BTR Bumerang (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 2361

Guest
o_Oo_Oo_O?


Akkor lényegében újra kezdik az egészet .Jóformán 5 év alatt csak gyári teszt volt és 5 év után mire ráálltak volna az állami tesztre kiderült hogy mégsem jó .
Így most újabb protok jönnek amik majd megint csak át kell esni a gyári teszten éveken át és majd. csak utáni jön az állami teszt ami megint több évvel jár .



Ja tényleg, a rozsdakupac kuznya meg más potensnek mondott cirkálók modernizálása amit a hiperszuper jenki rakétával 10-15 f-35 gajra vág .:confused:
Meg a tu-160 ami egy komolyabb harcban(közeljövőben gondolok itt pl a Lengyel f-35-öreke ) nem tudná az ország határt elhagyni mert az f-35-ök vadásznának rá .

antiruszki vagyok..de tisztelem az oroszokat, lehet rajuk mindent mondani, de igy lenezni oket ahogy te szoktad azt nem szabad sehogyse.

szoval, ne beszelj hulyesegeket,..

ha odabaszna a ruszki rendesen, ugy szaladnanak a lengyelek mint a franciak a vv2ben.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 783
80 929
113
Akkor lényegében újra kezdik az egészet .Jóformán 5 év alatt csak gyári teszt volt és 5 év után mire ráálltak volna az állami tesztre kiderült hogy mégsem jó .
Így most újabb protok jönnek amik majd megint csak át kell esni a gyári teszten éveken át és majd. csak utáni jön az állami teszt ami megint több évvel jár .

Előzetes teszteken jó eredményeket hozott, ezért is csak az említett részegységek lettek átdolgozva.

Ja tényleg, a rozsdakupac kuznya meg más potensnek mondott cirkálók modernizálása amit a hiperszuper jenki rakétával 10-15 f-35 gajra vág .:confused:
Meg a tu-160 ami egy komolyabb harcban(közeljövőben gondolok itt pl a Lengyel f-35-öreke ) nem tudná az ország határt elhagyni mert az f-35-ök vadásznának rá .

Te tényleg az évek során nem sokat tanultál, ahogy molni is írta korábban...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
Az Eitan apc 2016-ban mutatkozott be idén elkezdődött a sorozatgyártása jövőre pedig át is adják a csapatoknak .
Az boomerang 2015-be mutatkozott be és majd az évtized közepén lesz belőle valami :D

Te tényleg az évek során nem sokat tanultál

10 éve vagyok itt és eléggé átlátom a helyzetet. ;)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
de igy lenezni oket ahogy te szoktad azt nem szabad sehogyse.


Én meg ruszki barát vagyok és nem lenézés amit csinálok csupán látom hogy mennyire gyengék és mennyire xarják le azt ami máshol prioritás.
Egy csomó mindet fejlesztenek kis pénzből úgy hogy igazából lehet valamelyikből semmi nem lesz vagy csak felesleges lesz .
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 783
80 929
113
10 éve vagyok itt és eléggé átlátom a helyzetet.
Én is és 2008-tól olvasom. Viszont jól emlékszem az akkori(2010-től) kommentjeidre is, ahogy arra is amikor végeztél a szakközépben és sokáig otthon voltál mivel nehezen találtál munkát...
Orosz prioritások az ország határainak és függetlenségének a megvédése. Fegyverekben kifejezve a hiperszónikus fegyverek, rakétavédelmi és légvédelmi rendszerek fejlesztése és gyártása.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Az Eitan apc 2016-ban mutatkozott be idén elkezdődött a sorozatgyártása jövőre pedig át is adják a csapatoknak .
Az boomerang 2015-be mutatkozott be és majd az évtized közepén lesz belőle valami :D



10 éve vagyok itt és eléggé átlátom a helyzetet. ;)
Ezen jót röhögtem, pont az ellenkező látszik.Tudatlanságodat arroganciával pótolod.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 478
18 386
113
0_a402b_440dd998_X5L.jpg
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
https://www.armyrecognition.com/apr...ifv_combat_vehicles_to_foreign_customers.html

És várnak erre legalább 5 évet? o_O

Ha a sorozat gyártás csak 2023-ban indul meg akkor nemigen fognak az exportal eddig pöcsölni más országok .

Amikor egy komolyabb áttervezés van az már csak ilyen. 2023 utána kérdés az ár, ár/érték. Nem véletlen üzemeltette a teljesen elavult pl M113at pl Izrael.

Hasonló van a T14 T90M mögött is. Ha a T90M tényleg kb fele annyiba kerül ráadásul kiforratlan nehéz indokolni a hadsereg számára a T14et.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 621
55 096
113
Ërdemes volna utánanèzni, mi mindenröl mondtâk kb 2015 körül, hogy 2020-ra lesz sorozatba gyârtva.
Csak kivâncsiságból.....
 
  • Tetszik
Reactions: Roni

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Úgy néz ki ez még tényleg nem érett meg a sorozatgyártásra.

Mikor megláttam ezt, átnyálaztam elég sok képet, és nem találtam hasonlót. Ez egy régi kép már 2017-ben is keringett a neten. A hőkamerás kép és a megégett(?) festéses képen ugyanaz a gép van? Ha igen, akkor simán lehet egy eltört leömlő vagy egy kiégett tömítés okozta az egészet.
Maga az UTD 29/32 motor egy elég régi dolog, hiszen megtalálható a Sprut/BMP 3-ban is, nem hiszem, hogy gond lenne vele.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 561
14 456
113
Mikor megláttam ezt, átnyálaztam elég sok képet, és nem találtam hasonlót. Ez egy régi kép már 2017-ben is keringett a neten. A hőkamerás kép és a megégett(?) festéses képen ugyanaz a gép van? Ha igen, akkor simán lehet egy eltört leömlő vagy egy kiégett tömítés okozta az egészet.
Maga az UTD 29/32 motor egy elég régi dolog, hiszen megtalálható a Sprut/BMP 3-ban is, nem hiszem, hogy gond lenne vele.

Ha rosszul van kialakítva az alváz, vagy a hűtés ahova beépítik, gond lehet...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 340
46 118
113
A pótpancelról leégeti a de a kerekeknél a teknőről vagy a motorháztetőről nem?
Ha ezek tényleg valódi felvételek, akkor a hőkamerás képen látszik, hogy a legforróbb ponton van lejőve a festék. A többi rész nem olyan forró. Úgy néz ki nagyon passzentosan van benne a block a teknőbe, ha egy hőtükrőt sem tudtak beszuszakolni a motor és a páncéllemez közé...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 232
76 771
113
Ha ezek tényleg valódi felvételek, akkor a hőkamerás képen látszik, hogy a legforróbb ponton van lejőve a festék. A többi rész nem olyan forró. Úgy néz ki nagyon passzentosan van benne a block a teknőbe, ha egy hőtükrőt sem tudtak beszuszakolni a motor és a páncéllemez közé...
Hogy csinálod azt,hogy a legforróbb ponthoz leközelebb(ez a motorháztető) nincs leégve a festék de a távolabbi ráadásul üreges páncélról igen?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 258
13 620
113
Azt nem értem, hogy a motor, hogy melegedhet 80 valahány fok fölé, ha folyamatosan hűti a hűtővíz? Ami feldorrósodik az a kipufogó, de ezek szerint a kipufogó melegíti fel annyira a motorteret, mert valamiért nincs egyből kivezetve.
????