T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Miért erőltetik a csavarozást?Még is hogyan nyúljanak hozzá a rendgeteg optikához(vagy akár a NERA blokkhoz) meg érzékelőhöz ha nem oldható kötéssel vannak felszerelve a takarólemezek?Vagy tényleg úgy gondolod,hogy azok a 20 kazánlemezek tartófunkciót látnak el?
Azt,hogy miért erőltetik a takarólemezeket azt nem tudom menj oda és kérdezd meg őket.
Csavarozás csak a löveg körül van..... a többi hajlitás és hegesztés..... nem tudod. Ahogy azt sem hogy mi a valos összetétele a toronynak.... csak találgatunk, de szerintem ez még mindig egy bádogteknő amit toronynak neveztek el.... meglátjuk ki látja jobban, de nekem nincs röntgenszemem mint neked :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
És mennyi az esélye, hogy a kisebb tornyot és nem a páncéltestet találod el?

Ezt a téveszmét meddig mantrázod még?
AU-220M gá van benne,ami az S-60bol lett kifejlesztve.És ez van az új orosz IFVben is.BMP3 új változatában is.A sima hagyományos AP lőszerére találtam adatot most hirtelen,1km-en 130mm.És van APFSDS lőszer is hozzá.És 2km-en 1m szóráskép.Szóval igen,jó tüzvezető rendszerrel el lehet találni.120/perces tüzgyorsasággal.És pont most koppintják le hozzá a svédek programozható lőszerét.Az eredeti svéd lőszernek pályakorrekcis képessége van.Rohat pontos,és drága
Pojén az,hogy az oroszoknak van gyártásban olyan fegyverrendszerük,ami veszélyes az j csoda hk-jukra.Különben szerintem lesz jövője az 57milis IFV fegyvereknek.És légvédelmi/dron elleni fegyverként is
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Áruld már el nekem,hogy szétlőtt optikákkal hogyna harcolsz?Hányszor kell még leírni,hogy nem kell közvetlen találat az optikán mert egy 30mm-es gépágyú repeszromboló lőszerének 6 méteres repeszköre van.Ha 2-3 repeszromboló lőszer eltalálja a tornyot(kb 10 lőszeres a rövid sorozat szóval nagyon szar találati aránnyal számolok) akkor az kiüti az optikák jó részét jobb esetben.Azt is leírtam már sokszor,hogy ez nem lehet az IFV-k vagy APC-k harckocsi elleni harcának alapja mert az az ATGM de ha minden kötél szakad akkor ezt meg kell lépni.
Hát ez az.A hagyományos hk-k még mindig rendelkeznek a sima,optikai lövegtávcsővel.Ami kicsi,és általában jol páncélozott helyen van.Armatának nincs ilyen.És azért a hagyományos hk müszerháza páncélozott.De nem eléggé.A méretük,és a redundancia a védelmük.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Csavarozás csak a löveg körül van..... a többi hajlitás és hegesztés..... nem tudod. Ahogy azt sem hogy mi a valos összetétele a toronynak.... csak találgatunk, de szerintem ez még mindig egy bádogteknő amit toronynak neveztek el.... meglátjuk ki látja jobban, de nekem nincs röntgenszemem mint neked :)

Dögöljek meg ha pl a torony oldalsó részein atakatólemezeket annál a marha nagy ajtónál(valószínűleg ott málházzák a lőszert)nem kapcsokkal van összefogatva atakarólemez.

Nem röntgenszemem nekem sincs veled ellentétben nem nézem teljesen baromnak az orosz harckocsitervezőket.Elárulok egy titkot:A tornyot ugyanazok ugyan azzal a technológiával tervezték mint a teknőt amire te mondtad,hogy nagyon jól sikerült!Vagy úgy gondolod,hogy mire atoronyra értek elfogyott a tudás olyan szinten,hogy még egy kb 30cm vastag homogén acéllapot(nem NERA-t mert hülyék,nem jut eszükbe ugyan azt a technológiát használni a torony páncélján mint a teknőjén)sem tudtak berakni a takarólemezek alá a torony frontján?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Hát ez az.A hagyományos hk-k még mindig rendelkeznek a sima,optikai lövegtávcsővel.Ami kicsi,és általában jol páncélozott helyen van.Armatának nincs ilyen.És azért a hagyományos hk müszerháza páncélozott.De nem eléggé.A méretük,és a redundancia a védelmük.

