Golyószórók / géppuskák

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Valaki magyarázza már el nekem, hogy ezeknek az egyezményeknek mi a céljuk? A fegyvereket ölésre tervezték.
Ha humánus háborúkat akarnak vívni akkor vezessék be az airsoft fegyvereket és szabályokat.

A feleslegesen nagy sérülésokozás elkerülése.Akkoriban még hittek abban,hogy lehet úriember módjára háborúzni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
A feleslegesen nagy sérülésokozás elkerülése.Akkoriban még hittek abban,hogy lehet úriember módjára háborúzni.

Jah, mármint békeidőben mindenki aláírja. Aztán az első háború alkalmával mindenki használja, merthát háborúban mindent szabad.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Felesleges olyan sérülést okozni amit expanzív/robbanó lövedék okoz (kézifegyverekről beszélünk) a sima FMJ is harcképtelenné teszi a delikvenst, és ez elég is államok közti háborúban (az öngyilkos merénylő dzsihádzsonik más tészta). Másik az hogy egy ilyen lőszer ára az FMJ hez képest horror.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Az ölőképesség nem is annyira hasznos. Egy ellenséges katonát sokkal inkább megéri megsebesíteni, mint megölni. Hosszútávon ápolni kell, mindenféle nyugdíjat fizetni neki míg meg nem hal. Egy rakás extra költség. De rövidtávon, harc közben is. Egy sebesültet ki kell menteni, amit általában a bajtársai végeznek el. Egy sebesülttel akkor, nem egy hanem legalább két ellenfelet vonsz ki a tűzharcból.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Egy sebesülttel akkor, nem egy hanem legalább két ellenfelet vonsz ki a tűzharcból.

Én úgy tudom 3 al számolnak sebesültnél.
 
  • Tetszik
Reactions: Mackensen

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 700
113
Valaki magyarázza már el nekem, hogy ezeknek az egyezményeknek mi a céljuk? A fegyvereket ölésre tervezték.
Ha humánus háborúkat akarnak vívni akkor vezessék be az airsoft fegyvereket és szabályokat.

Valamilyen civilizációs keretet ad a háborús viselkedésnek, ez nem új, ókorban is voltak erre törekvések,

A háborút béke követi, ritka már a teljes megsemmisitő háború, európai kultúrában csak egy erőszakos érdekérvényesítő eszköznek tekintik a háborús tevékenységet - ‘politika, csak más eszközökkel’. Számtalan háborút megvívtak már, és kialakult a tapasztalat, hogy a volt ellenséggel utána együtt is fogsz működni, és sem neked, sem az ellenségednek nem érdeked, hogy a háború után csupa emberi roncsot kapjatok vissza, akiket el kell tartani, nem tudnak termelni. A túlzott háborús károk épp az elérni kívánt célt teszik zárójelbe, senkinek nem érdeke, hogy a - kölcsönös - háborús rombolás helyreállításával menjen az idő és a pénz. Az emberiességi célokat leszámítva ezért is célszerű a kölcsönös önkorlátozás an megállapodni - ha amúgy a hadicélt nem gátolja semmiben - hohy szükségtelen éskáros túlzóan pusztító fegyvereket egyik hadviselő fél se alkalmazza.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Valamilyen civilizációs keretet ad a háborús viselkedésnek, ez nem új, ókorban is voltak erre törekvések,

A háborút béke követi, ritka már a teljes megsemmisitő háború, európai kultúrában csak egy erőszakos érdekérvényesítő eszköznek tekintik a háborús tevékenységet - ‘politika, csak más eszközökkel’. Számtalan háborút megvívtak már, és kialakult a tapasztalat, hogy a volt ellenséggel utána együtt is fogsz működni, és sem neked, sem az ellenségednek nem érdeked, hogy a háború után csupa emberi roncsot kapjatok vissza, akiket el kell tartani, nem tudnak termelni. A túlzott háborús károk épp az elérni kívánt célt teszik zárójelbe, senkinek nem érdeke, hogy a - kölcsönös - háborús rombolás helyreállításával menjen az idő és a pénz. Az emberiességi célokat leszámítva ezért is célszerű a kölcsönös önkorlátozás an megállapodni - ha amúgy a hadicélt nem gátolja semmiben - hohy szükségtelen éskáros túlzóan pusztító fegyvereket egyik hadviselő fél se alkalmazza.

Lehet, hogy a 19. századig ez volt, de én nem ezt látom visszaköszönni pl. a második világháborúban. Ott pl. a teljes hátországot igyekeztek megsemmisíteni és szó sem volt arról, hogy kölcsönösen kíméljük egymást a rombolástól.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 466
113
Lehet, hogy a 19. századig ez volt, de én nem ezt látom visszaköszönni pl. a második világháborúban. Ott pl. a teljes hátországot igyekeztek megsemmisíteni és szó sem volt arról, hogy kölcsönösen kíméljük egymást a rombolástól.
Viszont vegyifegyvert nem vetettek be (Vlagyivosztok foldalatti erődrendszerét leszámítva). Lehet tisztában voltak vele, hogy ha megszegik az ellenfél is könnyűszerrel meg fogja szegni maga is, az meg nem éri meg senkinek.
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 332
2 414
113
Viszont vegyifegyvert nem vetettek be (Vlagyivosztok foldalatti erődrendszerét leszámítva). Lehet tisztában voltak vele, hogy ha megszegik az ellenfél is könnyűszerrel meg fogja szegni maga is, az meg nem éri meg senkinek.

