Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Jó az a kert...csak minden hétvégén mikor lementünk balról a fűnyíró, jobbról a flex valahonnan meg az égetett avar szaga és füstje jött.
Maradok a panelba.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Jó az a kert...csak minden hétvégén mikor lementünk balról a fűnyíró, jobbról a flex valahonnan meg az égetett avar szaga és füstje jött.
Maradok a panelba.
Neeem, teljesen más kertesben lakni. Sokkal csendesebb. Tényleg az.

Ha csak valami nyaralóövezetbe szenvedtetek hétvégente, az azért nem ugyanaz, mint egy normális kertvárosi ház.
Fűnyíró hang alig van, mert sokan elektromosat használnak vagy vannak akik kaszával és sarlóval dolgoznak. A panelok közötti területet viszont mindig a rohadt hangos benzines csodákkal nyírják. A flexeles ugyanúgy megvan panel közelében is, csak ott nem 8 családot zavar, hanem 80-at, és van mellette fúrógép, kalapálás, zenehallgatás, tévénézés, bulizás, dübögés, autóval dudálás, mosógép és porszívó hang, a csővezeték folyamatos ütögetése... stb, stb.
A kertes ház csendesebb, természetesebbek a hangok, a távolság és a kert jobb a szemnek és a léleknek is. Közösségi térként is jobban működik, mint egy lakás. Kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lehet benne az ember. Ha pedig a kertben még élelmiszert is termel, akkor az nem csak egy kis mozgást jelent, hanem egyfajta létbiztonságot is. ...vagy nagyon sok pálinkát. :)
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Neeem, teljesen más kertesben lakni. Sokkal csendesebb. Tényleg az.

Ha csak valami nyaralóövezetbe szenvedtetek hétvégente, az azért nem ugyanaz, mint egy normális kertvárosi ház.
Fűnyíró hang alig van, mert sokan elektromosat használnak vagy vannak akik kaszával és sarlóval dolgoznak. A panelok közötti területet viszont mindig a rohadt hangos benzines csodákkal nyírják. A flexeles ugyanúgy megvan panel közelében is, csak ott nem 8 családot zavar, hanem 80-at, és van mellette fúrógép, kalapálás, zenehallgatás, tévénézés, bulizás, dübögés, autóval dudálás, mosógép és porszívó hang, a csővezeték folyamatos ütögetése... stb, stb.
A kertes ház csendesebb, természetesebbek a hangok, a távolság és a kert jobb a szemnek és a léleknek is. Közösségi térként is jobban működik, mint egy lakás. Kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb lehet benne az ember. Ha pedig a kertben még élelmiszert is termel, akkor az nem csak egy kis mozgást jelent, hanem egyfajta létbiztonságot is. ...vagy nagyon sok pálinkát. :)
Némá,van amiben egyetértünk
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 918
15 459
113
Szép dolog a kertes ház, de itt Budapest környékén én az agglomerációs szopacsot egyelőre semmi pénzért nem vállalnám be. Tömegközlekedés gyakorlatilag nincs, szolgáltatás helyben alig, reggel dugó, este dugó, és egy valag pénz üzemanyagra, a ház rezsijéről nem is szólva..
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 918
15 459
113
A nem vészes az hozzávetőlegesen mint jelent? Én azért pislogtam a sógornő 50 ezres vízszámláin. Fűtésről megint csak horror sztorikat hallottam, de jó szigeteléssel és normális kazánnal lehet elviselhető.

De ez egy dolog, a be és kijárás amihez úgy igazából nincs kedvem. Rengeteg idő.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Én is családi házban lakom, remek volt az első pár év. Aztán egy jött egy élelmes építési vállalkozó és a szemben lévő két kisebb házat lebontotta, majd felépített két kétemeletes lakásos házat. Azóta nincs magánélet, bebámulnak a kertünkbe, ha tíz után valami program van, feljelentenek egy kis zenéért vagy hangoskodásért. A zsaruk kijönnek, szépen felírják az adatainkat és mondják, hogy legközelebb már komoly büntetés lesz. Beszélni nem lehet velük ( a szembeszomszédokkal), az ingatlanunk értéke meg persze erősen csökkent. Van ilyen is sajnos...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
A nem vészes az hozzávetőlegesen mint jelent? Én azért pislogtam a sógornő 50 ezres vízszámláin. Fűtésről megint csak horror sztorikat hallottam, de jó szigeteléssel és normális kazánnal lehet elviselhető.