Hallgatom,hogy pl a Leclercen vagy az Abramson vagy bármin ami nyugati harckocsin hol van az irányzó tartalék célzórendszere!Csak azért érdekel mert az irányzók búvójához tartozó periszkópokba biztosan nincs beépítve.Ja bocs az irányzóknak nincs saját búvójuk csak a Leclerc-ben meg a két távol-keleti vason mert mert ott nincs töltő.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 676
113
A toronyba biztos hogy van vas rendesen a loveg hatasat a badog nem viselne el.ahogy a koszorui reszen is kell lennie. Az mar mas teszta hogy a "badog" burkolat terfogata hanyszorosa.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
Hallgatom,hogy pl a Leclercen vagy az Abramson vagy bármin ami nyugati harckocsin hol van az irányzó tartalék célzórendszere!Csak azért érdekel mert az irányzók búvójához tartozó periszkópokba biztosan nincs beépítve.Ja bocs az irányzóknak nincs saját búvójuk csak a Leclerc-ben meg a két távol-keleti vason mert mert ott nincs töltő.

Hány tonna a t14?
Csak mert ahol én néztem 48. És vagy másfél méterrel hosszabb mint egy t72. Ha csak 7t a különbség és elvileg minden eddiginél erősebb páncélzat védi a személyzetet a torony annyira nem lehet túlpáncélozva.
Vagy én olvastam rossz adatokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Hány tonna a t14?
Csak mert ahol én néztem 48. És vagy másfél méterrel hosszabb mint egy t72. Ha csak 7t a különbség és elvileg minden eddiginél erősebb páncélzat védi a személyzetet a torony annyira nem lehet túlpáncélozva.
Vagy én olvastam rossz adatokat.

A toronyfront nyilvánvalóan nem képes ellenállni egy 120mm lövegnek,talán a 105-öst megfogja talán(!!!).A torony oldala meg max 100mm homolgén acél(ha több akkor szerintem túl nehéz lenne) mert ahogy fentebb is írták a reakcióerőket valaminek fel kell venni.Ebből látszik,hogy a torony egyáltalán nincs jól védve, szemből nagy jóindulattal lehet közepesnek nevezni viszont oldalról gyenge a védelme minden valószínűség szerint.De ne felejtsük el,hogy ez csak a passzív védelem hisz az Afganit nem csak ATGM-eket tud megsemmisíteni hanem APFSDS lövedéket is.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Hallgatom,hogy pl a Leclercen vagy az Abramson vagy bármin ami nyugati harckocsin hol van az irányzó tartalék célzórendszere!Csak azért érdekel mert az irányzók búvójához tartozó periszkópokba biztosan nincs beépítve.Ja bocs az irányzóknak nincs saját búvójuk csak a Leclerc-ben meg a két távol-keleti vason mert mert ott nincs töltő.
Az M1A2 változaton a parancsnok saját hőképalkotó kamerával rendelkezik (CITV, Commander's Independent Thermal Viewer), így az irányzótól függetlenül tud új célt keresni, míg az a korábban kijelölt céllal foglalkozik. A főfegyverzet és a vele párhuzamosított géppuska manuálisan is kezelhető, amennyiben valamilyen ok miatt az automata irányzás nem lehetséges. Az ehhez szükséges segéd célzóberendezés a főfegyverzettel párhuzamosítottan helyezkedik el. Ilyen esetekben csak kétféle lőszer használható. A torony forgatása és az ágyú emelése/süllyesztése manuálisan is lehetséges.
Wiki,kapásbol,M1.Az a föfegyverrel ppárhuzamositott segédcélzórendszer,egy sima optikai lövegtávcső a lövegbölcsőn,a lövegblende védelmében,azon nézz ki egy picike lyukon.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Az M1A2 változaton a parancsnok saját hőképalkotó kamerával rendelkezik (CITV, Commander's Independent Thermal Viewer), így az irányzótól függetlenül tud új célt keresni, míg az a korábban kijelölt céllal foglalkozik. A főfegyverzet és a vele párhuzamosított géppuska manuálisan is kezelhető, amennyiben valamilyen ok miatt az automata irányzás nem lehetséges. Az ehhez szükséges segéd célzóberendezés a főfegyverzettel párhuzamosítottan helyezkedik el. Ilyen esetekben csak kétféle lőszer használható. A torony forgatása és az ágyú emelése/süllyesztése manuálisan is lehetséges.
Wiki,kapásbol,M1.Az a föfegyverrel ppárhuzamositott segédcélzórendszer,egy sima optikai lövegtávcső a lövegbölcsőn,a lövegblende védelmében,azon nézz ki egy picike lyukon.

