A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Öööö
A Boxer nem sikeres?
Ugyebár a BW-nek van pár (400+), a hollandoknak 200, meg a litvánoknak 88db, meg az ausztráloknak 220db, meg a szlovénokkal már egy előszerződésük van..
Hja és ki is felejtettem az angol saját gyártást, 500+ az első megrendelt csomag ami akár 1500-ig is elpöröghet....
Nagyjából nem nagyon van másik kerekes harcjármű, amit ennyi NATO országba adtak volna már el.
A másik talán a Patria, de ott több a semleges üzemeltető. ;)

A német és a holland saját gyártáshoz sorolható az nem mérvadó. Pontosabban német de a hollandok bele tettek pénzt. Akkor is megvették volna ha szar lenne. A Pumánál is ugyanez lesz ha drága ha nem veszik a németek.
Konkrétan ha nincs a német és a holland megrendelés nem érné meg.
Litván megrendelés elenyésző és az is politikai okból vették meg, hogy védjék a seggüket.

Az ausztrál elmegy, de nem egetrengető.
Az angol csak elképzelés, nem kell románt játszani, hogy mintha vettek volna 48 darab f-16 bejelentik a hülyék mintha tény lenne közbe nincs semmi. Leopard 2 érdeklődést is egyesek tényként állítják be...

Jelenleg a boxer a pandur 2 és a piranya eladás szintjén mozog és nem azért mert szar hanem drága és dagadt.

"Nagyjából nem nagyon van másik kerekes harcjármű, amit ennyi NATO országba adtak volna már el."
XD

Nem talán hanem ténylegesen a Patria üzleti siker. Licenc eladások révén is hatalmasakat nyerészkednek rajtaés a finnek betudták úgy lőni a gépet, hogy ár érték arányban megfelelő legyen.

Tény, hogy előbb utóbb a németeknek ki kell szervezni a gyártást a hadiiparban is bizonyos részeken is mint ahogy a kocsijuknál teszik.
Az "agysebész" migránsaik nem fognak se olcsóbban se jól dolgozni többségben és erre hamarosan ha akarják ha nem ráfognak jönni vagy már rájöttek.
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
A német és a holland saját gyártáshoz sorolható az nem mérvadó. Pontosabban német de a hollandok bele tettek pénzt. Akkor is megvették volna ha szar lenne. A Pumánál is ugyanez lesz ha drága ha nem veszik a németek.
Konkrétan ha nincs a német és a holland megrendelés nem érné meg.
Litván megrendelés elenyésző és az is politikai okból vették meg, hogy védjék a seggüket.

Az ausztrál elmegy, de nem egetrengető.
Az angol csak elképzelés, nem kell románt játszani, hogy mintha vettek volna 48 darab f-16 bejelentik a hülyék mintha tény lenne közbe nincs semmi. Leopard 2 érdeklődést is egyesek tényként állítják be...

Jelenleg a boxer a pandur 2 és a piranya eladás szintjén mozog és nem azért mert szar hanem drága és dagadt.

"Nagyjából nem nagyon van másik kerekes harcjármű, amit ennyi NATO országba adtak volna már el."
XD

Nem talán hanem ténylegesen a Patria üzleti siker. Licenc eladások révén is hatalmasakat nyerészkednek rajtaés a finnek betudták úgy lőni a gépet, hogy ár érték arányban megfelelő legyen.

Tény, hogy előbb utóbb a németeknek ki kell szervezni a gyártást a hadiiparban is bizonyos részeken is mint ahogy a kocsijuknál teszik.
Az "agysebész" migránsaik nem fognak se olcsóbban se jól dolgozni többségben és erre hamarosan ha akarják ha nem ráfognak jönni vagy már rájöttek.
Brit részt elírtam mert már bejelentették, a románoknál szerzödések nem szoktak lenni csak pofázás :D

A Brit licenc révén már majdnem eléri a Patria szintjét.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
A szárnyak A verziók a többi C mint ahogy többen is írták.
Majdnem. Igen új törzset gyártotak, csak a használt A-k elemeinek felhasználásával. Ezek nagyjából megegyeznek azzal a koncepcióval, amit a svédek először favorizáltak a saját E-ik kialakításakor. Azaz a C/D-k felhasználásával építik meg az E/F-eket. Aztán ezt elvetették. De tudtommal nem az összes gépet fogják újra gyártani. Hagynak még C-ket. Szerintem pontosan az olyan vevőket figyelembe véve, mint mi vagyunk. De az sem utolsó, hogy ha nagyjavítják a kifuttatott gépeket, és tartaléknak lekonzerválják őket, kialakíthatják az eredeti 200-as ígényhez közeli számokat. A svédek jelenlegi igénye, 120db aktív gép. Ebből ha jól emlékszem 100 lesz új E.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Elég "érdekes" dolgokat írnak egy másik fórumon:


"Azt rebesgetik, hogy hamarosan beindul a fűnyíró, amely már Sulyok és Kádár eltávolításával valójában be is indult és most ezzel, amit linkeltél, tovább halad. Nem is fűnyíró lesz az, hanem egyenesen kombájn! Szóval a választások után a HM/MH nagy "változásokon" fog átesni:

-A Honvédelmi miniszter ez év végéig távozik posztjáról.