De ez egy dolog, a be és kijárás amihez úgy igazából nincs kedvem. Rengeteg idő.

Nézd, ezelőtt sorházban laktunk feleségemmel, 3 szint+a garázs alattunk,kb 145 nmm, és bizony sok tízezres gázszámlák röpködtek + ráfizetés 100.000 amikor elszámoltak, és sosem volt igazán meleg. A villany is ráfizetéses volt. Főleg hogy gyermek érkezett, akkor döntöttünk családi ház mellett, jól tudtuk eladni sorházat, külvárosban vettünk felújítandó családit amivel rohadt sok munka volt,ki kellett belezni téglákig, de így az épületgépészet, belső, viz, villany stb teljesen új, 3 réteges műanyag nyílászárók, 40 es falak szigetelés nélkül egyenlőre.Hatalmas kertel, ami elhanyagolt volt. kb. 100 nm
A villany itt 10 alatt van, a gázt eddig nem használtuk főzésen kívül, most volt, hogy éjszakánként bekapcsol, meglepően gyorsan felmelegíti a szobákat, pedig nem mai a kazán, fűtés eddig fával volt és az első alkalommal majd megkukuktunk amikor bedörrentettem. Padlófűtés+radiátoros a fűtés amúgy, ha a padló felmelegszik akkor az baromi sokáig tartja a hőt. Fa volt saját erdőből, de hónapokig fűtöttem az elbontott dolgok fájával is. Szóval nekünk jobban jön ki.
Sorháznál nem tudtunk a saját kapunk elé állni annyira szar volt az elrendezés, közös bejáró meg egyéb szarság. Hogy miért vettük meg anno? Mert az volt épp.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Én is családi házban lakom, remek volt az első pár év. Aztán egy jött egy élelmes építési vállalkozó és a szemben lévő két kisebb házat lebontotta, majd felépített két kétemeletes lakásos házat. Azóta nincs magánélet, bebámulnak a kertünkbe, ha tíz után valami program van, feljelentenek egy kis zenéért vagy hangoskodásért. A zsaruk kijönnek, szépen felírják az adatainkat és mondják, hogy legközelebb már komoly büntetés lesz. Beszélni nem lehet velük ( a szembeszomszédokkal), az ingatlanunk értéke meg persze erősen csökkent. Van ilyen is sajnos...

Após szomszédságába (egykori patináns utca, legjobb rész) válásnál asszonyka beköltöztetett egy kisebbségi pereputtyot (több lakrészes ingatlan) a volt férjét boldogítani.
 