Úgygondolod,hogy az a buzi nagy optika ami a parancsnoknak van nem tudja kiváltani 100%-ban az irányzó optikáját?Oké,hogy nem az oroszok a miniatürizálás nagymesterei de az az optika még orosz viszonylatban is nagy ahhoz,hogy pusztán egy nappali meg egy hőkamera legyen.Személy szerint úgy gondolom,hogy tök ugyan az a rendszer mint ami az irányzónak van,azaz nappali kamera,hőkamera,lézertávmérő és rá van kötve a teljes tűzvezető rendszerre úgy mint az irányzó műszere.Annál is inkább ez a valószínű hisz valamivel a géppuskával is célozni kell.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Azt nem tudtam,hogy van hagyományos célzóoptika az Abramson bár ha kiesik az elsődleges az csak arra jó,hogy ne teljesen vaktába lövöldözz.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Úgygondolod,hogy az a buzi nagy optika ami a parancsnoknak van nem tudja kiváltani 100%-ban az irányzó optikáját?Oké,hogy nem az oroszok a miniatürizálás nagymesterei de az az optika még orosz viszonylatban is nagy ahhoz,hogy pusztán egy nappali meg egy hőkamera legyen.Személy szerint úgy gondolom,hogy tök ugyan az a rendszer mint ami az irányzónak van,azaz nappali kamera,hőkamera,lézertávmérő és rá van kötve a teljes tűzvezető rendszerre úgy mint az irányzó műszere.Annál is inkább ez a valószínű hisz valamivel a géppuskával is célozni kell.
Ha 120/perces tüzgyorsasággal,robbanó AP gránátokkal megküldik akármelyik hk tornyát,tutti odalesz a hőképes,meg az elektropotika is,irányzónak-arancsnoknak egyaránt.A sima lövegtávcső az egyik legvédettebb helyen tléli-csakhogy az Armatának nincs ilyen.A szorosanvett magrész lehet,hogy egybemarad,a lövegbölcsővel.De a többi szecska lesz.Hőképes és digitális csodamüszerrel,géppuskástul,parancsnoki keresómodulostul,ködvetőstül,,Afganit APSel eggyüt.Onnantol kezdve a fegyverrendszer használhatatlan,akkor is,ha maga a löveg mködőképes marad.(ha marad,és nem robban a toronyban lévő lőszer)A használhatatlan fegyverrendszerű tank meg nem tank,csak levélnehezék.APFSDS lvedékre hirtelen nem találtam adatot,de ha jol emlékszem 2km-en 200akárhány milis páncélt átvisz-és mégcsak nem is uránkarbit.vagy wolfram.Ha DU-bol csinálják,égni is fog az a torony,mint a Reistag,meg lukas is lesz,mint a szita.Oké,a lövegbölcső azt is kibirhatja-de harcolni nem fog tudni,az toddsieher.(igazábol ha beválik,és megbizható konstrukciónak bizonyul,ezzel az 57milis gá-val simán elsörik szinte az összes nyugati/kinai gyalogsági járgányt,a jármúveik saját pontvédelmi AAt kapnak vele,és a dronok is jobbanteszik,ha nem reülnek túl közel.Ha beválik)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
Hát én nem tudom melyikőtöknek van igaza.

De a neten legtöbb helyen 48t-t írnak rá..
A t15 re 50t írnak. Amit már nagyon nem értek ha elvileg ugyan az az alap, és ok van rajta torony de az nehezebb mint egy 125milist befogadó?o_O
Tudtok mondjuk valami hivatalos oldalt ahol meg lehetne nézni?
Esetleg tud valaki pontos adatokat. Nem wikit.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Ha 120/perces tüzgyorsasággal,robbanó AP gránátokkal megküldik akármelyik hk tornyát,tutti odalesz a hőképes,meg az elektropotika is,irányzónak-arancsnoknak egyaránt.A sima lövegtávcső az egyik legvédettebb helyen tléli-csakhogy az Armatának nincs ilyen.A szorosanvett magrész lehet,hogy egybemarad,a lövegbölcsővel.De a többi szecska lesz.Hőképes és digitális csodamüszerrel,géppuskástul,parancsnoki keresómodulostul,ködvetőstül,,Afganit APSel eggyüt.Onnantol kezdve a fegyverrendszer használhatatlan,akkor is,ha maga a löveg mködőképes marad.(ha marad,és nem robban a toronyban lévő lőszer)A használhatatlan fegyverrendszerű tank meg nem tank,csak levélnehezék.APFSDS lvedékre hirtelen nem találtam adatot,de ha jol emlékszem 2km-en 200akárhány milis páncélt átvisz-és mégcsak nem is uránkarbit.vagy wolfram.Ha DU-bol csinálják,égni is fog az a torony,mint a Reistag,meg lukas is lesz,mint a szita.Oké,a lövegbölcső azt is kibirhatja-de harcolni nem fog tudni,az toddsieher.(igazábol ha beválik,és megbizható konstrukciónak bizonyul,ezzel az 57milis gá-val simán elsörik szinte az összes nyugati/kinai gyalogsági járgányt,a jármúveik saját pontvédelmi AAt kapnak vele,és a dronok is jobbanteszik,ha nem reülnek túl közel.Ha beválik)

