MiG-31 Foxhound (Mikojan-Gurjevics)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Az orosz Védelmi Minisztérium közlése szerint 2019-ben az Északi Flotta alá rendelt, jelenleg csak 1 századnyi géppel rendelkező 98. GvIAP.-ot (Moncsegorszk) ismét kétszázados ezred erejűre fejlesztik.
Ezenkívül Dimitrij Boltenkov katonai szakértő (róla még nem hallottam, de lehet, hogy ez az én hibám) szerint hamarosan reaktiválják a nagy múltú, 2001-ben feloszlatott 174. GvIAP.-ot az Arhangelszki Területen található Kotlasz légibázison. Valószínűleg szintén kétszázados ezredként kb. 2 tucatnyi MiG-31BM-el felszerelve.
Forrás: https://b-port.com/news/item/224035.html
Továbbra is tartja magát az a nem hivatalos értesülés az orosz "karosszék szakértők" körében, hogy a 22. GvIAP. 31-eseiből, azokat kiegészítve szintén reaktiválják a 2009-ben feloszlatott 530. IAP.-ot Csugujevkán (Tengermelléki Terület, Vlagyivosztoktól kb. 200 km-re északra).
Úgy látom komolyan gondolják a BM modernizáció folytatását, és a gépeknek már meg is találták a helyét.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Az orosz Védelmi Minisztérium közlése szerint 2019-ben az Északi Flotta alá rendelt, jelenleg csak 1 századnyi géppel rendelkező 98. GvIAP.-ot (Moncsegorszk) ismét kétszázados ezred erejűre fejlesztik.
Ezenkívül Dimitrij Boltenkov katonai szakértő (róla még nem hallottam, de lehet, hogy ez az én hibám) szerint hamarosan reaktiválják a nagy múltú, 2001-ben feloszlatott 174. GvIAP.-ot az Arhangelszki Területen található Kotlasz légibázison. Valószínűleg szintén kétszázados ezredként kb. 2 tucatnyi MiG-31BM-el felszerelve.
Forrás: https://b-port.com/news/item/224035.html
Továbbra is tartja magát az a nem hivatalos értesülés az orosz "karosszék szakértők" körében, hogy a 22. GvIAP. 31-eseiből, azokat kiegészítve szintén reaktiválják a 2009-ben feloszlatott 530. IAP.-ot Csugujevkán (Tengermelléki Terület, Vlagyivosztoktól kb. 200 km-re északra).
Úgy látom komolyan gondolják a BM modernizáció folytatását, és a gépeknek már meg is találták a helyét.
Honnan szednek ennyi képzett katonát? Én még fiatal orosz pilótát nem láttam.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93


A 31K-k egyelőre "a harceljárások kidolgozása" miatt vannak Aktyubinszkban, ami hihető is, mert ott tényleg ezzel foglalkoznak. Ott dolgozták ki a pl. Szu-34-es harci alkalmazásának taktikáját is. De ezzel most már hamarosan el fognak készülni. (Szerintem.)
Arra leszek kíváncsi, hogy utána hová kerülnek! Maradnak a Krímben, ahol az ukránokat és a NATO déli szárnyát, különösen Törökországot figyelmeztethetik Oroszország erejére. (Meg a Földközi-tengeren hajózó USA flottát.) Vagy északra mennek, ahol most nagyon erősítenek az oroszok. (Ezt személy szerint én nem tartom valószínűnek.) Esetleg a Keleti Katonai Körzetbe küldik őket Vlagyivosztok körztébe, vagy Kamcsatkára, ahol Alaszkát, Japánt, Kínát, esetleg Dél-Koreát is el tudják érni.
Mondjuk én arra fogadnék, hogy gyártanak még egy tucatnyit, és 1 század a Krímbe, 1 század pedig a Távol-Keletre települ. De ez csak az én álomvilágom, viszont lenne értelme.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 983
113
Az orosz Védelmi Minisztérium közlése szerint 2019-ben az Északi Flotta alá rendelt, jelenleg csak 1 századnyi géppel rendelkező 98. GvIAP.-ot (Moncsegorszk) ismét kétszázados ezred erejűre fejlesztik.
Ezenkívül Dimitrij Boltenkov katonai szakértő (róla még nem hallottam, de lehet, hogy ez az én hibám) szerint hamarosan reaktiválják a nagy múltú, 2001-ben feloszlatott 174. GvIAP.-ot az Arhangelszki Területen található Kotlasz légibázison. Valószínűleg szintén kétszázados ezredként kb. 2 tucatnyi MiG-31BM-el felszerelve.
Forrás: https://b-port.com/news/item/224035.html
Továbbra is tartja magát az a nem hivatalos értesülés az orosz "karosszék szakértők" körében, hogy a 22. GvIAP. 31-eseiből, azokat kiegészítve szintén reaktiválják a 2009-ben feloszlatott 530. IAP.-ot Csugujevkán (Tengermelléki Terület, Vlagyivosztoktól kb. 200 km-re északra).
Úgy látom komolyan gondolják a BM modernizáció folytatását, és a gépeknek már meg is találták a helyét.

