T-90

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 575
113
.
.
A 72 oké az "olcsó" tömegtipus, a 90-es az aktuális modern, a 14 hitech jövő, de mi a helye a T-80-nak, miért kell azzal is a logisztikát bonyolitani?
.
(Az egyes tipusok legalább lőszerben csereszavatosak?)

64 darab T-80BVM -et rendeltek az Északi-flotta TGY-sei-nek. A hidegben jobb a gázturbina.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 795
75 855
113
Remélem azok is olvassák ezt akik szerint nincs pénze az otoszoknak meg mindenfajta problémák miatt nem halad a fejlesztés.Ebből is látszik(a megrendelésből),hogy van ott pénz csak nem erre költik a gyártó meg nem fog egy fűszálat sem a saját kontójára keresztbe tenni.Ha azt akarják,hogy haladjon a fejlesztés pénzt kell adni ami úgy néz ki,hogy most meg lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Azért sok észre vall, négy különböző harckocsit üzemben tartani.

Azt kéne megértened (úgy sem fogod), hogy ezeket az mbt-ket nem kell most legyártani. Ezek már meglévő, letárolt harckocsik, amiket az új harckocsik gyártási költségének töredékéért modernizálnak. Ennyi. De persze tudjuk, a ruszkik hülyék.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Azt kéne megértened (úgy sem fogod), hogy ezeket az mbt-ket nem kell most legyártani. Ezek már meglévő, letárolt harckocsik, amiket az új harckocsik gyártási költségének töredékéért modernizálnak. Ennyi. De persze tudjuk, a ruszkik hülyék.
Négy különböző infrastruktúrát kell fenntartani! De látom nem érted.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Négy különböző infrastruktúrát kell fenntartani! De látom nem érted.

Az infrastruktúra már létezik évtizedek óta, ahogy a tankok is. Az egyedüli plusz költség jelenleg a modernizáció, ami jóval kevesebb, mint mondjuk 1000 új tankot legyártani, amikhez már valószínűleg tényleg új infrastruktúra is kellene még több pénzért. Az idő tényezőről meg nem is beszéltünk még.

Tényleg nem értem ezt a sok okostojást, akik a gép elől ülve fikázzák azokat a mérnököket, döntéshozókat, akiknek a birtokában vannak a tényleges információk a költségekről, gyártási kapacitásokról, eszközparkról stb.
Mégis mi alapján érzik egyesek okosabbnak magukat azoknál, akik amúgy ezzel foglalkoznak életük napjain?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Remélem azok is olvassák ezt akik szerint nincs pénze az otoszoknak meg mindenfajta problémák miatt nem halad a fejlesztés.Ebből is látszik(a megrendelésből),hogy van ott pénz csak nem erre költik a gyártó meg nem fog egy fűszálat sem a saját kontójára keresztbe tenni.Ha azt akarják,hogy haladjon a fejlesztés pénzt kell adni ami úgy néz ki,hogy most meg lesz.

