Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A járvánnyal kapcsolatban kerültek szóba mindketten eddig, illetve KG a sebességkorlátozás miatt. SM évekkel ezelőtti kijelentései viszont semmilyen módon nem kapcsolódnak semmelyik témához.

Szerintem tévedsz ezzel kapcsolatban,hiszen az 56-os emlékév kevésbé ismert de történészi körökben igen csak nagy vihart kavart problémája az volt,hogy történetesen a Schmidt Mária vezette emlékbizottság teljesen háttérbe szorította,(gyakorlatilag meg sem említette) a reformkommunisták szerepét az 56-s forradalomban.És mind tudjuk a htka-k van 1956-s topikja, és ha beleolvasol látni fogod,hogy ott sem csak az akkor alkalmazott haditechnikáról van szó,bizony foglalkoznak a politikai vonatkozásokkal is.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Szerintem a beszélgetőnek pont az a lényege,hogy tág határok között lehet benne témát felhozni.

Nézd, a nő milliárdos. De ennél is fontosabb az a kapcsolati háló, amit történészként felépített. Lojális.
Ebben egyettértunk,de az határozottan jól megfigyelhető,hogy a Fidesz hajdani (szerintem) az ország legjobb értelmiségi hátországa,bázisa teljesen elerodálódott.A Schmidt Máriához kapcsolódó botrány ennek az erodálódásnak az egyik következménye.

A hajdaniak közül lehet, hogy van, aki erodálódott, én nem látok bele annyira... Bár szerintem a lemorzsolódott szó az jobban passzol!
De van új hátország, megannyi think-thank, civil fórum, Nemzeti Közszolgálati Egyetemről kijövő fiatal (leendő) értelmiségi, társadalmi kutatóintézetek, stb. Vég nélkül lehetne sorolni. Aki, nem kalandor volt a környéken, hanem a konzervatív identitása szilárd, az most is ott van a régiek közül.
Rengetegen. Régi MDF-esekig visszanyúlóan.
..
Novák Katalin, Varga Judit is kinevelődött például, csak, hogy neveket is mondjak, s még vannak ügyesek az újak között bőven, akiket nem is ismerhetünk mert nincsenek reflektorfényben! Nézd meg Varga Dzsudit :rolleyes: ezen a videón, én kimondottan csípem, üde színfolt!
..
Van kisugárzása, csinos, intelligens, nemzetközi szinten is megállja a helyét!
(Nyilván nem Schmidt Máriával fog a Fidesz haknizni, és ezt nem bántásból írom. És azt sem, hogy ilyen szintű embereket nem találsz a szemközti padsorokban.
Remélem annyi objektivitás belefér, hogy Szabó Tímea, Kunhalmi Ágnes, Széll Bernadett, Cseh Katalin egy teljesen más liga, és ezt megint nem bántásból...,
Varga Judittól nem tudok elképzelni olyan őrjöngést pl., mint amire mások időnként vetemednek. És ez is számít az emberek szemében.)

..
..
De részemről belpol OFF
 
W

Wilson

Guest
Nézd, a nő milliárdos. De ennél is fontosabb az a kapcsolati háló, amit történészként felépített. Lojális.


A hajdaniak közül lehet, hogy van, aki erodálódott, én nem látok bele annyira... Bár szerintem a lemorzsolódott szó az jobban passzol!
De van új hátország, megannyi think-thank, civil fórum, Nemzeti Közszolgálati Egyetemről kijövő fiatal (leendő) értelmiségi, társadalmi kutatóintézetek, stb. Vég nélkül lehetne sorolni. Aki, nem kalandor volt a környéken, hanem a konzervatív identitása szilárd, az most is ott van a régiek közül.
Rengetegen. Régi MDF-esekig visszanyúlóan.
..
Novák Katalin, Varga Judit is kinevelődött például, csak, hogy neveket is mondjak, s még vannak ügyesek az újak között bőven, akiket nem is ismerhetünk mert nincsenek reflektorfényben! Nézd meg Varga Dzsudit :rolleyes: ezen a videón, én kimondottan csípem, üde színfolt!
..
Van kisugárzása, csinos, intelligens, nemzetközi szinten is megállja a helyét!
(Nyilván nem Schmidt Máriával fog a Fidesz haknizni, és ezt nem bántásból írom. És azt sem, hogy ilyen szintű embereket nem találsz a szemközti padsorokban.
Remélem annyi objektivitás belefér, hogy Szabó Tímea, Kunhalmi Ágnes, Széll Bernadett, Cseh Katalin egy teljesen más liga, és ezt megint nem bántásból...,
Varga Judittól nem tudok elképzelni olyan őrjöngést pl., mint amire mások időnként vetemednek. És ez is számít az emberek szemében.)

