T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem 1980-at írunk hanem 2018-at!Ne a majd 40 éves doktrinákkal dobálózzunk már!Ma(nem csak ma hanema német újraegyesítés óta azaz majd 30 éve!)a legvalószínűbben Kelet-Európában alakul ki konfliktus nem a volt NSZK-NDK határon!Ezen kívül azt se felejtsük el,hogy 30 éva alatt sokat javultak azok az eszközök amiki a pontosságot javítják.A hegyvidékekben sem 500 vagy 1000 méter lenne a harctávolság hanem minél nagyobb hisz az a ki védekezik olyan helyen fog ahol minél messzebbről tud harcolni hisz bár jók a lövegstabilizátorok azért mozgásból nagy távolságból nehéz célbatalálni viszont álló járműből feléd mozgót nem nagy trúváj,már a II.vh-ban sem volt az a német harckocsiknak!
Egyre inkább nő a városharc jelentősége-még csökkennek is a lőtávok a gyakorlatban.Ma már a gyengébb fél nem teszi meg azt a szivességet,mint Szaddam 91ben,hogy kimegy a nyilt terepre célpontnak.A harcászati elvek nem változnak sokat,csak a technológia.Doktrina pedig azt jelenti,hogy milen harcászati elgondolás mentén akarunk harcolni(vagy nem),nem magát a harcászati elvet változtatja meg-hanem válogat közöttük
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 051
113
Engine block
RKAlP.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Egyre inkább nő a városharc jelentősége-még csökkennek is a lőtávok a gyakorlatban.Ma már a gyengébb fél nem teszi meg azt a szivességet,mint Szaddam 91ben,hogy kimegy a nyilt terepre célpontnak.A harcászati elvek nem változnak sokat,csak a technológia.Doktrina pedig azt jelenti,hogy milen harcászati elgondolás mentén akarunk harcolni(vagy nem),nem magát a harcászati elvet változtatja meg-hanem válogat közöttük

Mint például Ukrajna vagy Grúzia?De mondhatnám Szíriát is.Van város harc de nem értékelődött fel jobban a konvencionális háborúkban mint eddig.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Mint például Ukrajna vagy Grúzia?De mondhatnám Szíriát is.Van város harc de nem értékelődött fel jobban a konvencionális háborúkban mint eddig.
Grúziában a hk-hk viszonylatban az átlag lőtáv kicsi volt.Bár alig voltak harcok,mert a grúzok gyorsan megfutottak.
Ukrajnárol nem találkoztam még elemzéssel,hk harcok viszonylatába.Csak annyit,hogy az oroszok alavetően század harccsoortokban dolgoztak,és fölényben voltak az ukránokhoz képest
Sziriai harcokrol sem,de nem is hallottam nagy páncéloscsatákrol.A harcok súlypontjai viszont eléggé a városok voltak.
 
M

molnibalage

Guest
És melyiket fekteti meg előbb bármelyik a harctéren. Ez kb. olyan, mint közölni, hogy egy lovagot is meg lehet ölni egy bicskával, ha a nyakát elmetszed és sikerül ezt végrehajtani. A kérés az, hogy közben egy full vértes lovag hányszor csap agyon közbe. Ja, hogy így más a leányzó fekvése. Ha nekizavarnak TÉGED a kis szutyok járműben, akkor is ilyen bátran mennél-e...
Tudom, hogy ez nem annyira érv, de alapvető szinten ilyen dolgokat modellez a Wargame játék.
Igen, lőttem már ki T-55A-val oldalról közelről Leclercet és Leo2A5-is, mert ostoba volt aki használta azokat vagy szerencsém volt. Csináltam is róla screenshotot és dicsőségtablót hogy lám... hehe..

