Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
@antigonosz
Szantsak mar be ezt a BKV-t a francba, mindenki nyavajog miatta mar tizenvalahany eve a Demszky ota csak viszi a penzt, milliardokat az en adombol is evente. Aztan meg vagy 2007 ben utaztam utoljara vilamoson de akkor is vettem jegyet. Minek ez? Menjen mindenki gyalog a francba, aki lusta meg taxival. Sokkal kornyezetbaratabb gyalogolni mint budos buszokon utazni meg draga kombinokat veszegetni tobb szaz milliardert. Menjenek a pestiek gyalog, vagy rolleren. Vegre ott egy zold polgarmester, tejhatalommal, igazan feloszlathatna vegre ezt a problemas bagazst. Az eladando apportbol es a megsporolt penzbol pedig vehetnenek lelegeztetogepet, meg kotszert, ringispilt meg amit akarnak. Ami nincs pesten. Legalabb azokat a xar utakat meg lerobbant 56-os gangos hazakat felujithatnak, vagy eldozerolhatnak ebbol a penznyelobol.
A közösségi közlekedés össztársadalmi hasznossága miatt van dotálva. Mert az a fővárosnak is jó, hogy a városlakók kb. 65-70%-a azt használja. Ezért tud munkába menni az ember és a gyereke meg iskolába autó nélkül.
Remélem nem gondoltad komolyan amit írsz, mert akkor még annál is gyök2-őbb vagy, mint eddig gondoltam...

Szántsák már be a termőföld támogató rendszert! Elegem van belőle! Én pénzeljem őket, miközben nekik van földjük, jövedelmük? Ha meg valami aszály, vagy jégkár sújtja a termést, akkor szintén állami pénzből lesznek kárpótolva. Ha leég a házam, és nincs biztosításom, akkor engem ki kárpótol?
Meg abból is, hogy a vasút sosem rentábilis szárnyvonalait folyamatosan az én adómból tartják fenn. De az összes kisforgalmú falusi posta is beszántásra kerülhetne, ugyan ilyen okból.
Tudod, van különbség aközött, ha az okos ember hülyéskedik, meg ha a hülye okoskodik....
Lásd fent. Akinek nincs pénze autóra az egyetlen lehetséges eszköze a mozgásra. Világszerte kimutatott tény, hogy a magasabb életszínvonalhoz vezető út a mobilitás biztosítása. Kimutathatóan magasabb jövedelemmel rendelkezik, aki közelebb lakik gyakran járó vasút, metró, stb.-hoz, mert így könnyebben tud mozogni, tanulni és jobb állást találni.

Az ugye megvan, hogy pl. az autózásnak is össztársadalmi költsége van, amit szintén fizetnek? Mert pusztán a autópályamatricákból az utak nem tarthatóak karban, nemhogy újakat építsenek.

Szóval a közösségi közlekedés köpködését be kéne fejezni, de kurva gyorsan.
Nem az a gazdag ország, ahol a szegénynek is autóval kell járnia, hanem az a gazdag ország, ahol a gazdag is vonatozik és metróval jár.
 

MsA2

New Member
2017. május 18.
27
19
3
Iskolába akkor fogják engedni, ha mindenben megfelel az átlagnak. Javaslom, hogy mind oviban, mind iskolában olyat keressetek, ahol nagyon jó és kedves az óvónéni, és aranyos az alsós tanár, hogy megszeressen közösségbe járni, és megszeressen tanulni. Az összes többi, bírni fogja, fel fogják-e menteni tornából idővel úgyis kiderül, addig pedig tegyél meg mindent azért, hogy az ovis és első sulis évei zökkenőmentesek legyenek! Más dolgod nincs.

Ivás a lényeg, az mindig legyen megoldva, mind ovi, mint suli szinten. Enni pedig úgyis előbb-utóbb elkezd. Ezzel most még ne foglalkozz! Az is alakítja majd a kisembert, hogy lesznek-e barátai azonnal. Nem kell sok, egy, de az komoly. Minél előbb. Utána egymástól tanulnak (jót és rosszat :) ), de majd szűröd. :) Sulihatár anno 16 kiló. Még ha zöldsapkást is akarsz belőle, egyelőre ne ezzel foglalkozz! :)

