A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 840
113
A YALCINRA NMS-re gondultam hogy milyen nyugati tipusok jöhetnek szóba ezek helyett IVECORÓL már olvastam.
Szerintem az IVECO az ami nem túl drága,de nem is túl olcsó kategoria. Egy kke országnak még elérhető kategoria. Érdemes lenne e szétnézni az olaszoknál?? Ha már a törököt baszogatják. Vagy pl a lengyeleknél. Igaz ő náluk tapasztalat még kezdeti lehet abban a kategoriában.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Egy esetleges USA embargónál , két török járgányon kívül milyen nyugati típus jöhet szóba és esetleg mennyiért? A különbözetet ki állná? Gondolom a nyugati társai vagy még egyszer ennyibe kerülnek. Mint, ahogy az USA- fegyverek, minden a duplája.
Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
Fuchs 2
Fuchs_400x300_Rheinmetall.jpg

2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…
A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
- kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
- nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
- úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
- elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
- a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
- már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
Egyszóval, szerintem ideális lenne
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and tarzaan

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
A YALCINRA NMS-re gondultam hogy milyen nyugati tipusok jöhetnek szóba ezek helyett IVECORÓL már olvastam.
hát , elég kevés olyan van ami jó :/ és erről a török vasról se tudnám azt mondani hogyjó , jobb mint a hazai vicc de pl az usa-ban elég nagyot bukott elvileg a M-ATV , ha európát nézzük akkor a németeknek van még ilyesmi jóféle játékszere Fuchs 2 de a lengyeleknek is van ilyesmi cucca báár kérdéses hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, ha már mindenképp kell venni valamit a törököktől ,én már régen mondtam hogy ez a cucc felesleges , nyilván politika miatt lett beszerezve de én azt mondom hogy ha ebből vettünk pár darabot és ezzel letudtuk a törököket akkor legyen... de szerintem nem ilyen cuccok kellenének most első sorban ilyen célra
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
Fuchs 2
Fuchs_400x300_Rheinmetall.jpg

2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…
A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
- kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
- nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
- úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
- elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
- a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
- már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
Egyszóval, szerintem ideális lenne
BTR helyett patria AMV ezt meg tartsák meg a németek maguknak.
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Az 1:50-nél lévő egyéni felszereléssel már meg tudnék barátkozni.:) Természetesen m4 helyett brennel.:cool:
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
Fuchs 2
Fuchs_400x300_Rheinmetall.jpg

2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…
A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
- kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
- nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
- úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
- elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
- a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
- már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
Egyszóval, szerintem ideális lenne


Hát nemtudom. Nekem ez a jármű olyan se íze, se bűze.
Mint a franciàknak a vab.

Szerintem ezek inkàbb költséghatékonyak és egyszerűek mint kiemelkedőek haditechnikai szempontból bármiben.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
hát , elég kevés olyan van ami jó :/ és erről a török vasról se tudnám azt mondani hogyjó , jobb mint a hazai vicc de pl az usa-ban elég nagyot bukott elvileg a M-ATV , ha európát nézzük akkor a németeknek van még ilyesmi jóféle játékszere Fuchs 2 de a lengyeleknek is van ilyesmi cucca báár kérdéses hogy nekik milyen tapasztalataik vannak, ha már mindenképp kell venni valamit a törököktől ,én már régen mondtam hogy ez a cucc felesleges , nyilván politika miatt lett beszerezve de én azt mondom hogy ha ebből vettünk pár darabot és ezzel letudtuk a törököket akkor legyen... de szerintem nem ilyen cuccok kellenének most első sorban ilyen célra