Igen, most ez folyik. A Szergyukov által bezárt légi bázisokat és feloszlatott repülő ezredeket reaktiválják. Ugyanúgy van ez a szárazföldi egységekkel is.
 
  • Tetszik
Reactions: hurci10

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Honnan szednek ennyi képzett katonát? Én még fiatal orosz pilótát nem láttam.

Pedig egyre több van. Ha a Jutyubon megnézed az állami TV-nek nyilatkozó nacsalnyikokat, már az ezredek parancsnokai is negyvenes fickók, de látni köztük 30-as éveikben járókat is. De van, amikor századparancsnokokat, sőt gépparancsnokokat szólaltatnak meg, és ők 30-as éveik elején, 20-as éveik végén vannak ránézésre. A Szíriában szolgálók sem öregek.
Sőt az olyan tapasztalt pilóták, mint az Orosz Lovagok, a Sztrizsi, vagy éppen az Orosz Sólymok csapatokban repülő, általában berepülő és oktató minősítéssel rendelkezők, sem öregurak. Olyat egyre kevésebbet látni, bár még van. És ez nem is baj, mert kell aki átadja a tapasztalatokat.
https://cdni.rbth.com/rbthmedia/images/all/2017/02/07/dsc02593-1200.jpg

1-7.jpg

610c8fcffb.jpg
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Tök mind1 hová viszik őket mert pár órán belül bárhová odaérnek...


A 31-es harcászati hatósugara hangsebesség alatti repülésnél, 12.000 m-es magasságban kb. 1.500 km. Légi utántöltési lehetőség van, csak kevés az Il-78-as. A gép légi üzemeltetési utasítása szerint a maximálisan lerepülhető távolság 5.400 km, vagy 5 óra 30 perc. (Bár repültek már 7 órát is 31-essel, többszöri légi tankolással, de az inkább rekordhajhászás volt, különlegesen előkészített géppel, nem napi gyakorlat..) Azért ennél Oroszország lényegesen nagyobb!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
A 31-es harcászati hatósugara hangsebesség alatti repülésnél, 12.000 m-es magasságban kb. 1.500 km. Légi utántöltési lehetőség van, csak kevés az Il-78-as. A gép légi üzemeltetési utasítása szerint a maximálisan lerepülhető távolság 5.400 km, vagy 5 óra 30 perc. (Bár repültek már 7 órát is 31-essel, többszöri légi tankolással, de az inkább rekordhajhászás volt, különlegesen előkészített géppel, nem napi gyakorlat..) Azért ennél Oroszország lényegesen nagyobb!

Mi az a szituáció ami nem várhat fél napot?
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Mi az a szituáció ami nem várhat fél napot?


