[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
mert mondjuk 100 feltuningolt koporsóval aztán többet tudnál szerinted megvédeni? egy páncéltörő szakasz meg néhány modernebbnek számító ATGM ( vagy régi tapasztalatból kiindulva a szaros fos régi RPG) és ugyanott vagy mintha csak a Leo-k lennének mert a szerencsétlen T72 örül ha egyáltalán tüzet tud nyitni mielőtt kilövik....
értem én hogy a darabszám nagyon nagy probléma mert kevés , OKÉ , tiszta sor , de még mindig azt mondom hogy előbb vennék / harcolnék 44db A4-el mint 88 darab agyon tuningolt T72-vel
Szerintem pár hét kiadós pl német-szír helyzet vagy balkáni szarkavarás esetén már lehet hogy másképp gondolnál a kohó alapanyagra. Mert a semmitől minden jobb. Sajnos a várható veszteségekkel meg számolni kellesz majd az ilyen és ehhez hasonló szitúknál. Úgyhogy tegyük össze még a kezünket és imádkozunk hogy így is maradjon. Mert pl egy felvázolt nyugati/német helyzetnél pl tartalék alkatrész beszerzése szerintem nehézkes lehet majd a leokhoz. Mert bármilyen über egy technika. A gép az gép. Az alkatrész meg alkatrész. Ugyanúgy fog kopni mint az ember.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Egy modernizált 72század,gyalogsági biztositással egy komplett gyalogsági zl-at szétver.Ezek a vasak itt vannak,nem kell megvenni őket.Viszonylag csekély ráforditással még 20évig simán elvannak mint gyalogsági kisérőhk.
Ezek a belorusz letárolt állományból vásárolt szekerek 30+ évesek, húsz év múlva 50, minimum ...
A modernizálás költségeit lemérhejük pl a cseh M4CZ-n, a jicini üzemben asszem 30-at csináltak meg, de valahol azt olvastam, annyit se.
Budaörsön tökéletesen látszott a különbség, még külsőre is, akár az A4-el összehasonlítva. A T-72-ből folyt az olaj, korszerű elektronika semmi etc.
A horvátok a vukovári csatában a JNA terpenyei úton történt támadáskor könnyű páncéltörő eszközökkel 17 tankot nullázott le, első körben, aztán másnap még egy tucatot, így rövid idő alatt 30 72-es veszett oda..
A körülményeket tekintve is blamázs, ha modernizált, akkor se ússzák meg olcsóbban.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Két külön témát beszélünk egyszerre csak nem vetted észre. Jelenleg megy a szupderdatafaszomos T-72-őd elméleti (ami amúgy gyanúsan senkinek sincs) reklámszövegezése, meg van aki úgy gondolja, hogy semmiféle T-72 verzió legmodernebb modernizációban sem veheti fel a versenyt egy 30 éves csupasz A4-essel ami meg szerintem abszurdum már az elektronikák
Az alsó képen kazak modernizált gép van,ők megrendelték.
Régi originált A4nél biztos jobb a frissen modernizált 72.
