A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Ha már MS-25 modernizálás, akkor nézzük meg, hogy a szerbek - lehetőségeikhez mérten- milyen átalakítást végeztek az RRF 335 Apatin.

A quad 20mm-es tornyot hátra száműzték a tatra, a helyére meg a jó öreg M-53/59 Praga dupla 30mm-es tornya került. Felülre 4-es manpads indító

1280px-RRF_335_Apatin_VS3.jpg
1280px-RRF_335_Apatin_VS_2.jpg
Én egy picit továbbgondoltam, de ugyan az az irány! Egyrészt gondoskodtak egy tisztességes légvédelemről, másrészt egy dupla 30-cassal már normális part ment támogatást lehet rendezni.
Nos, amennyiben a Flotillánál marad a feladat, lehet a világháborús bombák, kiszedésére elég a meglévő, felújított 3 hajó. A jövőre nézve, pláne ha a folyami határvédelem is honvédségi hatáskör lett hirtelen, akkor inkább új hajók, rohamcsónakok beszerzésében gondolkodnék. Semmint a pénzt, rég leállított, kiöregedett, elavult egységek felújítására fdordítanám. Bomák kiemelésére biztosan elég a 3 db hajó. A Flotilla egyéb feladatai, pedig más jellegű úszó egységeket követelnének meg, ha komolyan gondoljuk a szerepét.
Az utolsó két AN-2 rendberakása már egy olyan szint, ami azt mutatja, hogy ésszel csinálják. Ha az MS-25-ök megkapnák a több mint dupla teljesítményt azonos (vagy kisebb) hely felhasználással, az egy ekkora hajónál már szerintem simán versenyképes lenne bármilyen új építésű alternatívával. Ha sikerül olyan motort választani, ami nagyobb teljesítmény mellett - alacsony fordulaton - is halkabb tud lenni, akkor még az eredeti aknaszedő funkciója sem sérül. Arról nem is beszélve, hogy az üzemanyag felhasználás is valószínűleg csökkenhet.
Ha meg a kivont hajókkal kezdik, akkor a jelenlegieket nem kell kivenni rendszerből. A modern rendszerek meg valószínűleg nem igényelnek mondjuk 17 fős személyzetet.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Azért ez ám a "félig üres" mentalitás.
Szóval egy ország megszabadulhat egy megszállótól, ha az kifizeti neki a felépített (így a tulajdonába kerülő és használható) infrastrujtúrát. Wow, ez aztán szörnyű helyzet, a történelem legroszabb helyzeteinek egyike... képzelem hány megszállt ország cidálta volna le magát egy ilyen szörnyű ajánlatért....
Most elképzelem, ahogy 1982-ben Magyarországnak felajánlják, hogy ha kifizeti a Szovjet létesítményeket, kitakarodnak az országból. Asszem úgy a lakosság 99.99%-a pezsgőt bontott volna az ötletre XD
A franciáktól tanulták, ők csinálják ezt a gyarmatokkal.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
Nem mi alapján(amúgy a DC alapján sem korlátlanul mindenféle ellenőrzés nélkül))hanem hol.
Ahol éppen majd akarják. Ha Irakban maradnak kényük szerint, akkor joggal feltételezzük, hogy hozzánk jönnek majd ha kedvük tartja! Az iraki precedens után ez van, annyit se ér az aláírásuk egy DCA jellegű egyezményen, mint a szaros vécépapírjuk! Semmilyen garanciánk nincs semmire, csak az amerikai önkényt ismerjük mint tényt.

Nem mernéd leírni, hogy nem így van, az túl durva naivitás lenne, azok után, amit most a nálunk stratégiailag fontosabb Irakban szemmel láthatóan művelnek!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Ahol éppen majd akarják. Ha Irakban maradnak kényük szerint, akkor joggal feltételezzük, hogy hozzánk jönnek majd ha kedvük tartja! Az iraki precedens után ez van, annyit se ér az aláírásuk egy DCA jellegű egyezményen, mint a szaros vécépapírjuk! Semmilyen garanciánk nincs semmire, csak az amerikai önkényt ismerjük mint tényt.

Nem mernéd leírni, hogy nem így van, az túl durva naivitás lenne, azok után, amit most a nálunk stratégiailag fontosabb Irakban szemmel láthatóan művelnek!
Mégegyszer mondom: Biztpol!!!!! :mad:
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Ahol éppen majd akarják. Ha Irakban maradnak kényük szerint, akkor joggal feltételezzük, hogy hozzánk jönnek majd ha kedvük tartja! Az iraki precedens után ez van, annyit se ér az aláírásuk egy DCA jellegű egyezményen, mint a szaros vécépapírjuk! Semmilyen garanciánk nincs semmire, csak az amerikai önkényt ismerjük mint tényt.

Nem mernéd leírni, hogy nem így van, az túl durva naivitás lenne, azok után, amit most a nálunk stratégiailag fontosabb Irakban szemmel láthatóan művelnek!

De hol mondj már egy objektumot ami fel van jészülve 1 szátadnál több ember fogadására.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
De hol mondj már egy objektumot ami fel van jészülve 1 szátadnál több ember fogadására.