Arról nem, hogy hányszor nem sikerült meg arról sem, hogy a sikert elérő hk mellett mennyit lőttek ki közben... Nekizavartam két oldalról hatot és kettő túl is élte. Így is lehet harcolni, csak amíg Wargame játék közben nem hal bele senki, addig ez senkinek nem fáj. Élőben kevésbé buli azt, hogy szétlövik a fél sereged, hogy nagy dicsőítve mutasd, hogy lám, a nagyfiú is megfeküdt. A játékban kb. azonos erőforrásba kerül a kettő. A valóságban meg egyik esetben hatszor sok halott vs egy kilőtt vagy harcképtelen ellenséges jármű.

Na, add be ezt ma, hogy 1:6 arányú vesztességgel operálsz. Szerinted ki fog képedbe röhögni? Mert ma is igaz, hogy 1000 méterről oldalról egy szutyok T-72M1 odabasz egy Leo2A7-nek. Csak hozd ezt össze rendszersen...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Tudom, hogy ez nem annyira érv, de alapvető szinten ilyen dolgokat modellez a Wargame játék.
Igen, lőttem már ki T-55A-val oldalról közelről Leclercet és Leo2A5-is, mert ostoba volt aki használta azokat vagy szerencsém volt. Csináltam is róla screenshotot és dicsőségtablót hogy lám... hehe..

Arról nem, hogy hányszor nem sikerült meg arról sem, hogy a sikert elérő hk mellett mennyit lőttek ki közben... Nekizavartam két oldalról hatot és kettő túl is élte. Így is lehet harcolni, csak amíg Wargame játék közben nem hal bele senki, addig ez senkinek nem fáj. Élőben kevésbé buli azt, hogy szétlövik a fél sereged, hogy nagy dicsőítve mutasd, hogy lám, a nagyfiú is megfeküdt. A játékban kb. azonos erőforrásba kerül a kettő. A valóságban meg egyik esetben hatszor sok halott vs egy kilőtt vagy harcképtelen ellenséges jármű.

Na, add be ezt ma, hogy 1:6 arányú vesztességgel operálsz. Szerinted ki fog képedbe röhögni? Mert ma is igaz, hogy 1000 méterről oldalról egy szutyok T-72M1 odabasz egy Leo2A7-nek. Csak hozd ezt össze rendszersen...
Ácsi!Félreértés esetének fentforgása van!NEM azért raktam be az 57milis gá-val ellátott gyalogsági jármű képét,hogy azzal kéne helyetesiteni a harckocsikat.Hanem azért,hogy rámutassak,már most megjelent az a gyalogsági jármű,aminek a fedélzeti fegyvere,az alapfegyver,nem a speciális páncéltörő kiegészitőfegyverzete,képes szemből harcképtelenné tenni az Armatát.Harckocsitol elvárható követelmény,hogy egy gyalogsági jármű tüzét a fő iránybol állja.Különben mi értelme,ha nem?Alkalmatlan áttörő feladatra.Az egyik legalapvetőbb feladatára.Harckocsira szükség van,és annak szemböl állnia kell a nem dedikált páncéltörő fegyverek tüzét,beleértve a gyalogsági harcjárművek fedélzeti fegyvereit,sőt,leginkább azt.Ez a minimum
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Ácsi!Félreértés esetének fentforgása van!NEM azért raktam be az 57milis gá-val ellátott gyalogsági jármű képét,hogy azzal kéne helyetesiteni a harckocsikat.Hanem azért,hogy rámutassak,már most megjelent az a gyalogsági jármű,aminek a fedélzeti fegyvere,az alapfegyver,nem a speciális páncéltörő kiegészitőfegyverzete,képes szemből harcképtelenné tenni az Armatát.Harckocsitol elvárható követelmény,hogy egy gyalogsági jármű tüzét a fő iránybol állja.Különben mi értelme,ha nem?Alkalmatlan áttörő feladatra.Az egyik legalapvetőbb feladatára.Harckocsira szükség van,és annak szemböl állnia kell a nem dedikált páncéltörő fegyverek tüzét,beleértve a gyalogsági harcjárművek fedélzeti fegyvereit,sőt,leginkább azt.Ez a minimum