..
..
De részemről belpol OFF

Én abban látom a problémát,hogy ezzel a "lemorzsolódással" a fidesz az értelmiségi holdudvarának azt a részét vesztette el,amelyik kritikát mert és hangsúlyozom tudott megfogalmazni a Fidesszel kapcsolatban.És ez (mint a történelemből számtalan példát láthatunk erre)egyáltalán nem egészséges jelenség.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Szerintem tévedsz ezzel kapcsolatban,hiszen az 56-os emlékév kevésbé ismert de történészi körökben igen csak nagy vihart kavart problémája az volt,hogy történetesen a Schmidt Mária vezette emlékbizottság teljesen háttérbe szorította,(gyakorlatilag meg sem említette) a reformkommunisták szerepét az 56-s forradalomban.És mind tudjuk a htka-k van 1956-s topikja, és ha beleolvasol látni fogod,hogy ott sem csak az akkor alkalmazott haditechnikáról van szó,bizony foglalkoznak a politikai vonatkozásokkal is.

A "reformkommunisták" szerepe valóban gyakorlatilag nulla volt a tényleges forradalomban, még ha ez egyeseknek ez nem is tetszik. A moszkovita Nagy Imrét (aki szerintem azonos a cári család kivégzésében részt vett illetővel) is váratlanul érték az események, amikor összegyűlt a tömeg a Parlamentnél, és őt követelte, kiment és "elvtársak"-nak szólította a tömeget, mire lehurrogták. Aztán is sodródott az eseményekkel, nem irányította azokat, csak ment a nép követelései után, így állt fel új kormány, nyilvánították ki a semlegességet stb. A rendszer gyakorlatilag órák alatt összeomlott, a működtetői pincékben bujkáltak a forradalom napjai alatt, vagy rettegve várták, hogy mikor jönnek értük, kivéve egy csoportot a Köztársaság téren, akik a forradalom fegyveres leverésére készültek, de megelőzték őket (Nagy Imrétől kértek segítséget, de ő nem mentette meg őket). A kormány a "helyén volt", de gyakorlatilag semmit sem tett, csapatai nem "álltak harcban" november 4-én, lefegyverezték őket a szovjetek a laktanyáikban.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Én abban látom a problémát,hogy ezzel a "lemorzsolódással" a fidesz az értelmiségi holdudvarának azt a részét vesztette el,amelyik kritikát mert és hangsúlyozom tudott megfogalmazni a Fidesszel kapcsolatban.És ez (mint a történelemből számtalan példát láthatunk erre)egyáltalán nem egészséges jelenség.


Az ördögi kör az maga a 2/3 ! Amire 2010-ben és 2014-ben nagy szükség volt de 2018-ban már nagy hiba volt ! Az első kettő kellett , hogy a régi kommunista alkotmányt kitakarítsák illetve stabilizálják a gazdaságot , amit véghez is vittek . De mostanra látszódnak a gondok strukturálisan mert igen is kell/kellene az ellensúly de ahhoz meg kellene egy értelmes , konstruktív ellenzék ! Na az nincs és amennyire impotensek egyelőre nem is lesz egy darabig . Ez viszont oda vezet , hogy a mostani kitűnő válságkezeléssel és a kinevelt párt és elv hű , a világ viszonylatban is kiemelkedő fiatal politikus gárdával még legközelebb is 2/3 lesz ami viszont már nagyon torz és elbizakodott politizáláshoz fog vezetni a Fideszben . Ezzel viszont saját vesztükbe fognak menni !
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
mucsi4.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
A "reformkommunisták" szerepe valóban gyakorlatilag nulla volt a tényleges forradalomban, még ha ez egyeseknek ez nem is tetszik. A moszkovita Nagy Imrét (aki szerintem azonos a cári család kivégzésében részt vett illetővel) is váratlanul érték az események, amikor összegyűlt a tömeg a Parlamentnél, és őt követelte, kiment és "elvtársak"-nak szólította a tömeget, mire lehurrogták. Aztán is sodródott az eseményekkel, nem irányította azokat, csak ment a nép követelései után, így állt fel új kormány, nyilvánították ki a semlegességet stb. A rendszer gyakorlatilag órák alatt összeomlott, a működtetői pincékben bujkáltak a forradalom napjai alatt, vagy rettegve várták, hogy mikor jönnek értük, kivéve egy csoportot a Köztársaság téren, akik a forradalom fegyveres leverésére készültek, de megelőzték őket (Nagy Imrétől kértek segítséget, de ő nem mentette meg őket). A kormány a "helyén volt", de gyakorlatilag semmit sem tett, csapatai nem "álltak harcban" november 4-én, lefegyverezték őket a szovjetek a laktanyáikban.