Marha optimista lett a jónép,de alighanem nem fognak most sem a fák az égig nőni.Nem lesz korlátlan forrás,habzsi-dőzsi.Ami ebben a Z2026ban kibontakozni látszik,az egy gyenge páncélgránátos dd,valamilyen hk nélküli közepes gépesitett dd,meg a "különleges "dd"".Országvédelemhez,meg a térség meghatározó erejének......Lófax és estifény.
Leo2A4ben több a fejlesztési potenciál-csak éppen nincs nékünk olyan.72 meg van.Gödöllő elvileg képes nagyjavitani-sőt,amig Orbán 98ban le nem fújta,volt saját modernizációs programunk is.
Mit kell már félni a több tipustol?Volt már rendszerben több tipus egyszerre nálunk is,máshol is.Légierőnél dettó.Nálunk egyideüleg volt rendszerben a Su22,MiG23 és a 21.Utóbbi ráadásul két,még hajtóműben sem egyező változatban.Tankoknál T34,T54/55/55AM,és a 72.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Mit kell már félni a több tipustol?Volt már rendszerben több tipus egyszerre nálunk is,máshol is.Légierőnél dettó.Nálunk egyideüleg volt rendszerben a Su22,MiG23 és a 21.Utóbbi ráadásul két,még hajtóműben sem egyező változatban.Tankoknál T34,T54/55/55AM,és a 72.
Csődbe is ment az ország...
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Csődbe is ment az ország...
Izrael,80as évek.T55/62,Centurion,M48/60,Sherman(!),mindegyik modernizálva,motor és ágyúcserét is beleértve.És már volt Merkava is,I és II verzióban.De lehetne még egy valag országot sorolni.
Mert csődbe megy egy olcsóbban kiállitható,és olcsóban üzemeltethető tipustol.......Nabravó
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Izrael,80as évek.T55/62,Centurion,M48/60,Sherman(!),mindegyik modernizálva,motor és ágyúcserét is beleértve.És már volt Merkava is,I és II verzióban.De lehetne még egy valag országot sorolni.
Mert csődbe megy egy olcsóbban kiállitható,és olcsóban üzemeltethető tipustol.......Nabravó
Mik is a darabszámok? :rolleyes:
Izrael 2018-ban 18,5Mrd USD-t költött honvédelemre, ami a GDP több mint 5%-a. Minimum 15db állandó hk. zászlóaljat üzemeltet. Ilyen keretek között már lehet értelme spórolósra játszani. 1 v. max. 2 zászlóaljnál nem nagyon.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
A 72 es helyet nem e lenne értelme valami könnyű új fejlesztésű tank kategoria. Pl nemrég linkeltem be a török Tulpar fejlesztését az irányadó topikba. Valami ehhez hasonló könnyű tanknak én látnám értelmét mint támogató harckocsi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 968
113
A 72 es helyet nem e lenne értelme valami könnyű új fejlesztésű tank kategoria. Pl nemrég linkeltem be a török Tulpar fejlesztését az irányadó topikba. Valami ehhez hasonló könnyű tanknak én látnám értelmét mint támogató harckocsi.
Szarabb a tűzereje, a páncélvédettsége meg nem jobb. Szóval az tényleg pénzkidobás.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and tonyo

