyesek szarnak bele. Hát nálunk a cégnél mikor valaki felveszi a kamatmentes hitelt igen csak összekapja magát nehogy ki legyen kúrva és vissza keljen fizetni 1 összegben azt a pár milliót.. Ezen kívűl képzések is lehetnek nagyon vonzók. Angol tanfolyam, C jogsi, iskolákkal leszerződni hogy leszerelés után legyen versenyképes szakmád, autószerelő, hegesztő stb
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Celebra

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 246
113
Igen, csak aztán az állami szféra minden alkalmazottja joggal fogja ezt elvárni. Az meg igen sokba lenne már.
Igen igazad van. De a kevesebb fizetésre kell egy megoldás ha embert akarnak. Egyébként mivel az állami szféra rendelkezik szinte mindennel ami a juttatásokhoz kellhet ezért olcsóbb lenne mint gondolnánk. Vannak lakások, van sok állami tulajdonú cég amiket bevonnának a buliba. Pénzbe kerülne az biztos de csak akarat kérdése.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Én nem értem miért csak arra tudtok gondolni gogy a seregnek a multikkal bérben kell versenyezni. Az életminőséged nem a pénz maga határozza meg hanem azok a dolgok amiket a pénzből megveszel. Lehet pénzbe többet ad 1 multi de főleg pl Pesten hiába keres jól valaki esélye nincs hogy ingatlanhoz jusson. Fizeti az albérletet meg a rezsit és él egyik napról a másikra. Nem hiszem hogy nagy fantázia kell ahhoz hogy pl kamattámogatott hitel vehessenek fel a katonák lakhatásra. Lehet kevesebbet keresel papíron de mondjuk 10-15 év alatt van 1 saját kecód akkor most ki járt jobban? Pár jó HR-es sztem simán ki tudna jönni olyan kondíciókkal amiben az emberek látnak fantáziát.

Ez jó észrevétel. A foglalkoztatottak hány százaléka dolgozik jelenleg a multiknál? A kis- és középvállatok/vállalkozások még mindig annyira kiszámíthatatlanok, mint régen? (minimálbérre bejelentve, kiegészítés zsebbe amit vagy megkap mindig a munkavállaló vagy nem, az ügyvezető minden kiadást és béremelést feleslegesnek tart mert a nyereségét csökkenti, nem megfelelő munkakörnyezet, kiszámíthatatlan jövőkép stb.) Ehhez viszonyítva tényleg lehet előrelépés a kiszámíthatóság, a kedvezmények, a képzések amit a Honvédség kínál, még ugyanannyi fizetés melett is. Csak bírni kell a kötöttséget, a rendet...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Igen igazad van. De a kevesebb fizetésre kell egy megoldás ha embert akarnak. Egyébként mivel az állami szféra rendelkezik szinte mindennel ami a juttatásokhoz kellhet ezért olcsóbb lenne mint gondolnánk. Vannak lakások, van sok állami tulajdonú cég amiket bevonnának a buliba. Pénzbe kerülne az biztos de csak akarat kérdése.

Állami szférának is indult bérrendezés elégedjenek meg azzal. Aki úgy gondolja ez jobb opció bevonulhat katonának ha annyira irigyli a juttatásokat, vagy felmondhat és mehet a versenyszférába. Ezért is jó hogy külön lett vonva a minisztérium meg a parancsnokság. Ez nem minisztériumi dolgozóknak meg mindenféle közszolgákra vonatkozik hanem max a fegyveres testületek tagjaira. De ott sem feltétlen mindenkire pl titkárnőkre meg ne adj Isten portásokra hanem arra aki fegyveres harcoló alakulatnál szolgál. Rendőrök bevonásán is lehetne gondolkodni ha vállalják a tartalékos szolgálatot.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Az ésszerű határ az, ahol már tömegével jönnek az alkalmas és elhivatott emberek is és ki lehet szórni az alkalmatlanokat.

Ha pedig háromszázat keresel itthon, attól még ki fogsz menni külszolgálatba a hat-nyolcért és azért, mert az alkalmas ember elhivatott is (ami nincs ingyen, mert aki alkalmas, az nem hülye)!

Nem értelek. Ha szerinted külszolgálatban 800 ezret megkeresnek, itthon meg vegyünk egy minimun 150et.
Én 11 év alatt 6 szor fél évet voltam kint.
Mondhatjuk aki nem balfasz 2 évente egyszer kijut. Ha kiszámolod átlagban ez kb 315 netto /ho
Ha győrt mondod a legnagyobb multinál, audi 260 BRUTO! A beálló bér sorra. Ezt kb egy szintre teszem a lövész honvéddal. Ebből túlórával,pótlékkal megkap 6 napozva 230.
Ha magasabb végzetség, beosztás van magasabb bér a seregben is.
Úgyhogy mi a bajod?;)
Menj el katonának. Ahogy nézem te csak mondod a kifogásokat a fotelbol.
Most írom le utoljára hivatástudat kell hozzá. Persze ehez korrekt fizetés is.
Nem mondtam hogy hülyének kell lenni. Különben magamat is annak tarthatnám mert ott voltam.
De tudod mi a tisztképző intézmény neve.
Közszolgálati egyetem. És a köz szolgálatában benne van ,hogy lemondasz pár dologról ha katonának állsz.
Ha te meg akarsz gazdagodni azt nem ott fogod megtenni.

