T-14 Armata

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Az a külső "kazánlemez" valószínűleg 2 cm-s vastagság körül van és 550 HB-s páncél acél. A funkciója pedig az, hogy megfogja a 12.7 mm-s géppuska lőszereket.
A forrást megtaláljátok itt a fórumon csak lapozzatok vissza majd 100 oldalt, boki tette be anno.
Amúgy ez sem új megoldás, nézzétek meg az M1 tornyát. Ugyan ez a megoldás.
A Leopárd 2 tornya 25 tonna körül van! Ebből kiolvasható, hogy a test 40 tonna körül van. Én úgy tudom, hogy a T-14 súlya 55 tonna környékén mozog. A többit mindenki rakja össze magának ;)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Az a külső "kazánlemez" valószínűleg 2 cm-s vastagság körül van és 550 HB-s páncél acél. A funkciója pedig az, hogy megfogja a 12.7 mm-s géppuska lőszereket.
A forrást megtaláljátok itt a fórumon csak lapozzatok vissza majd 100 oldalt, boki tette be anno.
Amúgy ez sem új megoldás, nézzétek meg az M1 tornyát. Ugyan ez a megoldás.
A Leopárd 2 tornya 25 tonna körül van! Ebből kiolvasható, hogy a test 40 tonna körül van. Én úgy tudom, hogy a T-14 súlya 55 tonna környékén mozog. A többit mindenki rakja össze magának ;)

Az 55t re tudsz valami forrást?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Amit írtam az nem agyonpáncélozás kategória!Vegyük már észre,hogy amit írtam az egy gyenge páncélzat!

Ami pedig a tömegét illetti minden mértékadó helyen 50-60 tonna közti értéket adnak meg.A 48 egy nagyon hülye becslés.

Aha.
Hát számomra 50-60t azaz 10t különbség nem mértékadó.
Ha jólértem mindenki találgat. Még a tömeg sem tisztázott.
Azaz aki azt írja papírvékony a toronypáncél, és te is aki azt írod oldalt min 100mm csak találgattok.o_O
Azt megírnád mértékadó oldalakon a t15 hány tonna?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Aha.
Hát számomra 50-60t azaz 10t különbség nem mértékadó.
Ha jólértem mindenki találgat. Még a tömeg sem tisztázott.
Azaz aki azt írja papírvékony a toronypáncél, és te is aki azt írod oldalt min 100mm csak találgattok.o_O
Azt megírnád mértékadó oldalakon a t15 hány tonna?

Senki nem mondta még meg ezeket az értékeket(az F-22 tömege máig titok pedig az egy 10+éves gép) meg még jó ideig nem is fogja.Ezek olyan értékek amik körülbelül megállják a valóságot a képek alapján.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Ocses

Sok helyen a 48 tonna szerepel adatként, például itt is:
maxresdefault.jpg


De a harcjárműnek egyébként még nincs hivatalos súlya!

Ajánlom figyelmedbe az UVZ oldalát:
http://uralvagonzavod.ru/product/70/88
Amint látod semmilyen hivatalos adat nincs róla!
Ellenben mondjuk ugyan ezen az oldalon a T-90MS-ről van:
http://uralvagonzavod.ru/product/70/57
Ennek a súlya 48 tonna....
 
M

molnibalage

Guest
Senki nem mondta még meg ezeket az értékeket(az F-22 tömege máig titok pedig az egy 10+éves gép) meg még jó ideig nem is fogja.Ezek olyan értékek amik körülbelül megállják a valóságot a képek alapján.
Ez sem igaz. A megadott értéken vakarjuk a fejünket, de sehol nem az szerepel, hogy "classified". Az YF-22 és F-22 között a gép hízott úgy 4 tonnát úgy, hogy az YF-22 már az F-15E-nél is nehezebb volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 614
79 823
113
Ez sem igaz. A megadott értéken vakarjuk a fejünket, de sehol nem az szerepel, hogy "classified". Az YF-22 és F-22 között a gép hízott úgy 4 tonnát úgy, hogy az YF-22 már az F-15E-nél is nehezebb volt.

Bocsánat akkor em biztos hogy igaz a megadott érték
 
M

molnibalage

Guest
Bocsánat akkor em biztos hogy igaz a megadott érték
Csak furcsa, de ez alapján egyesek azt írták le, hogy susmus lehet. Az összes jenki gép tömege elég pontosan meg volt adva, amikor pont ugyanúgy a dárda hegye volt azok státusza, mint ma az F-22-nek.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 460
18 018
113
Csak furcsa, de ez alapján egyesek azt írták le, hogy susmus lehet. Az összes jenki gép tömege elég pontosan meg volt adva, amikor pont ugyanúgy a dárda hegye volt azok státusza, mint ma az F-22-nek.
Többször beszéltetek AO-val, hogy túl nehéznek gondoljátok a Raptort a hivatalos adatok alapján, valószínűleg könnyebb annál. Nincs még hivatalos tömegadat a T-14-ről, amíg nem akarják tendereztetni valahol, akár majd pár tonnával kevesebbet is megadhatnak. Mondhatnak 50-et, miközben valójában 55.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Okaj.
Értem én,hogy titkos. Nem is grammra akartam tudni. Csak ti itt úgy irogattok egymásnak, hogy azt hittem tudtok valami pontosabbat amit én nem találtam.
Bár ha a képek alapján 48-60 ig saccolják akkor ha az a 5-10-12t páncélzatba jön fel teljesen más a kép.
+10t páncélban azért nem kevés.