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Ezek a belorusz letárolt állományból vásárolt szekerek 30+ évesek, húsz év múlva 50, minimum ...
A modernizálás költségeit lemérhejük pl a cseh M4CZ-n, a jicini üzemben asszem 30-at csináltak meg, de valahol azt olvastam, annyit se.
Budaörsön tökéletesen látszott a különbség, még külsőre is, akár az A4-el összehasonlítva. A T-72-ből folyt az olaj, korszerű elektronika semmi etc.
A horvátok a vukovári csatában a JNA terpenyei úton történt támadáskor könnyű páncéltörő eszközökkel 17 tankot nullázott le, első körben, aztán másnap még egy tucatot, így rövid idő alatt 30 72-es veszett oda..
A körülményeket tekintve is blamázs, ha modernizált, akkor se ússzák meg olcsóbban.
Egyszer gonosz írta hogy kellene egy über modern mindenen át mint a libán a fos át megyen atgm és egy olcsó de annyi van belőle mint a szar atgm is. Pl modernebb rádiós irányítású maljutka. Újabb fejlesztésű fejekkel.
A fenti hozzászólásra rá is rá illene egy ilyen modernebb maljutkás rendszer. Pl magyar-román mérkőzés esetére a tiszai ártérben :D :)
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Amúgy annyi, hogy ha modernizált T72-ről beszélünk akkor már ne az RPG 7-es meg fagottal felszerelt lövészeket számoljuk már ellene, hanem valami közepesen modern szintet legalább mert ez éppúgy hülye összehasoníltás.
azért nem mondok modernebbet ( pl bármi féle ATGM-et) mert az ellen nulla esélye van
dudi már megválaszolta
Én meg 150-180db A7-el. Irdatlan sok pénz,meg drága? Hát ja, meg jujj, meg ma este minek ennyi. De holnap ki tudja? És még ez is önmagában mi, csak egy szám, annyi minden kell hozzá... 2065-ig kb az lesz amit most veszünk. De én nem értek hozzá, fent Pesten tőlem talán hozzáértőbbek ülnek.
nézd , én nagyon támogatom hogy legyen 150-180 A7+ idehaza , ne értsd félre ,csak azt mondom hogy felesleges kohószökevényre költeni amikor így is úgy is csak koporsónak jó ha egy ici-picet modernebb ellennel találkozik mint pl a kőkorszak ( lásd TOW ATGM , nem mai de még mindig átmegy majdnem mindenen)
Mik is a darabszámok? :rolleyes:
Izrael 2018-ban 18,5Mrd USD-t költött honvédelemre, ami a GDP több mint 5%-a. Minimum 15db állandó hk. zászlóaljat üzemeltet. Ilyen keretek között már lehet értelme spórolósra játszani. 1 v. max. 2 zászlóaljnál nem nagyon.
aztán abból mennyi is amerikai pénz? kb a fele?
Szerintem pár hét kiadós pl német-szír helyzet vagy balkáni szarkavarás esetén már lehet hogy másképp gondolnál a kohó alapanyagra. Mert a semmitől minden jobb. Sajnos a várható veszteségekkel meg számolni kellesz majd az ilyen és ehhez hasonló szitúknál. Úgyhogy tegyük össze még a kezünket és imádkozunk hogy így is maradjon. Mert pl egy felvázolt nyugati/német helyzetnél pl tartalék alkatrész beszerzése szerintem nehézkes lehet majd a leokhoz. Mert bármilyen über egy technika. A gép az gép. Az alkatrész meg alkatrész. Ugyanúgy fog kopni mint az ember.
jó , nézd, ebben elismerem igazad van , a semminél tényleg jobb , elzavarni pár kővel dobáló migránst , de ennyi , kifújt , mondom , a régi szaros RPG is átment nem csak a csupasz de az ERA-s T72-esen is kb az ezredfordulón.... csak azt mondom leegyszerűsítve hogy nem kell azt várni hogy megváltja vele bárki is a világot és még elrettentésnek se jó , annyi az előnye hogy sok az eladó a világban és jó sok hasznosnak tűnő tuning van hozzá de maga az alap koncepció ettől még nem változott ILLETVE az se ahonnan ez a beszélgetés indult , az A4 -hisz akárki akármit- rongyá veri a tuningolt T72-est ( még a szaros régi lőszerével is) ettől feljebb meg aztán főleg , olyanokat mondani meg hogy lövészeket még mindig a falra ken meg hát ... na igen , értém én hogy anno elrettentő erő volt de mostmár csóró T72 örül ha egyszer eltudná sütni a csúzlit mielőtt kilövik , ATGM ellen amúgy sincs esélye , max a mázli , láttam már sok tankról lepattanni ezt azt , de az sok sok sok ezerből egy , nem lehet rá alapozni
Sokkal több értelmét látnám annak hogy beszerzünk second hand A4-eseket ( aztán ha lesz pénz mehet a tuning azokra) kisebb számban , mondjuk további 30-40-50 darabot mint mondjuk 100+ darab tuningolt T72est
A 72 es helyet nem e lenne értelme valami könnyű új fejlesztésű tank kategoria. Pl nemrég linkeltem be a török Tulpar fejlesztését az irányadó topikba. Valami ehhez hasonló könnyű tanknak én látnám értelmét mint támogató harckocsi.
nem vagyunk ilyen gazdagok hogy ilyenekre dobjunk ki pénzt ( majdhogynem tök feleslegesen, akkor inkább az IFV-n legyen baszóbb csúzli/rakéta)
 
