A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Némá,mintha valami távvezérelt figyelőrendszert irkáltam volna.....
A támpont,az egy bázis.Nevezhetnék határőr örsnek is.
Közbe utána nézztem,reaktiváltak belölük hármat,a tüzszerész szolgálatnak.Jobb hijján,arra alkalmasak is.De azért nem kell túl sokat várni tőlük.Öreg,kicsi hajocskák ezek-
Baja-Aknasznaszad-Hadihajo-Balaton-Balatonfuzfo-Bomba-Tuzszeresz-Hajofelujitas-Hajozashu.jpg

Ekkorkák.A képen csak egy navigációs radar látható,amit kapot a reaktiváláskor,más felderitő berendezés nem.Különben eredetileg is akna,vagy inkább bombamentesitésre tervezték őket,nem határrendészeti célokra.Meg sodoraknákat tudott kidobni,de azokat nem sokáig,rég kivonták őket.Ettöl még el lehet velük hajokázni látványosan.Csak tényleges elrettentő ereje nem lesz.5en elvonják a hajó figyelmét,közben 15en meg 3km-re átkelnek.Mire az AN odaér,már a parton vannak.Nem a hajó hibája.Nem erre tervezték.Ide egy gyors,rövid reakcióidejű rendörmotoros kell.
https://hajozas.hu/magazin/itthon/am-aknamentesito-hadihajo-magyar-honvedseg-hadihajos-ezred/
Némá,mintha valami távvezérelt figyelőrendszert irkáltam volna.....
A támpont,az egy bázis.Nevezhetnék határőr örsnek is.
Közbe utána nézztem,reaktiváltak belölük hármat,a tüzszerész szolgálatnak.Jobb hijján,arra alkalmasak is.De azért nem kell túl sokat várni tőlük.Öreg,kicsi hajocskák ezek-
Baja-Aknasznaszad-Hadihajo-Balaton-Balatonfuzfo-Bomba-Tuzszeresz-Hajofelujitas-Hajozashu.jpg

Ekkorkák.A képen csak egy navigációs radar látható,amit kapot a reaktiváláskor,más felderitő berendezés nem.Különben eredetileg is akna,vagy inkább bombamentesitésre tervezték őket,nem határrendészeti célokra.Meg sodoraknákat tudott kidobni,de azokat nem sokáig,rég kivonták őket.Ettöl még el lehet velük hajokázni látványosan.Csak tényleges elrettentő ereje nem lesz.5en elvonják a hajó figyelmét,közben 15en meg 3km-re átkelnek.Mire az AN odaér,már a parton vannak.Nem a hajó hibája.Nem erre tervezték.Ide egy gyors,rövid reakcióidejű rendörmotoros kell.
Vízkiszorítás 10,5
Hossz 13,4 m
Szélesség 3,7 m
Merülés 0,6 m
Hajtómű 2 db Csepel D–613 dízelmotor
Üzemanyagtartály 460 kg l
Üzemanyag gázolaj
Teljesítmény 2×85=170 LE (125 kW)
Sebesség 13 csomó (24 km/h)
Hatótávolság 340 km
Fegyverzet 1 db 12,7 mm-es DSK légvédelmi géppuska
Legénység 7 fő

Ez hajózásban nem tekinthető alacsony sebességnek (24km/h)
viszont:
Az első AN 2-t 2005-ben újították fel és Ercsi néven állították ismét szolgálatba. Ezt követte a Baja nevű hajó, melyet 2007-ben újítottak fel, majd még két másik hajó felújítása következett. A felújítás során korszerű motorokat kapott a hajó és a vázszerkezeten kívül minden berendezését kicserélték, a DSK géppuskát pedig NSZVT géppuskára cserélték.
https://hu.wikipedia.org/wiki/AN_2
Most akkor, bár adatunk nincs, de vélhetően gyorsabb lett. Ugyanakkor manőverezve ez a sebesség egy ilyen folyón bőven elég.
Hiába lenne gyorsabb, nem tudná kihasználni (egy két ideális esetet leszámítva). Ugyanakkor figyelembe kéne venni azt is, hogy a határsértők mennyi idő alatt evickélhetnek át. Főleg ha pl a parton kell felfújniuk a csónakot. Nem tudom cipeltél e nagy gumicsónakot, evezőket, hátizsákot, stb. Ez nem úgy van, hogy odafut a semmiből egy több fő befogadására képes gumicsónakkal.
01729_2.jpg