Arról nem is beszélve, hogy az egész eseményláncolat mesterségesen lett beindítva! A szovjet titkosszolgálat szervezte meg!
Aztán persze, - mint az lenni szokott - a helyzet eszkalálódott, és az eredetileg eltervezett "kis lövöldözés és aztán szétcsapunk köztük" egy heroikus népfelkeléssé szélesedett! Amihez már új, improvizált forgatókönyv kellett!
..
Erről se volt említés széles körben az emlékévben, nekem meg ez okozott hiányérzetet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Az ördögi kör az maga a 2/3 ! Amire 2010-ben és 2014-ben nagy szükség volt de 2018-ban már nagy hiba volt ! Az első kettő kellett , hogy a régi kommunista alkotmányt kitakarítsák illetve stabilizálják a gazdaságot , amit véghez is vittek . De mostanra látszódnak a gondok strukturálisan mert igen is kell/kellene az ellensúly de ahhoz meg kellene egy értelmes , konstruktív ellenzék ! Na az nincs és amennyire impotensek egyelőre nem is lesz egy darabig . Ez viszont oda vezet , hogy a mostani kitűnő válságkezeléssel és a kinevelt párt és elv hű , a világ viszonylatban is kiemelkedő fiatal politikus gárdával még legközelebb is 2/3 lesz ami viszont már nagyon torz és elbizakodott politizáláshoz fog vezetni a Fideszben . Ezzel viszont saját vesztükbe fognak menni !
Nézd, ameddig ez az ellenzék van - látva mit csinálnak az EPben - szerintem ne adjunk a kezükbe még több ütőkártyát, mert úgy fogunk járni, mint a Momentummal az EPben, meg a Főkreténnel itthon. Nekem nincs bajom azzal, ha van egy normális ellenzéki munka, de ne ezeknek adjunk már mandátumokat. Annyira reménykedtem, hogy tavaly október 13-án végre leváltják a szavazók ezt az ellenzéket, de nem, csak illúzióba kergették őket, mint Hassler ezredest a modern technika, és ahelyett, hogy 2022-nek egy normális ellenzékkel futottunk volna neki, nem, helyette megkaptuk a szekrényből kieső múmiákat, mint pl. ma már a Bánó is visszatért egy zsíros pozicióért. Nem kellene elkapatni őket. A Fidesz is egy kretén volt 2002-2006 között ellenzékben, amit csináltak, katasztrófa volt, sőt, december 5. is pont azért volt bukta, mert nem álltak úgy bele, ahogy bele kellett volna, köszönhetően a MVSZ kezdeményezésének, hanem csak sodródtak vele, azért is lett az, ami (ez persze saját vélemény), sőt, az ellenzéki munkájuk szart se ért, barom kampányt nyomtak 2006-ban, ha nincs Őszöd, eltűntek volna a süllyesztőben. De Őszöd után jól éreztek rá (Orbán) mit kell tenni, és egy hónap alatt több értelmes lépésük volt, mint négy év alatt. És utána hogy benarancssárgult októberben az ország, Gyurcsány is hozott egy debil döntést október 23. kapcsán, és azzal ill. a válságkezelésével szépen megalapozta a kétharmadot. Én se érzem úgy, hogy megérdemlik, de akik jönnének, azoktól csak egy főkretén szintű figura kerülne pozícióba. Ne kívánjátok ezt ennek a szerencsétlen országnak, lesz nekünk elég gazdasági problémánk 2022-ben, ne akarjuk teljesen KOzni magunkat!
 
W

Wilson

Guest
A "reformkommunisták" szerepe valóban gyakorlatilag nulla volt a tényleges forradalomban, még ha ez egyeseknek ez nem is tetszik. A moszkovita Nagy Imrét (aki szerintem azonos a cári család kivégzésében részt vett illetővel) is váratlanul érték az események, amikor összegyűlt a tömeg a Parlamentnél, és őt követelte, kiment és "elvtársak"-nak szólította a tömeget, mire lehurrogták. Aztán is sodródott az eseményekkel, nem irányította azokat, csak ment a nép követelései után, így állt fel új kormány, nyilvánították ki a semlegességet stb. A rendszer gyakorlatilag órák alatt összeomlott, a működtetői pincékben bujkáltak a forradalom napjai alatt, vagy rettegve várták, hogy mikor jönnek értük, kivéve egy csoportot a Köztársaság téren, akik a forradalom fegyveres leverésére készültek, de megelőzték őket (Nagy Imrétől kértek segítséget, de ő nem mentette meg őket). A kormány a "helyén volt", de gyakorlatilag semmit sem tett, csapatai nem "álltak harcban" november 4-én, lefegyverezték őket a szovjetek a laktanyáikban.