Elnézést kérek a késői válaszért, ritkán vagyok a gép előtt. Sok munkát ad a kis krapek, játékjavítás, stb.
Nem tudom, hogyan kell mindenkinek válaszolni, de köszönet MINDENKINEK a biztatásért és a jó tanácsokért, igazából "ülnek". Amit lehet, megfogadok.
Ovival már nincs gond, bár nem akart menni eredetileg... Barátja, barátnője is van már. Kezdik az oviban szerepeltetni...
Aprócska, de jóképű kis legény, nem lesz nagynövésű, a szája annál inkább.
Miután a koraszülés miatt van fizikai hátrányban (remélem csak átmenetileg), inkább a fizikai foglalkozást erőltetem, nem akarom, hogy felmentsék tornából, inkább ugráljon. Teljesen mindegy, milyen jegyet kap. Szellemileg semmi gond, szédületes szókincse van, érvel, vitatkozik, zsarol, manipulál, stb. Csak a túlterheléstől féltem.

Még egyszer köszönet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky and Laci1970

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Elnézést kérek a késői válaszért, ritkán vagyok a gép előtt. Sok munkát ad a kis krapek, játékjavítás, stb.
Nem tudom, hogyan kell mindenkinek válaszolni, de köszönet MINDENKINEK a biztatásért és a jó tanácsokért, igazából "ülnek". Amit lehet, megfogadok.
Ovival már nincs gond, bár nem akart menni eredetileg... Barátja, barátnője is van már. Kezdik az oviban szerepeltetni...
Aprócska, de jóképű kis legény, nem lesz nagynövésű, a szája annál inkább.
Miután a koraszülés miatt van fizikai hátrányban (remélem csak átmenetileg), inkább a fizikai foglalkozást erőltetem, nem akarom, hogy felmentsék tornából, inkább ugráljon. Teljesen mindegy, milyen jegyet kap. Szellemileg semmi gond, szédületes szókincse van, érvel, vitatkozik, zsarol, manipulál, stb. Csak a túlterheléstől féltem.

Még egyszer köszönet.
Nem lesz ott gond!!!!!
 

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
807
2 353
93
Elnézést kérek a késői válaszért, ritkán vagyok a gép előtt. Sok munkát ad a kis krapek, játékjavítás, stb.
Nem tudom, hogyan kell mindenkinek válaszolni, de köszönet MINDENKINEK a biztatásért és a jó tanácsokért, igazából "ülnek". Amit lehet, megfogadok.
Ovival már nincs gond, bár nem akart menni eredetileg... Barátja, barátnője is van már. Kezdik az oviban szerepeltetni...
Aprócska, de jóképű kis legény, nem lesz nagynövésű, a szája annál inkább.
Miután a koraszülés miatt van fizikai hátrányban (remélem csak átmenetileg), inkább a fizikai foglalkozást erőltetem, nem akarom, hogy felmentsék tornából, inkább ugráljon. Teljesen mindegy, milyen jegyet kap. Szellemileg semmi gond, szédületes szókincse van, érvel, vitatkozik, zsarol, manipulál, stb. Csak a túlterheléstől féltem.

Még egyszer köszönet.

Gyereknevelési tapasztalataim nincsenek, de ismerősöm szenved olyantól, hogy kinéztek csuda szép házat a városban, egy kertvárosias részben, megvették.
Éldegélnek benne és most szembesültek vele, hogy nincs a gyerekeikkel egyidős gyerek az utcában, így nincs kivel játszani, és az utcában nincs is rá lehetőség (játszótér, focipálya..ect)
A szülök hazaérnek a melóból és két a suliban nem elfáradt gyerek nyúzza őket egész nap lefekvésig, nem túl egészséges, pihenni csak úgy tudnak igazán ha az egyik elviszi a gyerkőcöket valahova addig a másik bevágja otthon a szunyát.....

Azért írom ezt, mert a fizikai fejlődésben döntő tényező, hogy "hol lakik a kis lurkó".
pl én vidéki vagyok, egy köpésre volt a focipálya, környéken erdők, mezők, szüleimet nem is értem hogyan bírták, hogy fél vagy egész napokra eltűntem a nyári szünetben a haverokkal.
Azt ettük amit találtunk, vagy összedobtuk a fillérjeinket és kiflit, kenyeret vettünk, ha már érett a cseresznye mentünk a kertekbe enni, ittuk a kútvizet csak haza menni ne keljen, mert "nem engednek el" :)
A lényeg, hogy szerintem az alapvető fizikai és immunrendszer megerősítésében döntő szerepe volt e nyári csavargásoknak.

