A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Szóval szerinted a natoban nem fogják tudni, hogy pl az 1 nehézdandár ha bevetésre kerül nincs másik?
Ha első nap kilövik az összes harckocsinkat itthon nincsen amivel pótoljuk.
Még ha sírva toporzékolnak akkor sem.
Hát ez az! Ezért is lett visszavonva az a felajánlás. Most megint dd képesség ről beszélünk. Az pedig több dandarbol áll össze. Valaki szerint 2, én azt szeretném, hogy három. Az más kérdés, hogy az egyik ebből nehéz lesz.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ha csak egyet vállatunk akkor nem.Ha egy ezrest adsz az asszonynak akkor nem fogsz adni neki még egyet azért mert elhagyta vagy pótolod folyamatosan ha elkölti.Nem azt vállaltad,hogy folyamatosan lesz neki egy ezrese hanem,hogy egyet adsz neki.
De. Mindig te adsz neki. Ezt vállaltad. Ilyenek, költenek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 796
75 855
113
Szóval szerinted a natoban nem fogják tudni, hogy pl az 1 nehézdandár ha bevetésre kerül nincs másik?
Ha első nap kilövik az összes harckocsinkat itthon nincsen amivel pótoljuk.
Még ha sírva toporzékolnak akkor sem.

De tudni fogják és nem kérik rajtunk számon a pótlást mert 1 dandárt ajánlottunk.
A te olvasatodban egy dandár felajánlás az nem egy dandár hanem gyakorlatilag korlátlan emberi és technikai felajánlás mert ha hetente 100%-veszteséget szenved a dandár akkor hetente küldünk másikat féléven kereztül ami 24 hét zaz 24 dandár.De ez nilvánvalón hülyesé!!!
 
  • Tetszik
Reactions: independence

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
De tudni fogják és nem kérik rajtunk számon a pótlást mert 1 dandárt ajánlottunk.
A te olvasatodban egy dandár felajánlás az nem egy dandár hanem gyakorlatilag korlátlan emberi és technikai felajánlás mert ha hetente 100%-veszteséget szenved a dandár akkor hetente küldünk másikat féléven kereztül ami 24 hét zaz 24 dandár.De ez nilvánvalón hülyesé!!!

Namost az én kis hozzászólásomban pont a te pártodat fogtam. ;) és kb ugyanezt mondtam. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
Nagyon nem érted a képességet. Honnan veszed, hogy a kiesett magyar katonát valaki más majd pótolja? DANDÁR KÉPESSÉG FÉL ÉVIG!
Ez azt jelenti, hogy a dandár erőt ott kell tartanod azokkal a harci képességekkel amik egy dandárnak meg vannak. Ezt jelenti.
Ha kiesik katona pótoljuk, ha kiesik tank pótoljuk.
Ha kiesik egy zászlóalj MI PÓTOLJUK, nem a litvánok, mert MI vállaltuk a dandár képességet nem a litvánok....
Szerintem tök érthető és teljesen egyértelmű. Nem is értem miért lenne jó ha nem így lenne?

Nem!Ha a mi dandárunk 100%-os veszteséget szenved az első nap akkor annyi.Nem küldünk másikat, mert egyet ajánlottunk fel nem kettőt.
Nem nagyon értem,hogy mit nem lehet ezen érteni.

És nem egy dandárt hat hónapon át hanem egy dandárt hat hónapig!Óriási a különbség a kettő közt!!!
Szerintem olyanon vitatkoztok most, amit talán csak a HM-nek kellene megválaszolni.
Én az eszem szerint @mindenen kívül -nek adnék igazat. DE az a baj, hogy ez sajnos vagy szerencsére csak akkor eldönthető, amennyiben meg tudnánk szerezni a felajánlásról szóló részletesen magyarázó iratokat. (Bár még úgy is lehetne belekötni)
És, hogy miért áll közelebb hozzám a "képesség" elv?
Hát mert a HM saját kiadványa is erről ír:
A Zrínyi 2026 program megvalósításának fontos eleme a társadalmi támogatottság, ezért annak keretein belül kiemelt prioritás – a széles körű társadalmi megbecsülés és elismerés kivívása mellett – az MH és a társadalom kapcsolatrendszerének erősítése. Jelentősebb programelemként jelenik meg többek között az önkéntes területi tartalékos rendszer fenntartása és bővítése, a honvédség és a társadalom kapcsolatának erősítése keretében a Honvédelmi Sportszövetség és a civil szervezetek támogatása, továbbá az MH alaprendeltetéséből adódó képességek fenntartása és kialakítása, illetve a NATO részére felajánlott képességek biztosítása.
Forrás, 3. oldal
Nem azt írja, hogy a NATO részére felajánlott alakulatok kiállítása, felszerelése, hanem hogy "felajánlott képességek biztosítása".
A BAP esetében is 4 gépes kitelepülést/képességet vállaltunk, és a nyári 6 hónapra a BAP vezetését. Közben rendszeresen cserélgettük a személyzetet, sőt a gépeket is!
A képesség folyamatosan biztosított volt, de nem ugyan azzal a 2 géppárral.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Szerintem olyanon vitatkoztok most, amit talán csak a HM-nek kellene megválaszolni.
Én az eszem szerint @mindenen kívül -nek adnék igazat. DE az a baj, hogy ez sajnos vagy szerencsére csak akkor eldönthető, amennyiben meg tudnánk szerezni a felajánlásról szóló részletesen magyarázó iratokat. (Bár még úgy is lehetne belekötni)
És, hogy miért áll közelebb hozzám a "képesség" elv?
Hát mert a HM saját kiadványa is erről ír:
Forrás, 3. oldal
Nem azt írja, hogy a NATO részére felajánlott alakulatok kiállítása, felszerelése, hanem hogy "felajánlott képességek biztosítása".
A BAP esetében is 4 gépes kitelepülést/képességet vállaltunk, és a nyári 6 hónapra a BAP vezetését. Közben rendszeresen cserélgettük a személyzetet, sőt a gépeket is!
A képesség folyamatosan biztosított volt, de nem ugyan azzal a 2 géppárral.