Szerintem engem is közéjük sorolsz, de Én is nagyon örülök a T-80, T-90 modernizációnak (szeretem is mindkét típust).
Ez azt jelenti, hogy az Armata tovább csúszik, hisz a pénzt a felújításba és a meglévő konstrukciókba ölik. Ez pedig nekünk magyaroknak jó, mert a Leopard 2A7 addig lesz korszerű, amíg nem lesz 152 mm-es lövege nagy tömegben rendszerben a ruszkinak. Ne is legyen!
Ezek tényleg jó hírek :)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 794
30 575
113
Azért azt ne felejtsük el az orosz hk-nál,hogy a 80as években lelassult,90ben meg leállt a pénzhiány miatt az új tipusok tervezése.Addig konstrukciósan az oroszok nagyon is az élen voltak.T54 korábbi mint az M47.Erősebb páncélzat és löveg.Dizelmotor.Javitott változaton már kétsikú stabilizátor és éjjellátó.M47en egyik sincs.M47 lényegében egy amerikanizált és nehezebb T34.(jugóknak alkalmuk volt konkrétan kielemezni mindkettőt.T54 nyert.Egyedül az ergonomia volt jobb az amerikai gépben-jellemző)Mikor megjelent az egyébbként igen jó L7 105ös löveg,az oroszok már a 115milis ágyúval ellátott T62t gyártották.Mire elterjedt,ők már a T64est nyomták.A problémák nem a konstrukciók rosszasága,hanem a gyártásminőség volt végig.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 794
30 575
113
Szerintem engem is közéjük sorolsz, de Én is nagyon örülök a T-80, T-90 modernizációnak (szeretem is mindkét típust).
Ez azt jelenti, hogy az Armata tovább csúszik, hisz a pénzt a felújításba és a meglévő konstrukciókba ölik. Ez pedig nekünk magyaroknak jó, mert a Leopard 2A7 addig lesz korszerű, amíg nem lesz 152 mm-es lövege nagy tömegben rendszerben a ruszkinak. Ne is legyen!
Ezek tényleg jó hírek :)
Rheinmetall 130milis lövege beépithető a Leo2be.Az a németek szerint ellensúlyozni tudná.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 794
30 575
113
Én tudom. De az is plusz pénz lesz/lenne majd, amikor eljön az ideje (lesz orosz 152 vagy valami új). Az a legjobb, ha sose lesz. :)
Akkor sokáig korszerű tud maradni majd az MH.
Sokra nem megyünk egy 3zl-as "nehéz" dd-ral.Ha úgy megvalósulna(de nem fog) a Z2026,ahogy itt a blogtársak elképzelik,egy orosz gárdahadosztály simán elsöpörné az egészet.Csak a tüzérségi fölénye eldöntené a csatát.Leoink hiába jobbak 1 vs 1 helyzetben egy T80/90 tanknál.1 vs 5+iptr osztály+tüzérség lenne az arány.A NATO,benne konkrétan az USA véd minket a muszkátol,nem az MH.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Szerintem engem is közéjük sorolsz, de Én is nagyon örülök a T-80, T-90 modernizációnak (szeretem is mindkét típust).
Ez azt jelenti, hogy az Armata tovább csúszik, hisz a pénzt a felújításba és a meglévő konstrukciókba ölik. Ez pedig nekünk magyaroknak jó, mert a Leopard 2A7 addig lesz korszerű, amíg nem lesz 152 mm-es lövege nagy tömegben rendszerben a ruszkinak. Ne is legyen!
Ezek tényleg jó hírek :)
.
.
Szerintem ez felesleges szempont, Magyarországnak tökmindegy, hogy az oroszok hány mm-es ágyút tesznek a harckocsijaikba, mi a pár tucat Leopard tankunkkal, 14 darab bérelt Gripenünkkel, pár könnyű helikopterünkkel, és kb nulla légvédelmünkkel úgysem jelentenénk semmiféle ellenállást önmagunkban velük szemben.
NATO szinten érdekesebb, de az Armata várható minimális darabszáma miatt szerintem ott is mindegy.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 713
113
Sokra nem megyünk egy 3zl-as "nehéz" dd-ral.Ha úgy megvalósulna(de nem fog) a Z2026,ahogy itt a blogtársak elképzelik,egy orosz gárdahadosztály simán elsöpörné az egészet.Csak a tüzérségi fölénye eldöntené a csatát.Leoink hiába jobbak 1 vs 1 helyzetben egy T80/90 tanknál.1 vs 5+iptr osztály+tüzérség lenne az arány.A NATO,benne konkrétan az USA véd minket a muszkátol,nem az MH.

Ha a ruszkik (vagy az amcsik) az ellenfél tökmindegy milyen tankot vettünk, és milyen a nehézdandár szerkezete.
Ha pl a szerbek vásárolnak t80/90et, akkor lehet kritikus a 44 leo2 árából ők mennyit tudtak venni, és milyen elrettentő erőt jelentenek egymásnak.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 577
5 985
113
Egy furcsa T-80BVM video. A tank megy a havas tájon egy úton, és nagyjából követi egy személyautó, kamera abban is, próbálja talán megelőzni a tankot. Majd vált a kép, a kocsi és a tank körül álldogáló emberek, a kocsi az út szélén áll, majd úgy néz ki, a tank nekifordul, és éppen nekimenne (02:30-nál), amikor hirtelen vág a kép. Onnantól személyautót tovább nem mutatják, a tank még forgolódik, majd megy tovább.


Ti hogy értelmezitek ott 02:20 és 02:31 között, mi a xart csináltak ezek? :) Poénból szétcsapták a kocsit a hómezőn?? :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Sokra nem megyünk egy 3zl-as "nehéz" dd-ral.Ha úgy megvalósulna(de nem fog) a Z2026,ahogy itt a blogtársak elképzelik,egy orosz gárdahadosztály simán elsöpörné az egészet.Csak a tüzérségi fölénye eldöntené a csatát.Leoink hiába jobbak 1 vs 1 helyzetben egy T80/90 tanknál.1 vs 5+iptr osztály+tüzérség lenne az arány.A NATO,benne konkrétan az USA véd minket a muszkátol,nem az MH.