A túlterhelés nem tiszta, mitől félted, de saját fizikuma szabja meg a határt,
pl: ha ha dombra felfelé elfárad leül pihen és utána megy tovább vagy van valami tanár, edző a képben?, mert azt eltudom képzelni hogy túlterhelheti.

Felénk dombos a vidék, nyáron amikor a fű már kisárgult, vibrál a levegő és cangával tekersz határba, mert kíváncsi vagy mi van azon a dombon túl,
tolod fel a biciklit már nagyon kivagy, de megembereled magad "kibírom e hogy nem állok meg piheni", persze nem bírod ki,
de ahogy telnek a napok, a hetek, azt veszed észre azon a dombon már áttekerek megállás nélkül ahol eddig megkellet állni
és jön a felismerés, hogy ez így működik egy kicsit megkel erőltetni (túlterhelni) magad, hogy fejlődj.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Az ugye megvan, hogy pl. az autózásnak is össztársadalmi költsége van, amit szintén fizetnek? Mert pusztán a autópályamatricákból az utak nem tarthatóak karban, nemhogy újakat építsenek.
Pusztán ebből nem, ...de valljuk be, ha a beszedett pénz legalább nagy része célirányosan a közlekedésbe lenne visszaforgatva (gondolok itt a karbantartásra, problémás csomópontok átépitésére, modern forgalomtervezés) már másképp nézne ki néhány dolog.
BTW olyan szakaszokat mint pl. M1 lassan fél szlovákia arra használja hogy eljusson a saját fővárosába, Pozsonyba. Mondanom se kell, ha az M1 megkerülve északon BP-et az M3-mal folyamataosan elvinne Kassáig gyakorlatilag felvidék másik fele csak ezt használná. Az "amortizáció" a tiétek volna ugyan, de a busás útdij is...
Mifelénk (Szlovákia) katasztrófális már eleve a tervezés is, gyakorlatilag ez igaz az autópálya koncepciókra és úgy általában a tömegközlekedésre is.
Szóval a közösségi közlekedés köpködését be kéne fejezni, de kurva gyorsan.
Nem az a gazdag ország, ahol a szegénynek is autóval kell járnia, hanem az a gazdag ország, ahol a gazdag is vonatozik és metróval jár.
Ezzel egyet kell értsek, pedig én ritkán járok a magyar fővárosban...,de mint feljebb irtam, mikor a "paraszt" felmegy Pestre (mármint én), minden olyan flottul működőnek tűnik, sőt a közlekedési morált is 100x jobbnak itélik az itteniek mint lehet Ti akik ott éltek és laktok. Nekem a tömegközlekedéssel sosem volt problémám, volt hogy csak hajón nem ültem, de minden máson igen, és időben odaértem ahová kellett...kb. 0 (nulla) városismerettel.
Igazából nem is nagyon értem, hogy aki Bp.-n Bp.-re megy az miért ül kocsiba...,de persze ez csak egy kivülálló véleménye...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Ezt a témág a kínai biztpol topikban osztottam meg elsőre, de az annyira nem látogatott és nem sok embert érvekel. Viszont mint téma jóval túlnű az adott topik keretein, szóval ide is beledér.
Kínai tanügy a jelenlegi PISA felmérések tükrében és köztük a magyer, regionális stb. stb.
https://index.hu/techtud/2019/12/08/tnt_podcast_oktataskutato_pisa_teszt/
Valamint egy régebbi cikk, miszerint az angolok megvárásolták és megpróbálják náluk is gyakorlatba ülteti az angol matektanítási módszertant.
https://index.hu/tudomany/2018/02/13/a_nyugat_kinatol_tanulja_ujra_a_matekot/
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Ezt a témág a kínai biztpol topikban osztottam meg elsőre, de az annyira nem látogatott és nem sok embert érvekel. Viszont mint téma jóval túlnű az adott topik keretein, szóval ide is beledér.
Kínai tanügy a jelenlegi PISA felmérések tükrében és köztük a magyer, regionális stb. stb.
https://index.hu/techtud/2019/12/08/tnt_podcast_oktataskutato_pisa_teszt/
Valamint egy régebbi cikk, miszerint az angolok megvárásolták és megpróbálják náluk is gyakorlatba ülteti az angol matektanítási módszertant.
https://index.hu/tudomany/2018/02/13/a_nyugat_kinatol_tanulja_ujra_a_matekot/
Tehát a kínait az angolok, gondolom ezt akartad írni.
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a témág a kínai biztpol topikban osztottam meg elsőre, de az annyira nem látogatott és nem sok embert érvekel. Viszont mint téma jóval túlnű az adott topik keretein, szóval ide is beledér.
Kínai tanügy a jelenlegi PISA felmérések tükrében és köztük a magyer, regionális stb. stb.
https://index.hu/techtud/2019/12/08/tnt_podcast_oktataskutato_pisa_teszt/
Valamint egy régebbi cikk, miszerint az angolok megvárásolták és megpróbálják náluk is gyakorlatba ülteti az angol matektanítási módszertant.
https://index.hu/tudomany/2018/02/13/a_nyugat_kinatol_tanulja_ujra_a_matekot/
Azért a 300-400 millió magyarnál sokkal jobban élő kínai középosztálybelit mondjuk úgy, hogy nem igazán hiszem el. Vagy akkor érdekesen definiálják. Talán ennyi sem él a magyar átlag életszínvonalon. Ameddig az egy főre eső magyar GDP kb. 170%.-a kínainak addig a matematika simán tiltakozik ez ellen.