M

molnibalage

Guest
Szép dolog a kertes ház, de itt Budapest környékén én az agglomerációs szopacsot egyelőre semmi pénzért nem vállalnám be. Tömegközlekedés gyakorlatilag nincs, szolgáltatás helyben alig, reggel dugó, este dugó, és egy valag pénz üzemanyagra, a ház rezsijéről nem is szólva..
Ez azért nem igaz generálisan. Ha van, akkor lassú (HÉV) vagy a busz is áll a dugóban, hiába van. Jó drágán időt elbaszva kiköltözni. Agyhalál. Bp belvárostól nem messze is, kb. alig nagyobb felárral lehet venni élhető kertes társasházi lakást vagy félcsaládi ház jellegűt. Pl. Kelenvölgy is ilyen. Nem kell akkor kocsi sem.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Laktak páran már a fejem felett, nem kívánom senkinek a basszust FOLYAMATOSAN maxra rakó, zenebuzi nyomingert és a folyton kefélő fiatalokat sem. Főleg, ha mindezt hajnali egytől-fél ötig csinálják. Annyi anális szexet sosem hallgattam végig a szomszédból, mint amikor bérházban laktam. Eleinte vicces volt, de hét-nyolc hónapon át, már nem. A szomszédaink és mi névről ismertük az akkori összes kerületi járőrt.
Én ezt úgy oldom meg hogy én vagyok a leghangosabb bunkó a tömbben. Így nem zavar a többi. :D
Jobb helyeken hétvégén fűnyírási, tuzelési tilalom van.
Maximum újgazdag kertvárosi részeken, falun sehol nem találkoztam ilyennel.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 703
3 962
113
Én azt hittem, hogy szinte szünetmentes tűzgyújtási tilalom van országszerte... o_O
Nálunk a helyi újság utolsó számában pl. azt írták, hogy az elmúlt hónapban két alkalommal kellett a polgárőrségnek becsengetnie „illegális avarégetőkhöz”... bementek eloltották a tüzet, meg kiszámlázták a költségeket...
Mondjuk azt beszélik, hogy a kisebb csínytevőket (tolvajok, hangoskodók, részegen óbégatók), ha rajtakapja a helyi „kommandó”, akkor úgy elverik a delikvenst, mint a rongyot...nem is nagyon kell hozzá rendőrt hívni, mert „rövid eszmecserét követően cselekedetének értelmetlen voltát belátva otthonába távozik” az elkövető...
Tudomásom szerint illegális tűzgyújtókat nem szoktak megagyalni. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Tűzgyújtásra is a jegyző jelöl ki 2 napot (akkor is csak késő délután) mikor idény van, azon kivül csak külön engedéllyel.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 038
54 138
113
Mindenkivel egyetértek mindenben,csak ne a nagy motoros autósokon keresztül mentsük meg a világot ha lehet,főleg ne a benzin motorosokon.
Otthon mindig benzineseim voltak, elgázosítottam őket, így költségben,és károsanyag kipufogásban is szalonképesek voltak, a kis pöcsköszörűk is tudnak enni,és akkor szennyezni,főleg ha haladni is akarsz vele, vagy beviszed a nagyfaluba.
Akinek van pénze ,5/5+ misije egy új golfra az más,de az 1-2 milliós kategóriában eszembe nem jutna 3.0 liter benzin alá menni,3új golf sem hozza azt amit egy 10éves 530i,vagy annak stuttgarti,ingolsadti megfelelője kényelemben,felszereltségben,meg biztonságban,pályán 7ből megél,vegyes 9,város 10+.
Gázzal ez mégjobb,a régebbi,3liter körüli dízelek mondjuk már szeretnek pamacsolni,főleg mivel 3x annyit futottak mint a benyások,szóval azok felejtősek.
No meg kb kerekítési hiba az otthoni szgk állományban a 2.5nél nagyobb motoros,benzinek kocsik aránya,meg úgy álltalaban ne a személyautósokat akarjuk már mindig szívatni,a pár fillér adónkból kezdhetné az állam is a zöldséget.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Mindenkivel egyetértek mindenben,csak ne a nagy motoros autósokon keresztül mentsük meg a világot ha lehet,főleg ne a benzin motorosokon.
Otthon mindig benzineseim voltak, elgázosítottam őket, így költségben,és károsanyag kipufogásban is szalonképesek voltak, a kis pöcsköszörűk is tudnak enni,és akkor szennyezni,főleg ha haladni is akarsz vele, vagy beviszed a nagyfaluba.
Akinek van pénze ,5/5+ misije egy új golfra az más,de az 1-2 milliós kategóriában eszembe nem jutna 3.0 liter benzin alá menni,3új golf sem hozza azt amit egy 10éves 530i,vagy annak stuttgarti,ingolsadti megfelelője kényelemben,felszereltségben,meg biztonságban,pályán 7ből megél,vegyes 9,város 10+.
Gázzal ez mégjobb,a régebbi,3liter körüli dízelek mondjuk már szeretnek pamacsolni,főleg mivel 3x annyit futottak mint a benyások,szóval azok felejtősek.
No meg kb kerekítési hiba az otthoni szgk állományban a 2.5nél nagyobb motoros,benzinek kocsik aránya,meg úgy álltalaban ne a személyautósokat akarjuk már mindig szívatni,a pár fillér adónkból kezdhetné az állam is a zöldséget.
Az autózás csak a jéghegy csúcsa, nem old meg semmit, ha holnaptól nem csinálja senki. De pl. ha a fejlett világ leállna a fölösleges kínai vackok online megrendelésével, máris óriási szennyezést takarítanánk meg. És egyszer valaki kiszámolhatná, hogy mekkora a lábnyoma egy-egy instagram-fotónak, facebook videónak stb. Nem tűnik nagy dolognak egy emberre vetítve, de nagyon komoly hardverparkok állnak ezek mögött, a hálózat sem működik és bővül szennyezés nélkül, és a közösségi média nagyon húzza magával az értelmetlen fogyasztást és szennyezést (új telefonok, tabletek, turistahordák, fogyasztási divatok stb-stb.).