A katonák abba ülnek,ami van.Nem azért nincs katona,mert BTRbe kell ülni,hanem mert nincs megfizetve.A közép-Ázsiai országok katonái harcolhatnak BTR-rel, egy húsz éve EU és NATO tag, aki ráadásul a térség meghatározó ereje szeretne lenni az nem igen. És nem a pénz miatt. Mint írtam, ha marad a BTR a mostani lövészek nagy része leszerel, de hogy toborozni nem fogsz bele, az biztos. Egyszerűen nem fognak beleülni a katonák, hirtelen mindenki meghibásodást jelent, inkább mennek gyalog. Közép-Ázsiában lehet, hogy nem.
Eddig nagyjából egyetértettünk, hogy a korszerűsítésnek akkor van értelme, ha a lehető legkorszerűbb, legvédettebb harcjárművet vesszük meg, ha már sok pénzt kell érte adni.
A Spike integráció az nem abból áll, hogy rádrótozzák a tetejére azt mehet. Pénzbe kerül, nem is csinálja senki, hogy 100 éves ócskaságra 50-70 millió Ft-os IPR-t tesz.
A konstrukciós hibái miatt a jó harceljárás a BTR-hez ha tolatsz az ellenség felé. akkor van esély egy találat túlélésére.
Nincs a BTR-rel használható harceljárás, csak ha az ellen is BTR-rel jön, de akkor is mindenki meghal. A győztes lesz az utolsó jármű személyzete.![]()
Algériaiak is rátették a Kornetet.Nem bonyolitották túl a dolgot,egyszerűen rátették a torony tetejére.
Van kidolgozott modszer a páncélzat erősitésére.50es ngp kategóriáig véd.A rácspáncél meg véd a nem felűről támadó IPTRek és HSN vetők ellen.És pl a VAB is csak a kézifegyverektöl véd.Hk lőszer találata ellen meg nincs ifv ami védene.Konstrukciósan meg pl a Ratel is farmotoros volt.
Az erős védettség meg nehéz.Az meg nem mindig előny.
Ezt a "térség meghatározó ereje" lózungot meg felejtsük el.
A legfőbb probléma pénzügyi.Van e olyan korszerűsitési csomag,ami megéri az árát számunkra.Szinte biztos,hogy van.