Kb ekkora egy ilyen csónak. és sejtheted a sebességét is. Vízre kell tenni, billeg, be kell mászni. Mindeközben a víz rohadt hideg.
Hideg van, sötét és fúj a szél... Téli ruhában próbálkozol... ha vízbe esel tuti vízbe fulladás. Ne gondoljuk túl... Aki ezzel megpróbálkozik, az elsősorban
a saját életét kockáztatja, nem azt hogy átjut egy hajóval szemben.
Ha elfogod őket, akkor fel kell venned. Erre egy motoros gumi tutaj nem alkalmas még nyáron sem.
hal%C3%A1szat%20(270x173).jpg

Értem, hogy valami ilyesmit szeretnél, de akkor demonstrál egy téli éjszakai szolit rajta... Értsd meg, hogy a vízen hideg van. Nem mozogsz és ezért a zárt hely fontos, ezt tapasztalatból mondom. Egyszer Dér Kupára mentünk (novemberben Kenesén van) éjszaka. Olyan hidegrázás kapott el, pedig felöltöztem és őrülten hideg sem volt, hogy szabályosan vacogtam. A kabinban pár perc alatt rendbe jöttem. Főztünk egy kávét és vezettem tovább, mintha semmi sem lett volna előtte.

images
BIG_0015829317.jpg

Ez a legnagyobb méret a Balatonon pl. itt is max 4 főnek van ülőhelye... Ha több szál be, akkor a padlón kell ülni.
Szerintem a vízi szolgálatnál mindenki a nyári akciózásra gondol. Most tél van, itt már az gond lehet, hogy kimész a dekkre és csúszik... A korlát amiben megkapaszkodhatsz hideg, kesztyű nélkül tartósan nem tudsz benne megkapaszkodni... Nem is folytatom. Csak képzeld el!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Akkor egy picit jobban is utánanézhettél volna! o_O
5-öt újítottak fel összesen.
Az első dolguk volt, hogy egy modern meghajtásra cserélték a motorokat.
Eredetileg ugye 2x85LE-s Csepelek dolgoztak bennük. A felújításkor meg - 2007-ben - a Baja 2x190LE-s Volvo Penta-kat kapott.
A Zeusz 1 db 230LE-set, míg a 2 tavaly ősszel átadott Balatonakarattya és Csepel naszádok egyenként 2db 230LE-s Pentával kavarnak.
Ez utóbbiakról nyilatkozták azt, hogy bejáratós (2500-ra korlátozott, 3400 rpm a max.) motorral is folyásiránnyal szemben 33km/h felett mentek vele.
Csak hogy teljes legyen a kép, a legrégebben felújított Ercsi még az eredeti motorokat kapta vissza.
Akit érdekel, itt nagyjából minden le van írva.
Hú, de jó anyag. Én ilyent nem találtam.
Brutális motorok...:hadonaszos:
20191105_112025.jpg
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
https://hajozas.hu/magazin/itthon/am-aknamentesito-hadihajo-magyar-honvedseg-hadihajos-ezred/

Vízkiszorítás 10,5
Hossz 13,4 m
Szélesség 3,7 m
Merülés 0,6 m
Hajtómű 2 db Csepel D–613 dízelmotor
Üzemanyagtartály 460 kg l
Üzemanyag gázolaj
Teljesítmény 2×85=170 LE (125 kW)
Sebesség 13 csomó (24 km/h)
Hatótávolság 340 km
Fegyverzet 1 db 12,7 mm-es DSK légvédelmi géppuska
Legénység 7 fő