  • Tetszik
Reactions: rejsz felügyelő

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 357
113
Csak azt nem tudom hogy így hová fejlesztik őket? Mert ha nem lenne értelme és piaca akkor nem jönnének ki vele a gyártók is.
én azt gondolom hogy van az a szint amikor megtehetik de amúgy csóróbb országoknak ( oké , tudom hogy az USA is fejleszt és őőők aztán rohadtul nem csórók de ők már az a szint amikor csak úgy megtehetik)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
hogy beszerzünk second hand A4-eseket
Az a gond ahogy olvasom a neten,( egyéb külfi oldalakon) hogy nincs normális mennyiségű és minőségű eladó A4 es a piacon. A lengyelek is részben ezért is javítják fel a 72 et. Ha lett volna elég akkor már rég tartalékba il tartalékosoknak lőkték volna a 72 et. És jöttek volna a saját modernizációs csomagukkal a további frissen beszerzett A4 hez.
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 785
75 817
113
Csak azt nem tudom hogy így hová fejlesztik őket? Mert ha nem lenne értelme és piaca akkor nem jönnének ki vele a gyártók is.

Nem mindenkinek van pénze modernre.Az oroszok meg azért mert nekik B modellek annak ezen kívü nekik majd 2000 van belőle.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
3,1 Mrd, de ez nem befolyásol semmit. Nekik a lehető legtöbb járművet kell hadrendben tartani, és a kez. szem. náluk nem probléma. Persze, ha lenne nekünk is 5-6 hk. zászlóaljunk, akkor azt mondanám, hogy még vegyünk is hozzájuk. De így!?!?o_O
De nincs.Az újak marha drágák,használt A4 csak leamortizált,amire a gatyádat is ráköltheted,ami jó állapotú,azt megtartják maguknak.
2 hk zl meg pont eggyel több mint egy hk zl.Modernizált 72 a régi pct fegyverektöl védett,amitől meg nem,azok jó eséllyel kilővik az újabb vasakat is.Igazábol hk csata az,amiben hátrányban lenne.De az a hk-nak csak az egyik feladata.Nameg harcászat is van a világon.Fedezőtüz,lefogó tüz,ködfüggöny,zavaró eszközök,ezek nem mondanak semmit?
 
M

molnibalage

Guest
Volt már rendszerben több tipus egyszerre nálunk is,máshol is.Légierőnél dettó.Nálunk egyideüleg volt rendszerben a Su22,MiG23 és a 21.Utóbbi ráadásul két,még hajtóműben sem egyező változatban.T

Egyik hajtóműve sem egyezett meg. HTÖ elején.

A Magyarország által rendszeresített Szu-22 változat nem a típushoz általánosan használt Ljulka AL–21, hanem a Tumanszkij R–29BSz–300 hajtóművel készült, a Magyar Légierőben szintén (kis darabszámban) rendszeresített MiG-23MF vadászrepülőgépekkel való közös alkatrészbázis biztosítása érdekében. Ez azonban csak részben valósult meg, mert a Szuhoj hajtóműve nem volt csereszabatos a MiG–23MF R-29B-300 típusú hajtóművével, csak egyes fődarabjaik voltak azonosak.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 557
113
Közvetlen ATGM-találat: a kurd női harcosok elpusztítják a betörő török Leopard 2 A4 tankot Afrin régióban

Az A4 esekre is kell valami reaktiv páncél meg aktiv sem ártana.
Gondolom a germánoknak van valami hivatalos páncéltuningja hozzá.
Az aktiv páncélt meg rá lehet tenni a T72 re is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 968
113
Közvetlen ATGM-találat: a kurd női harcosok elpusztítják a betörő török Leopard 2 A4 tankot Afrin régióban

Az A4 esekre is kell valami reaktiv páncél meg aktiv sem ártana.
Gondolom a germánoknak van valami hivatalos páncéltuningja hozzá.
Az aktiv páncélt meg rá lehet tenni a T72 re is.
Az A4-egyenest felhúzható A7+-ra.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus