Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
En nem tudom de ugy emlekszem hogy minden tanarnak megvoltak a jegyzetei orarol orara, es ezeket meg evekkel korabban megcsinaltak. Minden even leadjak ugyanazt a tananyagot. Jegyeket beirtak oran, sokszor dolgozatokat javitottuk oran kozosen, tanariban kaveillat. Nekem ilyen emlekeim vannak az iskolarol...

Tévedsz most minden órára új vázlat kell, és változik a tanterv is folyamatosan. Arról, hogy 40 évvel ezelőtt milyen volt az nem számít, mert ma 2019 van nem 1980. És a jelenlegi helyzetről beszélünk.
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Miben? A tanári munkakör és leterheltség megítélésben? Ne haragudj, de ha ezt valaki még egyszer le meri írni, asszem erős késztetést érzem, hogy pofánvágjam. Mert egy ponton túl elfogy a türelmem. Mondjuk úgy, hogy első kézből láttam nagyon, nagyon, nagyon hosszú ideig, hogy mennyi idő megy el és mire és mi van 8-14 közötti pofátlan beszóláson túl.

Szerintem azt jeleztem, hogy a pedagógus szakma társadalmi megítélése alacsony szinten van.
És ehhez jeleztem azt is, hogy ha egy embercsoportot nem elvárásai szerint értékelnek, akkor ahhoz először
önmagával kellene hogy problémázzon.

Hogy van az, hogy tanítónénik miatt visszatartanak gyerekeket az óvodában, vagy éppen ha nem érett rá, akkor is beiskolázzák
a gyereket? Úgy hogy ritka a jó tanár, tanító.
Viszont ha megfordítjuk, akkor rengeteg a csapnivaló...

Nekem is vannak pedagógus ismerőseim. Nagyon lehangoló véleménnyel vannak a kollektívákról.

Három gyerekkel járunk iskolákba... A délelőttös 12-kor már nincs bent. A délutános pedig nem hajlandó tanulni a gyerekekkel.
A nejem 3 nap előbb elhozza a fiamat, hogy tanuljon vele... Ja, ez egy "elit" hely.

Gonosz általánosságot mondott, egy társadalmi megítélést. Sajnos sértő és degradáló ha valaki értékel és az önképünk összeomlik.
Szerintem is alul-értékelt a pedagógus társadalom, viszont nehogy már a kormány, vagy a társadalom legyen a hibás.
Mindenki tud mondani élete során zseniális tanárt, tanítót... Na de a többi akkor mit csinált? És zseniálisból, vagy igazi baromból tudunk többet mondani? :oops:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Hogy van az, hogy tanítónénik miatt visszatartanak gyerekeket az óvodában, vagy éppen ha nem érett rá, akkor is beiskolázzák
a gyereket? Úgy hogy ritka a jó tanár, tanító.
Már nem. Ha január 1-15 között nem kérvényezi a szülő, és csakis a szülő teheti meg, akkor a 6. életévét szeptember 01. előtt abban az évben betöltő gyerek automatikusan iskolás lesz. Akkor is, ha az óvodapedagógus szerint nem iskolaérett; neki nincs beleszólása, pedig a nap nagy részében ő van a gyerekkel, 3 éven át. Most voltam tájékoztatón, 22 szülőből 2 látta iskolaérettnek a gyerekét, és a nevelők nagy részük indokaival teljesen egyetértett, de az elbírálást az Oktatási Hivatal végzi, kétség esetén vadidegen szakember "vizsgálja" meg a gyereket. Gratulálok.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Már nem. Ha január 1-15 között nem kérvényezi a szülő, és csakis a szülő teheti meg, akkor a 6. életévét szeptember 01. előtt abban az évben betöltő gyerek automatikusan iskolás lesz. Akkor is, ha az óvodapedagógus szerint nem iskolaérett; neki nincs beleszólása, pedig a nap nagy részében ő van a gyerekkel, 3 éven át. Most voltam tájékoztatón, 22 szülőből 2 látta iskolaérettnek a gyerekét, és a nevelők nagy részük indokaival teljesen egyetértett, de az elbírálást az Oktatási Hivatal végzi, kétség esetén vadidegen szakember "vizsgálja" meg a gyereket. Gratulálok.
Teljesen jogos az új intézkedés. Végre meglépte a kormány. Az azért mégis csak nonszensz volt, hogy szinte mindenkit alkalmatlannak tartottak az iskolára. Általános iskola elsőről beszélünk, nem a 12-ről.
A szülők szinte kivétel nélkül pici törékeny csöppségnek látják a saját gyermeküket. Szívesen járatnák még a "biztonságos oviba" őket, mert bele sem gondolnak, hogy az mennyi kárt okozhat a gyereknek ha túlkoros. Az óvónők is marasztaltak akit csak tudtak, mert így majdnem egyharmaddal több gyerek járt az oviba... Ezek az emberek nem objektívek és fölöslegesen tartották vissza a gyereket a sulitól. A "kiöregedett" ovisok amúgy is csak unatkoznak a megismételt óvodai évben.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Teljesen jogos az új intézkedés. Végre meglépte a kormány. Az azért mégis csak nonszensz volt, hogy szinte mindenkit alkalmatlannak tartottak az iskolára. Általános iskola elsőről beszélünk, nem a 12-ről.
A szülők szinte kivétel nélkül pici törékeny csöppségnek látják a saját gyermeküket. Szívesen járatnák még a "biztonságos oviba" őket, mert bele sem gondolnak, hogy az mennyi kárt okozhat a gyereknek ha túlkoros. Az óvónők is marasztaltak akit csak tudtak, mert így majdnem egyharmaddal több gyerek járt az oviba... Ezek az emberek nem objektívek és fölöslegesen tartották vissza a gyereket a sulitól. A "kiöregedett" ovisok amúgy is csak unatkoznak a megismételt óvodai évben.
Már bocsánat, de a hozzá nem értő, dilettáns, gyereket nem látott szakemberek, milyen jogon szólnak bele az iskolaérettségbe? Amúgy egyáltalán a szülőn kívül kinek mi köze hozzá, hogy mikor íratja iskolába a gyerekét?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Akkor veletek a szakszervezetetek baszott ki, de heti 60 óránál több beosztás szerinti munkaidő úgy sem lehet (de lehet évi 300 túlóra).

Akinek nem tetszik annak ott van az Mt. 135. § (5) bek. b) pontja..
Hát lehet hogy tényleg én voltam a hülye?? Talán az tévesztett meg, hogy se a kifüggesztett munkaidő-beosztáson, se az Időbank-szabályzaton, se a Munka tvk.-ön nem a szakszervezet aláírása szerepelt?!! Szóval előfordulhat hogy mégis mások intézték nekünk a "jót"?!!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Már bocsánat, de a hozzá nem értő, dilettáns, gyereket nem látott szakemberek, milyen jogon szólnak bele az iskolaérettségbe?
Profi és objektív szakik lesznek, és nem olyan óvónők akik abban érdekeltek, hogy visszatartsák a gyerekeket. Csak kivételes esetekben indokolt a halasztás, nem ilyen 90+ százalékban.
Amúgy egyáltalán a szülőn kívül kinek mi köze hozzá, hogy mikor íratja iskolába a gyerekét?
A szülő nem szakember és nem kellenek túlkoros iskolások az ovisok közé. Ez nem magánügy.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Teljesen jogos az új intézkedés. Végre meglépte a kormány. Az azért mégis csak nonszensz volt, hogy szinte mindenkit alkalmatlannak tartottak az iskolára. Általános iskola elsőről beszélünk, nem a 12-ről.
A szülők szinte kivétel nélkül pici törékeny csöppségnek látják a saját gyermeküket. Szívesen járatnák még a "biztonságos oviba" őket, mert bele sem gondolnak, hogy az mennyi kárt okozhat a gyereknek ha túlkoros. Az óvónők is marasztaltak akit csak tudtak, mert így majdnem egyharmaddal több gyerek járt az oviba... Ezek az emberek nem objektívek és fölöslegesen tartották vissza a gyereket a sulitól. A "kiöregedett" ovisok amúgy is csak unatkoznak a megismételt óvodai évben.
Nem tudom. A nagyobbik fiamnál nem volt kérdés, hogy iskolaérett-e, látszott, hogy már oda való. A kisebbiknél nem merném biztosra venni, hogy be tud már most illeszkedni a jelenlegii - hangsúlyozom, a testvérének tökéletesen megfelelő - iskolarendszerbe. Más a habitusa, és nagyon mások még az igényei. Szerintem az iskola sem jár jól egy még nem oda való gyerekkel, hacsak az SNI-sek után járó dupla fejpénzt nem tekintjük annak. Nevelési szempontból biztosan nincs értelme a korai beiskolázásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and Robur

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Profi és objektív szakik lesznek, és nem olyan óvónők akik abban érdekeltek, hogy visszatartsák a gyerekeket. Csak kivételes esetekben indokolt a halasztás, nem ilyen 90+ százalékban.
Profik, ja az. Akik először és utoljára látják a gyereket. :)))))

A szülő nem szakember és nem kellenek túlkoros iskolások az ovisok közé. Ez nem magánügy.
De magánügy.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A kisebbiknél nem merném biztosra venni, hogy be tud már most illeszkedni a jelenlegii - hangsúlyozom, a testvérének tökéletesen megfelelő - iskolarendszerbe.
Indokolt lehet ritka esetben, de láttuk milyen eredményt hozott az amikor a szülők és az óvodapedagógusok döntöttek.
A gyerkek tökéletesen másképp viselkednek egy vadidegen ember előtt, egy ilyen találkozásból nem lehet felmérni az alkalmasságot ebben a korban.
Ez igaz, csak ez nem probléma egy ilyen vizsgálatnál. Legalább azt is látják hogyan viselkedik a gyermek új környezetben idegenekkel.

Profik, ja az. Akik először és utoljára látják a gyereket. :)))))
Az orvos is vadidegen, mégis percek alatt diagnosztizál.
Nem az.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Indokolt lehet ritka esetben, de láttuk milyen eredményt hozott az amikor a szülők és az óvodapedagógusok döntöttek.
Miért baj az, ha a gyerekek többsége csak 7 évesen megy iskolába? A szeptember 1. után születettek eleve így mennek, ez egyenletes születés-eloszlásnál a gyerekek harmada. Őket nem érinti a túlkorosság problémája, amit valaki itt hátrányként említett? Még a növények sem egyszerre, vezényszóra válnak termővé, miért gondoljuk, hogy minden gyerek 6 évesen alkalmas lesz az iskolára?
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Miért baj az, ha a gyerekek többsége csak 7 évesen megy iskolába? A szeptember 1. után születettek eleve így mennek, ez egyenletes születés-eloszlásnál a gyerekek harmada. Őket nem érinti a túlkorosság problémája, amit valaki itt hátrányként említett? Még a növények sem egyszerre, vezényszóra válnak termővé, miért gondoljuk, hogy minden gyerek 6 évesen alkalmas lesz az iskolára?
Az is barom volt aki kitalálta, hogy szept. 1. után automatikusan az oviban marad a gyermek. Én nem voltam 3 éves amikor már tudtam írni és olvasni, de mert októberi vagyok ezért maradtam plusz egy évet az oviban. Szüleim semmit nem tudtak tenni ellene. Addig is unalmas volt az ovi, de emiatt üzenem, hogy ###########!!!:hadonaszos:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Az is barom volt aki kitalálta, hogy szept. 1. után automatikusan az oviban marad a gyermek. Én nem voltam 3 éves amikor már tudtam írni és olvasni, de mert októberi vagyok ezért maradtam plusz egy évet az oviban. Szüleim semmit nem tudtak tenni ellene. Addig is unalmas volt az ovi, de emiatt üzenem, hogy ###########!!!:hadonaszos:
Szerintem sem normális ez a másik véglet sem. Ha iskolaérett 5 és fél évesen, menjen iskolába. Ezt is akceptálnám, a szülő kérhetné is. Mennyivel kevesebb traumát hordoznál :cool:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 113
45 413
113
Teljesen jogos az új intézkedés. Végre meglépte a kormány. Az azért mégis csak nonszensz volt, hogy szinte mindenkit alkalmatlannak tartottak az iskolára. Általános iskola elsőről beszélünk, nem a 12-ről.
A szülők szinte kivétel nélkül pici törékeny csöppségnek látják a saját gyermeküket. Szívesen járatnák még a "biztonságos oviba" őket, mert bele sem gondolnak, hogy az mennyi kárt okozhat a gyereknek ha túlkoros. Az óvónők is marasztaltak akit csak tudtak, mert így majdnem egyharmaddal több gyerek járt az oviba... Ezek az emberek nem objektívek és fölöslegesen tartották vissza a gyereket a sulitól. A "kiöregedett" ovisok amúgy is csak unatkoznak a megismételt óvodai évben.

Profi és objektív szakik lesznek, és nem olyan óvónők akik abban érdekeltek, hogy visszatartsák a gyerekeket. Csak kivételes esetekben indokolt a halasztás, nem ilyen 90+ százalékban.

A szülő nem szakember és nem kellenek túlkoros iskolások az ovisok közé. Ez nem magánügy.

Már sose tudjuk meg, de azért a mostani változás jó a lelkemnek. :cool:
Mondtam már, hogy hagyd az olyan témákat, ahol gyereknevelésről van szó...
Értem, hogy zsigerileg védsz minden olyan döntést, amit ez a kormány hozott, de amihez nincs normális tapasztalatod, ahhoz elég ha egy like-ot nyomsz.
És közben pedig valójában: Jelenleg is az első osztályos tanítók rettegnek a szitutól. Elmondom neked, hogy nem ritka az olyan szitu, amikor a gyerek 6 éves korára még nem alkalmas rá, hogy kitörölje a fenekét. Abba most ne menjünk bele, hogy ez mennyire az óvoda, és mennyire a szülő hibája, de sajnos előfordul. Több esetben, mint gondolnád.
A sztori megtörtént: Az elsős tanító néni előkészítőt tartott nagycsoportosoknak, és az egyik ilyen alkalommal az egyik óvodás gyerek szólt, hogy ki kell mennie WC-re, de csak nem akart visszajönni. Negyed óra múlva utána ment a tanító néni, és már a WC elől hallotta, hogy óbégat a gyerek bentről. Azt várta, hogy valaki menjen, és törölje ki neki.
Értem, hogy ez bagatell dolog, de hogy a tanítóknak ilyeneket is a nyakukba kelljen venni, miközben a dolguk már fentebb fel lett sorolva... Ilyenre egyszerűen nincs és nem is kell, hogy legyen rendesen kapacitás az iskolában. Az ilyen "problémák" egy iskolaérettségi vizsgálatnál kibuknak. Kétségtelen, hogy nem ideális, hogy a szülőkre van bízva az ilyen feladat, de a kötelező életkorhoz kötött beiskolázás inkább a ló túloldalára való átborulás tipikus esete.
A helyes megközelítés az lett volna - szerintem -, hogy a szülő véleményét is kikérve, de objektív felméréshez kötni a beiskolázást.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Mondtam már, hogy hagyd az olyan témákat, ahol gyereknevelésről van szó...
Ezt nem nekem mondtad. Mondjuk amúgy is magasról teszek arra a sok hülyeségre amit itt arrogánsan előadsz. Nem vagy te nekem a főnököm.
Értem, hogy zsigerileg védsz minden olyan döntést, amit ez a kormány hozott,
Zsigerileg támadsz minden döntést amit a kormány hoz. Még a gyerekekkel is kicsesznél, csak hogy ellenkezhess.
de amihez nincs normális tapasztalatod, ahhoz elég ha egy like-ot nyomsz.
Hanyagold az agyatlan lekezelő stílusod. Inkább maradj csendben.
Több esetben, mint gondolnád.
Te tudod, hogy én mit gondolok? Onnan indult a beszélgetés, hogy 22 gyerekből 20 a szülei szerint nem alkalmas. Szerintem rendben van, ha ezen változatunk. Ennyi.
A sztori megtörtént:
Egyedi eset. Minden ilyen esetre 10 olyan jut, ahol a gyereket fölöslegesen visszatartották az oviban. Róluk miért nem beszélsz?
A helyes megközelítés az lett volna - szerintem -, hogy a szülő véleményét is kikérve, de objektív felméréshez kötni a beiskolázást.
A kívánságod teljesült, így nem is értem miért okoskodsz megint.