.
.
Szerintem ez felesleges szempont, Magyarországnak tökmindegy, hogy az oroszok hány mm-es ágyút tesznek a harckocsijaikba, mi a pár tucat Leopard tankunkkal, 14 darab bérelt Gripenünkkel, pár könnyű helikopterünkkel, és kb nulla légvédelmünkkel úgysem jelentenénk semmiféle ellenállást önmagunkban velük szemben.
NATO szinten érdekesebb, de az Armata várható minimális darabszáma miatt szerintem ott is mindegy.

Nehogy már egymagunkba menjünk az orosznak srácok!
Mi egy szövetség tagjai vagyunk (az orosz legalábbis kénytelen az egész NATO-t nézni), amiben annyi a kötelességünk és a felelősségünk, hogy ha kell, akkor a legjobb, legkorszerűbb technikát adjuk a katonáink feneke alá.
Az orosz szemüvegébe nem 44 (+12) Leopard 2 van, hanem 308 német A7V, 238 db Lengyel A5 és attól korszerűbb, azonkívül sok kisebb ország 1-1 (remélhetően hozzánk hasonlóan korszerű harckocsival felszerelt) zászlóalja.
Ha így nézitek, akkor van jelentősége a magyar 44 (56) harckocsinak, ha mindenki arányaiban ennyit hozzátesz a közös védelemhez, akkor a ruszkinak esélye sincs Európában háborúzni a NATO ellen. Szerintem ez jó.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 575
113
Egy furcsa T-80BVM video. A tank megy a havas tájon egy úton, és nagyjából követi egy személyautó, próbálja talán megelőzni a tankon. Majd vált a kép, a kocsi és a tank körül álldogáló emberek, a kocsi az út szélén áll, majd úgy néz ki, a tank nekifordul, és éppen nekimenne (02:30-nál), amikor hirtelen vág a kép. Onnantól személyautót tovább nem mutatják, a tank még forgolódik, majd megy tovább.


Ti hogy értelmezitek ott 02:20 és 02:31 között, mi a xart csináltak ezek? :)

Ezt a videót már megosztottam. T-80BVM sebességét tesztelték.Elérte a 80km/h-át.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 575
113
Megint ez az ovis szintü orosz megtámadja Európát tankokkal.!!! Orosz nem támadja meg Európát sem Magyarországot, hacsak nem lesz egy Hitler II "valakI", aki nekimegy Oroszországnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and anonim999

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nehogy már egymagunkba menjünk az orosznak srácok!
Mi egy szövetség tagjai vagyunk (az orosz legalábbis kénytelen az egész NATO-t nézni), amiben annyi a kötelességünk és a felelősségünk, hogy ha kell, akkor a legjobb, legkorszerűbb technikát adjuk a katonáink feneke alá.
Az orosz szemüvegébe nem 44 (+12) Leopard 2 van, hanem 308 német A7V, 238 db Lengyel A5 és attól korszerűbb, azonkívül sok kisebb ország 1-1 (remélhetően hozzánk hasonlóan korszerű harckocsival felszerelt) zászlóalja.
Ha így nézitek, akkor van jelentősége a magyar 44 (56) harckocsinak, ha mindenki arányaiban ennyit hozzátesz a közös védelemhez, akkor a ruszkinak esélye sincs Európában háborúzni a NATO ellen. Szerintem ez jó.
A spanyol, görög, portugál, Norvég Leopardokat nem említettem, de van francia, brit és egy (mostanában kiszámíthatatlan) USA is rengeteg korszerű (az orosszal összemérhető) harckocsival.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Megint ez az ovis szintü orosz megtámadja Európát tankokkal.!!! Orosz nem támadja meg Európát sem Magyarországot, hacsak nem lesz egy Hitler II "valakI", aki nekimegy Oroszországnak.
Nem az a lényeg, hogy megtámadja vagy nem. Az politika, azt mi nem tudhassuk. :confused:
Meg nem vagyunk prekobok...;)
A matematikai valószínűség, az már a katonai szakma. A T-72B3, T-80 BVM, T-90 harckocsipark nem fog fenyegetést jelenteni a következő évtizedekben Európára.
Minél kevésbé tud fenyegetni, annál nagyobb biztonságban van Közép-Európa.