Ez hajózásban nem tekinthető alacsony sebességnek (24km/h)
viszont:
Az első AN 2-t 2005-ben újították fel és Ercsi néven állították ismét szolgálatba. Ezt követte a Baja nevű hajó, melyet 2007-ben újítottak fel, majd még két másik hajó felújítása következett. A felújítás során korszerű motorokat kapott a hajó és a vázszerkezeten kívül minden berendezését kicserélték, a DSK géppuskát pedig NSZVT géppuskára cserélték.
https://hu.wikipedia.org/wiki/AN_2
Most akkor, bár adatunk nincs, de vélhetően gyorsabb lett. Ugyanakkor manőverezve ez a sebesség egy ilyen folyón bőven elég.
Hiába lenne gyorsabb, nem tudná kihasználni (egy két ideális esetet leszámítva). Ugyanakkor figyelembe kéne venni azt is, hogy a határsértők mennyi idő alatt evickélhetnek át. Főleg ha pl a parton kell felfújniuk a csónakot. Nem tudom cipeltél e nagy gumicsónakot, evezőket, hátizsákot, stb. Ez nem úgy van, hogy odafut a semmiből egy több fő befogadására képes gumicsónakkal.
01729_2.jpg


Kb ekkora egy ilyen csónak. és sejtheted a sebességét is. Vízre kell tenni, billeg, be kell mászni. Mindeközben a víz rohadt hideg.
Hideg van, sötét és fúj a szél... Téli ruhában próbálkozol... ha vízbe esel tuti vízbe fulladás. Ne gondoljuk túl... Aki ezzel megpróbálkozik, az elsősorban
a saját életét kockáztatja, nem azt hogy átjut egy hajóval szemben.
Ha elfogod őket, akkor fel kell venned. Erre egy motoros gumi tutaj nem alkalmas még nyáron sem.
hal%C3%A1szat%20(270x173).jpg

Értem, hogy valami ilyesmit szeretnél, de akkor demonstrál egy téli éjszakai szolit rajta... Értsd meg, hogy a vízen hideg van. Nem mozogsz és ezért a zárt hely fontos, ezt tapasztalatból mondom. Egyszer Dér Kupára mentünk (novemberben Kenesén van) éjszaka. Olyan hidegrázás kapott el, pedig felöltöztem és őrülten hideg sem volt, hogy szabályosan vacogtam. A kabinban pár perc alatt rendbe jöttem. Főztünk egy kávét és vezettem tovább, mintha semmi sem lett volna előtte.

