• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Szerintem csak a tiédnek :D már bocs.
Már bocs,de ha szerinted ezzel a függesztménnyel biztonsággal le tud szállni rutinszerűen.......
A marketing promó,az csak marketing promó.Annó az oroszok akkora ASM rakétát pakoltak ki a MiG21-93 elé,hogy egyértelműen nem fért alá.Ez se sokkal jobb.Üzemszerű realitás inkább csak az ikerinditó.H145M viszont tényleg képes lenne elvinni a 4est,csak integrálni kell hozzá
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113


Megnéztem a többi videóit is és a H145M-esig bizonytalan voltam, a hozzáértésével..

Most épp ott vagyok, hogy ez valami politikai célú? (nagyon azt érzem) vagy csak nagyon utána olvasott a dolgoknak és nem gondolta végig milyen lehet az alkalmazása.. szóval szerintem erősen okoskodó, demagóg...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Megnéztem a többi videóit is és a H145M-esig bizonytalan voltam, a hozzáértésével..

Most épp ott vagyok, hogy ez valami politikai célú? (nagyon azt érzem) vagy csak nagyon utána olvasott a dolgoknak és nem gondolta végig milyen lehet az alkalmazása.. szóval szerintem erősen okoskodó, demagóg...
csak egy laikus aki ráizgult a témára és csinált róla egy videót, tökig van a youtube-ezekkel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Haditechnika 2019. 5. szám, Dr. Hennel Sándor helikopter-vezető, katonai-műszaki tudományok PhD, a Magyar Hadtudományi Társaság Légierő Szakosztály tagja.
"Az Airbus H145M könnyű, többcélú helikopter" című cikke.

Ez a Haditechnika legújabb száma? Még nem olvastam.
Akkor ez azt jelenti hogy nem lesz ATGM / IPTR a megrendelt helikoptereken?
Mert azt többször több helyen elmondták, hogy a Hforce3 csomagot rendelték a gépekhez.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Ez a Haditechnika legújabb száma? Még nem olvastam.
Akkor ez azt jelenti hogy nem lesz ATGM / IPTR a megrendelt helikoptereken?
Mert azt többször több helyen elmondták, hogy a Hforce3 csomagot rendelték a gépekhez.

A gyártó szerint a HF3 csomag az irányított fegyverek alkalmazása.

A cikk szerint mit tartalmaz a HF3 csomag?
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
emGUtq
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Idézet a cikkből (59. oldal):
A megrendelő igényei alapján egy központi számítógép-egységet tartalmaz a tüzelési, oldási számításokhoz, sisakcélzót és kijelzőket a pilótának, valamint a fegyverkezelőnek elektrooptikai rendszert a célazonosításhoz és a tűzmegnyitáshoz.
Az integrált fegyverzet összetétele a nyilvánosságra hozott tájékoztató anyagok alapján konténerbe épített 20 mm-es gépágyú, illetve 12,7 mm-es nehéz és 7,62 mm-es könnyű géppuska egyaránt lehet, valamint nem irányított 70 mm-es rakéta, lézerirányítású 70 mm-es rakéta, illetve irányított páncéltörő rakéta. A HForce-t három fő konfigurációban kérheti a potenciális megrendelő:
A legegyszerűbb változat esetén nincs szükség elektrooptikai szenzortoronyra, elég a pilóták sisakcélzója. Ekkor a helikopter két oldalára felszerelhető fegyvertartókra belga gyártású FN Herstal 12,7 mm-es nehézgéppuska, vagy Nexter NC621 típusú 20 mm-es gépágyúkonténer, illetve a Thales 70 mm-es nem irányítható rakétakonténere telepíthető.
A második változatban már a helikopter orr-része alá szerelhető az infravörös kamerával, lézeres távmérővel és célmegvilágítóval ellátott, mintegy 22 kg-os Wescam MX-15 szenzortorony valamelyik változata. A szenzortorony vibrációmentesen kerül beépítésre, 6-8 km távolság ban található járművekről nappal és éjszaka, valamint bonyolult látási viszonyok között is megfelelő felbontású képet ad. A Wescam MX-15 rendszerrel automatikusan megjelölhető és követhető a kívánt mozgó célpont, amelynek digitális kamerájával felvétel is rögzíthető. A szenzortoronnyal nagyobb távolságból és pontosabban lehet a csöves tűzfegyverekkel a célzott lövéseket leadni, valamint a felderítési távolság is nagyobb. A robotpilóta a tűzfegyverek visszalökését automatikusan kompenzálja. Igény szerint lehetőséget biztosítanak más gyártó szenzortornyának beépítésére is.
A HForce legmagasabb szintű harmadik fegyverrendszer változata egyéb távirányítású integrált fegyverzetet képvisel. (Megjegyzendő, hogy ha a potenciális vevő rendel ATGM-et - Anti-tank Guided Missile - irányított páncéltörő rakéta, akkor az már a negyedik szintet jelenti.) A Thales kifejlesztette az FZ275 irányított rakétát, amely lézeres megjelölésű célokra indítható, akár a saját helikopter, akár JTAC (Joint Terminal Attack Controller - előretolt repülésirányító) katonák, vagy más célmegjelölő repülő vagy szárazföldi eszköz használatával. Ilyen 70 mm-es átmérőjű fegyverrendszert egyébként az Egyesült Államok is kifejlesztett az AH-64-es, az AH-1-es harci helikopterekre integrált Hydra rakétákhoz. Az FZ275 fél-aktív lézeres önirányítású, 1,8 méter hosszú és a 12,5 kg tömegű rakétát hajtóanyaga hangsebesség fölé gyorsítja és maximálisan 6 km-es távolságnál méteres találati pontossággal képes céljai megsemmisítésére. A harci rész felépítése alapján alapján harckocsik ellen nem kellőképpen hatékony, de páncélozottalan, vagy könnyen páncélozott célok ellen megfelelően alkalmazható.
Harckocsik elleni páncéltörő platformként a HForce az izraeli Rafael cég Spike rakétáját használja. A Spike-MR harci fejrésze dupla töltetű, tehát reaktív vagy kompozit páncélzattal rendelkező harckocsik ellen is használható. Homogén páncélátütő képessége meghaladja a 1000 mm-t. A pilóta és az operátor számára, a helikopter passzív védelemi rendszerének része a kabinba szerelhető lövedék- és repeszálló padló és ülés-hátpáncélzat. Szintén a passzív védelem része a hajtóműből kiáramló gázok felfelé történő terelése, ahol a fő rotor levegőárama szétoszlatja azokat, ezzel csökkentve a helikopter infravörös kisugárzását.
A helikopter kialakítása még nem fejeződött be, például a porszűrők, lézer- és radar-besugárzásjelző rendszerek. valamint egyéb felszerelések integrálása folyamatosan történik.