Szerinted az Abrams a harctéren maradna ha minden optikai eszköze kuka lenne kivéve a tartalékot?Dehogy maradna...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerinted az Abrams a harctéren maradna ha minden optikai eszköze kuka lenne kivéve a tartalékot?Dehogy maradna...
Ha megnézzed,az M1nek elég jol páncélozott háza van az irányzómszereknek.Ráadásul van amikor egy zárható páncélajtó is látható.Érdekes mód,nem mindig.Más hk-nak meg kln házakban vannak a különböző müszerek.És ha megfelelő látási viszonyok vannak,és fontos a harcfeladat,nem válik ki.Ott a hagyományos lövegtávcső.Romlik a harcértéke,de nem szünik meg.
Nem ccsak ez a gondom az Armatával.Ebben a távirányitott toronyban triviális hibát,lőszerkirázódás okozta akadáyt sem lehet elháritani.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Dögöljek meg ha pl a torony oldalsó részein atakatólemezeket annál a marha nagy ajtónál(valószínűleg ott málházzák a lőszert)nem kapcsokkal van összefogatva atakarólemez.

Nem röntgenszemem nekem sincs veled ellentétben nem nézem teljesen baromnak az orosz harckocsitervezőket.Elárulok egy titkot:A tornyot ugyanazok ugyan azzal a technológiával tervezték mint a teknőt amire te mondtad,hogy nagyon jól sikerült!Vagy úgy gondolod,hogy mire atoronyra értek elfogyott a tudás olyan szinten,hogy még egy kb 30cm vastag homogén acéllapot(nem NERA-t mert hülyék,nem jut eszükbe ugyan azt a technológiát használni a torony páncélján mint a teknőjén)sem tudtak berakni a takarólemezek alá a torony frontján?
Nem ezt mondtam hogy hülyék, hanem hogy személyzet nélkük minek páncélozzák szarrá a tornyot??? Amúgy ha ezzel a hosszított 7görgös alvázza is kb annyi a súlya mint egy T80nak, nem feltételez szarrávasalt tornyot!!! 60 tonnának kéne lennie a mérete szerint mint a kortársai.... akkor honnan vették el az anyagot??? A löveg nyílván egy erős bölcsőben van, amit kb körbelemezeltek.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 196
113
Nem ezt mondtam hogy hülyék, hanem hogy személyzet nélkük minek páncélozzák szarrá a tornyot??? Amúgy ha ezzel a hosszított 7görgös alvázza is kb annyi a súlya mint egy T80nak, nem feltételez szarrávasalt tornyot!!! 60 tonnának kéne lennie a mérete szerint mint a kortársai.... akkor honnan vették el az anyagot??? A löveg nyílván egy erős bölcsőben van, amit kb körbelemezeltek.

Úgylátszik nem csak nekem jutott eszembe, hogy nem jön ki a matek ha úgy van páncélozva mint ahogy dudi állítja.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Nem ezt mondtam hogy hülyék, hanem hogy személyzet nélkük minek páncélozzák szarrá a tornyot??? Amúgy ha ezzel a hosszított 7görgös alvázza is kb annyi a súlya mint egy T80nak, nem feltételez szarrávasalt tornyot!!! 60 tonnának kéne lennie a mérete szerint mint a kortársai.... akkor honnan vették el az anyagot??? A löveg nyílván egy erős bölcsőben van, amit kb körbelemezeltek.

Amit írtam az nem agyonpáncélozás kategória!Vegyük már észre,hogy amit írtam az egy gyenge páncélzat!

Ami pedig a tömegét illetti minden mértékadó helyen 50-60 tonna közti értéket adnak meg.A 48 egy nagyon hülye becslés.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 036
113
Amit írtam(a 30cm NERA szemből és 10cm homogén acél oldalt)az egy gyenge páncélzat!Ma az erős toronypáncél az 60-80cm NERA szemből meg 30-40cm NERA oldalt!!!!!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7