Minden harckocsit képes harcképtelenné tenni,az optikák meg szenzorok minden harckocsin védtelenek.A torony homlokpáncélját nem üti át.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Itt van pár kép a torony homplokpáncéljának fizikai vastagságáról(ha az nem rétegelt páncélzat csak homogén acél akkor sem lövöd át semmilyen gépágyúval a világon(de lehet,hogy 105-ös löveg sem elég hozzá):
srjwwj.jpg


A piros karikában lévő részt figyeljük,jól látszik,hogy egy homogén acéllapra van rárakva egy páncél blokk ami 99%-hogy rétegelt páncél, de leírom még egyszer:ha az nem rétegelt páncél hanem csak homogén acél akkor sem tudja semmilyen gépágyú átlőni,ha meg rétegelp páncél(márpedig biztos,hogy az)akkor meg minimum 105-ös löveg kell hozzá.
 
M

molnibalage

Guest
Ácsi!Félreértés esetének fentforgása van!NEM azért raktam be az 57milis gá-val ellátott gyalogsági jármű képét,hogy azzal kéne helyetesiteni a harckocsikat.Hanem azért,hogy rámutassak,már most megjelent az a gyalogsági jármű,aminek a fedélzeti fegyvere,az alapfegyver,nem a speciális páncéltörő kiegészitőfegyverzete,képes szemből harcképtelenné tenni az Armatát.Harckocsitol elvárható követelmény,hogy egy gyalogsági jármű tüzét a fő iránybol állja.Különben mi értelme,ha nem?Alkalmatlan áttörő feladatra.Az egyik legalapvetőbb feladatára.Harckocsira szükség van,és annak szemböl állnia kell a nem dedikált páncéltörő fegyverek tüzét,beleértve a gyalogsági harcjárművek fedélzeti fegyvereit,sőt,leginkább azt.Ez a minimum
És mennyi az esélye, hogy a kisebb tornyot és nem a páncéltestet találod el?
Minden harckocsit képes harcképtelenné tenni,az optikák meg szenzorok minden harckocsin védtelenek.A torony homlokpáncélját nem üti át.
Ezt a téveszmét meddig mantrázod még?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
És mennyi az esélye, hogy a kisebb tornyot és nem a páncéltestet találod el?

Ezt a téveszmét meddig mantrázod még?

Áruld már el nekem,hogy szétlőtt optikákkal hogyna harcolsz?Hányszor kell még leírni,hogy nem kell közvetlen találat az optikán mert egy 30mm-es gépágyú repeszromboló lőszerének 6 méteres repeszköre van.Ha 2-3 repeszromboló lőszer eltalálja a tornyot(kb 10 lőszeres a rövid sorozat szóval nagyon szar találati aránnyal számolok) akkor az kiüti az optikák jó részét jobb esetben.Azt is leírtam már sokszor,hogy ez nem lehet az IFV-k vagy APC-k harckocsi elleni harcának alapja mert az az ATGM de ha minden kötél szakad akkor ezt meg kell lépni.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Itt van pár kép a torony homplokpáncéljának fizikai vastagságáról(ha az nem rétegelt páncélzat csak homogén acél akkor sem lövöd át semmilyen gépágyúval a világon(de lehet,hogy 105-ös löveg sem elég hozzá):
srjwwj.jpg


A piros karikában lévő részt figyeljük,jól látszik,hogy egy homogén acéllapra van rárakva egy páncél blokk ami 99%-hogy rétegelt páncél, de leírom még egyszer:ha az nem rétegelt páncél hanem csak homogén acél akkor sem tudja semmilyen gépágyú átlőni,ha meg rétegelp páncél(márpedig biztos,hogy az)akkor meg minimum 105-ös löveg kell hozzá.
Lehet én vagyok a vak, meg ilyesmi de nekem inkább tűnik ide/oda hajtogatott vékony kazánlemeznek.... innen hogyan látod a homlokpáncél vastagságát??? Amit látok az egy térbeli kb 20as lemez hegesztés összevissza.... meg az az ék alakú izé a löveg tövében az mi???? A ködgránát vetők felett látszik a lemez vastagsága. Jó indulattal 15mm max!!!!! Ez egy vicc toronynak tűnik.... vagy ideiglenes kamu... Pedig sokat LEGOztam, van fantáziám :)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Lehet én vagyok a vak, meg ilyesmi de nekem inkább tűnik ide/oda hajtogatott vékony kazánlemeznek.... innen hogyan látod a homlokpáncél vastagságát??? Amit látok az egy térbeli kb 20as lemez hegesztés összevissza.... pedig sokat LEGOztam, van fantáziám :)