De azt te sem gondolod komolyan ha lelőnék a 4 gépet küldenék még 4et. Ha azt is lelőnék megint 4et.
Akkor már itthon nem is lenne.
Ha még azokat is lelőnék gyorsan vennénk új gépeket, meg képeznénk pilótát?

Használjuk már a józan eszünk.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
De azt te sem gondolod komolyan ha lelőnék a 4 gépet küldenék még 4et. Ha azt is lelőnék megint 4et.
Akkor már itthon nem is lenne.
Ha még azokat is lelőnék gyorsan vennénk új gépeket, meg képeznénk pilótát?

Használjuk már a józan eszünk.
Pedig de! Ne felejtsd el, hogy a NATO arról szól, hogy ha bármelyik tagjának területét megtámadják, akkor azt az összes többi államnak is úgy kell tekinteni, mintha minden egyes államot együtt és külön-külön támadták volna. Tehát ha Norvégiát megtámadja Svédország, akkor az olyan, mintha éppen Komáromot támadta volna meg.
Annyi könnyítéssel, hogy nem az elejétől a teljes haderőnket kell bevetni, hanem csak a felajánlás erejéig és annak idejére.
Addig nekünk kell ellátni mindennel élelemmel, hadianyaggal, és igen, a harcjárművekkel is. Ha nem tudunk mondjuk Leokat többet küldeni, akkor mondjuk századonként T-72-eseket kell küldenünk. Vagy komplett zászlóaljat cserélünk!
És, hogy miért nekünk? Mert az amerikaiak nem tudnak a kilőtt Leoink helyett másik Leo-t küldeni. DE szerintem BTR-ből is csehül állnak....:rolleyes::p:D
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Pedig de! Ne felejtsd el, hogy a NATO arról szól, hogy ha bármelyik tagjának területét megtámadják, akkor azt az összes többi államnak is úgy kell tekinteni, mintha minden egyes államot együtt és külön-külön támadták volna. Tehát ha Norvégiát megtámadja Svédország, akkor az olyan, mintha éppen Komáromot támadta volna meg.
Annyi könnyítéssel, hogy nem az elejétől a teljes haderőnket kell bevetni, hanem csak a felajánlás erejéig és annak idejére.
Addig nekünk kell ellátni mindennel élelemmel, hadianyaggal, és igen, a harcjárművekkel is. Ha nem tudunk mondjuk Leokat többet küldeni, akkor mondjuk századonként T-72-eseket kell küldenünk. Vagy komplett zászlóaljat cserélünk!
És, hogy miért nekünk? Mert az amerikaiak nem tudnak a kilőtt Leoink helyett másik Leo-t küldeni. DE szerintem BTR-ből is csehül állnak....:rolleyes::p:D

Ok. Ha lelövik a gripeneket küldünk zlineket?:rolleyes:

Értem amit írtok de ha nem tudunk küldeni mert Nincs! és oda kell egy harckocsi zászlóalj, mert az aktuális Norman Scwarzkopf szerint oda az kell, akkor
bizony az amcsi küld oda csapatokat.:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
De tudni fogják és nem kérik rajtunk számon a pótlást mert 1 dandárt ajánlottunk.
A te olvasatodban egy dandár felajánlás az nem egy dandár hanem gyakorlatilag korlátlan emberi és technikai felajánlás mert ha hetente 100%-veszteséget szenved a dandár akkor hetente küldünk másikat féléven kereztül ami 24 hét zaz 24 dandár.De ez nilvánvalón hülyesé!!!
Igen, ez az.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ok. Ha lelövik a gripeneket küldünk zlineket?:rolleyes:

Értem amit írtok de ha nem tudunk küldeni mert Nincs! és oda kell egy harckocsi zászlóalj, mert az aktuális Norman Scwarzkopf szerint oda az kell, akkor
bizony az amcsi küld oda csapatokat.:cool:
Úri ember, csak olyat vállal, amit teljesíteni tud. És akar.
Hármat lehet forgatni egy feladatban, kettőt csak ideig óráig.
Egyet viszont nem. Ennyi a jelentősége az új haderő struktúranak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 121
45 467
113
Ok. Ha lelövik a gripeneket küldünk zlineket?:rolleyes:

Értem amit írtok de ha nem tudunk küldeni mert Nincs! és oda kell egy harckocsi zászlóalj, mert az aktuális Norman Scwarzkopf szerint oda az kell, akkor
bizony az amcsi küld oda csapatokat.:cool:
Pont erről szól a GDP 2%-os súlykolás, hogy legalább 6 hónapot ki tudjunk bírni...vagy ha aktuálisan minket ér támadás, akkor legalább a VJTF megérkezéséig.
Szerintem pont az 1/3-ados rotálás miatt volt 4 gép kiküldve BAP-ra.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Úri ember, csak olyat vállal, amit teljesíteni tud. És akar.
Hármat lehet forgatni egy feladatban, kettőt csak ideig óráig.
Egyet viszont nem. Ennyi a jelentősége az új haderő struktúranak.


3 különböző dandárt nem lehet forgatni ugyanarra a feladatra.
Nem ugyan az a felszerelés.
Nem ugyan az a kiképzés.
Nem ültethető be a KRDD-s a harckocsiba.
De fordítva sem.
Ezt meg a natoban is tudják.