De próbálom másképp megfogalmazni. Bármely szakmát is űzi az ember szeretnie kell azt, hogy igazán jól csinálja.
Én ahol most dolgozom jól megfizetnek. De ettől még soha nem fogom kiválóan csinálni mert nem szeretem. Jól, tisztességesen igen, de nem kiemelkedően.
Ha viszont harckocsizó, lövész, tűzszerész stb vagy úgygondolom a lehető legjobbat kell nyújtanod. Hiszen adott esetben a te vagy kistársaid élete múlik rajta.
De ezt fizetéssel nem lehet megvenni.
Ja és a 40 éves szolgálatra nem írtál semmit:):):).
Kár pedi te hoztad fel azt a témát is.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Állami szférának is indult bérrendezés elégedjenek meg azzal. Aki úgy gondolja ez jobb opció bevonulhat katonának ha annyira irigyli a juttatásokat, vagy felmondhat és mehet a versenyszférába. Ezért is jó hogy külön lett vonva a minisztérium meg a parancsnokság. Ez nem minisztériumi dolgozóknak meg mindenféle közszolgákra vonatkozik hanem max a fegyveres testületek tagjaira. De ott sem feltétlen mindenkire pl titkárnőkre meg ne adj Isten portásokra hanem arra aki fegyveres harcoló alakulatnál szolgál. Rendőrök bevonásán is lehetne gondolkodni ha vállalják a tartalékos szolgálatot.

Úgy tudom rendőr, tűzoltó nem lehet tartalékos. Legalábbis egy ismerősöm tűzoltó. Ő mondta. Hisz ha baj van ott is kellenek.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Úgy tudom rendőr, tűzoltó nem lehet tartalékos. Legalábbis egy ismerősöm tűzoltó. Ő mondta. Hisz ha baj van ott is kellenek.

Ó ezt nem tudtam. Elég nagy kár de hát akkor ez van. Pedig ott is rendbe kéne tenni a dolgokat akár hasonló eszközökkel is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Erősen alábecsülód a versenyszférát.

Itt egy múlt évi irányadó cikk e téren, ehhez vedd hozzá, hogy 10+ % százalék az idei béremelés, átlagban a vállalati szektorban.

https://www.napi.hu/magyar_vallalat...orszagon_netto_232_ezer_a_minimum.663559.html

Nem becsülgetek.
Ott dolgozom.
A 270 ezres átlag jól hangzi. Szerinted a szakszervezet miért akar 18% béremelést de minimum 75 ezret.
Mert 260 a beállóbér. Azért ennyi az átlag mert vannak olyan fizikai dolgozók akik pl20 év után 400 at visznek haza.
És persze van évente bónusz,13 havi.
De kb 2 jónapja mutatta egy srác a bérpapírját. 178 nettó.
Hogy jobb mint a seregben a kezdőnek. Hát? Ő nem tud külszolgálatba menni nagy pénzért.
Értem én hogy béremelés kellene. Én nem mondtem hogy nem. Csak azt mint tegnap, hogy a 100 a tartalékosnak irreális, és nemhiszem hogy az ország úgy áll anyagilag hogy 250 nettója legyen egy honvédnak.
Akkor egy hadnagy 500?
Nem áll úgy az ország.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and honved

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113

Talán így kicsit áttekinthetőbb:

Kerekes harcjárművek védettségének vizsgálata és összehasonlító elemzése az elmúlt évtizedek
katonai tapasztalatainak éskövetelményeinek felhasználásával:



A műszaki-technikai fejlődés hatása a hazai használatú tüzérségi eszközök fejlődésére - Doktori (PhD) értekezés:



Állami és polgári felhasználású többfeladatú könnyű repülőgép koncepciója - Doktori (PhD) értekezés:
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Nem fogja joggal elvárni mert nem katona.
Értem. Tehát kell a katona, és fontos hivatás; oké, így van, ez vitathatatlan; na de mondjuk a tanártól meg el lehet várni, hogy a gyereked nevelje "kedvezmény" nélkül? A tűzoltótól, a mentőstől és minden egészségügyitől, hogy életeket mentsen akár saját testi épségét is kockáztatva? Vagy a buszvezetőtől, hogy 100 embernek a testi épségére (is) figyeljen? Vagy a rendőrnek akkor ne járjon? És még biztos sok hivatást fel lehet sorolni.
Csövön keresztül nézni a világot nem vezet jóra.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Ó ezt nem tudtam. Elég nagy kár de hát akkor ez van.
Úgy tanultuk már elég rég, hogy tűzoltót, mentőst, egészségügyist, rendőrt még háborús helyzetben sem hívták volna be, így értelemszerűen tartalékos sem lehet. Gondolom ez azóta se változott.