A raptor meg egy kicsit más tészta mint egy harckocsi. Raptort az amcsik nem adnak el.
De szerintem ha lenne vevő nagyobb tételbe a t14re az oroszok egy másodpercig sem vacilálnának. Ott meg úgyis kitudódna.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
Ocses

Valamit félre olvastál!
A gyártó hivatalos oldalán nincs megadva róla semmilyen paraméter!
A T-90MS az amelyik 48 tonna....

A T-90MS 6 db futógörgővel 48 tonna (6*8=48). A T-14 7 futógörgős. 7*8=56. Értelem szerűen a példa kicsit torzít, de az tény, hogy pusztán a teknő hossza nem határozza meg a futógörgők számát. Lásd. Merkava IV amely 6 görgős hasonló hossz mellet. 48 tonnához nem kell 7 görgő. De ha 50+ tonnás a tankod és számolsz a jövőbeni megerősítésekkel (nehezebb páncél, erősebb ágyú--->nehezebb torony) akkor bizony kell a 7 futógörgő.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
Ocses

Valamit félre olvastál!
A gyártó hivatalos oldalán nincs megadva róla semmilyen paraméter!
A T-90MS az amelyik 48 tonna....

A T-90MS 6 db futógörgővel 48 tonna (6*8=48). A T-14 7 futógörgős. 7*8=56. Értelem szerűen a példa kicsit torzít, de az tény, hogy pusztán a teknő hossza nem határozza meg a futógörgők számát. Lásd. Merkava IV amely 6 görgős hasonló hossz mellet. 48 tonnához nem kell 7 görgő. De ha 50+ tonnás a tankod és számolsz a jövőbeni megerősítésekkel (nehezebb páncél, erősebb ágyú--->nehezebb torony) akkor bizony kell a 7 futógörgő.

Bocsi.
A mobilon egy sorral alá nyomtam.:oops:
Oszt nem is néztem csak a súlyát. :D
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Durva mi?
(STRV-2000)

A durva az lett volna, ha a hidegháború nem ér véget, és megépítik az STRV 2000 programban kiválasztott T140/40 változatot (toronnyal rendelkező, 140mm-es fő löveg és 40mm-es gépágyú). A frontpáncélzatát ugyanis a 120/125mm-es lövegek ellen méretezték volna, csakhogy a szovjetek már kvázi elkönyvelték a 152mm-es kaliberre való váltást. Vagyis adott esetben az STRV 2000-nek az Objekt 195, Object 292, Object 299 vagy Object 477(A) harckocsi projektek közül győztessel kellett volna szembenéznie.

Az Objekt 292 ugye egy T-80U-n alapuló megoldás lett volna, ahol a lőszertároló a torony végébe került volna át az automata töltővel együtt, és egy 152mm-es simacsövű löveget kapott volna. Szemben a többi konkurens tervvel, ennél a legvonzóbb a program relatíve egyszerűsége volt. Egy prototípusa épült meg, töltőberendezés nélkül.

lFEhaaI.jpg


14YTXZ5.jpg


A négy közül a másik potenciális esélyes a Harkoviak Objekt 470/470A/477 terve, Buntar / Molot folyomány lehetett volna, dettó 152mm-es löveg, amelyet külső beépítéssel helyeztek volna el egy nagyon alacsony profilú torony tetejére:

490a1.jpg

Projekt 477A makett

143782242665224464.jpg

A belső elrendezés a Projekt 477-nek, a torony nagyon lapos, de erős (cirka 780mm-es fizikai vastagságú) páncélzattal bírt volna, ahogy a test is, a löveg külső elhelyezésű

143912903099969038.jpg

Ez már feltehetően a Projekt 477-nek a prototípusa, a 152mm-es löveg mellett egy 30mm-es gépágyúval is ellátták volna
És hát ugye volt még több, az Objekt 195 és az Objekt 299 személyzet nélküli toronnyal készült volna, T-14 módra a személyzet egy kapszulában ül a testben.

kxYExg0.jpg

Objekt 299 makett, látható a három fős személyzet periszkópjai
És most nézzünk vissza az STRV 2000-re. Jól néz ki ezek mellett? Ugye már nem annyira? :)