Abban igazad van,hogy kezdetben Nagy Imre megriadt a forradalomtól,de aztán mégis vállalta, és azonosult a nemzeti felkeléssel.És azért ne felejtsük el ezért az életével fizetett,De szét kell választani a dolgokat, először is, (szerintem a reformkommunista elnevezés is sántít, sokkal jobb kifejezés az én véleményem szerint a Nagy Imre körüli csoportosulásra a pártellenzék kifejezés) egyértelmű,hogy a forradalom létrejöttében annak kialakulásában döntő szerepe volt (még ha nem is tudatosan)a Nagy Imre és társai által képviselt reformoknak,de kétségkívül szintén fontos szerepet játszott benne Rákosi-klikk rövidlátó, hatalommentő politikája illetve a spontán népi elégedetlenség is.Másodszor ha magát a forradalmat nézzük én nem rónám fel Nagy Imrének azt,hogy sodródott az eseményekkel,hiszen az egész forradalom során spontán kontrollálatlanul zajlottak az események .Így aztán hittem szerint az 1956-s forradalom kialakulásában illetve eseményeiben a "reformkommunisták"szerepét elhallgatni illetve a tényleges szerepüket elbagatelizálni politikai indíttatásból, szimpla történelem hamisítás.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Én abban látom a problémát,hogy ezzel a "lemorzsolódással" a fidesz az értelmiségi holdudvarának azt a részét vesztette el,amelyik kritikát mert és hangsúlyozom tudott megfogalmazni a Fidesszel kapcsolatban.És ez (mint a történelemből számtalan példát láthatunk erre)egyáltalán nem egészséges jelenség.

Minden formációban ez játszódik le. Folyamatosan méghozzá, mert ez egy dinamikus helyzet: belső vita - döntés az irányról - arra megyünk, aki jön jön, aki nem, nem!
Mi a gond? Miért lenne ez egészségtelen? Ez a többségi elv. Valahogy dönteni kell; formáción belül is (tisztújítás), és formáción "kívüli térben" is (erre van a választás négyévenként).
..
Azért van plurális demokrácia, hogy ha valakinek nem tetszik egy irány, az útközben átülhessen egy másik csónakba! Vagy elfogadja a kisebbségi álláspontját és evez tovább! Van, ahol ugyanez így zajlott le:
MSZP - DK kiszakadása
LMP szakadása (PM)
Jobbik balliberális fordulata (Mi Hazánk), stb.
..
Egyetlen egy olyan formáció nem létezett még, amely az erőtlenebb, gyengébb "belső álláspontját" követte volna kifelé történő megnyilvánulásában.
..
Gondolod a DK, MSZP, Momentum, Jobbik, vagy akármelyik mehetne másfelé, mint amerre a vezetői akarják?
Nem, egyik sem. Sehol sem a kritikai álláspont tör utat.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Abban igazad van,hogy kezdetben Nagy Imre megriadt a forradalomtól,de aztán mégis vállalta, és azonosult a nemzeti felkeléssel.És azért ne felejtsük el ezért az életével fizetett,De szét kell választani a dolgokat, először is, (szerintem a reformkommunista elnevezés is sántít, sokkal jobb kifejezés az én véleményem szerint a Nagy Imre körüli csoportosulásra a pártellenzék kifejezés) egyértelmű,hogy a forradalom létrejöttében annak kialakulásában döntő szerepe volt (még ha nem is tudatosan)a Nagy Imre és társai által képviselt reformoknak,de kétségkívül szintén fontos szerepet játszott benne Rákosi-klikk rövidlátó, hatalommentő politikája illetve a spontán népi elégedetlenség is.Másodszor ha magát a forradalmat nézzük én nem rónám fel Nagy Imrének azt,hogy sodródott az eseményekkel,hiszen az egész forradalom során spontán kontrollálatlanul zajlottak az események .Így aztán hittem szerint az 1956-s forradalom kialakulásában illetve eseményeiben a "reformkommunisták"szerepét elhallgatni illetve a tényleges szerepüket elbagatelizálni politikai indíttatásból, szimpla történelem hamisítás.