Az alatt a 20-as kazánlemez alatt van a NERA blokk.Régen a NERA blokkok külső takarólemezeit lehegesztették lásd Leopard 2.De aztán rájöttek,hogy ez annyira nem jó ötlet mert nagyon macerás a sérült blokkok cseréje(szét kell vágni az acél keretet majd vissszahegeszteni)ezért ezt ma már annyira nem erőltetik.
Nem az a 20-as kazánlemez véd az csak egy fedő réteg(a torony melletti érzékelőket sem az a kazánlemez védi hanem a házuk).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Ráadásul nincs is hegesztve a küső lemez csak össze van valamilyen kapoccsal fogatva,menj el szemészhez.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Ráadásul nincs is hegesztve a küső lemez csak össze van valamilyen kapoccsal fogatva,menj el szemészhez.
Akkor minek ez a hártya vékony lemez rá???? Mit erölködnek csavarozgatással?? Ráadásul a köröd alján lévő rész is csak egy ráhajtás, semmi vastagság... két hajtott lemezperemet csavaroztak össze te meg hipervastag anyagot látsz bele. Téged átb@sztak!!! :) reggelig nézném se érteném a koncepciót.... a páncéltest rendben van, de ez a torony egy gányolt cuccnak néz ki...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 642
77 611
113
Akkor minek ez a hártya vékony lemez rá???? Mit erölködnek csavarozgatással?? Ráadásul a köröd alján lévő rész is csak egy ráhajtás, semmi vastagság... két hajtott lemezperemet csavaroztak össze te meg hipervastag anyagot látsz bele. Téged átb@sztak!!! :) reggelig nézném se érteném a koncepciót.... a páncéltest rendben van, de ez a torony egy gányolt cuccnak néz ki...

Miért erőltetik a csavarozást?Még is hogyan nyúljanak hozzá a rendgeteg optikához(vagy akár a NERA blokkhoz) meg érzékelőhöz ha nem oldható kötéssel vannak felszerelve a takarólemezek?Vagy tényleg úgy gondolod,hogy azok a 20 kazánlemezek tartófunkciót látnak el?
Azt,hogy miért erőltetik a takarólemezeket azt nem tudom menj oda és kérdezd meg őket.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Áruld már el nekem,hogy szétlőtt optikákkal hogyna harcolsz?Hányszor kell még leírni,hogy nem kell közvetlen találat az optikán mert egy 30mm-es gépágyú repeszromboló lőszerének 6 méteres repeszköre van.Ha 2-3 repeszromboló lőszer eltalálja a tornyot(kb 10 lőszeres a rövid sorozat szóval nagyon szar találati aránnyal számolok) akkor az kiüti az optikák jó részét jobb esetben.Azt is leírtam már sokszor,hogy ez nem lehet az IFV-k vagy APC-k harckocsi elleni harcának alapja mert az az ATGM de ha minden kötél szakad akkor ezt meg kell lépni.
És a repesz szórásképének mi a f*sz köze van az átütőképességhez?
 

vpet

Member
2018. július 24.
23
55
13
És a repesz szórásképének mi a f*sz köze van az átütőképességhez?

Semmi, nem is írta hogy van. Arra utalt, hogy egy repeszromboló lőszer legyalul minden optikát, ami a közelben van. Úgy meg nehéz harcolni, és még találat sem volt. Régóta olvaslak Titeket, minden tiszteletem, de néha mintha direkt nem akarnátok megérteni egymást Dudival