images
BIG_0015829317.jpg

Ez a legnagyobb méret a Balatonon pl. itt is max 4 főnek van ülőhelye... Ha több szál be, akkor a padlón kell ülni.
Szerintem a vízi szolgálatnál mindenki a nyári akciózásra gondol. Most tél van, itt már az gond lehet, hogy kimész a dekkre és csúszik... A korlát amiben megkapaszkodhatsz hideg, kesztyű nélkül tartósan nem tudsz benne megkapaszkodni... Nem is folytatom. Csak képzeld el!
A folyami hajók sebessége esetleges.Erösen függ,hogy folyásirányba,avagy az ellen halad e,illetve a folyó sodrátol.A felujitott naszádok 30-40km/órára képesek.Newmtudom,jelenlegi csúcssabességükön mennyire jol irányithatóak,eredetileg kevesebbre tervezték őket.
Egy kolléga berakta korábban a Balaton jelenlegi legnagyobb rendörmotorosát,kb az AN mérete,de vizirendészeti feladatokra tervezetten.Én beraktam egy rendőrmotoros képét,ami alig kisebb,mint az AN,zárt kabinnal,megintcsak célirányossan tervezve.A rendőrmotoros nem azt jelenti,hogy nyitott gumitutaj,vagy rohamcsónak.Bár "gumitutaj" rendszerűböl is van zárt kabinnal épitett változat.
e337458b0de4620956981ec37a689972.jpg
Nem tudom,hogy megvannak e még,de a régi magyar vizirendészeti motorosnak is volt egy pici kabinja,és fedni lehetett a vezetőállást,akkor még ponyvával.Ma ez lehetne főszigetelt műanyag, fedél,ponyva jellegű vagy merev.
Azonkivűl szerintem ne használjuk a katonákat rendészeti célra,ha nem muszály.Honvédség ne legyen egy zöld ruhás rendészeti szerv.Van arra hivatott rendészeti egység,tessék azt megfelelően kiképezni,felszerelni,megfizetni.Elvégre ezért fizeti az állampolgár az adót,nem azért,hogy kutyának se kellő kisvasútra meg stadionokra költsék.
Az AN aknafelderitési célokra lett épitve.Ezér olyan,amilyen.Korábban beraktam az orosz Shmel járörhajót,ami a régi magyar őrnaszádok megfelelői.Teljesen más konstrukció,mert más feladat.Folyamrendészeti célra meg megint más konstrukció kell.
Persze vannak,voltak több célú hajok.Pl a kolumbiai helikopterhordozó járőrhajok új változatát már cserélhető feladatmodulokkal tervezték.MS25 naszádok váltótipusának távlatilag olyasfélében kéne gondolkodni.De a határra egy tipikus gyors rendészeti járörhajó kell.
És ha bemész egy jobb vizitüra boltba,vehetsz gumicsónak felfúvó patront.5másodperc alatt felfújja a csonakot.És adnak hozzá csonakmotort is.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Különben, ha tippelnem kellene, akkor az MS-25-ösöket is előbb-utóbb fel fogják újítani. ;) Minimum hajtómű szinten!
Nem tudom, hogy milyen állapotban vannak jelenleg a kivont hajók (3db), de egy 2014-es kép szerint a Százhalombatta (AM-21) még úszóképes.
17824.jpg


Csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha már minden fontos modernizációval meglenne a MH, és úgy döntenek, hogy mondjuk nem csak felújítani lenne érdemes, de tennénk egy kísérletet a fejlesztésükre is!
Az orrába kapjon a légvédelmi gépágyú helyett egy Nemo Navy automata aknavetőt:
A tatra meg egy ilyen MPCV távirányított tornyot
MPCV-640x360.jpg


A tetejére meg egy Giraffe 1X-et.
Csak úgy próbából! ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Különben, ha tippelnem kellene, akkor az MS-25-ösöket is előbb-utóbb fel fogják újítani. ;) Minimum hajtómű szinten!
Nem tudom, hogy milyen állapotban vannak jelenleg a kivont hajók (3db), de egy 2014-es kép szerint a Százhalombatta (AM-21) még úszóképes.
17824.jpg


Csak eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha már minden fontos modernizációval meglenne a MH, és úgy döntenek, hogy mondjuk nem csak felújítani lenne érdemes, de tennénk egy kísérletet a fejlesztésükre is!
Az orrába kapjon a légvédelmi gépágyú helyett egy Nemo Navy automata aknavetőt:
A tatra meg egy ilyen MPCV távirányított tornyot
MPCV-640x360.jpg


A tetejére meg egy Giraffe 1X-et.
Csak úgy próbából! ;)
Őőőő,aknász motoros.Aknaszedő.Aknavadász.Aknamentesitő.A folyam meder aknástalanitása a cél amire épültek.
Különben amik szolgálnak,azok fel lettek újitva olyan 10éve.Még viztisztitót is kaptak.(komolyan kaptak)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Őőőő,aknász motoros.Aknaszedő.Aknavadász.Aknamentesitő.A folyam meder aknástalanitása a cél amire épültek.
Különben amik szolgálnak,azok fel lettek újitva olyan 10éve.Még viztisztitót is kaptak.(komolyan kaptak)
Annyira szereted a magyar tanulmányokat. Akkor javasolnám ezt: Link
Jelenleg is rendelkeznek légvédelemmel ugyebár. Csakhát ez gyakorlatilag értelmetlen. A kézi működtetésű négycsövű ágyú (és a szimplák a taton) még nappal is inkább csak egy esetleges megoldást jelentenek. Éjjel meg...hagyjuk!
A folyami átkelések biztosítása meg támogatása "programpont" így 2020 tájékán inkább elmarad.:rolleyes: Pedig ezek a folyami flotilla legnagyobb hajói!
Egy nyomorult ködfüggönyt nem tudnának előállítani 1 ilyen átkeléshez. o_O
Kétségtelen, hogy felújítva még hosszú évekig megoldják a műszaki feladatokat, de pontosan annyira tökéletes megoldás, mint a jelenlegi Gripen flotta.
Az biztos, hogy ez most nagyjából 20-adrangú probléma... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Trump tells Ingraham Iraq should pay US back if troops leave country