Nézd, bilibe dughatom a kezem, hogy megálmodjak egyet ha gondolod. :)
Ne tévesszen meg az, hogy Putyin cár haditengerészeti kötelékek elleni fegyverrendszerként vezette fel, a MiG-31K egyértelműen stratégiai csapásmérő fegyver. (Éppen ezért gondolom úgy, hogy nagyon alulértékelik.) Ami képes kiütni egy jól védett, mozgó pontcélnak számító repülőgép hordozót, az egy légitámaszpontot, vagy akár egy nagyvárost is el tud találni. A rakétájához nem értek annyira, de meglepődnék, ha nem lenne felszerelhető tömegpusztító fejjel. Márpedig az ilyen jellegű fegyverrendszerek esetében alapkövetelmény, hogy azonnal bevethetőek legyenek a célpontjaik ellen. Ez az elrettentés egyik fontos követelménye. Szerintem ez így működik: "Ha rossz fiú leszel Kim (Erdogán, Mao, Kolja, Johny nem kívánt törlendő), leradírozlak a térképről! És nem holnap, hanem fél óra múlva!"
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
A 31-es harcászati hatósugara hangsebesség alatti repülésnél, 12.000 m-es magasságban kb. 1.500 km. Légi utántöltési lehetőség van, csak kevés az Il-78-as. A gép légi üzemeltetési utasítása szerint a maximálisan lerepülhető távolság 5.400 km, vagy 5 óra 30 perc. (Bár repültek már 7 órát is 31-essel, többszöri légi tankolással, de az inkább rekordhajhászás volt, különlegesen előkészített géppel, nem napi gyakorlat..) Azért ennél Oroszország lényegesen nagyobb!
Az Eurofighterek saját szárnyon mentek Angliából Faroklandra.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nézd, bilibe dughatom a kezem, hogy megálmodjak egyet ha gondolod. :)
Ne tévesszen meg az, hogy Putyin cár haditengerészeti kötelékek elleni fegyverrendszerként vezette fel, a MiG-31K egyértelműen stratégiai csapásmérő fegyver. (Éppen ezért gondolom úgy, hogy nagyon alulértékelik.) Ami képes kiütni egy jól védett, mozgó pontcélnak számító repülőgép hordozót, az egy légitámaszpontot, vagy akár egy nagyvárost is el tud találni. A rakétájához nem értek annyira, de meglepődnék, ha nem lenne felszerelhető tömegpusztító fejjel. Márpedig az ilyen jellegű fegyverrendszerek esetében alapkövetelmény, hogy azonnal bevethetőek legyenek a célpontjaik ellen. Ez az elrettentés egyik fontos követelménye. Szerintem ez így működik: "Ha rossz fiú leszel Kim (Erdogán, Mao, Kolja, Johny nem kívánt törlendő), leradírozlak a térképről! És nem holnap, hanem fél óra múlva!"
Szerintem a hajó elleni rész mese. Hacsak nem aktív radaros. Akkor is kellene TV valakinek, vagy műokosság a rakétába. Különben hogy találna meg egy mozgó hajót, és ha meg is találja, hogy különbözteti meg egy kargósiptől?
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Szerintem a hajó elleni rész mese. Hacsak nem aktív radaros. Akkor is kellene TV valakinek, vagy műokosság a rakétába. Különben hogy találna meg egy mozgó hajót, és ha meg is találja, hogy különbözteti meg egy kargósiptől?


Erre mondtam, hogy nem értek a Kinzsalhoz. Biztos meg lehet oldani, de, hogy megcsinálták-e, azt nem tudom. Mondjuk azt tudom, hogy a gépnek van műholdas kapcsolata, de, hogy a rakétának van-e?
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Erre mondtam, hogy nem értek a Kinzsalhoz. Biztos meg lehet oldani, de, hogy megcsinálták-e, azt nem tudom. Mondjuk azt tudom, hogy a gépnek van műholdas kapcsolata, de, hogy a rakétának van-e?
Nem ért hozzá senki. Ezt elfelejtették kifejteni. Akkor már csak műhold kellene hozzá.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Csak említettem, hogy az nem 5 óra 30 perc volt.


Aha! Nos a 31-es eredetileg ugye elfogó vadászgép. arra meg ennyi járőrözési idő elég. Amennyire tudom, az időtartamot a hajtómű korlátozza, talán a kenése. Az ominózus 7 órás repülésnél is az volt az EGYIK trükk, hogy más olajat használtak. Gondolom, ha muszáj máskor is megtehetik.
 

hurci10

Well-Known Member
2018. július 1.
390
1 379
93
Nem ért hozzá senki. Ezt elfelejtették kifejteni. Akkor már csak műhold kellene hozzá.


Ez a téma sem az erősségem, de meglepne, ha nem lenne pár felderítő műholdjuk. Mégiscsak arról az országról - na jó az utódjáról - beszélünk, ahonnan fellőtték a Szputnyikot. Talán nem felejtették el, hogyan kell.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 264
76 817
113
Nézd, bilibe dughatom a kezem, hogy megálmodjak egyet ha gondolod. :)
Ne tévesszen meg az, hogy Putyin cár haditengerészeti kötelékek elleni fegyverrendszerként vezette fel, a MiG-31K egyértelműen stratégiai csapásmérő fegyver. (Éppen ezért gondolom úgy, hogy nagyon alulértékelik.) Ami képes kiütni egy jól védett, mozgó pontcélnak számító repülőgép hordozót, az egy légitámaszpontot, vagy akár egy nagyvárost is el tud találni. A rakétájához nem értek annyira, de meglepődnék, ha nem lenne felszerelhető tömegpusztító fejjel. Márpedig az ilyen jellegű fegyverrendszerek esetében alapkövetelmény, hogy azonnal bevethetőek legyenek a célpontjaik ellen. Ez az elrettentés egyik fontos követelménye. Szerintem ez így működik: "Ha rossz fiú leszel Kim (Erdogán, Mao, Kolja, Johny nem kívánt törlendő), leradírozlak a térképről! És nem holnap, hanem fél óra múlva!"

Gondolom de fényképet is kérek róla! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:;)
 
  • Tetszik
Reactions: hurci10