-Az EI-t feldarabolják. Nagyon picike lesz.

-A HM cégeit átveszi a nemzeti vagyonkezelő. (Rogánékhoz kerül az Arzenál, a CURRUS, az EI és Armcom.)

-A Zrínyi kiadó, jogutód nélkül megszűnik.

-A térképészeti hivatal, jogutód nélkül megszűnik.

-A magas rangú már nyugdíjban lévő tiszteket végleg nyugdíjba küldik.

-A honvédség teljes költségvetése fölött az MNV fog diszponálni.

-Korom Renáta ez év végéig gyakorlatilag, minden nagyobb beszerzést leállított. (Ebből adódik, hogy nem jön meg idén az első kettő "gyakorló" Leo.)

-A HM-ben igen sok, nagyarányú személycsere várható.

-A HM. I. (Balaton utca) teljesen megszűnik, Fehérvárra költöznek. Az épületet kiürítik és hamarosan eladják. "
Nincs térképészeti hivatal, de van Geoinformációs Szolgálat (MH GEOSZ). Egyébként nem hinném, hogy a Zrínyi kht. és a GEOSZ megszűnne, nem lenne életszerű.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 443
113
Nincs térképészeti hivatal, de van Geoinformációs Szolgálat (MH GEOSZ). Egyébként nem hinném, hogy a Zrínyi kht. és a GEOSZ megszűnne, nem lenne életszerű.
Ez mondjuk elég érdekes. Mert meg mertem volna rá esküdni, hogy a honvedelem.hu-t a Zrínyi kiadó üzemelteti. Aztán kiderült, hogy az MH GEOSZ.
Tehát a fenti 2 ügynek lenne értelme, csak nem jogutód nélküli megszűnéssel, hanem egy összevonással.
Nem tudom, hogy mennyi tényleges olvasója van a Zrínyi kiadó kiadványainak, de szerintem az offline vonalat simán be lehetne szántani.
A "mai világban" ebben már semmi meglepő nem lenne. A honvedelem.hu-ra meg felkerülne előfizetős tartalomként a Zrínyi folyóiratainak elektronikus verziói. A tartalmat meg lehet továbbra is gyártani a honvedelem.hu-ra.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
A véleményedre és persze mások véleményére lennék kíváncsi. A közepes dandárba milyen gumikerekest, 6x6-ost vagy 8x8-ast tennél be? Típus és mennyiség kb. Vagy esetleg láncost, a Puma kizárva,mert gondolom én azok mennek a nehéz dandárba, ha az lesz.
Patria absolute mehet, vagy ha spórolni akarunk akkor a lengyel olcsóbb elvileg :D.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 842
113
A véleményedre és persze mások véleményére lennék kíváncsi. A közepes dandárba milyen gumikerekest, 6x6-ost vagy 8x8-ast tennél be? Típus és mennyiség kb. Vagy esetleg láncost, a Puma kizárva,mert gondolom én azok mennek a nehéz dandárba, ha az lesz.
A török fnss pars 6x6 ban max a török összeszerelés il a torony meg egyéb kisebb alkatrészek, kiegészítők török gyártásúak ahogy elnézem az oldalt. A motor deutz vagy caterpiller. Vagy esetleg cumulus. A legjobbak között vannak. A tűzvezetés elektronika nem hiszem hogy sok hozzá adott török értéket képviselne. A páncéllemezben se vagyok biztos hogy 100% török lenne. Nem sok gyártó van akik képessek stanag szintű lemezeket gyártani. Ha mégis török akkor azt licencbe csinálják otthon. Tehát én 50-50 % ba gondolom a török hozzá adott értéket.
Egyébként nem tudom hogy egyeseknek mi a baja a törökökkel. Ugyan úgy europai autóalkatrész beszálítok ők is. Valamint számos autógyárnak vannak "volt bérmunkában" gyárai ott is. Toyota,fiat,renault vagy gyártat ott bérmunkában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 841
113
A véleményedre és persze mások véleményére lennék kíváncsi. A közepes dandárba milyen gumikerekest, 6x6-ost vagy 8x8-ast tennél be? Típus és mennyiség kb. Vagy esetleg láncost, a Puma kizárva,mert gondolom én azok mennek a nehéz dandárba, ha az lesz.

A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.

Lesz aki megkövez de szerintem a Stryker Dragoon is járható út.
 

K.Atti63

Active Member
2019. február 4.
254
104
43
A török szarokat semmiképp.Én a német technika híve vagyok dehát az marha sok pénz.

Lesz aki megkövez de szerintem a Stryker Dragoon is járható út.

Igazad van. Ha a litvánoknak tellett 88 Boxerra , akkor nekünk is kellene telleni rá, vagy ha nem, akkor 100 Patria. Ezt csak saccoltam, de azért kisebb mennyiségben török 8x8-ast is elbírnék képzelni, láncosban Tulpar vagy Kaplan. Mondjuk a tüzérségükről nem sok mindent tudok, egyik típusból sem. Mert szerintem fogunk még onnan valamit vásárolni, csak az a fura, hogy csak Yalcint meg NSM- et hozták ide kipróbálni, úgyhogy ilyen járművekre nem tudok gondolni. Esetleg olyan cuccra, amit a Raba-ra rá lehet szerelni.