Köszi a választ. Megnéztem a Fuchs 2-ről a videót, amit Algériában gyártanak, hát ezeket szerintem mi is bőven össze tudnánk szerelni. Idáig megvoltam győződve, hogy ha veszünk 6x6-ból, az is török lesz, de ez a német cucc kifejezetten jó lenne, ha akarunk ilyen kategóriát, mivel akkor több 8x8-ast tudnánk venni, és az már lehetne Patria. Mondjuk Patriaból is van ilyen 6x6-os, hát szerintem ez a német cucc jobb lehet. Lett írva a fórumban, hogy BTR-ek helyett jó volna, hát azt nem tudom elképzelni, hogy 8x8-ast ne vegyünk. Szerintem ha veszünk is ilyen 6x6-ost, csak azért, hogy több 8x8-ast tudjunk venni.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Hát eddig is az volt mióta böröndy tavaly bejelentette.
Úgy tűnik én leragadtam, én még csak arra emlékszem hogy valami spotter a blogján megpendítette hogy lehetséges...
A támogató szakaszokban lesz rendszeresítve? Vagy csak a különlegeseknél?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 358
113
Köszi a választ. Megnéztem a Fuchs 2-ről a videót, amit Algériában gyártanak, hát ezeket szerintem mi is bőven össze tudnánk szerelni. Idáig megvoltam győződve, hogy ha veszünk 6x6-ból, az is török lesz, de ez a német cucc kifejezetten jó lenne, ha akarunk ilyen kategóriát, mivel akkor több 8x8-ast tudnánk venni, és az már lehetne Patria. Mondjuk Patriaból is van ilyen 6x6-os, hát szerintem ez a német cucc jobb lehet. Lett írva a fórumban, hogy BTR-ek helyett jó volna, hát azt nem tudom elképzelni, hogy 8x8-ast ne vegyünk. Szerintem ha veszünk is ilyen 6x6-ost, csak azért, hogy több 8x8-ast tudjunk venni.
hát , hozzáértőbbek biztos megcáfolnának hogy ilyet össze tudunk hozni itthon , több dologban se vagyunk megfelelő szinten hogy bármi olyat legyártsunk bármi olyat ami normális utódja lenne a BTR-nek (bár nem nagy cucc , öreg és kuka töltelék de mindegy). Nekem a Fuchs kicsit olyan mint a Stryker hogy oké oké de valahogy mégsem látom az igazinak , ha már mindenképpen kerekessel akanánk leváltani a BTR-t ( most ezzel nem azt fogom mondani hogy csak kerekes technikát üzemeltessünk , épp ellenkezőleg én nagyon láncos párti vagyok, csak az mondom hogy ha mindenképp kerekes kell) akkor legszimpatikusabb nekem eddig a Rosomak volt , integrálunk ahhoz is SPIKE-LR-t ( ha eddig nem lenne...) és nagyon jó kis vasat kapnánk HA tényleg annyira kell a kerekes vas.
Úgy tűnik én leragadtam, én még csak arra emlékszem hogy valami spotter a blogján megpendítette hogy lehetséges...
A támogató szakaszokban lesz rendszeresítve? Vagy csak a különlegeseknél?
kriss gyorsabb volt mint én, támogatóban ATGM van , CG pedig teljesen kifogja váltani az RPG-t , jobb kérdés lenne szerintem hogy a támogatóban lévő ATGM mivel lesz leváltva ;)
Vajon a tartalékosok meg e fogják kapni az rpg et?
párat azért lövetnék velük RPG-vel de ha van rá lehetőség tanuljanak már ők is szépen majd a CG-n
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
Én melegen ajánlanám a döntéshozók figyelmébe az algériai példát.
Fuchs 2
Fuchs_400x300_Rheinmetall.jpg

2014 ben írtak alá szerződést €2,7 milliárd értékben 980 db jármű gyártásáról (cca. €2.7m /db úgy hogy ebben már benne van a gyár felépítése is)
Érdemes megnézni a videót a gyárról és a gyártásról…
A jármű szerintem ideális lenne a magyar BTR-ek váltótípusának
- kiforrot megbízható Rheinmetall konstrukció + ismét egy csók a németek ülepére,
- nem egy magas súlypontú instabil MRAP konstrukció (szerintem V alakú alvázra nekünk semmi szükségünk)
- úszóképes (Algéria nyilván nem kérte ezt az opciót)
- elöl 2 hátul 8 + 1 hely van benne (8 szállított katona 1 toronyfegyver kezelő)
- a gyártásába az algériai példa alapján be lehetne szállni U.úgy ahogy az algírok teszik a páncéltestet mi is össze tudnánk hegeszteni, sőt v.színű még több hozzáadott értékünk lehetne mint nekik. A motor jöhetne az MTU-tól.
- már most vagy egy tucat változat létezik a sima nyuszibusztól kezdve a parancsnokin át az ABV felderítőig
Egyszóval, szerintem ideális lenne
Hol a torony a 30mm-es gá-val?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 954
113
Hát annak lenne értelme, a bulgároktól meg venni egy rakat fejet hozzá.
De akkor minek a CG? Mi a baj az RPG-vel, pláne hogy a bulgároktól remélsz hozzá ezt azt? Tényleg,mi a baj az rpg-vel? Már rég nem hk ellen kell mint 68-ban. Nincs rajt a Nato kereszt?