Nem Szevasztopolt akartál írni?
A 3., utolsó roham alatt vetettek be vegyi fegyvert, 1942 kora nyarán a Németek......
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ígen, de azok páncéltörő/gyújtó lőszerként szoktak szerepelni. Szokott bennük lenni egy kemény penetrátor magnak, ami előtt van egy kevés magnézium. Akkor "robban", meg gyúl ha páncélba ütközik. Egy puha kis emberi testen úgy megy át, hogy le se lassúl és kétlem, hogy akár picit is deformálódna. Ezeket főleg gyengén páncélozott célok ellen használják, meg más járművek ellen.

Arról nem is beszélve, hogy a "normál" 4 ball M33, 1 tracer M17 százas heveder cirka 150 dollárjába fáj az adófizetőknek.
Egy százas heveder APEI Mk169 600 dollárba kerül. Gyengén páncélozott járművekre vagy gyenge fedezékekre használt lőszer.
HEIAP Mk 211 esetén olyan 6500 dollárt kóstál a százas heveder. Inkább a Baretthez használják. Nem véletlen, az ára elmebeteg.
Tudtommal az ötvenesnél ez a két variáció van ami robban is. Ezekkel elméletileg közvetlenül emberre lőni tilos.
A hagyományos AP, API heveder 200-300 dollár között mozog.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Arról nem is beszélve, hogy a "normál" 4 ball M33, 1 tracer M17 százas heveder cirka 150 dollárjába fáj az adófizetőknek.
Egy százas heveder APEI Mk169 600 dollárba kerül. Gyengén páncélozott járművekre vagy gyenge fedezékekre használt lőszer.
HEIAP Mk 211 esetén olyan 6500 dollárt kóstál a százas heveder. Inkább a Baretthez használják. Nem véletlen, az ára elmebeteg.
Tudtommal az ötvenesnél ez a két variáció van ami robban is. Ezekkel elméletileg közvetlenül emberre lőni tilos.
A hagyományos AP, API heveder 200-300 dollár között mozog.

Sosem gondoltam volna,hogy ilyen drága(semmijen extra lőszerrel) egy rakasz az M2-höz.Bár nem nagyon vannak homogén rakoszok általában(szerintem mindig)minden ötödik lőszer fényjelző.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Sosem gondoltam volna,hogy ilyen drága(semmijen extra lőszerrel) egy rakasz az M2-höz.Bár nem nagyon vannak homogén rakoszok általában(szerintem mindig)minden ötödik lőszer fényjelző.

Szinte minden variánsnak van nyomjelző változata is. Van olyan ami csak night visionban látszik. A lövedék hegyét figyeld, minden szín, gyűrű egy bizonyos típusú lőszert jelent. Azt hallottam, hogy a DARPA fejleszt hozzá irányított lövedéket is. Biztos olcsó lesz.

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Szinte minden variánsnak van nyomjelző változata is. Van olyan ami csak night visionban látszik. A lövedék hegyét figyeld, minden szín, gyűrű egy bizonyos típusú lőszert jelent. Azt hallottam, hogy a DARPA fejleszt hozzá irányított lövedéket is. Biztos olcsó lesz.


Tudom,hogy mit kell nézni és mi mit jelent ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Sosem gondoltam volna,hogy ilyen drága(semmijen extra lőszerrel) egy rakasz az M2-höz.Bár nem nagyon vannak homogén rakoszok általában(szerintem mindig)minden ötödik lőszer fényjelző.
150 dollár 100db lőszer..... az drága??? 1,5 dollár /db... Ennyiért egy szaros 308 fmjt nem kapsz.... mondjuk itthon. USAba kb harmadáron van minden....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ne csináljuk már,hogy okoskodunk úgy,hogy még azt sem tudjuk mi az a páncéltörő-gyújtó lőszer!
Pont a norvég lőszernek tényleg az eleiben van a robbanóanyag/gyúelegy és mögötte a penetrátor.Furcsa,ezért is jegyeztem meg.Az általános persze a fenekén a nyomjelzőgyújtó égőbetét.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
Pont a norvég lőszernek tényleg az eleiben van a robbanóanyag/gyúelegy és mögötte a penetrátor.Furcsa,ezért is jegyeztem meg.Az általános persze a fenekén a nyomjelzőgyújtó égőbetét.

Gyúelegy van az elején nem robbanóelegy.Ne keverd a kettőt.