Már a kérdésed is értelmetlen. Ahogy Irakban, úgy nálunk is építeniük kellene mindent, de nem tudom, hogy ez hogy jön ide! Hacsak nem arra célzol, hogy egy ilyen beruházás az amerikai szövetségeseink kéretlen idetelepülése esetén (mert mondjuk "megvédenek" az oroszoktól) rákerülne a tartozásaink listára, amit felemlegetnének, ha valami nem tetszene nekünk, mint most Trump az irakiaknak, akiket sok milliárd dollárnyi számlájuk lefoglalásával fenyeget!
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Már a kérdésed is értelmetlen. Ahogy Irakban, úgy nálunk is építeniük kellene mindent, de nem tudom, hogy ez hogy jön ide! Hacsak nem arra célzol, hogy egy ilyen beruházás az amerikai szövetségeseink kéretlen idetelepülése esetén (mert mondjuk "megvédenek" az oroszoktól) rákerülne a tartozásaink listára, amit felemlegetnének, ha valami nem tetszene nekünk, mint most Trump az irakiaknak, akiket sok milliárd dollárnyi számlájuk lefoglalásával fenyeget!

A DCA nem arról szól,hogy egy év alatt felépítenek egy komplett pázist és évekig használják.Ez is benne van de ez csak a 10%.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 931
73 369
113
https://www.foxnews.com/media/trump...should-pay-u-s-back-otherwise-well-stay-there

Na ennyit a DCA-ról, így engedi Orbán az amerikaiakat be az országba. Kegyetlenül meg fogunk fizetni ezért az egyezményért és pláne azért, ha hagyjuk, hogy egyetlen dollárt is a kecskeméti légibázis fejlesztésére fordítsanak! :confused:


Ez nem csak Trump pénzcentrikus szemlélete? És ha egy év múlva már nem ő lesz az elnök?
Valószínűleg ezért húzták az időt a DCA aláírásával és minden amerikai dologgal kapcsolatban. (Bár az egyik Falcon idén már járt Amerikában...)
Megy a műsor, azt gondoljuk hogy értjük és átlátjuk, de a rendelkezésre álló információk alapján esélyünk sincs erre.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
A DCA nem arról szól,hogy egy év alatt felépítenek egy komplett pázist és évekig használják.Ez is benne van de ez csak a 10%.
Irak után az a baj, hogy benne van: az amerikaiak ide betehetik a lábukat. Ők a legjelentősebb nemzetbiztonsági kockázatunk, kábé annyira tisztelik a nemzetközi jogot, mint Németország a prágai bevonulás után, vagy a Szovjetúnió bármikor a befolyási övezetén belül! Minden más kitettségünk együttvéve kisebb, mint amit az USA jelent.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
Ez nem csak Trump pénzcentrikus szemlélete? És ha egy év múlva már nem ő lesz az elnök?
Valószínűleg ezért húzták az időt a DCA aláírásával és minden amerikai dologgal kapcsolatban. (Bár az egyik Falcon idén már járt Amerikában...)
Megy a műsor, azt gondoljuk hogy értjük és átlátjuk, de a rendelkezésre álló információk alapján esélyünk sincs erre.
Jó, de mi lesz utána! Ha egyszer rákapnak erre a "stílusra", akkor miért viszakozzanak!
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Irak után az a baj, hogy benne van: az amerikaiak ide betehetik a lábukat. Ők a legjelentősebb nemzetbiztonsági kockázatunk, kábé annyira tisztelik a nemzetközi jogot, mint Németország a prágai bevonulás után, vagy a Szovjetúnió bármikor a befolyási övezetén belül! Minden más kitettségünk együttvéve kisebb, mint amit az USA jelent.

Ne legyél már buta.Mi a francot akarnának itt hosszútávon?Semmilyen szempontból nem vagyunk jó helyen jelenleg.Semmi nem történik a világban amihez egy itthoni bázis lenne a legalkalmasabb

Értem én,hogy üldözési mániád van de ez magaddal veszéld meg..
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 026
26 560
113
Ne legyél már buta.Mi a francot akarnának itt hosszútávon?Semmilyen szempontból nem vagyunk jó helyen jelenleg.Semmi nem történik a világban amihez egy itthoni bázis lenne a legalkalmasabb

Értem én,hogy üldözési mániád van de ez magaddal veszéld meg..
Ugyanazt, amit a németek meg a szovjetek. A XX. század akkor is megtörtént, ha te nem tudsz róla. Én viszont életem felét a múlt században éltem le és meggyőződésem, hogy minden optimizmus a szövetséges nagyhatalmak szándékai iránt a szuverenitásunk sírásója. Pláne, ha éppen teljes mértékben azonosan viselkednek a XX. századi hatalmakkal, mert a hatalom természete örök.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Ugyanazt, amit a németek meg a szovjetek. A XX. század akkor is megtörtént, ha te nem tudsz róla. Én viszont életem felét a múlt században éltem le és meggyőződésem, hogy minden optimizmus a szövetséges nagyhatalmak szándékai iránt a szuverenitásunk sírásója. Pláne, ha éppen teljes mértékben azonosan viselkednek a XX. századi hatalmakkal, mert a hatalom természete örök.
Hát ez remek koma , mesélj még Te nagy öreg mert én is kb így vagyok vele és én nekem màr leesett hogy a fal már leomlott , lépj tovább Te is szerintem koma ;) jó dolog az elővigyázatosság de nem az amiktól kell tartani
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Ugyanazt, amit a németek meg a szovjetek. A XX. század akkor is megtörtént, ha te nem tudsz róla. Én viszont életem felét a múlt században éltem le és meggyőződésem, hogy minden optimizmus a szövetséges nagyhatalmak szándékai iránt a szuverenitásunk sírásója. Pláne, ha éppen teljes mértékben azonosan viselkednek a XX. századi hatalmakkal, mert a hatalom természete örök.

Nem tűnt még fel,hogy soha nem leszünk teljesen szuverének?Ez a dolog Mohácsnál elúszott!