Aztán beszél a Huawei MI fejlesztésről, hogy európai nagyrészt. Remek. A mágnesvasút meg kb. arról szólt, hogy kínai pénzből a német technológiát telepítették le. Tudtommal...
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Azért a 300-400 millió magyarnál sokkal jobban élő kínai középosztálybelit mondjuk úgy, hogy nem igazán hiszem el. Vagy akkor érdekesen definiálják. Talán ennyi sem él a magyar átlag életszínvonalon. Ameddig az egy főre eső magyar GDP kb. 170%.-a kínainak addig a matematika simán tiltakozik ez ellen.
Az egy főre eső GDP azért elég erősen félrevihet, az hogy ki él jobban ahhoz azért a vásárlóerő paritásnak van inkább köze.
 
M

molnibalage

Guest
Az egy főre eső GDP azért elég erősen félrevihet, az hogy ki él jobban ahhoz azért a vásárlóerő paritásnak van inkább köze.
Vásárlóerő paritással sem igaz, hogy 400 millió sokkal jobban él. Legfeljebb azonosan, mert ott is igen nagyon az egyenlőtlenségek.
Ha csak a wiki PPP értéket nézed, akkor meg végképp nem igaz...

Magyarország
GDP per capita
  • 11px-Increase2.svg.png
    $16,484 (nominal, 2018)[4]
  • 11px-Increase2.svg.png
    $31,914 (PPP, 2018)[4]
Kína
GDP per capita
  • 11px-Increase2.svg.png
    $10,099 (nominal; 2019 est.)[4]
  • 11px-Increase2.svg.png
    $19,504 (PPP; 2019 est.)[4]
A fehér emberhez való viszonyhoz. Ok, ez egy ember.
https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-540#post-618085
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Azért a 300-400 millió magyarnál sokkal jobban élő kínai középosztálybelit mondjuk úgy, hogy nem igazán hiszem el. Vagy akkor érdekesen definiálják. Talán ennyi sem él a magyar átlag életszínvonalon. Ameddig az egy főre eső magyar GDP kb. 170%.-a kínainak addig a matematika simán tiltakozik ez ellen.

Aztán beszél a Huawei MI fejlesztésről, hogy európai nagyrészt. Remek. A mágnesvasút meg kb. arról szólt, hogy kínai pénzből a német technológiát telepítették le. Tudtommal...
Najó, ez oktatásügyi szakember. Hallhatott valami, ami valahogy rögzült benne. Nem várom el tőle, hogy képben legyen mindennel.
 
M

molnibalage

Guest
Najó, ez oktatásügyi szakember. Hallhatott valami, ami valahogy rögzült benne. Nem várom el tőle, hogy képben legyen mindennel.
Na jó, de akkor legyen meg bár benne a belső gát, hogy ne beszéljen első hallásra is értékelhetően marhaságot.

Ez meg kis utazás a pszichológia ismert, de valójában igencsak elkúrt kísérletébe...