President Trump told Fox News' "The Ingraham Angle" in an exclusive interview Friday that he believes Iraq should pay back the United States for its investments in the country over the past several years or the American military will "stay there."

"I said, 'If we leave, you got to pay us,'" Trump told host Laura Ingraham. "'If we leave ... you have to pay us for the money we put in.'"

When Ingraham asked how Trump planned to collect money from Iraq, the president said: "Well, we have a lot of their money right now. We have a lot of their money. We have $35 billion of their money right now sitting in an account. And I think they’ll agree to pay. I think they’ll agree to pay. Otherwise, we’ll stay there."
https://www.foxnews.com/media/trump...should-pay-u-s-back-otherwise-well-stay-there

Na ennyit a DCA-ról, így engedi Orbán az amerikaiakat be az országba. Kegyetlenül meg fogunk fizetni ezért az egyezményért és pláne azért, ha hagyjuk, hogy egyetlen dollárt is a kecskeméti légibázis fejlesztésére fordítsanak! :confused:
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
https://www.foxnews.com/media/trump...should-pay-u-s-back-otherwise-well-stay-there

Na ennyit a DCA-ról, így engedi Orbán az amerikaiakat be az országba. Kegyetlenül meg fogunk fizetni ezért az egyezményért és pláne azért, ha hagyjuk, hogy egyetlen dollárt is a kecskeméti légibázis fejlesztésére fordítsanak! :confused:
Egyszerűen csak nem fognak innen elmenni maguktól addig, amíg rá nem kényszerülnek. Egyre inkább azt látom, hogy ők az új Szovjetunió. A csomagolás, marketing jobb, az eszme - motiváció más, a viselkedés és a nagyhatalmi gőg/erőből politizálás ugyan az.

Egy hülyeség a kettő :(!
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Off
Itt senki nem emlékszik a szovjet rendszer embertelenségeire és hiánygazdálkodására?
Egy rövid kérdéssel illusztrálnám a különbséget, még az "átkosból" : - - - Miért nem rázzák le a svéd munkások a láncaikat? Mert rajta van a Volvójuk kulcsa.
Ez a lényegi eltérés kelet és nyugat között...
On
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Senkit nem érdekelnek már a XX. századi hülyeségek, mióta nekünk is van kocsikulcsunk. Így már csak a megszállás és nagyhatalmi gőg tényét látjuk és ennek lényegi azonosságát a két hatalom esetében, mert a magyar állam szuverenitása az igazi érték, ez megfizethetetlen kincs!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Off
Itt senki nem emlékszik a szovjet rendszer embertelenségeire és hiánygazdálkodására?
Egy rövid kérdéssel illusztrálnám a különbséget, még az "átkosból" : - - - Miért nem rázzák le a svéd munkások a láncaikat? Mert rajta van a Volvójuk kulcsa.
Ez a lényegi eltérés kelet és nyugat között...
On