Ha a KGB nem "ágyaz meg", nincs semmilyen 1956!
Semmilyen "szerepe" nem volt az ún. reformkommunistáknak a statisztaszerepen kívül. De ez az egyszerű és lelkes ifjúságra is igaz, akik az utcán tüntettek!
Mert semmi sem történt volna magától, ha nem akarták volna, hogy megtörténjen! Csordogált volna az élet, ahogy szokott!
..
És ez semmit nem von le a bátor hőseink küzdésének NAGYSÁGÁBÓL!
 
W

Wilson

Guest
Minden formációban ez játszódik le. Folyamatosan méghozzá, mert ez egy dinamikus helyzet: belső vita - döntés az irányról - arra megyünk, aki jön jön, aki nem, nem!
Mi a gond? Miért lenne ez egészségtelen? Ez a többségi elv. Valahogy dönteni kell; formáción belül is (tisztújítás), és formáción "kívüli térben" is (erre van a választás négyévenként).
..
Azért van plurális demokrácia, hogy ha valakinek nem tetszik egy irány, az útközben átülhessen egy másik csónakba! Vagy elfogadja a kisebbségi álláspontját és evez tovább! Van, ahol ugyanez így zajlott le:
MSZP - DK kiszakadása
LMP szakadása (PM)
Jobbik balliberális fordulata (Mi Hazánk), stb.
..
Egyetlen egy olyan formáció nem létezett még, amely az erőtlenebb, gyengébb "belső álláspontját" követte volna kifelé történő megnyilvánulásában.
..
Gondolod a DK, MSZP, Momentum, Jobbik, vagy akármelyik mehetne másfelé, mint amerre a vezetői akarják?
Nem, egyik sem. Sehol sem a kritikai álláspont tör utat.

Részben fentebb megválaszolták miért is egészségtelen ez a helyzet a Fidesznek.Te kevered a dolgokat, itt nem a gyengébb belső álláspontról van szó,hanem arról,hogy az ellenzék teljesen szétforgácsolódott a 2010-2019 közti időszakban és így nincs olyan külső erő ami ellensúlyt képezne a Fidesszel szemben.Ebben a helyzetben a Fidesznek különösen nagy szüksége lenne egy Fideszen belüli érdemi kritikát gyakorolni képes erőtérre,mivel ha megfigyeled az egy tábor egy nyáj elv érvényesül, a Fidesz tele lett karierista, bólogató jánosokkal olyan politikusokkal akik nem kérdőjelezik meg a Fidesz politikáját vakon követik a pártutasításokat .Az olyan politikusokat akiknek van karizmája és kritikát mernek gyakorolni (lásd pl:Lázár) az országos politikából a partvonalon kívül helyezik,ha ez a folyamat hosszútávon is folytatódik akkor ez a Fidesz bukásához fog vezetni, mivel,hogy nem tud rugalmasan reagálni a változásokra. Ezzel kapcsolatban már egy komoly figyelmeztetést kapott a Fidesz a 2019 őszi önkormányzati választások képében.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo
W

Wilson

Guest
Ha a KGB nem "ágyaz meg", nincs semmilyen 1956!
Semmilyen "szerepe" nem volt az ún. reformkommunistáknak a statisztaszerepen kívül. De ez az egyszerű és lelkes ifjúságra is igaz, akik az utcán tüntettek!
Mert semmi sem történt volna magától, ha nem akarták volna, hogy megtörténjen! Csordogált volna az élet, ahogy szokott!
..
És ez semmit nem von le a bátor hőseink küzdésének NAGYSÁGÁBÓL!

Meg mondom őszintén én ebben a KGB-s konteóban nem hiszek,de ha esetleg be tudsz linkelni ide erről valamilyen hiteles forrást,akkor minden további nélkül meggyőzhető vagyok.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Különbözőképpen látjuk ezt a dolgot szerintem ha nem lenne helye a belpolnak a htka-n, akkor csak az adott haditechnikai topikok lennének, és nem létezne sem a kantin sem a beszélgető.Amúgy meg szerintem van kapcsolódás a (bel)politika és a hadászat és haditechnika között.


A belpolnak mindig lakat a vége.... ;)
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and zeal

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
M

molnibalage

Guest
https://index.hu/kultur/epiteszet/2...loszto_bontas_epitomuveszek_varnegyed_modern/

Mitől ikonikus? Teli van a város hasonló stílusban épült 80-as évek beli épülettel. Ilyen a Csepeli HÉV végállomásánál levő ex posta épület és a Városmajornál ikertestévre. Nem értem, hogy miért kéne egy ilyen lepukkant semmilyen épületet megmenteni. n+1 fotó van róla. Szuper, akkor az utókor számára megmarad, mint emlék és meg lehet csodálni. Bocs, nem semmilyen. Ez rohadt randa.