Persze, én emlékszem. Igazad van neked is. Gondolom a kommentelők többsége a jelenség jellegére akart rámutatni, hogy a birodalmi gondolkodásmód ugyan az. Most sok minden kiderül majd, ha az iraki vezetés tényelg úgy dönt, hogy kifelé az ameriaki haderővel. Akkor kimennek ? Mert ha nem, az már bizony megszállás és nem segítségnyujtás. Igaz, az amerikaiak kényesen szoktak ügyelni ,ameddig lehet, a jogi formákra. Lehet megtalálják a módját hogy maradnak, még akkor is, ha elküldik őket és jogilag alá is támasztják majd.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Persze, én emlékszem. Igazad van neked is. Gondolom a kommentelők többsége a jelenség jellegére akart rámutatni, hogy a birodalmi gondolkodásmód ugyan az. Most sok minden kiderül majd, ha az iraki vezetés tényelg úgy dönt, hogy kifelé az ameriaki haderővel. Akkor kimennek ? Mert ha nem, az már bizony megszállás és nem segítségnyujtás. Igaz, az amerikaiak kényesen szoktak ügyelni ,ameddig lehet, a jogi formákra. Lehet megtalálják a módját hogy maradnak, még akkor is, ha elküldik őket és jogilag alá is támasztják majd.
Mondom, a marketing jobb( volt eddig), a lényeg ugyan az!
 
  • Tetszik
Reactions: honved

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
Nem lehet, hogy áthúztok valamelyik biztpol topicba?
Miből gondoltad, hogy ezek idevalóak?
https://www.foxnews.com/media/trump...should-pay-u-s-back-otherwise-well-stay-there

Na ennyit a DCA-ról, így engedi Orbán az amerikaiakat be az országba. Kegyetlenül meg fogunk fizetni ezért az egyezményért és pláne azért, ha hagyjuk, hogy egyetlen dollárt is a kecskeméti légibázis fejlesztésére fordítsanak! :confused:

Senkit nem érdekelnek már a XX. századi hülyeségek, mióta nekünk is van kocsikulcsunk. Így már csak a megszállás és nagyhatalmi gőg tényét látjuk és ennek lényegi azonosságát a két hatalom esetében, mert a magyar állam szuverenitása az igazi érték, ez megfizethetetlen kincs!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Őőőő,aknász motoros.Aknaszedő.Aknavadász.Aknamentesitő.A folyam meder aknástalanitása a cél amire épültek.
Különben amik szolgálnak,azok fel lettek újitva olyan 10éve.Még viztisztitót is kaptak.(komolyan kaptak)

Nos, amennyiben a Flotillánál marad a feladat, lehet a világháborús bombák, kiszedésére elég a meglévő, felújított 3 hajó. A jövőre nézve, pláne ha a folyami határvédelem is honvédségi hatáskör lett hirtelen, akkor inkább új hajók, rohamcsónakok beszerzésében gondolkodnék. Semmint a pénzt, rég leállított, kiöregedett, elavult egységek felújítására fdordítanám. Bomák kiemelésére biztosan elég a 3 db hajó. A Flotilla egyéb feladatai, pedig más jellegű úszó egységeket követelnének meg, ha komolyan gondoljuk a szerepét.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 366
113
https://www.foxnews.com/media/trump...should-pay-u-s-back-otherwise-well-stay-there

Na ennyit a DCA-ról, így engedi Orbán az amerikaiakat be az országba. Kegyetlenül meg fogunk fizetni ezért az egyezményért és pláne azért, ha hagyjuk, hogy egyetlen dollárt is a kecskeméti légibázis fejlesztésére fordítsanak! :confused:

Azért ez ám a "félig üres" mentalitás.
Szóval egy ország megszabadulhat egy megszállótól, ha az kifizeti neki a felépített (így a tulajdonába kerülő és használható) infrastrujtúrát. Wow, ez aztán szörnyű helyzet, a történelem legroszabb helyzeteinek egyike... képzelem hány megszállt ország cidálta volna le magát egy ilyen szörnyű ajánlatért....
Most elképzelem, ahogy 1982-ben Magyarországnak felajánlják, hogy ha kifizeti a Szovjet létesítményeket, kitakarodnak az országból. Asszem úgy a lakosság 99.99%-a pezsgőt bontott volna az ötletre XD